Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

poacher

Потребител
praetorian написа:
Чашката да се удря в кое чело ???
Пламен иска да каже - ако ГП е настроена да изстрелва чашката със същата скорост, както и оригиналната телена.
Ако остатъчната сила, с която оригиналната телена удря челото на цилиндъра е F, то колко ще е същата тази сила при ГП? (при положение, че параметрите на стрелба се запазват - скоростта на чашкта е същата)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Тези, които са помпили РСР с помпа, знаят как помпата като нагнети и стигне в долния край,
е необходимо да се отпуснеш с цялата си тежест, за да изпомпиш нагнетеният до вече определена степен въздух,
събран в няколкото см3 обем в края на помпата.
Мнозина са гледали и анимираната картинка, за няколкото милисекунди от живота на буталото на пневматичната пушка,
на сайт, чийто линк е някъде публикуван тук във форума.
Ето това би трябвало да се случва и разликата дали пушката е с ГП или с телена пружина би трябвало да е пренебрежимо малка.
Докато ГП разчита на постоянният си натиск, то при телената пружина е заложено на утежнителя да помогне на налягането набрано в края на цилиндъра, да "пробие" до момента на тръгване на чашката в цевта. От този момент нататък, буталото "плавно" ( не се хващайте за думата, просто се мъча по-образно да го обясня= не е толкова плавно, но не и рязко и с голяма сила), "ляга " на дъното на цилиндъра.
praetorian написа:
Иначе ако не ти е наред маншета, с ГП или без, оптиката все ще се разбива.
А ако не е наред цялата пневматична група и има пропуски в нея и си с ГП, то жална и майка на оптиката.....и не само на нея.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
praetorian написа:
ще е почти равен удара при пружината и при ГП.
Ако е почти равен - защо тогава ГП разбива дървени приклади, които са с по-изтънена дървесина при точките на захващане. Хич не е еднакъв удара - нали го усещам. Друг е въпроса с вибрациите - може намаляването на вибрациите наистина да прави ГП по-малко неблагоприятна за оптиките, въпреки по-силния удар напред :).
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Архитекта написа:
praetorian написа:
ще е почти равен удара при пружината и при ГП.
Ако е почти равен - защо тогава ГП разбива дървени приклади, които са с по-изтънена дървесина при точките на захващане. Хич не е еднакъв удара - нали го усещам. Друг е въпроса с вибрациите - може намаляването на вибрациите наистина да прави ГП по-малко неблагоприятна за оптиките, въпреки по-силния удар напред :).

Да не би да не добре оразмерена ГП или да е пренапомпена или нещо механично да не сработва добре и това да води до проблемите за които пишеш.
Не би трябвало, ако всичко е добре по ГП да води до разбиване на приклада.
Така мисля аз.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
На мен нищо не може да ми разбие, защото...нямам ГП :). Стрелял съм с два ЦФХ-а с ГП, и двата с полимерен приклад, оттам имам впечатления за стрелбата с ГП. Просто поразпитвам във връзка с подобни идеи. За Гамо CFX Роял съм чувал категорични мнения, че ГП цепи приклада. Но не съм виждал и не познавам конкретен колега с такъв случай. Може и да е мит - не знам. Даже веднъж питах в темата за ЦФХ за конкретно наблюдение по този въпрос - никой не ми отговори. Чувал съм, че в руските форуми има стрелци с ГП на ЦФХ с дървен приклад.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Знам за един колега ,на когото ГП му разцепи приклада - Милен.М.За това си свали ГПто.
Знам и друг колега,на който от ГП са се разбили отвори отзад за задържащия щифт,но доколкото знам ГП е била пренапомпана (той е един от първите с такава).
П.П.на моя ЦФХ от около 2 год.Има ГП и всичко е наред.
 

belyatamax1

Потребител
Всъщност, накой знаели ,колко изсрела издържа една газова пружина(...при равни други условия...) ???
примерно от-до или от лични наблюдения.....
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
belyatamax1 написа:
Всъщност, накой знаели ,колко изсрела издържа една газова пружина(...при равни други условия...) ???
примерно от-до или от лични наблюдения.....

Казват, че някъде около 4500-5000 изстрела, но всичко е относително.
Аз лично не съм правил такива наблюдения, но накъде във форума съм го срещал.
 
A

Anonymous

Гост
pavloff написа:
belyatamax1 написа:
Всъщност, накой знаели ,колко изсрела издържа една газова пружина(...при равни други условия...) ???
примерно от-до или от лични наблюдения.....

Казват, че някъде около 4500-5000 изстрела, но всичко е относително.
Аз лично не съм правил такива наблюдения, но накъде във форума съм го срещал.
Ха, какво искате да кажете, че на 10 кутийки ФТТ се сменя газова ли ? ;)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
jimmy_mln написа:
Някой правил ли е ГП с ниско налиагане? Имате ли наблюдения за прединства и недостатъци?
http://i2.guns.ru/forums/icons/forum_pi ... 521675.jpg
http://i2.guns.ru/forums/icons/forum_pi ... 542971.jpg
http://i2.guns.ru/forums/icons/forum_pi ... 542916.jpg
едва ли.такива са старите теобенски пружини(в хв90,например).изработването ми изглежда в пъти по-трудоемко от амортисьорните.буталото им е част от гп-то,нуждаят се от правилният утежнител,защото при разгъване силата им драстично намалява,подобно на телените.освен това имат голям обем и разликите в температурата доста се отразяват на скоростта.ако са добре направени и правилно използвани,са изключително надеждни и с огромен ресурс.но лично аз се въздържам да ползвам хв90 при минусови температури.
 
A

Anonymous

Гост
от какъв амортисьор са багажник ще стане газова пружина за пушка hatsan 85
тук има един саит и се чудя коя да поръчам http://emk-33.com/shop/index.php?cPath=3947_126
След като одрежа това отгоре на пружината там трябва да сложа механизама който трябва да купя допълнително в мосюбри колаж дали ги има?
 

Attachments

  • phpThumb_generated_thumbnailgif.gif
    phpThumb_generated_thumbnailgif.gif
    19.3 KB · Прегледи: 410

bor1968

Потребител
братушка написа:
glg_81 написа:
Някои може ли да ми каже от какво трябва да са тези амортисьорчета, от къде да си купя такива, че да се помъча да си направя ГП. ...
Тези амортисьори са от задните врати на леки коли тип Хечбек.
От всички типоразмери такива амортисьори за нас става само един: този със прът (водач) Ф8мм. Те всичките имат вътрешен диаметър Ф16мм, но различна дебелина на стената. Трябва ти МИНИМУМ Ф18,5 външно или 1,25мм дебела стена. Най-добре, ако намериш с външно Ф19, има такива.
Има обаче и такива, дето имат една издатина почти по цялата си дължина - в никакъв случай не ги взимай.
Аз ги купувам от автоморги за по 5лв. Стига да има в нея поне някакво усилие, значи семеринга е още здрав и става. Е, добре е да няма поне видими щети, изкривявания или дълбоки драскотини.
Така че взимаш шублера и отпрашваш до най-близката автоморга или местни автосервизи.

За маслото: колкото и да се сложи - всичкото ще бъде "изплюто". Със излизането на маслото вътрешния обем се увеличава, налягането пада, усилието намалява. Накрая (при това сравнително скоро - 2 до 4 хил. изстрела) все едно ще работи на сухо. Затова е много важно какво е маслото, какво ще остане вътре по стените и водача след изкарване на маслото.
Затова наполедък аз слагах от тефлоновия спрей, малко при това - 0,2-0,3 кубика, не повече.
Първо го пръскам в някаква тенекийка, изчаквам малко да се поизпарят аерозолните съставки, после сипвам вътре.
Най добре е първо да прочетеш темата /не е толкова дълга/. След това питаш за това което не е написано или не ти е ясно. Много неща вече са написани и не е нужно да се повтарят и потретват.
Най-евтиния вариант е да идеш в една автоморга и да вземеш един здрав /неизпуснал/ амортисьор с външно Ф19 и ако имаш знания и възможност си правиш ГП.
 
A

Anonymous

Гост
Интересно ми е как и къде се слага винтила от където се пълни въздуха този е примерен от колело е и със сигорност няма да издържи
Къде мога да намеря здрав винтил които да издържа голямо налягяне ?
Ако дебелината на стената на амортисъора е 1,25 ще мога ли да напълня газовата пружина на 200 бара
и каква ще е евентоално скороста с която ще стреля пушката орентировачно.
 

Attachments

  • 10022010244.jpg
    10022010244.jpg
    651 KB · Прегледи: 337

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Здравей колега,
приятелски съвет - не се мъчи да напомпиш ГП на 200 бара, да не стане :bomb:
Не нужно толкова голямо налягане за ГП.
Голямото налягане не ти гарантира сила и точност, а по-скоро фатални случки с пушката и стрелеца.
ГП има други предимства пред телената пружина и на последно място е прираст на силата.
Дано си ме разбрал, нищо лично.
Ако не си намериш вентил, ще се наложи да си изработиш такъв при стругар.
Вентила се слага накрая на ГП, но не от към страната на стержена.
Успех. :cheers:
 

glg_81

Потребител
Колеги, аз също ще помоля ако някои знае от каква марак и какъв модел са взели и стават ГП да сподели, защтото в аво-моргите когато им кажа какво искам ( Ф18.5, 19 и без шев) ме гледат като телета. Питат ме само каква дължина. Веднъж си взех и на ГП пишеше с бял маркер "POLO" но не съм сигурен дали са са прави??? В другия форум бях чел, че РАШКО предпочита полските, и някъде там пишеше че стават от ВЕКТРА или АСТРА (ако не ме лъже паметта), ако няки знае дали е такак PLS нека каже. Едвам съм си намерил в една авто-морга(малка) 2 бройки и ги взех, а ходих къде ли н,е в коя ли не авто-морга в града. :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
А бе момчета, фактът че само няколко човека са успели да направят реално работещи ГП, не ви ли говори нещо?
То ако беше така, всеко втори тук щеше да ги прави.
Това не е работа за всеки.
Поне трябва човек да е технически грамотен, а и инструментално екипиран.
Не си правете експерименти със стари амортисьори, независимо кой ви го разправя.
С какъв акъл ще вземеш амортисьор, работил 15 години на някой заден капак на кола, като за това време уплътнението е остаряло, и е на ръба на експлоатационния си срок. Може, ама докато се научиш как и какво да правиш.
Става всеки амортисьор, който има необходимата за целта дължина и диаметър да се събере в буталото. Дебелина на тръбата от 1.25мм е достатъчен за да напомпиш пружината до достигане на необходимото усилие.
Внимавайте много, че е опасна работа, а и последствията , дори след успешна изработка и монтиране може да са фатални.
Ама вие си знаете.
 
A

Anonymous

Гост
Така днес ходих до металекса и си купих амортисьор струваше 4 лв. имаше някакви тънки имаше и 18мм имаше и 20.1мм аз взех 20,1мм
За сега си го мисля как трябва да стане щот пушката нее в мен да я рязглобя и да вида точно колко се режи да се напасва и др. иначе маи трябва да стане така:
3 снимка - трябва да сложа кръгла пластина на края на стержена
5 снимка - трябва да одрежа цилиндъра да заваря кръла пластина с дебилина около 2 - 3мм след това да пробия отвор в които да навия винтила :cool:

на 7 и 8 снимка размера е различен от страната на стержена е по голям 20,7мм
 

Attachments

  • 11022010245.jpg
    11022010245.jpg
    549.1 KB · Прегледи: 392
  • 11022010246.jpg
    11022010246.jpg
    435.6 KB · Прегледи: 271
  • 11022010247.jpg
    11022010247.jpg
    279 KB · Прегледи: 254
  • 11022010249.jpg
    11022010249.jpg
    354.5 KB · Прегледи: 297
  • 11022010250.jpg
    11022010250.jpg
    299.3 KB · Прегледи: 246
  • 11022010251.jpg
    11022010251.jpg
    328.1 KB · Прегледи: 226
  • 11022010253.jpg
    11022010253.jpg
    308.7 KB · Прегледи: 307
  • 11022010254.jpg
    11022010254.jpg
    355.7 KB · Прегледи: 252
Нагоре