Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

LogiBG

Редовен Потребител
Здравейте колеги.Реших да монтирам газова прижина на хатсан 60s.Преди да отида да я взема имам питане.От това което пише в нета така и неразбрах от 125-160 бара тя на колко идва? Разбрах, че може да се регулира и искам поне по груби сметки да знам на колко да я оставим, предполагам в сотис или заримекс биха ми я настроили ако не с колега от форума.В момента съм с рязана пружина и пушката е много приятна за стрелба, не дрънчи и кънти както беше преди да я скъся и ми е мерак да пробвам с газовата.Не държа да дъпчи дъски а да ги уцелвам.Та ориентировачно налягане за да не е прекалено силна и няма преправяния щом е с по новото поколение спусък или греша? Газовото бутало капва ли се с нещо за лека смазка или не ?
 

Mr.G

Новодошъл
Здравейте Колеги,
Скоро купих Kral Arms N07 5.5, тъй като пушката е с пружина бих искал да я подменя(ако е възможно) с газово бутало.


Ще съм благодарен ако някой е правил това нещо да ме насочи към оръжейник на територия София.

Благодаря предварително:)
 

Hidden

Редовен Потребител
Добре дошъл!
Не ти трябва оръжейник, мисля че сам ще се оправиш. Звънни на магазин ISD и ги питай за газова пружина точно за този модел. Те ги внасят, трябва да имат.
 

Mr.G

Новодошъл
Добре дошъл!
Не ти трябва оръжейник, мисля че сам ще се оправиш. Звънни на магазин ISD и ги питай за газова пружина точно за този модел. Те ги внасят, трябва да имат.


Звънях им, но казаха че някаква тапа която се поставя заедно с газовото бутало я нямат налична от доста време насам.

Което се оказва основният проблем.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Вчера докато сглобявах моят Метеор 1000, газовата пружина изпусна. Правена е, с нея взех пушката, като на петата има пробка за пълнене. Може ли да се напомпи с PCP помпа и какъв адаптер ползвате за това? Отвора е като за иглен винтил на велосипедна гума, окомерно на 3мм, с резба. При монтажа забравих да я раздвижа и изпусна откъм буталото. Иска ми се да я тествам дали й е дошло времето или ще държи налягане. Благодаря предварително.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако не е изпуснала от мястото, откъдето се пълни е за боклука.
А "адаптер" за пълнене има вероятно само този, който я е правил.
За да се справиш сам, трябва поне да знаеш на какъв принцип е "построен" зарядния порт.
Дори хасанските фабрични, които се пълнят с накрайника на помпата, много трудно сработват и е, меко казано предизвикателство.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Ivodoc, изпусна от стержена, при монтирането, като преди това беше седмица извън пушката. Значи ще търся направо телена пружина и няма смисъл да се занимавам. Мерси за инфото!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Последна промяна:

De_Marco

Редовен Потребител
Добре ли са направени, като издържливост? На колко нютона работят, 600 - 700? Нужни ли са интервенции, за да се монтират? Виждам, че идва с маншет, което е добра сделка.
 

redsox

Редовен Потребител
Аз имах такова ГП и на двата метеора навремето. Не съм имал проблем с тях. Интервенция по принцип трябва , но не знам какво имаш вече в наличност щом досега си с монтирано ГП. В моя случай следвах инструкциите от един колега roskokn и нещата заспаха и в двете пушки. Ето ги тук както съм си ги запазил от преди:


"Аз направих само една шаиба която влиза в буталото а в нея влиза стеблото на газовата пружина.шаибата е 18.4мм широка 3мм дебела и има глух отвор в средата 4мм широк 2мм дълбок.без нея стеблото е директно на буталото.....вероятно няма да има проблем но не ми се рискуваше.отзад между тялото на пружината съм сложил една шаиба 25мм външно с дебелина 0.75мм за да докарам натяг на ГП."

Но все пак говорим за китайски пушки вероятно е да трябва да играеш малко със шайбата отзад за натяга. Малко по-дебела/тънка то ще си покаже като пробваш да заредиш.
 

De_Marco

Редовен Потребител
redsox при моята, в буталото има набит цилиндър (нямам и идея каква му е функцията, но изглежда допълнително правено), който стеснява отвора за поставяне на пружината. Довечера ще се позанимая и ще видя кое как стои и дали е съвместимо с друга пружина.
 

lu-bo

Редовен Потребител
redsox при моята, в буталото има набит цилиндър (нямам и идея каква му е функцията, но изглежда допълнително правено), който стеснява отвора за поставяне на пружината. Довечера ще се позанимая и ще видя кое как стои и дали е съвместимо с друга пружина.
Едва ли е допълнително поставен цилиндъра.В него допира лоста за зареждане,иначе ще трие в ГП.
 

Slaf40

Новодошъл
Здравейте, имам стара(над 35 години) турска пушка, навремето трошеше ефтините оптики. Сега искам пак да и сложа оптика , че окьоровяхме, но преди това да и сложа ГП , та да и взема някаква бюджетна оптика. Проблема е че освен калибъра никаква друга информация за нея нямам ,купувана е на старо.
На въпроса, някой има ли идея колко трябва да е дълго буталото та да се случат нещата?
Разстоянието от дъното на пружинното бутало до отвора за щифта , който държи задника е 20 см.(без буталото е 22см)View attachment 97075 View attachment 97076 View attachment 97077 View attachment 97078
 

Attachments

  • IMG_20220206_123248_932.jpg
    IMG_20220206_123248_932.jpg
    601.8 KB · Прегледи: 107
  • IMG_20220210_170312_333.jpg
    IMG_20220210_170312_333.jpg
    192.1 KB · Прегледи: 104
  • IMG_20220210_181513_842.jpg
    IMG_20220210_181513_842.jpg
    324.7 KB · Прегледи: 106
  • IMG_20220210_170405_238.jpg
    IMG_20220210_170405_238.jpg
    298.9 KB · Прегледи: 104

annesf1

Новодошъл
Хора, назад съм с терминологията и предварително се извинявам за въпроса:
газово бутало и газова пружина едно и също нещо и е?

Hatsan 125 или Hatsan 125th Vortex?

Благодаря!
 

Hidden

Редовен Потребител
ора, назад съм с терминологията и предварително се извинявам за въпроса:
газово бутало и газова пружина едно и също нещо и е?
Едно и също е.

Hatsan 125 или Hatsan 125th Vortex?
Най-добре - нито едната. Скоро имаше такъв въпрос и стана дума, че буталата на Хатсан правят проблем още в магазините, преди да е купена пушката.
Напиши бюджет, цели на стрелбата и очаквания за точност и мощност, и ще ти предложим пушка.
 

Hidden

Редовен Потребител
Няма начин с този бюжет и с пружинна пушка. С пружинна пушка не можеш да имаш едновременно и сила, и точност. Това са постижения за ПЦП. Там нещата отиват към хилядарка - освен пушка са нужни и оптика, бутилка или помпа.
 

annesf1

Новодошъл
Няма начин с този бюжет и с пружинна пушка. С пружинна пушка не можеш да имаш едновременно и сила, и точност. Това са постижения за ПЦП. Там нещата отиват към хилядарка - освен пушка са нужни и оптика, бутилка или помпа.


Благодаря!
 

Грую

Новодошъл
Чашката да се удря в кое чело ???Така заддаден въпроса е доста неясно, поне според мен.Но ако имаш предвид челото на буталото и удара му в цилиндъра, ще е почти равен удара при пружината и при ГП.Там роля играе количеството сгъстен въздух, един вид е възглавница и пречи на буталото да се джаска в дъното на цилиндъра.А ГП разбиват оптики по - малко, защото ги няма излишните вибрации.Иначе ако не ти е наред маншета, с ГП или без, оптиката все ще се разбива.щщ

1
 

Mishok

Новодошъл
На Гамо Биг Кат с става газово бутало хатсан вортекс 3, но след като се скъси задната част до края на цилиндъра и като се разшири с 1 мм леглото. Ще се наложи да отрежете точно до дъното водача на пружината и с дълга бургия 8 мм да се направи 2.5 мм дълбока дупка в средата на буталото пушката където ще легне стрелата на газовото бутало.
 
Нагоре