Комета Орион Булпап

venciru

Редовен Потребител
По-скоро в два, да не кажа 3 (новата монета:)) лева. Поне не е в банкноти..................тази.
 

andi

Редовен Потребител
Вносителите в сайтовете никога не коментират, предимно лъжат.
Замерванията на Анди изглеждат по-достоверни от рекламите/измамите на Сотис.

Сотис са много голям вносител, и са ориентирани предимно за едрови продажби .И въпреки , че ВО не им е основно перо имат на склад налични ( реални , а не виртуални) ВО от 8 (осем) марки. Не знам в БГ някой друг да има толкова марки .
Няма как да мерят колко дж реално е всеки модел от тези 8 марки . Превеждат каквото са им дали производителите и край .?
Преди малко гледах ФХ в сайта на Сотис - защо техните дж са съвсем реални ? Защото Хф това са дали да се превежда .
 

lynx

Редовен Потребител
Нямам нищо против Сотис(и/или другите магазини), специално на Сотис съм им от старите клиенти.
Но не е "колегиално" да "преписват" лъжите на производителите, всички ние често си страдаме от това.
Като имаш голям оръжеен магазин, не е проблем да замерваш пушките преди да публикуваш небивали мощности и скорости.
Или поне да си направят труда и да го направят по следния начин: Hatsan-125 - до 50 джаула(по данни на производителя) ;)
 

andi

Редовен Потребител
В Сотис се съгласиха и реагираха бързо - в сайта им за ПЦПтата на Комета вече пише : "До .... дж "

...
Калибър:Мощност:Дължина на цевта:Енергия:Тегло:
4.5 мм350 м/смм до 30 Joules 3700 гр
...
Калибър:Мощност:Пълнител:Дължина на цевта:Енергия:Тегло:
5.5 мм 320 м/с13мм до 50 Joules 3400 гр
...
Калибър:Мощност:Пълнител:Дължина на цевта:Енергия:Тегло:
6.35 мм 270 м/с12мм до 60 Joules 3300 гр
...

:bravo::bravo::bravo:

ПП. Испанеца категорично е потвърдил , че тези джаули са "достижими"
 

SGS

Редовен Потребител
Дaже повече, на моята съм мерил максимум 55J / 5,5mm. Е, след малко дребни доработки...
Обаче защо с намаляване на калибъра се увеличава теглото? Като гледам от трите най-тежка е 4,5мм. С какво е свързано това?
 

mobilen

Редовен Потребител
По-малкия калибър=по-малка дупка в цевта/остава повече материал на кантара/ вероятно.
 

andi

Редовен Потребител
Обаче защо с намаляване на калибъра се увеличава теглото? Като гледам от трите най-тежка е 4,5мм. С какво е свързано това?
Защото да да покажа промяната в изписването на джаулите нарочно копирах данните за 3 съвсем различни модела ПЦП Комета от сайта на Сотис - просто избрах да са в различни калибри
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Обаче защо с намаляване на калибъра се увеличава теглото? Като гледам от трите най-тежка е 4,5мм. С какво е свързано това?
Абе не съм сигурен,че я имат в 4,5мм,но предполагам е заради дървенията !
 

andi

Редовен Потребител
Беше при мен едно булпапче Комета за колега . Направих хронотест и едно клипче да се добие представа .
Комета Орион булпап Мини 5,5 мм "от кутията" направи 45-46 изстрела от около 190 до 105 бара в 20 мс коридор(254-274 мс) , с 1,175 г JSB .Средна мощност 41,25 дж . И 28 изстрела от около 175 до 115 бара в 10 мс коридор (264-274мс) . с JSB 1,175 г .
Тежи (на моя кантар) 3,15 кг . дълго е 62 см .
Харесаха ми Фабричните настройки за скорост и плато . Не ми харесаха настройките на спусъка - собственика ще си го нагласи както му харесва .
 

Attachments

  • 20180426_131343[1].jpg
    20180426_131343[1].jpg
    761.7 KB · Прегледи: 88
  • 20180426_131855[1].jpg
    20180426_131855[1].jpg
    810.1 KB · Прегледи: 88
  • 20180426_131915[1].jpg
    20180426_131915[1].jpg
    303.1 KB · Прегледи: 85
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Звука,как е?Шумна ли е ?
Сравнително тиха е , очаквах да е малко по-шумна . Примерно комета Линкс е много тиха , а Орион БП е с една идея по-тиха от Минито . Което си е очаквано . Говоря от кутията .
 

King Heavy

Новодошъл
Здравейте,колеги.Някой да е засилвал Ориона в 6.35 до 270-280 м/с с тежкото JSB?Ако има колеги дето са,бих се радвал да споделят инфо,относно брой изстрели и направени интервенции по пушката.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не е невъзможно, но трябва да се бутат клапан, пружини и проходни отвори. В заводски вид няма как да се доближи до подобни скорости пушката. Постигнат ли се тези скорости ще имаш малко изстрели.
 

King Heavy

Новодошъл
Със сигурност няма как да стане без да се пипне както трябва.Викам някой колега да каже,как прави два барабана на 80 джаула :),но май мисията невъзможна при 225 кубика и 200 бара работно....
 

anibis

Редовен Потребител
Няма как да стане с тоя малкия резервоар.Не за "Н" на брой изстрели,с тоя малкия резервоар,просто забрави тия 80дж.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Абе, могат да се докарат тия джаули. Но не знам колко изстрела ще направи в плато. Хубавото е, че ако пробва, винаги може после да я намали до по-леки или предишните параметри на пушката. Мисля, че едни 6 - 8 изстрела са постижими в 8-10 метров коридор. А понякога стават и чудеса.
 

zograffa

Редовен Потребител
Някой да знае външния размер на цевта на пушката орион в 5,5?Става въпрос за модератор от тези,които се захващат без резба.Моята се води SH,но външната тръба върху цевта е по-скоро за красота.Нямам прецизен шублер под ръка затова реших да питам дали някой е замервал.
 

damian

Новодошъл
Здравейте ,
Преди около седмица си взех Комета Орион 5,5 мм . Първа въздушна пушка , ако не броя една Славия преди 20 години .
След около 10-15 изстрела , ротационния пълнител нещо се повреди . Сега нито мога да го извадя от пушката , нито мога да заредя .
Предположих , че съчмата е заседнала между пълнителя и цевта и с шомпол се опитах да я избутам , но не става .
То е ясно , че най- вероятно ще я върна в магазина . Но питането ми е дали има някакъв начин да отстраня на проблема и сам . И дали въобще да ползвам този боклук , наречен ротационен пълнител .
Още в магазина , докато ми показваха служителите как действа нещо затягаше , но ме увериха , че няма проблем .
И дали въобще от този модел пушка мога да очаквам нормална , безаварийна работа поне на първо време , или да връщам и нея .
Извинявам се , ако има подобна тема и е трябвало да задам въпроса си там , но не съм посещавал досега форума и трудно се ориентирам в него .
Поздрави и успешен ден !
 

zograffa

Редовен Потребител
За 3-4000 изстрела нямам никакви проблеми.Виж да не си вкарал 2 чашки едновременно без да искаш.
 
Нагоре