Hatsan Flash PCP

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от Драго Мие, 2 Юли 2019.

1. etamin

etamin Потребител

Публикации:
    65
    от:
    asenovgrad
    аз не съм много по групите :) така ми е повече от достатъчно.

2. Stanley 2

Stanley 2 Потребител

Публикации:
    43
    Здравей искам да те питам нещо Сина ми има вектис вече му отряза и изхвърли грозния и квадратен мъзъл брейк и му сложи модератор Като гледам но не мога да преценя но по външен вид и основна механика е като флаш с изключение на зареждането Има за флаш алтрос и хюма регулатори Въпроса е ще стане ли на вектис ? Защото не ми се поръчва нещо дето после трябва да се продава ако не стане предварително благодаря

3. Todorov

Todorov Потребител

Публикации:
    39
    Флашпъп с Дървения приклад е с алуминиев цилиндър с 35 мм. диаметър , а синтетичния булпап е с железен цилиндър и с по-голям диаметър на цилиндъра , но по-къс.
    Най-добре попитайте на сайта !

Днес опитах стрелба на 20м. от двуногата подпрян на барплота на барбекюто на 2 чаши каберне след солиден обяд :). В големия кръг има поне 5 изстрела. Другите не ги помня. Личи че центъра оптиката бяга леко нагоре но не ми се пипаше.
    20200502_174622.jpg 20200502_174418.jpg 20200502_174401.jpg

Последна промяна: 2 Май 2020
    Икара, Gadnqra and batnan like this.
  4. Todorov

Todorov Потребител

Публикации:
    39
    И една група - 50м. на маса от двуногата. 10 изстрела. Този горния ме дъни но единия синковец стоеше зад гърба ми и не беше много комфортно. 20200509_194454.jpg 20200509_194331.jpg 20200509_194351.jpg

Пп: Между другото стоманена мрежичка във шрауда върши чудеса. Смалих и отвора на капачката на 7мм.
    Благодаря на "братушка" за идеята !

batnan, rivan, etamin and 3 others like this.
  5. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,655
    от:
    Старата София
    Уцелил си добра бройка, за стрелба на открито групата е идеална.

anibis, rivan, Gadnqra and 1 other person like this.
  6. Todorov

Todorov Потребител

Публикации:
    39
    Цевта направи "добро впечатление" още от кутията (единствено тя). Най-интересното е , че никога не съм я чистил ...

rivan and Gadnqra like this.
  7. glavanov55

glavanov55 Редовен Потребител

Публикации:
    153
    от:
    Павликени
    Споделям без да налагам мнение! За да накарам пушката да работи съм освободил
    растояние между цевта и осмицата и м/у осмицата и цилиндъра по 1 мм от бсякъде
    и съм махнал междинната част м/у големия и малкия отвор на осмоцата така че
    тя да служи само да предпази цевта от огъване при изтърване.Като освободиш осми
    цата от цикиндъра и цевта тогава виждаш и други кусури но за това съм писал в темата
    хатсан ат/бт.

Gadnqra, 7842 and Todorov like this.
  8. Todorov

Todorov Потребител

Публикации:
    39
    За сега няма проблем и само си стрелям за кеф. Пушлето е забавно.

В американски форум открих инфо , че на модела с дървен приклад може да се сложи цилиндър от БТ 65. Само се завива клапанното тяло с това на флашпъп.
    Бих го направил кой бяга от повече изстрели , но се получава проблем с дължината на цевта ... по скоро няма да може да се сложи шрауда или модератор.
    Някакви предложения как мога да си запазя същата цев ? Друг вариянт освен модератор или шрауд на ексцентрик ...

9. MALIN

MALIN Новодошъл

Публикации:
    7
    ЗДР.КОЛЕГИ.НОВ СЪМ ВЪВ ФОРУМА.НАСКОРО СИ КЪПИХ ХАТСАН ФЛЕШ QE И ИМАМ ЕДИН ПРОБЛЕМ ЗА РЕШЕНИЕТО НС КОЙТО ЩЕ ПОМОЛЯ ЗА ПОМОЩТ.БОЙНАТА ПРУЖИНА КОЯТО КАТО ДЪРПАШ ЗАТВОРА ПРИ ПОЛОЖЕНИЕТО КОГАТО ПУШКАТА НЕ Е ЗАРЕДЕНА ТОЕСТ КОГАТО ПРУЖИНАТА НЕ Е НАТЕГНАТА НАЗАД А Е СВОБИДНА ХЛАПЧЕ ТОЕСТ КАТО ВДИГАШ ПУШКАТА НАГОРЕ НАДОЛУ И СЕ ВИЖДА КАК ПРУЖИНАТА СЕ ДВИЖИ ВСЕ ЕДНО СА СЛОЖИЛИ ФАБРИЧНО ТВЪРДЕ КЪСА ПРУЖИНА И ЗАРЕЖДА ПОСЛЕДНИТЕ 5 ММ ПРЕДИ ДА ЗАКАЧИ ЧУКЧЕТО В СПУСЪКА МНОГО ТРУДНО.ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е ИЛИ ТРЯБВА ДА РАЗТЕГНА МАЛКО ПРУЖИНАТА ЗА ДА МОЖЕ ПРИ СВОБОДНО ООЛОЖЕНИЕ ДА НЕ ХЛАПЧЕ

Последна промяна от модератор: 22 Юли 2020
  10. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,102
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Нищо няма да разтягаш.Няма да имаш преразход.

11. MALIN

MALIN Новодошъл

Публикации:
    7
    ФА ДЕ НО ТАКА НОРМАЛНО ЛИ Е КОГАТО ПРУЖИНАТА НЕ Е ВЗВЕДЕНА НАЗАД ТОЕСТ СЛЕД ИЗСТРЕЛ И Е СВОБОДНА ДА ХЛАПЧЕ ТОЕСТ ДА НЕ СЕДИ ПОНЕ МАЛКО ПОД НАПРЕЖЕНИЕ МЕЖДУ ЗАДНАТА ТАПА И БУТАЛОТО

Последна промяна от модератор: 22 Юли 2020
  12. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,655
    от:
    Старата София
    Ако пружината е под напрежение, най-вероятно при изстрел ще удря последващо по клапана и от там ще се изразходва излишно въздух.

xpresident, batnan and 7842 like this.
  13. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

Това е търсен "ефект". По-къса пружина на ударника е по-скоро чалъм, а не кусур.

anibis, gary m and kaloyan_takev like this.
  14. etamin

etamin Потребител

Публикации:
    65
    от:
    asenovgrad
    горната група(снимката е на страни) е с хадес със скорост 290м/с, а долната с жсб 1.17 с 275м/с.Въпреки че хевито го стреля с по ниска скорост спада в групите на 100м е еднакъв, ясно е че хадеса има по лош балистичен коефициент.И двете групи са от по 6 см, почти без вятът

Прикачени Файлове:

15. Todorov

Todorov Потребител

Публикации:
    39
    Как е колеги , пушлето се оказа непретенциозно и забавно. Откакто го пипнах тук там след покупката не ми е създавало грижи да чукна на дърво. Очаквах да има повече проблеми като за евтинджос турче.
    Най- съм очарован от факта че както и да се издевателства при носене и превоз върху шрауда и цевта , същата не губи прострелка въпреки пластмасовата осмица.

Gadnqra and rivan like this.
  16. Икара

Икара Потребител

Публикации:
    10
    от:
    София
    Здравейте,искам да попитам кой вариант на flashpup е за предпочитане,с дървеният приклад и респективно алуминиев цилиндър или синтетика с железен?

Последна промяна: 21 Февруари 2021
  17. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,815
    от:
    Варна 0899/859-831
    Дървото си е най добре,но всеки си има предпочитания.Аз предпочитам дървения приклад,и алуминиев резервоар.

18. 6.35

6.35 Редовен Потребител

Публикации:
    221
    Извинявам се за глупавия въпрос но какво значи неразглобяем цилиндър.
    Не можеш да го демонтираш от пушката ли.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена