Комета Орион Булпап

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от andi, 3 Май 2016.

1. venciru

venciru Потребител

Публикации:
    470
    от:
    Варна
    По-скоро в два, да не кажа 3 (новата монета:)) лева. Поне не е в банкноти..................тази.

2. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,667
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Сотис са много голям вносител, и са ориентирани предимно за едрови продажби .И въпреки , че ВО не им е основно перо имат на склад налични ( реални , а не виртуални) ВО от 8 (осем) марки. Не знам в БГ някой друг да има толкова марки .
    Няма как да мерят колко дж реално е всеки модел от тези 8 марки . Превеждат каквото са им дали производителите и край .?
    Преди малко гледах ФХ в сайта на Сотис - защо техните дж са съвсем реални ? Защото Хф това са дали да се превежда .

Licho харесва това.
  3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,288
    от:
    Старата София
    Нямам нищо против Сотис(и/или другите магазини), специално на Сотис съм им от старите клиенти.
    Но не е "колегиално" да "преписват" лъжите на производителите, всички ние често си страдаме от това.
    Като имаш голям оръжеен магазин, не е проблем да замерваш пушките преди да публикуваш небивали мощности и скорости.
    Или поне да си направят труда и да го направят по следния начин: Hatsan-125 - до 50 джаула(по данни на производителя) ;)

gary m, Sen, anibis and 6 others like this.
  4. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,667
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    В Сотис се съгласиха и реагираха бързо - в сайта им за ПЦПтата на Комета вече пише : "До .... дж "

...
    Калибър:Мощност:Дължина на цевта:Енергия:Тегло:
    4.5 мм350 м/смм до 30 Joules 3700 гр
    ...
    Калибър:Мощност:Пълнител:Дължина на цевта:Енергия:Тегло:
    5.5 мм 320 м/с13мм до 50 Joules 3400 гр
    ...
    Калибър:Мощност:Пълнител:Дължина на цевта:Енергия:Тегло:
    6.35 мм 270 м/с12мм до 60 Joules 3300 гр
    ...

:bravo::bravo::bravo:

ПП. Испанеца категорично е потвърдил , че тези джаули са "достижими"

Gadnqra and lynx like this.
  5. SGS

SGS Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    Варна
    Дaже повече, на моята съм мерил максимум 55J / 5,5mm. Е, след малко дребни доработки...
    Обаче защо с намаляване на калибъра се увеличава теглото? Като гледам от трите най-тежка е 4,5мм. С какво е свързано това?

6. mobilen

mobilen Редовен Потребител

Публикации:
    130
    от:
    Пловдив
    По-малкия калибър=по-малка дупка в цевта/остава повече материал на кантара/ вероятно.

7. kaloyan_takev

kaloyan_takev Редовен Потребител

Публикации:
    220
    от:
    Монтана
    С дупките!

ПП колегата mobilen ме изпревари, драстично!

8. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,667
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Защото да да покажа промяната в изписването на джаулите нарочно копирах данните за 3 съвсем различни модела ПЦП Комета от сайта на Сотис - просто избрах да са в различни калибри

9. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    755
    от:
    София
    Абе не съм сигурен,че я имат в 4,5мм,но предполагам е заради дървенията !

10. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,667
    от:
    Пловдив 0878 916 789

Беше при мен едно булпапче Комета за колега . Направих хронотест и едно клипче да се добие представа .
    Комета Орион булпап Мини 5,5 мм "от кутията" направи 45-46 изстрела от около 190 до 105 бара в 20 мс коридор(254-274 мс) , с 1,175 г JSB .Средна мощност 41,25 дж . И 28 изстрела от около 175 до 115 бара в 10 мс коридор (264-274мс) . с JSB 1,175 г .
    Тежи (на моя кантар) 3,15 кг . дълго е 62 см .
    Харесаха ми Фабричните настройки за скорост и плато . Не ми харесаха настройките на спусъка - собственика ще си го нагласи както му харесва .

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 29 Април 2018
  11. Niki

Niki Потребител

Публикации:
    458
    от:
    София
    Звука,как е?Шумна ли е ?

12. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,667
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Сравнително тиха е , очаквах да е малко по-шумна . Примерно комета Линкс е много тиха , а Орион БП е с една идея по-тиха от Минито . Което си е очаквано . Говоря от кутията .

13. King Heavy

King Heavy Новодошъл

Публикации:
    16
    Здравейте,колеги.Някой да е засилвал Ориона в 6.35 до 270-280 м/с с тежкото JSB?Ако има колеги дето са,бих се радвал да споделят инфо,относно брой изстрели и направени интервенции по пушката.

14. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,478
    от:
    Русе 0897860296
    Не е невъзможно, но трябва да се бутат клапан, пружини и проходни отвори. В заводски вид няма как да се доближи до подобни скорости пушката. Постигнат ли се тези скорости ще имаш малко изстрели.

15. King Heavy

King Heavy Новодошъл

Публикации:
    16
    Със сигурност няма как да стане без да се пипне както трябва.Викам някой колега да каже,как прави два барабана на 80 джаула :),но май мисията невъзможна при 225 кубика и 200 бара работно....

16. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,575
    от:
    Варна 0899/859-831
    Няма как да стане с тоя малкия резервоар.Не за "Н" на брой изстрели,с тоя малкия резервоар,просто забрави тия 80дж.

roskokn харесва това.
  17. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,478
    от:
    Русе 0897860296
    Абе, могат да се докарат тия джаули. Но не знам колко изстрела ще направи в плато. Хубавото е, че ако пробва, винаги може после да я намали до по-леки или предишните параметри на пушката. Мисля, че едни 6 - 8 изстрела са постижими в 8-10 метров коридор. А понякога стават и чудеса.

batnan харесва това.
  18. zograffa

zograffa Редовен Потребител

Публикации:
    174
    от:
    Бургас
    Някой да знае външния размер на цевта на пушката орион в 5,5?Става въпрос за модератор от тези,които се захващат без резба.Моята се води SH,но външната тръба върху цевта е по-скоро за красота.Нямам прецизен шублер под ръка затова реших да питам дали някой е замервал.

19. damian

damian Новодошъл

Публикации:
    2
    Здравейте ,
    Преди около седмица си взех Комета Орион 5,5 мм . Първа въздушна пушка , ако не броя една Славия преди 20 години .
    След около 10-15 изстрела , ротационния пълнител нещо се повреди . Сега нито мога да го извадя от пушката , нито мога да заредя .
    Предположих , че съчмата е заседнала между пълнителя и цевта и с шомпол се опитах да я избутам , но не става .
    То е ясно , че най- вероятно ще я върна в магазина . Но питането ми е дали има някакъв начин да отстраня на проблема и сам . И дали въобще да ползвам този боклук , наречен ротационен пълнител .
    Още в магазина , докато ми показваха служителите как действа нещо затягаше , но ме увериха , че няма проблем .
    И дали въобще от този модел пушка мога да очаквам нормална , безаварийна работа поне на първо време , или да връщам и нея .
    Извинявам се , ако има подобна тема и е трябвало да задам въпроса си там , но не съм посещавал досега форума и трудно се ориентирам в него .
    Поздрави и успешен ден !

20. zograffa

zograffa Редовен Потребител

Публикации:
    174
    от:
    Бургас
    За 3-4000 изстрела нямам никакви проблеми.Виж да не си вкарал 2 чашки едновременно без да искаш.

damian харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена