Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

dberov

Редовен Потребител
dberov, Колега защо се правиш на 3 без 15 ? Да не пита нещо човек !

Колега Kossis, питай ама нещо смислено. Ти зададе егати тъпия въпрос, все едно в авто форум да попиташ за какво за какво служи резервната гума.
 

Kossis

Потребител
Колега, както виждаш st_beer ми отговори точно и ясно. За мене този въпрос е съществен. За тебе явно не.

Явно съм задал правилно въпроса, щом получих отговор и то задоволителен и ясен. Ако тук не мога да получа отговор на този елементарен въпрос, къде тогава ?

Караме вараме и все става разправия. Явно някой колеги го умеят това добре.

Като нямаш отговор на въпроса ми, необходимо ли е да си правиш майтап с мене и после защо темата имала много страници и излишни коментари !?

Разбирам да съм питал за Каба лука как се сади и се гледа тук , да ме контираш, Ама друго питах.

Същата работа като с това дето казах за по -големият резервоар и това че силата на пушката е по голяма-вярно е че не големината на резервоара определя силата, но пък той е предвиден по голям с цел да компенсира по големият разход на по мощната пушка. И ми се струва че вие разбиращите, би следвало да го знаете това .
Та и тук, мисля че много добре и ти ме разбра, ама се правиш на ..........
И само изпадаме в някаква безмислена полемика. Имама чувството че не съм в Хоби форум за Плевматични оръжия, ами някакъв форум на Адвокати дето се чудят от къде да извъртят думите на "Подсъдимият" !
 

dberov

Редовен Потребител
Един съвет за да не се впускаме в глупави спорове. Ако нещо конкретно за пушката не ти е ясно потърси го в темата а за елементарни въпроси използвай чичко Google и ако не намериш отговора там тогава питай. Както спомена тази тема е доста голяма а това е защото всеки пита и му отговарят и в нея има от А до Я за тази пушка.

Въпросът ти беше за какво се използват О-пръстените - заповядай.

http://engineering-review.bg/engineering-statii.aspx?br=55&rub=579&id=1518
 

Карлсон

Потребител
Споко @Kossis не се впрягай напразно, ;) този на иглата не беше ли 1,5х1 или греша... ??? Инак за щуцера имам една торба 4,5х2, едно време си ги поръчах от Хубата, драсни едно лично ако искаш мога да ти пратя по Еконт... :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
EEEE аман от буквоядство.
Мите, ти никога не четеш два пъти нещо, само реагираш веднага първосигнално - преди да седнеш да пишеш, спри, огледай текста, прочети го 2-3 пъти, осмисли го! Колегата може да не се е изказал добре(нормално за начинаещи, не вникнали в терминологията) и ще видиш че няма смисъл да пишеш.
Как всички разбраха че има е имал предвид: ЗА КАКВИ ЧАСТИ ИМА СЛОЖЕНИ евентуално О-пръстени, а не за къв ху... са там или за какво служат, а ти не? Може да се отговори нормално на човека с пояснение че ни си е задал правилно въпроса - и много по-лесно е да отговориш нормално на въпроса а не да се пишат постове за това, което е пояснено в моя подпис. Ако някой го сърбят ръцете да пише - ами поне да е смислено. Къде е проблема да се посочат няколко размера О-пръстени=100-на знака пост, а не да се влиза в контра спирали.
И тъй и тъй съм почнал:
КОЛЕГИ, има бутон "промени" - ако не ползвате предварителния преглед за да видите как изглежда поста Ви, поне го прочете и променете после, за да поправите евентуални правописни грешки или неясноти!
 

Kossis

Потребител
Карлсон, радвам се че има и фенове като тебе ! :cheers:

Ще проверя в нас, но е много вероятно да имам от въпросният размер опръстени. Купил съм си от тези кутиите с опръстените вътре. От тях до тук установих че стават за БК-то и за Куикфила. Толкова малки като на иглата няма в този комплекти обаче. Имам и за ВиК разни, но те не са маслоустойчиви.
Мерси за даденият размер.
Опръстена на иглата е 1.8х1 от таблицата, а някой слагат и 2х1. От запалка става, но не издържали казват колегите.

dberov, колега мерси за ненужната ми информация която вече знам, само дето липсва инфо в статията за "коксовите лагери"-механично осово, ма както и да е.

По принцип, проверих в Гугъл, проверих в таблицата дето я има на 1 страница на темата и схемите-даже ги имам на компа и съм ги разпечатил !!!
Та както вече и написах 323 е номера на въпросните опръстени но в таблицата няма за тях !
Та доста потърсих и единственото което открих е снимките на нови пушки с пликче в комплекта им и се виждат вътре опръстени.
Явно днеска те сърбят ръцете и си търсиш занимавка.
 

dberov

Редовен Потребител
EEEE аман от буквоядство.
Мите, ти никога не четеш два пъти нещо, само реагираш веднага първосигнално.......
Петко, моите уважения но прочети на кой въпрос съм отговорил. Не зная колко дълбоко трябва да вникна за да отговоря на въпроса "за какво са те". В последствие стана дума за номер 323 от схемата.

dberov написа:
Kossis написа:
Въпрос към собствениците на АТ44-10.

В комплекта на ново-закупена пушка имат ли резервни опръстени и за какво са те, ако има ?

Как за какво служат бе колега, за подмяна!!!

С какъв размер са опръстените на щуцера да видя дали ги имам в една кутия с резервни такива.
В схемата са под номер 323 и липсват в таблицата
dberov, колега мерси за ненужната ми информация която вече знам, само дето липсва инфо в статията за "коксовите лагери"-механично осово, ма както и да е.

По принцип, проверих в Гугъл, проверих в таблицата дето я има на 1 страница на темата и схемите-даже ги имам на компа и съм ги разпечатил !!!
Та както вече и написах 323 е номера на въпросните опръстени но в таблицата няма за тях !
Та доста потърсих и единственото което открих е снимките на нови пушки с пликче в комплекта им и се виждат вътре опръстени.
Явно днеска те сърбят ръцете и си търсиш занимавка.
@Kossis, казваш че много си търсил и не си намерил затова реших и аз да потърся а долу е резултата след 15 мин сърфиране.
Нужната ти информация както писах я има. Ти явно гледаш тази схема http://issuu.com/bukowsk/docs/at44
и от тук детайла с номер 323 за който питаш - AIR CHARGE FIXTURE


След като знам какво търся пиша в Google AIR CHARGE FIXTURE Hatsan At 44 и откривам друга схема. https://www.gunspares.co.uk/showcatimage.asp?id=24960
Тук намирам същите детайли но вече с друго обозначение, в случая OR065 ( O-ring 065 ).

Вече знаеш каталожния номер на О-пръстените и можеш да си ги поръчаш от сайт за резервни части http://dev.gunspares.co.uk/products/24960/AT44-Hatsan-Airgun-spares/ или от Хубата (виж най долния цитат)
От снимките се подразбира че тия О-пръстени са за щуцера и остана да разбера какъв е размера.
Във форума има търсачка, в темата за Хастсан написах "щуцер" и за секунди намерих размера.


Re: Hatsan PCP: AT 44, AT 44-10, ВТ65 и т.н.
« Отговор #2264 -: 29 февруари 2012, 17:49:04 »

ОтговорЦитат
........това е новия щуцер с белите О пръстени, а другия е на пушката разлика има тоя с черните О пръстени е с размер на ключ 10 а от Заримекс е с ключ 13 е и двата не стават.Мазах ги с какво ли не и не влиза а другия с черните О пръстени той изпуска http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/1195.jpg

Re: Hatsan PCP: AT 44, AT 44-10, ВТ65 и т.н.
« Отговор #2341 -: 09 май 2012, 21:33:58 »

ОтговорЦитат

Колега тези "пикливи гумички на щуцера" ако са оригиналните/едни светли-жълтеникави/ ще ти е кратка радостта.
Моят съвет е да си купиш едни 4.5х2 от Хубата, или от някъде другъде и да забравиш за този проблем...

Хайде със здраве.
 

st_beer

Редовен Потребител
Kossis написа:
О-пръстена на иглата е 1.8х1 от таблицата, а някой слагат и 2х1. От запалка става, но не издържали казват колегите.
Когато имах пушката за иглата ползвах пръстенчета от запалка еднодневка от тия прозрачните. Намира се точно където е огъня. Като го развиеш напълно и го свалиш под него седи бронзов или алуминиево детайлче с О-пръстен. След смяната на оригиналното с такова повече никога не ми се наложи да го сменям.Пушката все още е в групата и преди 5-6 месеца го сменихме за втори път. Пушката е вече на 4-5 години. Ето снимка на детайлите от запалката за по голяма яснота:
392048.jpg
 

Kossis

Потребител
Според колегата praetorian на 299 стр, гумичките от запалка се късали бързо и неставали. Аз лично извадих всичките уплътнения на подобна запалка и видях че ще стане като размер.

Та незнам сега стават ли или не стават тия от запалката като износоустойчиваост ?

Вчера погледнах в кутията с опръстени и мисля че има такива за щуцера.

Прави ми впечатление че тези -прозрачнобелите -силиконовите не ги хвалят много-били лабави и се износвали, така ли е ? Щото на мене са ми такива опръстените на Щуцера.

Колега dberov възхищавам ти се на упоритостта да доказваш и защитаваш тезата си :cheers:
Факт е че не е възможно да знам всичко и къде да ровя за да намеря отговорите, просто има термини които не ги знам и не се сещам да ползвам за да открия търсеното.
То заради това е и форума. Иначе всеки ще намира всичко сам с търсачката и няма да се развиват подобни дискусии.


А само от обикновена запалка ли стават тия опръстени ?
 

Карлсон

Потребител
@Kossis аз с тези жълтите о-пръстени от комплекта на Асенчо съм изкарвал доста време, просто ги бях омазнил съвсем леко със силиконова смазка - http://dcpower.eu/carlube-xsg020-silicone-grease/ ;) Виждал съм колеги да ги плюнчат леко, за да влизат по-лесно, ама за тази работа плюнката е крайно не подходяща... ;)
 

dberov

Редовен Потребител
Пламене тия жълтите О-пръстени са меки като локум и при всяко пълнене трябва много да се внимава или да се мажат че да не превърти и прищипе. Аз ги изхвърлих още на втория ден и замених с обикновени от черен силикон и така си отиде докато продадох пушката.

@Kossis, ти си още в началото и ще продължаваш да задаваш въпроси, колегите ще ти отговарят но ако не знаеш термините няма да разбираш за какво ти се пише и ще изпадаш в неловки ситуации затова прочети темата за терминология при въздушното оръжие, не може да се запомни всичко за един ден но ако нещо не ти е ясно поглеждай там>> http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=3.msg73793#msg73793
 

mitaka

Потребител
Имам пушката от 2009 г. и съм сменил само единият О пръстен на щуцера . Скъса се защото започнах да зареждам и други пушки освен моята . Има колеги в групата на които моя щуцер изобщо не влиза в порта , на други влиза само от едната страна а от другата страна влиза само до първия О пръстен . Провери си порта за зарядката да няма чапаци и ако трябва го полирай . Колегата Карлсон го е написал - сложи малко смазка или му удари една плюнка . И да уточня че О пръстените са от тези силиконовите
 

Карлсон

Потребител
Минавало ми е през ум да измисля нещо щуцера да седи постоянно в порта, само маркуча да се закача с бърза връзка като на Дейстейт или Комета Линкс, ама не съм говорил със стругар или фрезист по въпроса.. Би било удобно, хем няма да късаш пръстените, хем и щуцера ще го играе тапа, да не влизат боклуци към резервоара... П.С. Недейте да плюнчите, киселинноста на плюнката е много висока, не е добре нито за гумените уплътнения нито за метала.. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Навремето и аз ползувах хасански резервоари за една от моите пушки със стандартния хасански щуцер.
Според мен проблема е от лошата фаска на входа за щуцера.
При Суматрите е същата история, фаската или е минимална или е назъбена и яде о-пръстените като вкарваш щуцера.
А най-неприятното е, че точно там не е добра идея да оправяш и заглаждаш фаската, защото ще се наруши анодацията и става грозна гледка.
 

Kossis

Потребител
Когато отвивах пълнача със дорника и чука-нали не желаеше да се развие нормално- единствените проблеми по пълнача бяха от дорника по отворите за щуцера- получиха се мустаци и боята леко се олющи.
Преди това наистина влизаше доста трудно щуцера.

Та взех фините пили и загладих усенъците-заоблиха се леглата на входните отвори и щуцера влиза екстра. Намацах и с черен перманентен маркер запиленото да придобие еднакъв външен вид пълнача. Да анодира дет се вика ;) ! Макар че най вероятно ще падне от триенето. Но и без боядисването си беше в приличен вид.
И аз се чудих с какво да намацам уплътненията, ама вазелина не е за там и действително ще мацам с тефлонови и силиконови смазки.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Едно от първите неща които направих по моя хасан е да направя въпросната фаска на входа за щуцера.Съвсем леко само на ръба загладих и от тогава съм с оригиналните пръснтени на щуцера и нямат намерение да се скъсат или захабяват. :cheers:
Ето колко съм загладил почти незабележимо.
ПП иначе при всяко почистване на помпата намазвам и съвсем леко опръстените на щуцерите с силиконово масло.
 

Attachments

  • IMAG0795.jpg
    IMAG0795.jpg
    843.8 KB · Прегледи: 99

ToHKa

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Виждал съм колеги да ги плюнчат леко

Щуцера ми е от 2012-та ,никога не съм сменял о-пръстените,тези жълтите са яката корави и издръжливи, всеки път ги плюмча и вкарвам, няма проблеми , така че в случая плюмката е много ефикасна. Прекалено дребни неща взехте да обсъждате, с подръчни материали се поддържат, ако може да се каже поддръжка въобще, зависи от "чевръстите " ви мозъци и креативноста :)
Поздравии :)
 

lynx

Редовен Потребител
Тонка, най-вероятно вече си прочел , че всеки Хасан си е индивидуален с неговите си дефекти.
Имал си късмет, че не ти се е паднала такава бройка на която трябва с чук да набиваш щуцера в леглото.
По-нагоре го написаха, че един оригинален щуцер влиза само в някои пушки а при други не става.
То е ясно, че всичко се оправя но по-добре да не ти се налага на теб. ;)
 

Kossis

Потребител
Определено Хатсана е като Москвича, ремонтът не минава без чук !

Може и да са дребни тези неща, но Тонка пробвай да напомпаш 200 бара без уплътненията на Щуцера. Вероятно при мене проблема със загубата на въздуха е бил от конусчето на Пълначният клапан. Пак е дребна работа, ама ...........

Та незнам до каква степен мазането дори и със силикон няма да намаца след време по тоя конус и уплътнителя му с разни мръсотии които да пречат на уплътняването му. То самият въздух от помпата го замърсява та залепналите боклуци по Щуцера ли няма.
Така че най добре е да си влиза мазно тоя щуцер в гнездото без много смазки и мазотии, по мое мнение.

Е сега си купих една запалка от тия обикновените-да си имам една работеща че и в центъра трудно се намират такива вече. :) А докато работи става да си свивам с нея термошлаухки понеже не пуша.

В магазина имат 2 грамова Баракуда. АТ-то ще има ли сила с тях или ще му дойдат в повече ? За 20 до 50 метра говоря.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
На мен пък не ми е ясно къде толкова ги намирате тея болкуци че да полепват по щуцера.При нормална работа и редовно почистване си е безпроблемна работата на хасана а пък за опръстените си е хубаво и малко силиконово масълце.Това си е мое мнение и съм го изпитал на помпата и на пушката че малко силиконово масълце не вреди а помага за по безпроблемната работа на пушката и помпата.Откакто си почиствам и двете редовно не съм сменял опръстен и всичко е добре работещо.
ПП а и чук не съм използвал досега а съм правил доста работи по него.;)
Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Нагоре