Комета Орион Булпап

anibis

Редовен Потребител
Не е нормално,по тоя начин леко може да ти изпуска въздух.
Гледам че нямаш стопорен болт отгоре на цевната кутия/както при Мародера/
При Комета може да е скрит отдолу,/както при Едгъна/махни цевната кутия трябва да има такъв фиксираш болт.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Аз имам такава пушка - Комета Орион. На над 2000 изстрела е. Няма такова поведение и НЕ трябва да има !
Толкова леко/лесно се мърда насам натам, че според мен има 1 или повече от следните 3 проблема:
1. Липсва ти О пръстена надянат на дотиквача.
2. В кутията има прорез, в който влиза зареждащия болт при завъртане по посока на час. стрелка - позиция за изстрел. Този прорез не е толкова широк, че да има луфта който се вижда на клипа.
3. В задния край на болта (между болта и отвора за него в кутията) има едно малко стоманено топче, натискано от пружинка, което фиксира позицията на зареждащия болт в позиция стрелба и не позволява лесно завъртане. Вероятно го няма по някаква причина.
 

NME

Потребител
На тази не мърда когато стреля .
А на тази има движение .
Благодаря за информацията . Ще я разглобя за да видя дали топчето е там .
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Видях на клипа, че на булпапа мърда болта при изстрел - не е нормално това.
Според механиката на Ориона, не трябва да мърда изобщо, дори да има промени при булпапа - не е редно да се движи болта та кво ще това да е. Този луфт при вкаран болт е недопустим по принцип. Това значи че ще мърда и О пръстена заедно с дотиквача, абе ... не трябва да е така. Имам подозрения за причината. Има една втулка, надяната на малък болт М4 който се завинтва на зареждащия болт. Този малък болт с втулката влизат в процепа на кутията и блокират аксиалното движение на болта в позиция за стрелба. Споменатото топче блокира радиално движение болта (въртене) в същата позиция. Добре замислено и понякога направено. Ако са си спестили втулката и са оставили болта гол - да може да го има тоя луфт ... испанска му работа - немарливи са като нашите цигани (да ме прощават, има и готини, ама не са много).
Аз съм писал какви недостатъци намерих в мойта Комета Орион SPR и как ги отстраних. Падна ми на 2 пъти споменатото М4 болтче в следствие на което зареждащия болт ми остана в ръцете. Просто не беше стегнат малкия болт и аз чак на втория път му добавих фиксиращо лепило и се оправиха нещата завинаги. В темата за Линкс съм писал, но за жалост не става дума за това, което се вижда от клипа, който си постнал.
Някак ми се ще да ми е в ръцете твоя булпап - ще му намерим проблема и ще го излекуваме ...
 

anibis

Редовен Потребител
Ето такъв фиксираш болт трябва да има Кометата,за да не се мърда дотиквача.
Трябва да има белег на самия дотиквач,там където е ляга/зацепва/съчмичката
Виж го булпапа трябва да има, може да е паднала съчмата или просто не са го сложили целия фиксираш болт.

036971907.jpg
 

Sen

Редовен Потребител
Доста време от началото на тази тема, но все пак: браво, Анди, страхотна работа при прегледа на това оръжие! :bravo:
Аз лично го харесвам и на външен вид. Единствен недостатък за мен е тоя bolt action, но в никакъв случай не е толкова сериозен, че да тушира плюсовете.
Сериозно се замислям за закупуване, но на версията с черен приклад категорично.
И така стигам до съществената част на поста:
https://www.justairguns.co.uk/produ...rifles/581/cometa-orion-bullpup-pcp-air-rifle
Цена 465 GBP, с включени безплатна оптика и монтажи, цитат от сайта: "FREE 3-9x40 scope & mounts worth £49.95 Absolutely FREE!"
Нищо особено не е оптиката, види се, но винаги може да я продадеш за някакви пари и да оборудваш оръжието с нещо по-подходящо.
Пише, че доставката за страни в ЕС е 20 GBP.
За съжаление, иде реч за техните спънати на 12 fpe коне...:(
Не знам някой има ли опит в това, но все пак предполагам, че законите им забраняват да изнесат FAC версия...
 

andi

Редовен Потребител
Що ви се правят тези гимнастики , като пушката я има налична тук в БГ , от вносител .
А като ми се обади по тел (0878 916 789) , може да се окаже и цената много атрактивна .
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
http://www.aceros-de-hispania.com/cometa-orion-bp-pcp-airgun.asp?product=cometa-orion-bp-negra
И тука я има, верно без оптика е, но...
Що ви се правят тези гимнастики , като пушката я има налична тук в БГ , от вносител .
`щото от Английския сайт е почти 300 лв. по-евтина! Според мен не е малко!
`щото има шанс да си дойде пълен комплект, а не като при мен - с липсваща пружина! И сега като ми замина едната пружината, а другата я няма, да видиш к`ва гимнастика е!
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител

Благодаря за отговора, мистър Станчев :) Гледам сайта, не видях цените на доставка до Бг, но сигурно съм пропуснал нещо.
568 EUR и доставка 30 си е ОК. Малко ме озадачава факта, че в сайта пише тегло 4,4 кг, вероятно е грешка... Производителя казва 3,4 кг.

http://www.aceros-de-hispania.com/cometa-orion-bp-pcp-airgun.asp?product=cometa-orion-bp-negra
И тука я има <span class="corrected">вярно</span> без оптика е, но...
Благодаря и на теб, Кала, цената тук е същата, предполгам доставката няма да е по-различна.
Полезен сайт, веднага ми засече IP-то от Бг, и ме уведоми, че доставят до Бг за 10-15 дни, даже ми сметна цената в лева: 1107.30 BGN.
И да не са 300 лв., 200 да са - разлика си е, пари са...

Когато реша нещо, ще се чуя и с Анди, той много ми помага, вече имам една UTG от него и чакам общата поръчка на Evanix ;)
 
Последна промяна от модератор:

andi

Редовен Потребител

Преди време ми откраднаха телефона и мислех , че съм загубил клиповете с тестовете на Кометата . Но ги намерих и публикувах в канала ми .
 

andi

Редовен Потребител

Това е мишената и размера на групите по 10 изстрела с различни съчми на 55м
 
Последна промяна:

King Heavy

Новодошъл
http://www.cometaairgun.com/en/air-rifles-orion-bp-airgun.php

Орион Булпап с нова визия.Влиза в продажба от 15 декември.Междувременно в Комета продължават тестовете в калибър 7.62 мм с цеви собствено производство.Дано за 2017 да имаме приятни .30 калиброви изненади от този производител(...и на прилични цени).
 

kiborga

Потребител
здравейте колеги имам едно питане кум хората с комета линкс ако може някой да ми каже колко е външното Ф на ботилката и дължината без редуктора и със редуктора благодаря предварително
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
здравейте колеги имам едно питане кум хората с комета линкс ако може някой да ми каже колко е външното Ф на ботилката и дължината без редуктора и със редуктора благодаря предварително

50.4 мм външно Ф на "балона".
Другите размери : http://cannibalbg.snimka.bg/details/cometa.934208 - Това за 400мл "бидон" - Lynx V10

Допълнение:
Имам проблем със snimka.bg - изчезнаха снимките, а ги махнах и от компа.
Ако някой иска да каже, ще нащракам други.
 
Последна промяна:

King Heavy

Новодошъл
air_rifle_cometa_orion_bull_pup_mini_pcp_3454-11.jpg

Нова Мини версия на булпапа на Комета.Според данните на официалният им сайт с 10 санта по къса от по-големия си събрат(630mm спрямо 730).Теглото е намалено с 300 грама,както и обема на резервоара от 300 на 225 кубика.Гледам в табличката с данните вече не фигурира калибър 7.62,както преди.Лично за мен това е разочароващо,надявах се да го пуснат в производство булпапа и с този калибър.Предполагам че тенденцията по големите калибри да са и с по дълги цеви с оглед на ефективността,нещо не им се е вързала с визията на булпапа на инженерите от Комета.Друга промяна е Лонг версия на модела им Orion SH,който вече се предлага и с 300 кубиков резервоар.30-ти калибър първоначално беше предвиден и за Orion SPR,но в сайта не се вижда вече като опция(поне за момента).Вместо това от Комета са пуснали серията Orion Gold.Тук вече и с калибър.30:
carabina-orion-gold-c7.62-1200.jpg

Като цяло това си е по-накипрен Орион.7.62 милиметровия е с 300см3 резервоар,1135мм дължина(1040при другите калибри)тегло 3.7кг,100 джаула.Само за сравнение Едуард има намерение да пуска ъпграйтнатия Leshiy с подобен финиш,сребристо и златисто анодирани метални части.Явно някаква модна тенденция.Поздрави.
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
Едно не става ясно от описанията в официалния сайт на Комета: дали на двете версии на Orion BP цевите са с една и съща дължина.
Определено е посочена една и съща мощност и за двете:
1.jpg
 
Нагоре