Hatsan Flash PCP

etamin

Потребител
аз не съм много по групите :) така ми е повече от достатъчно.
 

Stanley 2

Потребител
След проверка в hatsan.com.tr установих, че следните марки имат еднакви т.т. данни и следователно, еднаква конструкция на основните детайли::
cal.: 0.22
vel.: 295 m/s
резервоар 165 сс
макс. налягане 200 bar
мощност 42 J

Марките са: Hatsan Flash, Hatsan FlashPup, Hatsan Flash W, Vectis

При FlashPup спусъкът е изнесен доста по-напред от камерата и спусковия механизъм.
При Vectis има вече повече различия в допълващата конструкция.

Тази информация има дотолкова значение, че напр. при търсене на действително замервана скорост на Flash, може да се пусне търсене примерно: "hatsan flash flashpup flash w vectis speed test"
След проверка в hatsan.com.tr установих, че следните марки имат еднакви т.т. данни и следователно, еднаква конструкция на основните детайли::
cal.: 0.22
vel.: 295 m/s
резервоар 165 сс
макс. налягане 200 bar
мощност 42 J

Марките са: Hatsan Flash, Hatsan FlashPup, Hatsan Flash W, Vectis

При FlashPup спусъкът е изнесен доста по-напред от камерата и спусковия механизъм.
При Vectis има вече повече различия в допълващата конструкция.

Тази информация има дотолкова значение, че напр. при търсене на действително замервана скорост на Flash, може да се пусне търсене примерно: "hatsan flash flashpup flash w vectis speed test"
Здравей искам да те питам нещо Сина ми има вектис вече му отряза и изхвърли грозния и квадратен мъзъл брейк и му сложи модератор Като гледам но не мога да преценя но по външен вид и основна механика е като флаш с изключение на зареждането Има за флаш алтрос и хюма регулатори Въпроса е ще стане ли на вектис ? Защото не ми се поръчва нещо дето после трябва да се продава ако не стане предварително благодаря
 

Todorov

Потребител
Флашпъп с Дървения приклад е с алуминиев цилиндър с 35 мм. диаметър , а синтетичния булпап е с железен цилиндър и с по-голям диаметър на цилиндъра , но по-къс.
Най-добре попитайте на сайта !

Днес опитах стрелба на 20м. от двуногата подпрян на барплота на барбекюто на 2 чаши каберне след солиден обяд :). В големия кръг има поне 5 изстрела. Другите не ги помня. Личи че центъра оптиката бяга леко нагоре но не ми се пипаше.
20200502_174622.jpg 20200502_174418.jpg 20200502_174401.jpg
 
Последна промяна:

Todorov

Потребител
И една група - 50м. на маса от двуногата. 10 изстрела. Този горния ме дъни но единия синковец стоеше зад гърба ми и не беше много комфортно. 20200509_194454.jpg20200509_194331.jpg20200509_194351.jpg

Пп: Между другото стоманена мрежичка във шрауда върши чудеса. Смалих и отвора на капачката на 7мм.
Благодаря на "братушка" за идеята !
 

Todorov

Потребител
Цевта направи "добро впечатление" още от кутията (единствено тя). Най-интересното е , че никога не съм я чистил ...
 

glavanov55

Редовен Потребител
Споделям без да налагам мнение! За да накарам пушката да работи съм освободил
растояние между цевта и осмицата и м/у осмицата и цилиндъра по 1 мм от бсякъде
и съм махнал междинната част м/у големия и малкия отвор на осмоцата така че
тя да служи само да предпази цевта от огъване при изтърване.Като освободиш осми
цата от цикиндъра и цевта тогава виждаш и други кусури но за това съм писал в темата
хатсан ат/бт.
 

Todorov

Потребител
За сега няма проблем и само си стрелям за кеф. Пушлето е забавно.

В американски форум открих инфо , че на модела с дървен приклад може да се сложи цилиндър от БТ 65. Само се завива клапанното тяло с това на флашпъп.
Бих го направил кой бяга от повече изстрели , но се получава проблем с дължината на цевта ... по скоро няма да може да се сложи шрауда или модератор.
Някакви предложения как мога да си запазя същата цев ? Друг вариянт освен модератор или шрауд на ексцентрик ...
 

MALIN

Потребител
ЗДР.КОЛЕГИ.НОВ СЪМ ВЪВ ФОРУМА.НАСКОРО СИ КЪПИХ ХАТСАН ФЛЕШ QE И ИМАМ ЕДИН ПРОБЛЕМ ЗА РЕШЕНИЕТО НС КОЙТО ЩЕ ПОМОЛЯ ЗА ПОМОЩТ.БОЙНАТА ПРУЖИНА КОЯТО КАТО ДЪРПАШ ЗАТВОРА ПРИ ПОЛОЖЕНИЕТО КОГАТО ПУШКАТА НЕ Е ЗАРЕДЕНА ТОЕСТ КОГАТО ПРУЖИНАТА НЕ Е НАТЕГНАТА НАЗАД А Е СВОБИДНА ХЛАПЧЕ ТОЕСТ КАТО ВДИГАШ ПУШКАТА НАГОРЕ НАДОЛУ И СЕ ВИЖДА КАК ПРУЖИНАТА СЕ ДВИЖИ ВСЕ ЕДНО СА СЛОЖИЛИ ФАБРИЧНО ТВЪРДЕ КЪСА ПРУЖИНА И ЗАРЕЖДА ПОСЛЕДНИТЕ 5 ММ ПРЕДИ ДА ЗАКАЧИ ЧУКЧЕТО В СПУСЪКА МНОГО ТРУДНО.ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е ИЛИ ТРЯБВА ДА РАЗТЕГНА МАЛКО ПРУЖИНАТА ЗА ДА МОЖЕ ПРИ СВОБОДНО ООЛОЖЕНИЕ ДА НЕ ХЛАПЧЕ
 
Последна промяна от модератор:
7

7842

Гост
Нищо няма да разтягаш.Няма да имаш преразход.
 

MALIN

Потребител
ФА ДЕ НО ТАКА НОРМАЛНО ЛИ Е КОГАТО ПРУЖИНАТА НЕ Е ВЗВЕДЕНА НАЗАД ТОЕСТ СЛЕД ИЗСТРЕЛ И Е СВОБОДНА ДА ХЛАПЧЕ ТОЕСТ ДА НЕ СЕДИ ПОНЕ МАЛКО ПОД НАПРЕЖЕНИЕ МЕЖДУ ЗАДНАТА ТАПА И БУТАЛОТО
 
Последна промяна от модератор:

lynx

Редовен Потребител
Ако пружината е под напрежение, най-вероятно при изстрел ще удря последващо по клапана и от там ще се изразходва излишно въздух.
 

etamin

Потребител
горната група(снимката е на страни) е с хадес със скорост 290м/с, а долната с жсб 1.17 с 275м/с.Въпреки че хевито го стреля с по ниска скорост спада в групите на 100м е еднакъв, ясно е че хадеса има по лош балистичен коефициент.И двете групи са от по 6 см, почти без вятът
 

Attachments

  • 20200730_200647.jpg
    20200730_200647.jpg
    180.4 KB · Прегледи: 118
  • 20200730_200653.jpg
    20200730_200653.jpg
    153.7 KB · Прегледи: 115

Todorov

Потребител
Как е колеги , пушлето се оказа непретенциозно и забавно. Откакто го пипнах тук там след покупката не ми е създавало грижи да чукна на дърво. Очаквах да има повече проблеми като за евтинджос турче.
Най- съм очарован от факта че както и да се издевателства при носене и превоз върху шрауда и цевта , същата не губи прострелка въпреки пластмасовата осмица.
 

Икара

Потребител
Здравейте,искам да попитам кой вариант на flashpup е за предпочитане,с дървеният приклад и респективно алуминиев цилиндър или синтетика с железен?
 
Последна промяна:
6

6.35

Гост
Извинявам се за глупавия въпрос но какво значи неразглобяем цилиндър.
Не можеш да го демонтираш от пушката ли.
 

Jorom

Редовен Потребител
Както някой от Вас за забелязали, аз обичам да си променям пушките по мой вкус с клъцни-срежи тук-там, така че и моя Hatsan Vectis 5.5mm не направи изключение
Още като го взех му резнах нещото нарочено за модератор, а по-късно и приклада отзад , като му сложих телескопичен тактически приклад а като опция имаше и възможност приклада да се сгъва
Като точност, на 50 м прави 18мм група с Баракуда 5,53 и то с наранени от фабриката нарези (на около 40 мм преди дулния срез)!
С тунинг по клапанното тяло, ТП 5мм и натегната ориг пружина, пушката прави 58 джаула - мята 1,64 грама със 265 м/с, но въздуха му свършва много бързо заради малката бутилка от 165 cc! Поради това, а и защото имах задна бутилка от Бигмакс Х която свалих от единия ми БМ, се заех с проекта Vectis 590 cc
Като реших да сложа бутилката от БМ отзад, скъсих цевта с около 70мм до 380 мм дължина, като така отпадна и участъка с наранените нарези. Така общата дължина със задната бутилка е 88 см
Карбоновото фолио искам да го махна по някакъв начин, ако някой се сеща как да го сваля, да помага...в краен случай ще пръсна пластмасата с черен мат
Единствената пречка пред завършването на проекта е че оригиналната медна тръбичка от Бигмакс-а идва по-къса с около 40 мм, трябва ми тръбичка с обща дължина 190-200 мм и дебелина 3мм - колкото е оригиналната
Намерих в магазин за авточасти дебелостенна медна тръбичка с диаметър 4,7мм за спирачки
Ако някой знае откъде да си намеря по-тънка от 4,7 мм тръбичка, примерно 3мм, да каже
В краен случай, ако нямам други опции мисля да взема 4-5 см дебела медна тръбичка която ще запоя по средата на моята, и така ще постигна нужната ми дължина
IMG_20191119_123415.jpg IMG_20200112_193140.jpg IMG_20200112_205457.jpg IMG_20191120_113547.jpg IMG_20191120_233328.jpg IMG_20191120_233259.jpg
IMG_20210419_003214.jpg IMG_20210419_002951.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре