Hatsan Flash PCP

Todorov

Потребител
Ами спрях се на този модел , защото можеш едновременно със замерването да си простреляш и оптиката и да видиш на мишена какво показват различни видове чашки.
Моето е малко "мързеливо" , на силно слънце не мери ... иска сянка. Може да е заради алуминия - отблясъци и да се бърка нещо.
Може да е само при моя екземпляр но да се има впредвид.
Но пък с пуснати диоди за осветление мери и в пълен мрак.
 

Todorov

Потребител

rivan

Редовен Потребител
Ами спрях се на този модел , защото можеш едновременно със замерването да си простреляш и оптиката и да видиш на мишена какво показват различни видове чашки.
Защо не погледнеш и този модел, аз го ползвам, и мисля успешно, доволен съм.
DSCN3152.jpg DSCN3153.jpg DSCN3154.jpg DSCN3155.jpg
При него също можеш да мериш скорост и да стреляш по мишени едновременно.Така монтиран не пречи изобщо на оптиката, а и мод-а според мен помага да не се бърка хроното.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ползването на хроно, закачено на цевта, няма да ти даде вярни резултати относно прострелки, групи и точност.
В зависимост от теглото му, може дори сериозно да промени поведението на пушката при изтрел, особенно при освободени цеви.
 

rivan

Редовен Потребител
Да, прав си, групата мърда малко, но после с няколко клика се коригира.
Теглото му е 140 грама.
 

братушка

Редовен Потребител
С малко "домашен майстор" може да се хваща за цилиндъра... (идеята не е моя, видях я :) ).
 

Todorov

Потребител
Ползването на хроно, закачено на цевта, няма да ти даде вярни резултати относно прострелки, групи и точност.
В зависимост от теглото му, може дори сериозно да промени поведението на пушката при изтрел, особенно при освободени цеви.

Определено е така , но в началото както при мен когато няколко дена се налага да се заиграва човек с настройки все е нещо ако ще и само за да свикнеш със спусъка , оптиката и захвата.

Да се върнем на темата , смятам да премахна шрауда , след което цевта няма да има досег до осмицата.

Въпрос : Цевта свободна ли да я оставя или да я уплътня с опръстен към осмицата (видях го в ютуб от американците) ?
14мм. не е малък диаметър , но ме притеснява "матеряла" ... с хатсански модер отпред дали няма да се мандахерца и да мени прострелката според равнината на стрелба ?
 

etamin

Потребител
аз съм с махнат шрауд, направих си полиамидна шаиба, но въпреки че уплатнява добре ми местеше попаденията след всяко стреляне.За това го залепих с канаколит и мисля че вече всичко е наред.НО пушката не стреля без модератор, прави група 3+ см на 30-40м. а с модератора 2см.
 

Attachments

  • 20190719_185906.jpg
    20190719_185906.jpg
    212.8 KB · Прегледи: 100

Todorov

Потребител
аз съм с махнат шрауд, направих си полиамидна шаиба, но въпреки че уплатнява добре ми местеше попаденията след всяко стреляне.За това го залепих с канаколит и мисля че вече всичко е наред.НО пушката не стреля без модератор, прави група 3+ см на 30-40м. а с модератора 2см.

Какъв е модератора който ползваш колега ? Как е "шума" спрямо шрауда ?

Залепил си полиамидната шайбата за цевта и за осмицата така ли ? А преди това пробва ли без нея(шайбата) как е ?
 
Последна промяна:

etamin

Потребител
хатсански, само че съм залепил шаиба за мода защото цевта няма достатъчно голямо чело на което да опре модератора, а пък тои е с лек конус преди резбата.Чесно казано не съм пробвал без полиамида защото е разнасям из горите и ме е страх да не скърша цевта.Групата е на 45 или 50 метра от последната стрелба с мода и залепената цев.
 

Attachments

  • 20200418_151300.jpg
    20200418_151300.jpg
    154.5 KB · Прегледи: 65

братушка

Редовен Потребител
Имат различни присъединителни "размери": "дълбоко" и "плитко". Първо това виж.

PS: миналата седмица случайно видях в железарията как от стандартни ВиК парчета може да се направи модератор за 10лв почти без никакви интервенции по желязото :) Трябва да ги купя от спортния интерес и да го пусна в раздела "от нищо нещо" :)
 
Последна промяна:

etamin

Потребител
аз съм с първия, за втория съм чувал от колеги че е стария модел и вече не се произвежда, но нека по запознат да каже.
 

Todorov

Потребител
Имат различни присъединителни "размери": "дълбоко" и "плитко". Първо това виж.

PS: миналата седмица случайно видях в железарията как от стандартни ВиК парчета може да се направи модератор за 10лв почти без никакви интервенции по желязото :) Трябва да ги купя от спортния интерес и да го пусна в раздела "от нищо нещо" :)

То реално на шрауда проблема са му карантиите не самата тръба , какви са елементите за ВиК ?
 

братушка

Редовен Потребител
products_3757_091106111524-450x450.jpg

products_3776_091106112438-450x450.jpg

products_3354_091016114302-450x450.jpg

products_3759_091106111559-450x450.jpg


Ще се сетиш ли сам как да ги сглобиш? :)
Само в тапата трябва отвор по средата. Е, без пълнеж, така само камера . Сигурно вътре също може някакви шайби за стотинки или капачки от кола :)
 

Todorov

Потребител
Аз помислих че точно за "пълнежа" си видял.

Резбите на тези детайли са с големи хлабини ще трябва и калчище , за да станат поне за декорация :Drinks:
 

братушка

Редовен Потребител
Много си изостанал с тез калчища, сега има тефлонова лента - нанотехнологии :)

Но ако без шега: като се завият до край нямат проблеми със съосността. Аз от тях по "скъсена схема" си направих стрипера.


PS: освен това като идея за пълнежа на модера отдавна носа в главата: свита на руло метална мрежица. На времето братушки пълнеха със свито на руло парченце килимче с дълъг изкуствен косъм - получаваха невероятни резултати при смешни обеми.
 
Последна промяна:

etamin

Потребител
днес уцелих безветрие,едната група е на 55м 2.5 см а другата е на 95 4 те са в 4 см група а за 5тия нямам обяснение.С него става 8 см.Доволен!
 

Attachments

  • 20200501_172255.jpg
    20200501_172255.jpg
    212.5 KB · Прегледи: 108
  • 20200501_172052.jpg
    20200501_172052.jpg
    174.9 KB · Прегледи: 110

Licho

Редовен Потребител
Покрай Флаша,гледай да не забравяш и Бама!И там можеш да посъбереш групата!
 
Последна промяна:
Нагоре