Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

Дискусия в 'Работилница' започната от ivodoc, 10 Октомври 2008.

1. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,633
    от:
    Русе
    Сметнах , че ще е добре да го имаме тук.

Ето и пълно ръководство от А до Я за изработка на ГП от братушка: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 5#msg39435

2. Anonymous

Anonymous Гост

Много актуална тема, но предлагам точно в нея да се информираме и коментираме майсторите които изработват ГП. Аз знам само за трима които правят ГП по поръчка срещу заплащане.
    Не, че други майстори няма, но например братушка и Иван Димов работят за себе си и за може би тесен кръг приятели от тяхната група, ако не съм прав ще се радвам да ме опровергаят!
    И така:
    София - rashko - който си е правил при него - само суперлативи :) бързо и коректно, цени приемливи, тунинг+ГП = само суперлативи :)
    Русе - ivodoc - най-популярния майстор, таблиците с резултатите от състезанията и пушките, еми повечето са негово дело :)
    Пловдив - Тодор Бонев - има и доволни, но има и недоволни клиенти :-\
    Това е лично мое мнение, колегите нека споделят, надявам се тук в новия форум да сме си по-полезни. Браво за темата на ivodoc

3. Anonymous

Anonymous Гост

ubp, Митака от София ( повечето се сещат кой е ) също направи газова пружина, а има и още един човек с проект за такава, доколкото знам.

4. Anonymous

Anonymous Гост

Тъй като админа тук любезно пропуска началото на историята с Газовите пружини в България (сигурно защото тогава не е знаел какво е това) реших да допълня темата:
    Това е снимка на чарколяците на ПЪРВАТА ГП в Бг:
    http://images11.snimka.bg/001330040-big.jpg
    Направих си я през лятото на 2005 година.
    Рашко я напълни, понеже аз нямах (и сега си нямам, ако е за въпрос) помпа за ПЦП.
    Преди няколко месеца си спретнах 2 нови и специални благодарности на Братушка за идеята за лепилото и за помпането - човека си домъкна помпата от Козлодуй до Сф., за да ми помогне!
    И в заключение - не продавам ГП. Стрелбата с въздушна пушка и подобренията по нея за мен е удоволствие, а не професия.
    :)

5. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,071
    от:
    BG
    Мисля, че е важно, ако някой реши да прави ГП "с лепило":

manol харесва това.
  6. Anonymous

Anonymous Гост

Аз всички подобрения и "тунинги" на моите пушки съм ги направил благодарение на подробните постовете именно на Митака101 в стария форум. За което ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ.

7. Иван Димов

Иван Димов Потребител

Публикации:
    1,019
    от:
    Добрич
    Относно направата на газова пружина с моя скромен опит,искам да споделя.За по-сигурно,клапана го правя със степен,като на тази му част която вкарвам в цилиндъра е с канал и " О " пръстен за по добра херметизация.Клапана задължително е заварен за цилиндъра на телоподаващо,като предварително правя фаски от двете страни.А пружината я пълня с азот.Призовавам всеки да напише това от което е имал полза,за да си обогатим взаимно познанията и да си бъдем полезни .Искам да благодаря лично на всички които са споделяли уменията и знанията си с което много са ни помагали.А тук, във форума, има много такива.

8. Termina4

Termina4 Потребител

Публикации:
    831
    от:
    Сопот
    чисто информативно дали може да се направи газова пружина на АйрАрмс Проспорт ако да 200 лева стигат ли за изработката Благодаря предварително :rambo:

Bobi_mont харесва това.
  9. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,633
    от:
    Русе
    Ако не е с централно зацепване и ако има място ( не като при КОНМЕТАта ), може и парите стигат.

10. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,752
    от:
    русе
    виж схема на пушката-ако е с централно зацепване отговорът е" практически не"(най-вероятно е да е централно като на тх200)-SelfLoadingRifle на теобен е това дето го сънувам ама е на цената на истински класно пцп

11. mitaka101

mitaka101 Потребител ФТКС

Публикации:
    465
    от:
    Центъра на София
    Щом има място за телена пружина, значи има място и за Газова.
    :)
    Ама и преди писах, че не е чак толкова лесно да се сметне, но не е невъзможно :)
    Например, след като си увеличих хода на Хацаните от 95 на 110 мм., се наложи да изработя нови газови пружини, които да имат ход 110мм., да се събират на 155мм., да се разгъват на 265мм и да имат натяг на тези 265мм.
    Ами - смята е и се работи в мм и десети тук-там.

12. tanko

tanko Новодошъл

Публикации:
    10
    Здравейте съфорумци,някой да има изработена ГП от Тодор Бонев от Пловдив и ако може някъкви коментари доволнилисте ,каксе държи ГП.Спешно ми трйбва отговор моля ви,ще съм ви много признателен.

13. boybey

boybey Потребител

Публикации:
    54
    Много си изпатих, съсипа ми пушката. Виж моя подпис.
    Ако ти представлява интерес, погледни във forum.oragie.com в темата за Метеор 1000 АР Магнум, там съм описал пораженията по пушката от неговата ГП.
    На всичкото отгоре, сигурен съм на 100 %, при разглабянето и монтажа ми е подменил маншета.Голям "майстор" е!

14. st_beer

st_beer Редовен Потребител

Публикации:
    2,911
    от:
    Ямбол
    Колеги кажете ми с какви газове се помпят ГП. Знам че братушка ги помпи с помпата за ПЦП с чист атмосферен въздух и Иван Димов ги помпи с азот. Интересуваме с какви други може да се помпят също.
    Благодаря предварително.

15. angelmr

angelmr Потребител

Публикации:
    2,377
    от:
    Пловдив
    Газовете нямат голямо значение стига да не са изцепки от рода на кислород. :bomb: ;) Най-добре ще е с инертни при стандартни условия газове като азот или аргон. Наличието на кислород във въздуха явно не пречи, така че и с въздух става доказано е. Ако някой е много богат със сигурност може да си пълни пружината и с хелий, криптон, ксенон и другите инертни газове. Сериозно не препоръчвам да се пълни с хлор или флуор. ;) От газобразните съединения метана ( евентуалнмо може и етана, не помня точно)има подходящи свойства, но не се ползва предполагам заради разтворимостта му в смазката( и не само). Другите газове се втечняват при високи налягания дори при стайна температура поради което са неподходящи.

16. pavloff

pavloff Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    2,231
    от:
    Троян
    А с въглероден двуокис СО2 може ли да с напълни ГП? :wall:

17. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,071
    от:
    BG
    Може, и със вода може и със пясък ;) ;) ;) (шегичка)
    Въпросът не е с какво може, а с какво е добре.
    СО2 се втечнява при 50-60бар и налягането му силно зависи от температура :write:
    Добре е да бъде с инертни газове. Те обаче не се намират лесно, а някои от тях са много "текучи" (като хелий например) и изискват по-специални материали за семеринга, просмукват се през гумата на купешки газов амартисьор.
    Затова обикновено се помпа с това, което е най-достъпно: въздух и азот. Азота е малко по-добре, защото е по-малко температурно зависим. Но аз нямам достъп и до азот дори, затова помпам с пречистен и изсушен въздух. Пак върши работа.

18. mdinkov

mdinkov Потребител

Публикации:
    934
    от:
    Пловдив
    има фирми които работат с технически газове ,може да си купиш от тях азот или друг газ който ти трябва , за азот проверих преди време не беше скъп нещо от рода на 10-15 лв. на голяма ботилка ,която ти я дават под наем за около 1лв. на месец . общо взето цените им са поносими .даже може и пцп да се зарежда от тях ката гледам .

19. pavloff

pavloff Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    2,231
    от:
    Троян
    За кой град става въпрос където си поверил?
    Като пишеш голяма бутилка за 10-15 лв имаш предвид бутилка голяма като за кислород?
    10Х за инфото. ;)

20. mdinkov

mdinkov Потребител

Публикации:
    934
    от:
    Пловдив
    Пловдив ,работим в съседство даже понякога ми са и клиенти ,цените ги проверих преди 3-4 месеца но невярвам да са променени .

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена