Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
В Русе , фирма ЛИНДЕ ми казаха , че извън стандарта, при заявка пълнят и на 200 бара. но не пълнят те .
Приемчика се обади в Ст. загора да пита дали може и от там му отговориха, че може.
Пълнят се в Стара загора, а фирмата в Русе само продава.
Дадох заявка, но така и не ми я изпълниха.
Не съм ходил да ги питам защо.
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
В Русе , фирма ЛИНДЕ ми казаха , че извън стандарта, при заявка пълнят и на 200 бара. но не пълнят те .
Приемчика се обади в Ст. загора да пита дали може и от там му отговориха, че може.
Пълнят се в Стара загора, а фирмата в Русе само продава.
Дадох заявка, но така и не ми я изпълниха.
Не съм ходил да ги питам защо.

Не споря , само казвам какво ми отговориха от Линде в Пловдив и от Сиад пак в пловдив.Ползваме азот служебно и сме им клиенти.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
150 бара не са ли достатъчни за ГП?
Аз мисля да пълня ГП на 120 бара/атмосфери/, което налягане се надявам да даде 60-65 кг. усилие на ГП.
Това усилие ще бъде ли достътачно пушката да даде 215-220 м/сек. с еднограмова чашка и 230-235 м/сек. с чашка Гамо мач-0,0089 гр.? :wall:
 

братушка

Редовен Потребител
Че колко азот ви трябва за 1 ГП? Чак да се взима бутилка под наем...
Просто отивате на место и молите да се напълни едно мааалко резервуарче...

Наистина 150бар повече от достатъчно за ГП. При водача Ф8 имате площ ~0,5см2, което прави усилие ~60кг при 120бар. Отделен въпрос е как да се постигне точно 120бар в ГП при 150бар в бутилка. Трябва да се прави специален преходник с манометър и "мек" вентил за бавно подаване. Има обаче и вариант да се намери бутилка в която останаха точно толкова бара, колкото трябва (120 например). Тогава преходникът ще е по-лесен, но пак някакъв преходник трябва да има.
 
A

Anonymous

Гост
вече и аз да се похваля с газова пружина след десетки опити грешки и грешки стана перфектната пружинка малий как се кефя сега остава да довърша и помпата да я тествам а помпата е до 400 бара гледах я в един руски саит елементарна е ако проработи предполагам няма да е от първият път и пружината не направи някои въртел ще опиша всичко подробно и със снимки придружено предполагам има и други които искат да си правят
 
A

Anonymous

Гост
lifestyles написа:
вече и аз да се похваля с газова пружина след десетки опити грешки и грешки стана перфектната пружинка малий как се кефя сега остава да довърша и помпата да я тествам а помпата е до 400 бара гледах я в един руски саит елементарна е ако проработи предполагам няма да е от първият път и пружината не направи някои въртел ще опиша всичко подробно и със снимки придружено предполагам има и други които искат да си правят

Преди да тестваш газовата пружина,си направи застраховка Живот - приятелски съвет. :exclaim: :exclaim: :exclaim:
 
A

Anonymous

Гост
теи застраховка живот си имам а ще я тествам имам възможност да ползвам една маслена помпа осигурява налягане до 10 000 psi. ще видим колко ше удържи :)
 

praetorian

Редовен Потребител
Вече и в заралийската група имаме майстор, който направи много добра :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :cheers: газова пружина.Монтирана е на хатсан 125.25 калибър.Пружината е двойно обезопасена, като отгоре и е набита втулка от стомана 45.Тапата отзад е изработена като пластмасовата тапа на пушката и през нея минава чопа за застопоряване.Заварката е сребърен припой, а помпенето става през игличка руска за автомобилна гума.Стержена е 8мм, 10мм са оставени (по 5мм в предния и задния край да не блъска стержена в предния, или задния край).Прехода за помпене е едно цилиндърче, с отвор като на АТ44 9мм(за да използваме направо помпата, без да отвиваме нищо.)Работното налягане на амортисьора е 130 бара, ние сме го напомпили на около 140.Нещо не можем да се ориентираме по този хасански манометър точно на колко бара сме.Нямаме хроно, но използвахме за сравнение изстрел от упор по една чамова дъска с пружината и след това с газовата.Резултатите са почти идентични.Отката стана много по - поносим и по "инакъв".Абе, браво! ^-^Сега и аз се нареждам на опашката за газова пружина, само някоя 135-ца в .25 кал. да осигуря ;).
 

angelmr

Редовен Потребител
Ако работното налягане е 130, а вие сте напомпили до 140 в свито положение на колко ще се вдигне, някой може ли да сметне? Защото на мен ми се върти в главата вероятността за 1.5-2 кратно повишаване на налягането в свито положение.
 

5ko

Потребител
Ангеле обема газовата пружина при натягане се намалява с обема на влезналия в цилиндъра стержен. Сгъстяването можеш да пресметнеш.
 

angelmr

Редовен Потребител
Точно това е въпроса. Какъв е началния обем и какъв е стержена? Диаметър, ход? Точните цифри не ги знам. Грубо и на око ми идва 1.5-2 пъти увеличение. Ако някой знае точни цифри и точно ще сметнем. :) Нали знаете P*V=n*R*T ?
 

angelmr

Редовен Потребител
Не съм проучвал подробно въпроса с газовите пружини, но все пак какви са вътрешните размери на пружината и какъв е хода на влизащия вътре стержен? За някой примерен модел ме интересува, да сметнем.
 

братушка

Редовен Потребител
Стандартните амортисьори, от които масово се правят ГП имат вътрешно Ф16мм (~2см2), и водач Ф8мм (~0,5см2). Ако водачът се движи плътно от предната тапа до задната, значи съотношение на обемите ще бъде ~25%. На практика водачът никога нито влиза навътре до край нито излиза до край. Следователно съотношение на обемите винаги е <25%. Колко точно зависи от конкретен екземпляр.
 

angelmr

Редовен Потребител
Мерси, това ме интересуваше. Не е толкова повишаването на налягането, колкото ми се струваше на пръв поглед, но и 180 бара при работно 130 е меко казано прекалено.
 

djboby

Потребител
Смятайте бре хора има си формоли за това. Ако не я знаете : лицето на стержана умножен по налягането и получавате килограмите, физика за 7-ми клас. А сега смятаите и ще видите какво ще получите при 140атм. чист харпун. Хора внимавайте с тези работи проба грешка принципа може да баде фатален. :stop:
 

angelmr

Редовен Потребител
djboby написа:
Смятайте бре хора има си формоли за това. Ако не я знаете : лицето на стержана умножен по налягането и получавате килограмите, физика за 7-ми клас. А сега смятаите и ще видите какво ще получите при 140атм. чист харпун. Хора внимавайте с тези работи проба грешка принципа може да баде фатален. :stop:

Формулата е валидна само ако налягането е взето в дименсия: Кг/см2 ( килограма на квадратен сантиметър). ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Записал си ги правилно с думи ,че е на квадрат ,а пък си го дал че е см3 ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Имам Гамо Хънтер 1250 5.5 искам да си направя газова пружина :sos:. Някой да помогне с точен чертеж. Прочетох доста не ми се вижда голяма философия. Автотенекеджия съм имам 10 амортисьорчета. Какъв клапан се използва, от какво? Заварям и с аргон (ако ще помогне) хареса ми идеята за трите болчета зада се разглобява. Благодарско предварително. :cheers:
 
Нагоре