Hatsan Flash PCP

Jorom

Редовен Потребител
Ако оплакванията са били че не може да разтопи ролката тинол в комплекта, не се учудвам изобщо, аз си ползвам полския тинол и с него няма проблеми
Имат една особеност тия пАялници - при зареждане, се хаби газ понеже няма гумичка на дюзата за зареждане, други оплаквания нямам!
 

anibis

Редовен Потребител
Тя цевта може фабрично да е наранена на 400мм ама тя нали е 470мм. 500мм. те тия 7см или 10см на напълно достатъчни да ти оправят завъртането на чашката, и ако е имало трептене някакви вибрации на проектила те тия см. го успокояват така да го кажем.
 

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20210419_230019.jpg IMG_20210419_230139.jpg

Свърши вече! Аз и без това бях решил да отрежа наранения участък! Нараненото е на около 40 мм от дулния срез От занимавка с другите ми пушки, не ми оставаше време за тази Сега като се хванах сериозно с нея, това беше първото което направих Странното на тази пушка беше че не хареса нито един модел чашки на ЖСБ, само Баракуда и Баракуда Мач 5,53, предполагам наранените нарези се отразяват повече на ЖСБ, отколкото на Баракудите...
 
Последна промяна:

etamin

Потребител
Някои може ли да сподели мнение за флаш в 6.35 и ако може да прикачи някоя снимка на група по специално ме интересува как се представя със слъгове.
 

shaman

Редовен Потребител
Флашчето продължава да ме изненадва приятно :)
Днес след малко интервенции по него (увеличих трансфер порта, малко утъних дотиквача и други дреболии) успях да достигна 55-56J с JSB 1.175g. и добро плато..
Ето как се справихме на 100 метра!
flash.jpg
 

shaman

Редовен Потребител
55 - 56 джаула са много за тази чашка. Това са 305-310 м/с. Намали скоростта на 290 м/с и групата ще се събере в 20 ст.

Слушам шефе !
Намалих скоростта на около 293-295м/с.. Тези дни ще видя как ще се справя ;)

апропо… ще се събере в 20ст., ако стреляш ти ;-)
 
Последна промяна:

De_Marco

Редовен Потребител
Здравейте,
Замислил съм се за Flashpup, като за първа компактна PCP пушка. Има ли разлика между дължината на цевта при дървеният и пластмасов приклад, защото на картинка без заглушителят, виждам разлика. Има ли различни модели болтов затвор, че виждам поне три варианта и не съм наясно кой от тях се предлага в България. Тъй като искам повечко мощност, съм се насочил към 6.35mm, удачни ли са цевите им, в този калибър? Има ли по-добра алтернатива за булпап, в този ценови диапазон, на Kral Arms примерно? Благодаря предварително.
П.С. с този малък резервоар, ще се зарежда с помпа първоначално.
 

Todorov

Потребител
Де Марко , мисля че разликата която виждаш визуално е в дължината на резервоарите . На дървения е малко по-дълъг , но по-тесен ... и алуминиев (предимство което не бих подценил).
 

Cowboy

Новодошъл
Колеги, реших да си купя Hatsan Flashpup. Проблемът е, че тази пушка има много малък въздушен резервоар - само 165 кубични сантиметра.
Възможно ли е резервоарът й да се замени с по-голям? Наясно съм, че новият резервоар трябва да е със същия диаметър, просто да е по-дълъг.
Ако се окаже, че няма готови по-големи резервоари, то може ли например оригиналният резервоар да се среже и да се удължи чрез заваряване на още 5 сантиметра безшевна тръба със същия диаметър?

И един друг въпрос: на пушката пише, че издържа до 200 бара макксимално налягане. В същото време, манометърът е разграфен да отчита до 250 бара - тоест, с 50 бара повече от разрешеното.
Какво ще стане, ако се напомпи до 250 бара? Ще се взириви ли? :eek: Или металът ще започне да старее по-бързо? Уплътненията ще започнат да изпускат?

Гледах в Ютюб един ентусиаст като напомпи друг модел пушка до крайния предел на червената зона и нямаше никави проблеми, но неговата пушка не беше турска. :)
HATSAN-FLASHPUP.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Заварка на резервоар ??? ...не си играй с огъня. Също така не те съветвам да пренапомпваш над гарантираното налягане дадено от призводителя, за да не четем за теб в новините. То и на моят километраж пише 210км/ч, но не може да ги вдигне. Ако намериш по-дълъг резервоар, тогава може да монтираш някакъв вид надулник отпред на цевта за да я удължиш, не е добре резервоарът да надстърча пред дулото, поне така съм чел в някои теми тук.
 
Последна промяна:

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Заварка и резервоар,.....неееее,с тези неща не трябва да си правиш експерименти.
Не гледай какво пише на манометъра,а какво е работното налягане на пушката,има го щамповано на резервоара или в упътването на пушката и си я помпи на колкото е заложил производителя.
Казах ти в една друга твоя тема....НЕ ГЛЕДАЙ ЮТУБ И НЕ ВЯРВАЙ КАКВО КАЗВАТ И ПОКАЗВАТ ТАМ.
Най добре отложи купуването на пушка и прочети няколко пъти форума,да ти станат ясни нещата.
 

Cowboy

Новодошъл
Ясно, колеги. То не че съм тръгнал да ги правя тия неща, ама ми беше интересно да разбера.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Резервоарът е съд под налягане. И като такъв има указано от производителя работно и тестово налягане. Работното налягане е това, на което трябва да пълниш пушката. Обикновено не е проблем да превишиш работното налягане с 10 - 20 бара. Но не с повече. Резервоар не се снажда и удължава със заварки. Свързва се чрез присъединителен елемент, с резби и о-пръстени. Налягането, указано на манометъра не е задължително да отговаря на работното налягане на пушката. Обикновено манометрите са с налягане 250 или 300 бара, но това не означава, че трябва да пълниш до толкова. Така са направени, за да можеш да видиш, ако си превишил работното налягане, и с колко. Всеки производител си оказва налягането на дадения модел пушка и е добре да се спазва. На въпросът ти, какво ще стане, ако се пълни въпросната пушка с 50 бара повече - резервоарът ще дърпа осмицата, а тя цевта и това ще се отразява на точността. Другото, което може да се случи, е по-високото налягане да деформира клапана или да му пречи да отваря добре. И т.н.
 
Последна промяна:

Cowboy

Новодошъл
Благодаря за изчерателния отговор, колега @Gadnqra. Много неща ми се изясниха от твоя пост.
Аз нямам опит конкретно с ПЦП, но от работа с други апарати знам, че това, което казваш, че може да се превиши налягането в резервоара с 10-20 бара има логика.
Примерно: ако даден резервоар е обявен да издържа 200 бара, това не означава, че точно при 201 бара той вече ще се взириви. Би трябвало да има отуснат много по-сериозен толеранс над обявената стойност, с цел безопасност. Всичко това в случай, че турците са коректни.

Към колегите, които настръхват докато четат това: нямам намерение да си правя експериметни и да препълвам резервоари, просто обсъждаме теоретично. :)
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Никито (Gadnqra) е много прав, ако пушката няма редуктор, и горната граница на налягане за добра скорост на платото ти е примерно 170 Бара (както при моите настройки например), ако напомпя до 190 Бара, то първите ми изстрели ще са много по бавни, поне докато налягането не спадне до 170 Бара. По-високото налягане натиска и затваря иглата на бойният клапан по-силно, и ударникът не успява да отвори клапана достатъчно добре за оптимален изстрел.
 

shaman

Редовен Потребител
По-високото налягане натиска и затваря иглата на бойният клапан по-силно, и ударникът не успява да отвори клапана достатъчно добре за оптимален изстрел.

Точно това щях да кажа и аз ;) И при мен платото започва от 180 бара, така, че няма никакъв смисъл да се пълни повече !
 

sts1969

Редовен Потребител
Точно това щях да кажа и аз ;) И при мен платото започва от 180 бара, така, че няма никакъв смисъл да се пълни повече !
Има смисъл ако пушката е с редуктор, тогава разполагаш с налягане за повече изстрели.
 
Нагоре