Hatsan Flash PCP

De_Marco

Редовен Потребител
Виждали ли сте някъде да продават цеви за Флаш, в 6.35? Има ли взаимозаменяемост с други модели? Знам, че от AT44 и BT65 не стават, но мисля, че от новите модели има сходни.
 

Стаско

Потребител
Групата на флаш пъпа ми бяга на дясно. Някой има ли идея от какво се получава? Оптиката е с моноблок и я транспортирам в пластмасов куфар. Прострелвам я и след известно време пак бяга в дясно.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
А като я върнеш, пак ли бяга? Само с един вид чашки ли бяга? Или като смениш с други?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На какво разстояние бяга в дясно? Чистил ли си цевта? Гледал ли си дали не правят спирали чашките? Стреляш срещу небето, паралакса на безкрай, като внимаваш в каква посока, къде отива чашката.
Когато питаш за нещо, постарай се и да оговаряш на уточняващите въпроси.....
 

Стаско

Потребител
Бяга на третия дот в дясно на 50 метра. Цевта я чистих скоро, преди не повече от 100 чашки. Не летят на право. Четох по руските форуми вчера, че е от пластмасовата осмица. Дали е така не знам.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е, че то освобождаването на цевта и цилиндъра от осмицата е задължително.... С това трябваше да почнеш.
Явно дори и тази кратка тема не си прочел....
 

DGman

Редовен Потребител
При различно налягане в цилиндъра дали има промяна в точността на пушката?
 

apapazov

Редовен Потребител
Може. Виж дали болтовете които държат приклада за железарията не са много стегнати. Направи ги да са съвсем леко стегнати, чак да те е страх дали държат и провай пак дали ти мести групата
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Купуваш някакво дръвце, почваш да пуцаш, нещо сякаш му има, прави квот си иска, после се чешеш по главата, тънинко му теглиш една, па се сещаш - я, да зема аз да питам...
И кво излиза, правиш неща, които не им разбираш много, ама не искаш и да почетеш, как адже ба, го правят другите, дали не бъркам нещо.
Ама по-лесно е, да получиш отговор, ма такъв, че като панацея да ти оправи недоразуменията...
Е нема, панацея, иска се четене, пипане, ровичкане, пилене, стържене, пасване, полиране и кво ли още не, за такива дръвца.
А като земеш и ти да се дървиш, залиташ към най-лесното, да се правиш на обиден, ощипан, недоразбран или непукист......
 

Стаско

Потребител
Купуваш някакво дръвце, почваш да пуцаш, нещо сякаш му има, прави квот си иска, после се чешеш по главата, тънинко му теглиш една, па се сещаш - я, да зема аз да питам...
И кво излиза, правиш неща, които не им разбираш много, ама не искаш и да почетеш, как адже ба, го правят другите, дали не бъркам нещо.
Ама по-лесно е, да получиш отговор, ма такъв, че като панацея да ти оправи недоразуменията...
Е нема, панацея, иска се четене, пипане, ровичкане, пилене, стържене, пасване, полиране и кво ли още не, за такива дръвца.
А като земеш и ти да се дървиш, залиташ към най-лесното, да се правиш на обиден, ощипан, недоразбран или непукист......
Май нещо се засегна
 

Marsel

Новодошъл
Здравейте.Моя Flashpup при закупуването си беше с проблем. Но, благодарение на добри хора от форума проблема беше отстранен.
 

Attachments

  • IMG-3fb215f6d69a925893063264ab1687d3-V.jpg
    IMG-3fb215f6d69a925893063264ab1687d3-V.jpg
    205.7 KB · Прегледи: 65

Marsel

Новодошъл
Оптиката ми е обикновен Липърс 4х32 мил дот и много стегнати групи не мога да постигна. Това е със Спотон парс . С жсб са по- прилични нещата.
 

Attachments

  • Screenshot_20220708-194754_Gallery.jpg
    Screenshot_20220708-194754_Gallery.jpg
    115.6 KB · Прегледи: 49

De_Marco

Редовен Потребител
Оптиката ми е обикновен Липърс 4х32 мил дот и много стегнати групи не мога да постигна. Това е със Спотон парс . С жсб са по- прилични нещата.
Е, колко по-стегнати от 20мм на 41метра, с турски чашки от 9 лева кутийката? Перфектни са, при мен са сходни нещата, като с тежкото JSB се събират с още 5мм.
 

G10

Новодошъл
Е, че то освобождаването на цевта и цилиндъра от осмицата е задължително.... С това трябваше да почнеш.
Явно дори и тази кратка тема не си прочел....
Здравейте,аз като новобранец и все още достоен лаик на тема ПЦП пушки, и от скоро собственик на Хатсан Флеш 5.5,механик по професия
логически не мога да си обясня,с какво аджеба,премахванато на въпросната “8-ца“допринася за точността на пушката...?
Като механик знам,че нещо дълго и тънко/цевта/,ако не е прикрепено поне в две опорни точки,то ще доведе до отклонение и вибрации в най-крайната неукрепена т точка....В случая с цевтта на пушката,само с една опорна точка,в изхода и няма ли да се получи отклонение при изстрел/все пак в цевта се създава налягане,което води до един вид леко “раздуване“,което би довело до радиално изместване,а от там до промяната траекторията на проектила-чашката.....Дори с недемонтирана 8-ца,като подхвана Хатсана за края на цевта и цилиндъра,се усеща леко поддаване на цевтта.....
 

glavanov55

Редовен Потребител
Проблема не е самов осммицата а в некъдърно сглобеното и конструктивно сбъркано пушкало.Особенно при по дългите цилиндри като на бт-то при напомпване се забелязва иьвиване на цилиндъра като банан което води чрез осмицата допреместване и на цевта.С този проблем се боря дълго време и твърдя че имам успех.Направих плътна осмица с по 0,05 мм хлабина м/у детайлите която е сцепена отдолу и стяга всичко с болт м5.Отначало я монтирах в самия край на цилиндъра но резултата не беше добър понеже там се оказа най голямата амплитуда наизтумбачването.Преди да се откажа напълно се сетих и поставих осмицата на заводското и място и нещата си дойдоха на мястото.Явно и турчина го знае затова осмицата не е в края като на повечето не турски пушки.Условието за успех обаче е предварително пушката да е тунингована и да прави поне 20 истрела в плато кал25 с 2,1 скорост около 280м/с
 

glavanov55

Редовен Потребител
Това са 2 контролни истрела на 55 метра като прицелната точка е първият истрел. Истрелите са направени в 2 различни дни след напомпване на пушката което е доказателство че нещата са се получили.Преди модификацията на осмицата тези резултати бяха не бъзможни.Извинявам се че пушката е бт 65 но мисля че отговаря на повдигнатия от колегата G10 въпрос.
 

Attachments

  • IMG_20220712_170443.jpg
    IMG_20220712_170443.jpg
    42.2 KB · Прегледи: 27
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
При всички случаи е по добре цевта да е освободена.Ако се търси голяма прецизност се заиграва с тунери (тежести) за вълната!
 

glavanov55

Редовен Потребител
В описания случай вариянта свободна цев съм го изпитвал но не работи поради нестабилното закрепване на цевта към ц.к.Ссободната цев за да работи е необходима поне една почти набита сглобка м/у цевта и ц.к защото иначе тази дълга тояга след всеки истрел сочи където си иска а също и здрава цевна кутия като на херкулеса. на флаша не знам как е.
 
Нагоре