Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

DimitarBT

Новодошъл
Здравейте.Навил съм се да си купувам АТ44 Long.Чета тука в темата за някакви клапани,за някаква удърници,преправяне....нови бутилки...смяна на цеви...аз също ли ще трябва да мина през това.Нямам никакъв опит с такива пушки и ще съм благодарен някой съвсем на кратко ако ми обясни за какво става въпрос.
 

DimitarBT

Новодошъл
Е значи купувам и почвам да преправям така ли?Това никак не ме радва....особено когато нищо не разбирам от такива неща......
 

Карлсон

Потребител
Значи купуваш пушката и няколко различни марки чашки в нейния калъбър и започваш да стреляш, ама без нищичко да буташ... Постепенно ще решиш за себе си дали трябва нещо да преправяш, какви чашки са подходящи и др. неща... Важно е и каква оптика ще закачиш, въпреки че имам един градски дето доста дълго време си стреляше на механични с АТ-то с доста добра успеваемост... Късмет... :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
Лонга има смисъл ако е 6.35,за другото е така,трябва да се пипне.

Ако колегата не държи на компактни размери и няма намерение да модва и прави булпап лонга си е добре спрямо броя на изстрелите....
 

DimitarBT

Новодошъл
Оптика за сега няма да вземам,няма да ми стигнат парите,пък и на механични си стрелям добре.Това за чашките ясно.Така и ще направя.Както каза и колегата,мисля да я взема в калибър 6,35.Булпап....не мисля да правя...защото първо не знам какво означава.И нямам намерение да модвам нищо....поне за сега....но главно дилемата ми е кой калибър.Дали 5,5 или 6,35.На 6,35 и дават около 290м/с,което никак не е малко....
 

dberov

Редовен Потребител
В последно време избягвам да пиша и да давам съвети но не бързай с покупката, почети малко и реши какво точно искаш от пушката, мощност или точност, за стрелба по хартиени мишенки ли ще е или по нещо друго ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
Последните им производства са пълни говна на турците. Ако не мислиш да тунинговаш и да стреляш в заводски вид по добре изобщо не си я вземай от магазина нова. За калибъра ти препоръчвам да си вземеш пушка в калибър 5,5,а за дължината да не бъде лонг. Лонга е голяма патерица,трудно се върти в тесни пространства и няма никакъв баланс. Бих те посъветвал да си вземеш нещо втора ръка от някой колега във форума направено и да се насладиш на стрелбата и кефа. На механични стрелбата с такава пушка прости си губи ефекта .

Булпап....не мисля да правя...защото първо не знам какво означава.
Ето това са два хасана направени на булпап:



Това са моите съвети към теб и не те ангажирам с нищо да ги вземаш под внимание. Ти си вземаш сам крайните решения :cheers:

П.п
Тази с дървения приклад има вероятност да се пусне в продажба когато собственикът и се върне от Англия понеже е решил да минава в по висок клас
 

DimitarBT

Новодошъл
Искам от пушката като сложа бирена буткилка на 50 и повече метра да я пръсна.Не съм някакъв маниак на тази тема.Пружинките не ме удовлетворяват за това се насочих към сгъстения въздух.Не мисля да правя каквито и да е било доработки,защото не разбирам от тези неща...а и не познавам човек,който да ги направи.Има във форума едно АТ44 заедно с помпа за 500 лева.Сделката е добра.Но като чели ме бута повече към дългата цев.За калибрите се чудя основно заради по-тежкия проектил в 6,35.Но има чашки около 2 грама и в калибър 5,5,които също стават.Може да има и по-тежки.Има време до покупката....ще си намеря мойта пушка.
 

edinak

Потребител
Ще целиш даже и ако наредиш бутилките и по 2-3 една след друга :rambo: . Ако ти се дават повече пари вземи си БТ65, по голяма гега е ама и цилиндъра събира повече и откъм мощност ще се изкефиш без много преправяния само с натягане на пружината но в крайна сметка ти си решаваш
 

DimitarBT

Новодошъл
Това ще ми е първата такава пушка. Не искам да се ръся много пари. Много ценни съвети ми дадохте. Тук в темата и на лично. Благодаря ви!Като си вя взема ще пиша.
 

praetorian

Редовен Потребител
DimitarBT написа:
Здравейте.Навил съм се да си купувам АТ44 Long.Чета тука в темата за някакви клапани,за някаква удърници,преправяне....нови бутилки...смяна на цеви...аз също ли ще трябва да мина през това.Нямам никакъв опит с такива пушки и ще съм благодарен някой съвсем на кратко ако ми обясни за какво става въпрос.

В 6,35 няма да имаш много изстрели и ефекта от лонга се позагубва.Не мисли, че в 5,5 пушката не е силна - напротив.В 6,35 пушката трябва да е БТ 65, не АТ - 44.
Балистичната крива е по- полегата.Повече изстрели.Хубава мощност...Всъщност, в двата калибъра пушките са еднакво мощни.Просто едните мятат с по- изправена траектория.
Пиши от кой град си, иди постреляй с най- близката група там с пушките им и реши. :cheers:
 

DimitarBT

Новодошъл
Не съм ли писъл в профила? ??? От Ловеч съм.Аз също съм на това мнение....за БТ65.Но ще взема АТ е калибър 5.5 Не съм си имал вземане даване с 6,35.Помпата пътува към мен вече.Пушката ще изчака още 1 седмица :cheers:Искам да си взема някаква пушка различна от пружинките.Потрошил съм сигурно 5-6.Както казах пълен лаик съм в тази област(въздуха под налягане).Имам въпроси по поддръжката и на пушката,но предполагам в магазина ще ми обяснят.За силиконовата смазка вече разбрах :crazy:
 

sts1969

Редовен Потребител
DimitarBT написа:
Не съм ли писъл в профила? ??? От Ловеч съм.Аз също съм на това мнение....за БТ65.Но ще взема АТ е калибър 5.5 Не съм си имал вземане даване с 6,35.Помпата пътува към мен вече.Пушката ще изчака още 1 седмица :cheers:Искам да си взема някаква пушка различна от пружинките.Потрошил съм сигурно 5-6.Както казах пълен лаик съм в тази област(въздуха под налягане).Имам въпроси по поддръжката и на пушката,но предполагам в магазина ще ми обяснят.За силиконовата смазка вече разбрах :crazy:
Хубаво чети първо ...и не разчитай много че в магазина ще ти обяснят. Всичко зависи от това колко е в час продавача ;) :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ами аз познавам всички магазинери в Ловеч.
Въздушните ги продават помеждудругото. Познанията им са (скромни) предимно в ППП пушките, за ПЦП не са хич в час.
 

praetorian

Редовен Потребител
В магазина няма да ти обяснят, по- скоро може да те объркат.Като за начало:
Имай предвид, че в цилиндъра има огромно налягане - не го помпи повече от 200 бара
не оставяй пушката без надзор, или на слънце/в кола на открито
Не човъркай по нея нищо, без да знаеш, какво наистина правиш - или е опасно за теб или околните, или за пушката
Постреляй така, без да пипаш нищо по нея, виж как стреля.После реши, какво точно искаш от пушката, попрочети темата, което не ти е ясно - питай.
Бъди разумен - това е оръжие и се отнасяй с него както към такова. :cheers:
 

DimitarBT

Новодошъл
Трезво мислещ човек съм. Възпитан съм на отговорност.Знам,че макар и на въздух....тези пушки са сериозно оръжие.Единственото нещо,което ме притеснява е,че ще държа бутилка надута до 200 атм. А и пушката ще ходя да си я взимам от София.Искам да ида на място в магазина...да си огледам...да разпитам...и те така....
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ти ако искаш когато не стреляш с нея си я дръж и на 100бара аз поне така процедирах за мое спокойствие.Не че 100бара са малко но някак си по добре ми беше на мен.И аз ти препоръчвам да прочетеш темата за хасаните поне да се запознаеш с принципа на действие и проблемните места и най вече какво да огледаш в магазина когато отидеш да я взимаш.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

edinak

Потребител
И на 200 бара ако е в куфар и далеч от топлина и ДЕЦА не е проблем аз винаги така я поддържам, естествено незаредена, най-малкото като ефект е че ще имаш наблюдение дали не ти изпуска от някъде защото на по-високите барове си проличава по-бързо, а и само в началото се шашкаш , после като свикнеш няма да ти прави впечатление , така че всичко поетапно откъдето всички сме минали ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
DimitarBT написа:
Трезво мислещ човек съм. Възпитан съм на отговорност.Знам,че макар и на въздух....тези пушки са сериозно оръжие.Единственото нещо,което ме притеснява е,че ще държа бутилка надута до 200 атм. А и пушката ще ходя да си я взимам от София.Искам да ида на място в магазина...да си огледам...да разпитам...и те така....
Силно ти препоръчвам, когато ходиш да я вземеш...да не отиваш сам. Вземи някой приятел който има РСР да я огледате заедно. :cheers:
 
Нагоре