Hatsan Flash PCP

Jorom

Редовен Потребител
Оригиналната медна тръбичка от Бигмакс Х е с външен диаметър 3 мм, и вътрешен около 1,3мм
Верно капилярка от хладилник може да стане, благодаря за идеята на адаша и на Кольо :cheers:
Сега се сетих за голям магазин и в Лазур, ако още го има де
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Взех капилярка с външен размер 2,7мм, дебелината на стената е 1мм. Това беше най-дебелата и близка до ориг тръбичка...
Въпроса е ще държи ли на 200 бара?
 

lynx

Редовен Потребител
Да, така е. Трябва да е луд да заварява тръбички, като може да си направи изцяло нова.
 

Dominus

Редовен Потребител
Нали ще подмени цялата тръбичка, та спойка няма.
Как ще стане без спойка според теб? Нали трябва да завършва с някакви фитинги /връзка/?
Пък и не знам какъв трябва да е че дане може да запои медна тръба.
Би трябвало. По мои сметки ако не бъркам нещо натоварването е 2кг на мм2. Пък е и по-дебела от оригиналната.
Ще държи много повече.
 

Jorom

Редовен Потребител
Има две спойки - на двата края на тръбичката към накрайниците
Не мисля че ще имам проблем със запояването, десетина години ме държа хобито да си правя по схеми разни предусилватели, крайни стъпала и всякакви електронни джаджи...
Имам колофон, аспирин, флюс, чист калай и тинол-и различни, както и няколко поялника, вкл поялник на пропан-бутан от Лидл който мисля да ползвам за целта
 

Ввладо

Потребител
Пробвай с поялника да разпоиш оригиналната тръба . Обикновенно при отговорни спойки се ползва сребърен припой,тогава ще ти трябва хладилен техник .
 

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20210419_204942.jpg Най-обикновен нискотемпературен калаен припой от типа на полския тинол, 30 ватов поялник го топи перфектно
 

Dominus

Редовен Потребител
Няма никакъв проблем да са си с калаен припой. Не го пиша за спорта. Правил съм много подобни творения.

Взех капилярка с външен размер 2,7мм

В конкретния случай ще имаш 11.5кг сила която ще кара тръбичката да излезе от леглото в което е запоена. Запитай се колко са 11.5кг и дали няма да издържи поне 4-5 пъти повече?
Дори и 100кила човек ще издържи.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Предполагам, но здравината не е като със сребърния. На FX-Gladiator са със сребърен.
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз само се учудвам че са ползвали нискотемпературен калаен припой В комплекта на пропан-бутановия поялник от Лидл има ролка тинол която този поялник не може да разтопи добре и си мислех че спойките са с такъв високотемпературен припой, но се оказа че не е така
 

Dominus

Редовен Потребител
Предполагам, но здравината не е като със сребърния. На FX-Gladiator са със сребърен.
Имам един от първите гладиатори. Там е запоен с бронзов припой.
Не ми се навлиза в тема защо така са го направили. Твърдя че калаения е достатъчно здрав за да издържи на многократно по-голямо натоварване.

Аз само се учудвам че са ползвали нискотемпературен калаен припой В комплекта на пропан-бутановия поялник от Лидл има ролка тинол която този поялник не може да разтопи добре и си мислех че спойките са с такъв високотемпературен припой, но се оказа че не е така
Поялника от лидл не е мерило. Наскоро чух оплаквания за това чудо на търговията.
 

Dominus

Редовен Потребител
Между другото, правих преди време стенд за хидравлични проби на цилиндри за Миро от Варна. Там ползвах на едно място капилярка с вънщно Ф 2мм и вътрешно 1мм. Бях я купил от един склад в Русе. Та значи 0.5мм стена запоена с калай бях я напънал на 600 бара (толкова беше манометъра) и не показа никаква слабост. Мисля, че повече от това не е нужно да пиша.
 
Последна промяна:
Нагоре