Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
valens1968 написа:
Имам Гамо Хънтер 1250 5.5 искам да си направя газова пружина :sos:. Някой да помогне с точен чертеж. Прочетох доста не ми се вижда голяма философия. Автотенекеджия съм имам 10 амортисьорчета. Какъв клапан се използва, от какво? Заварям и с аргон (ако ще помогне) хареса ми идеята за трите болчета зада се разглобява. Благодарско предварително. :cheers:

Желателно е амортисьорите да са нови, а не ползвани за ГП.
Ако ти е ясна принципната схема на ГП, просто раглобяваш пушката и мериш точно и умуваш.
Клапана си го го правиш на струг.С болче М5 или м4 с фрезенкова глава и о-пръстен.Убедих се, че е надежден благодарение на st_beer ;).Мисля, че е патент на Братушка.
Заваряш на аргон на степени като охлаждаш за да не стопи о-пръстена на клапана.
По чертеж трудно ще я направиш.Трябва да мериш и да преценяваш всеки размер.
Успех ти желая
 
A

Anonymous

Гост
Имам два въпроса към колегите майстори на ГП. Имам пушка ИЖ 38 Восток /не и знам вече изтрелите/, в тази връзка може ли да и сложа ГП и ако ДА, може ли да купя готова, или трябва да е направи някой? Предварително благодаря.
 

st_beer

Редовен Потребител
@maykal
Готови тук в България за различни модели не зная да се продават готови.Мисля че бяха пуснали по едно време някакви в магазина на МСА за гамо CFX . Всички газови пружини се правят от няколко колеги от форума. Не зная обаче кои от тях все още правят ГП и се занимават още. Така че ако имат желание да ти направят такава пружина те ще се свържат с теб и ще ти пишат.
 
A

Anonymous

Гост
Мисля, че преди година предлагаха в някакъв сайт за оръжие, но не мога да го открия. Ще ми е много приятно ако някой от майсторите изяви желание и се свърже с мен.
Благодаря предварително.
 
A

Anonymous

Гост
Готов съм да си платя за изработката.
 
A

Anonymous

Гост
Към този момент, в София, има ли при кого да се монтира ГП на GAMO CFX?
И до колко надеждна ще е модификацията?
 

bor1968

Потребител
Не знам какво имаш предвид като пишеш за клапан и газов резервоар.
Иначе точно от амортисьор се правят газовите пружини. Ако това изобщо може да мине за газов резервоар и ако това си имал предвид.
 

братушка

Редовен Потребител
@zero
Чети по-внимателно темата:
да уточня, че клапанът и в моето ГП с течен метал и тук е болтче с конусна глава М3 + О-пръстенче от запалка.
По-лесен, по-миниатюрен и по-надежден клапан от този просто няма.
 

zero

Новодошъл
Питам за клапана откъдето се зарежда резервуара на автомобил с газова уредба.
 

st_beer

Редовен Потребител
@zero
Не е надежден и не се знае колко ще се получи сполучлива изработката му. Този клапан който братушка описва с 3 мм болче с конусна глава и с О-пръстена от запалка е супер лесен за направа и няма никакви проблени с него. Надежден е много недостатъка е че се помпи по бавничко ама това не е проблем. С колегата Павлов неговите пружини ги направихме с 4 или 5 мм болчета с конусна глава и О-пръстен 2х1 мисля и станаха също супер клапаните.Моя съвет е ако правиш прави клапан като този на братушка. Желая ти успех.
 

братушка

Редовен Потребител
Не знам какво представлява този клапан, но сигурно е "грамадански" за нашите цели. При ГП всеки см3 и всеки мм е от значение.
Трябва ли да измисляш колелото? Просто виж темата, има абсолютно готови решения направо със чертежи. Лично аз препоръчвам на всички вариант с 3 болта: 2 детайла при стругаря, всичко останало се прави "на коляно". ГП-то се получава 100% разборно и подлежи на периодическа "реанимация" при нужда със удължаване на ресурса.
Другият вариант е с лепило. ГП-то става неразглобяемо, но пък се прави съвсем елементарно. Дори може да се направи въобще без стругар, изцяло на коляно.
Аз дотук направих 3бр на 3 болта, като 2 от тях бяха по веднъж вече отваряни за профилактика (по погрешка им бях сложил неправилно масло). А първата ми ГП с лепило вече 2 години безпроблемно ми работи в ЦФХ-са. Миналия месяц я извадих, донапомпах малко (че беше поулекнала) и пак върнах на място. Не знам какъв и е станал ресурса за тез 2 години, ама бая, редовно стрелям с тази пушка. Митака също е направил вече 3 или 4 такива с лепило, не се е оплаквал досега.
 

glg_81

Потребител
Имам китаиска пушка В-3-1 искам да си направя газова пружина, защото моята се счупи. ПОМОЩ!. Някой да помогне с точен чертеж. Прочетох доста не ми се вижда голяма философия. Нямам амортисьорчета и незнам какво да си купя,и дали изобщо ще стане за този модел. Какъв клапан се използва, от какво? Заварям и с аргон (ако ще помогне) хареса ми идеята за трите болчета зада се разглобява. Благодарско предварително. Наздраве!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз лично съм изчел темите за газови пружини и в двата форума поне по 2 пъти и никъде не прочетох някой да е правил ГП за такава пушка. Така, че трудно ще намериш готов чертеж.
Щом си стигнал до извода, че не е голяма философия, значи вече можеш да си я конструираш само и си прочел доста по въпроса.
Смятам, че ще се справиш.Успех.

Днес подготвих детайлите за още едно ГП на Метеора със заварка на клапана.
Метода със завалцоването ме заинтригува.
Молба към mitaka101 да сподели повече тука във темата, защато самата тема замря нещо напоследък.
Явно повечето колеги преминаха на ПЦП и ГП вече е отживелица.
Никой нищо не споделя вече.Явно всичко е казано вече.
Това което пише mitaka101 за завалцоването поне за мен е нещо ново и стойностно от дълго време в тази тема.
За моята ГП мога да споделя, че я направих със заварка на клапана на СО2.Клапана е патента на Братушка /фрезенков болт с о-пръстен/. Колегата st_beer я напомпи с помпата на хатсана за 2 минути за което безкрайно му благодаря. :cheers:
Атмосферите са около 120, отката намаля, но не напълно, направих я с параметрите като на телената 215 м/ сек с 1 гр. чашка и 235 м/сек с гамо мач /0,89 гр/
Имам изстрелени около 300 чашки.
Като я отоврих имаше леко увлечено масло по стрежетна, но не спада и не губи сила и скорост ГП.
Незнам дали е нормално това масло по стержена.
Ако споделите повече за задълцоването може следващата да я направя така.
Успех на всички които са се заели с това начинание.
И споделяйте колеги :yahoo:
 
A

Anonymous

Гост
glg_81 написа:
Имам китаиска пушка В-3-1 искам да си направя газова пружина, защото моята се счупи. ПОМОЩ!. Някой да помогне с точен чертеж. Прочетох доста не ми се вижда голяма философия. Нямам амортисьорчета и незнам какво да си купя,и дали изобщо ще стане за този модел. Какъв клапан се използва, от какво? Заварям и с аргон (ако ще помогне) хареса ми идеята за трите болчета зада се разглобява. Благодарско предварително. Наздраве!
Б 3-1 не е ли с централно зацепване на спусъка?
Ако е, забравяш за ГП.
Не че е напълно невъзможно, имало и такива "разработки", но е много по-трудно.
И за пушка от този клас изобщо не си заслужава. Тя струва колкото нов амортисьор от тези, от които се правят обикновените ГП (за пушки с периферно зацепване). Без да смятаме труда и главоболията после.
 

petkof

Редовен Потребител
pavloff написа:
Явно повечето колеги преминаха на ПЦП и ГП вече е отживелица.
Според мен не е отживелица, а бъдеще при пружинната пневматика.Има много предимства пред телените пружини и вече се появиха серийни пушки от по-нисък клас с ГП. ;)
 
A

Anonymous

Гост
Аз съм със гп от митака и мога дакажа само,че е много добре препоръчвам подлагането на кожени шаиби в двата краиа ,така ще се избегне напълно удрянето метал в метал по пушката.И ако има някакво разминаване по оста на зареждането със слягането на шаибите ще се намали до минимум. МАСЛО И ПРИ МЕН ТЕЧЕШЕ НО ПО ДОБРЕ ТАКА ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ВЪТРЕ КОЛКОТО МУ Е НУЖНО
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз сложих 0,5 кубика /от най-малките спринцовки до първата по-голяма чертичка/.
Малее как го обясних само.
Митак обясни за този коефициент, че не го сванах. :cheers: :bravo:
 

st_beer

Редовен Потребител
@pavloff
Павка забрави обаче че и аз и сложих още толкова ;) ;) ;) ;) ;)
Като за 1-ва пружина стана супер направо. Не я мисли нали стреля колкото изкара толкова после пак ще направиш друга знаеш му тертипа вече. Ако не ти хареса имаш две телени. Тая пушка ще те изкара до старени бе човек ;) ;) ;) ;) ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
st_beer написа:
@pavloff
Павка забрави обаче че и аз и сложих още толкова ;) ;) ;) ;) ;)
Като за 1-ва пружина стана супер направо. Не я мисли нали стреля колкото изкара толкова после пак ще направиш друга знаеш му тертипа вече. Ако не ти хареса имаш две телени. Тая пушка ще те изкара до старени бе човек ;) ;) ;) ;) ;)

Вероятно пушката с цялото си оборудване ще влезе в раздела "Купува-продава" след около 1 месец. ;) ;) ;)
Имам желани за турско ПЦП. :cheers:
Извинявам се за спама.
Ако адмнистратора прецени поста да бъде изтрит.
 

glg_81

Потребител
Някои може ли да ми каже от какво трябва да са тези амортисьорчета, от къде да си купя такива, че да се помъча да си направя ГП. Аз съм нов в тази сфера, но искам да си направя такава ГП. Прочетох целия форум на тази тема, но не видях никъде от къде сте взели тези амортисьори /може би от кола, но от коя, или от някаде другаде/ Благодаря предварително за помоща :rambo:
 
Нагоре