Комета Орион Булпап

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от andi, 3 Май 2016.

1. damian

damian Новодошъл

Публикации:
    2
    Да , грешката е изцяло моя .Точно това се оказа , че съм направил .Отстраниха ми проблема и сега нещата са наред .
    Но все пак си поръчах приспособлението , позволяващо да поставям съчмите по една . Някак нестабилен ми се струва ротационния . Няма нещо ,което да го фиксира по-надеждно и при съвсем леко въздействие мърда нагоре-надолу . Не знам при пренасяне , оставяне на пушката по седалки , багажници и т.н. дали няма да се поразмести и пак да стане проблем .

2. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    361
    от:
    София
    Докато дотиквача минава през него няма да изпадне. Пробвай да свикнеш да не я пренасяш с пълнителя.

lynx харесва това.
  3. kaloyan_takev

kaloyan_takev Редовен Потребител

Публикации:
    220
    от:
    Монтана
  4. Sen

Sen Редовен Потребител

Публикации:
    695
    от:
    Варна
    Охо, редуктор с втори манометър за него, нов калибър и допмодер. Браво на испанците.

Gadnqra харесва това.
  5. Jethro

Jethro Редовен Потребител

Публикации:
    161
    от:
    София
    Здравей, имам такава пушка - от магазина.
    Имаше малко детски болести, които излекувах ... в тази тема по-напред съм описал какво съм правил.
    Пушката е лека, много красива и удобна. Няма редуктор, но има доста добро плато.
    Поне за мен тази пушка е много точна ако е настроена на мощност от 25 Джаула нагоре.

6. nikolai89

nikolai89 Редовен Потребител

Публикации:
    300
    от:
    Русе
  7. vasikata

vasikata Новодошъл

Публикации:
    8
    от:
    Дупница
    Аз ще поръчвам тези дни от този сайт точно тази Комета Орион булпап с редуктор и манометри

8. nikolai89

Публикации:
    300
    от:
    Русе
    колега , нещо друго освен пушката ще поръчваш ли? аэ съм навит эа теэи чашки:
    https://www.carabinasypistolas.com/en/gamo_g_buffalo_pellets_cal_5_5mm_200ud.php

на картинката са в 4.5, но на мен ми трябват 5.5 , те са 1.8 грама

Gadnqra харесва това.
  9. vasikata

vasikata Новодошъл

Публикации:
    8
    от:
    Дупница
    Правя ли поръчка тези дни ще ги включа и тях, Аз мисля да си поръчам и един пълнител за Кометата, въпреки са прекалили с цената. Чашки ще взема едни такива ЖСБ за разнообразие. предполагам до 2-3 дни ще стигна.

Gadnqra харесва това.
  10. nikolai89

Публикации:
    300
    от:
    Русе
    JSB - то са леки, брой ме эа 2 кутии GAMO G BUFFALO 5.5 , в БГ ги има само в 4.5. JSB ги има и тук, в русе са 12.50лв

11. vasikata

vasikata Новодошъл

Публикации:
    8
    от:
    Дупница
    Нямаш късмет, сега почнах поръчката но са Out of stock

12. roskokn

roskokn Потребител

Публикации:
    83
    Здравейте колеги отскоро имам комета Орион 5.5мм.Първо псп преди това стрелях с пружинни пушки китайски испански стреляйки с тях предимно на дистанции 50-80м.Та за кометата сложих и регулатор,след няколко опита заспа на 110бара оборудвах я с по прилична оптика discovery hi 6-20 прострелях я,пострелях и при различни условия имам над 5000 изстрела с пушката.Принципно не го правя но започнах да стрелям и за групи,там където стрелям имам условия в двора за 40м дистанция и ливади с условия каквито поискам.Резултатите които постигам с пушката са на 40м група 7мм-1дупка,на 115м-група 8истела 7см. отделно целя шише от минерална вода 10литра на 180м,всички дистанции са мерени и резултатите мисля че са прилични.Но имам един проблем.....в повечето случаи когато стрелям има вятър и се налага да правя корекции и по хоризонтала с милдот скалата но днес беше пълно безветрие...потвърждаваха го и няколко комина около мен които пушеха вертикално.На 40м стрелям група идеална корекция само по вертикал но на 115м отклонение 20см дясно изстрелите групирани в 7см.Следва прострелване на оптиката на 115м и после на 40 групата е 4-5см в ляво все едно траекторията на чашката е дъга по хоризонталата.Имате ли представа на какво се дължи проблема.Нямам хронограф незнам с каква скорост стрелям.Стрелям с жсб и със всички се запазва тенденцията за отклонение в дясно.Забелязвам че на оптиката ярдовете на паралакса не отговарят точно на дистанцията на която образа е наистина ясен(20тина метра отклонение)възможно ли е на големи дистанции да ми се разминава скалата с целта.

Последна промяна: 18 Март 2019
  13. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,262
    от:
    Старата София
    При нас реално почти никога няма пълно безветрие.
    За 115 метра дори и лек полъх ще ти мести попаденията, все пак ти не стреляш с 320 м/сек. и с калибър 9мм. ;)
    На открито почти винаги има някакви леки въздушни течения, слаби, но достатъчни да ти развалят кефа.:)

rivan, SvilenP, 7842 and 1 other person like this.
  14. roskokn

roskokn Потребител

Публикации:
    83
    Съгласен съм със това за вятъра...но въпроса е че съм стрелял и при значително по силен вятър съдейки по дима на комина(мишената е поставена на изоставена постройка и на десетина метра от нея е комина а аз стрелям от прозорец на тавана ми) и отклоненията ми са винаги почти едни и същи и винаги в дясно.Същевременно стрелям по същата мишена и с един метеор с доста по голяма корекция по вертикала и попаденията са винаги в дъската(мишените са нарисувани на бяла дъска от ламинат като с метеора просто целя дъската мишените немогат да видя с оптика 4х40) Събота и неделя ще пробвам пак на различни места стига времето да позволява и ще споделя как е.

15. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,262
    от:
    Старата София
    Пробвай да стреляш в обратната посока, на същото място и би трябвало да стане ясно дали наистина мести надясно или е от полъх на вятъра.

rivan and Gadnqra like this.
  16. SvilenP

SvilenP Редовен Потребител

Публикации:
    362
    от:
    Габрово
    Вятъра не е вятър работа! ;) Там където стрелям и то само на 32 метра съм замервал с анемометър в три точки - мястото на стрелецът, по - средата и при мишената и резултатите винаги не са еднакви и то не като скорост, а и като посока. Според мен пробвай на друго място за да видиш да не би да има проблем с оптиката или друго щом според теб условията са не променливи.

rivan харесва това.
  17. roskokn

roskokn Потребител

Публикации:
    83
    Там на въпросното място няма възможност да сменя посоката, но ще го направя на полето събота или неделя.Ще разположа две мишени на разстояние 200м. една от друга а аз ще застана в средата между тях и да видя какви ще са резултатите.

18. SvilenP

SvilenP Редовен Потребител

Публикации:
    362
    от:
    Габрово
    Имай предвид, че ще има разлика понеже сме на Земята ;)

19. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    339
    от:
    София
    Пробкема ти е в центрирането на оптиката. Ако оптиката ти не е съосна на цевта ще съвпада точката на прицелване с тази на попадение само в нулата и след нея траекториите ще са разходящи по хоризонтала. Трябва да коригираш с регулируеми монтажи или подлагане на пладтинки при монтажа или корекция на шината. Последен вариант корекция на цевта :).

rivan харесва това.
  20. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    148
    от:
    Варна
    Е това може да важи само ако имаш такава оптика:
    scope3.jpg

Тъй-като и аз наблюдавам често описания феномен, освен вятъра за мен друго обяснение е "спиралене" на чашката, което се случва при определна скорост.
    Т.е. някъде след "първото референтно разстояние" скоростта на чашката спада до стойност и обороти на въртене, при което тя вече не е стабилна и почва да описва спирала. Защо обаче винаги в една посока... не знам :)
    Друга възможност е промяната на паралакса на оптиката да променя центъра. Това поне лесно може да провериш, като сложиш паралакса посредата и стреляш "мъгляво" и на двете разстояния.
    А най-научното обяснение е свързано с жироскопичната прецесия:
    https://loadoutroom.com/thearmsguid...rnal-ballistics-spin-drift-13-theory-section/
    Ето и един калкулатор на стабилността на проектила. Като се заиграеш с него, може да се добие представа как се влияе от различните параметри.
    Ето тук пък дават и формула да се сметне отклонението
    drift = 1.25 x (SG + 1.2) x TOF ^ 1.83
    в инчове
    SG за диаболо чашка следва да е висок и да е от порядъка на 3, примерно.
    TOF е времето на полет до целта. Залагаме 1сек за стрелба на 200 метра, много грубо.
    Резултатът е цели 5.25 инча... или 13см...

Последна промяна: 18 Март 2019

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена