Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

anibis

Редовен Потребител
Тоя ако може повече да стяга с тоя ключ клапан,по добре ще бъде. :confused:
Като вземат комшиите да слагат тия лепила,на клапана,и на куик фила направоооо....
 

staif

Редовен Потребител
не разбрах какво беше това болтче дето го разви на 11:40 ..за да изкара цилиндъра??? или аз не съм догледал нещо или руските Бт-та са различни от нашите ;)
утре ще изгледам клипа подробно,но за да изкарам цилиндъра на моя -такова нещо като на 11:40 няма.. ;) -просто си го развивам..
може и от бирата да е :cheers: ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Светльо сигурно и на него му се развива резервоара,от вибрации и т.н.и вместо с тефлон,човека си е сложил стопер болтче. :cheers:
 

staif

Редовен Потребител
anibis написа:
Светльо сигурно и на него му се развива резервоара,и вместо с тефлон,човека си е сложил стопер болтче. :cheers:

да беше го намазал с туткал в такъв случай ;) :cheers:
 

Kossis

Потребител
Да, наистина като наклепат тия Турци с разни лепила и осигурители по резбите, после ходи ги отвивай.
 

fishermaniac

Потребител
Най-накрая успях да наглася турското чудо ат 44 и платото ми започва от 195 бара.За целта се наложи да утежня ударника и сега е 77 грама,нагласих хода на ударника на 13 мм и сложих още една пружина.И стандартаната и тази пружина са с 1 мм натяг за да няма преразход.Не съм бройл колко изстрела прави,защотот не ми се хабят чашки,но като стрелах в хронографа през 10 бара опрерделенено е в плато 300 м/сек +- 4 м/сек с тежкото jsb.Сега като каже някой,че няма да е точна да кажа ,че цевта не е турска.
 

lynx

Редовен Потребител
fishermaniac, резервоарчето на АТ-44 е малко и едва ли платото ще е над 15 изстрела.
Заслужава си да похабиш 15 или 30 чашки, за да се види какво е постигнато.
 

fishermaniac

Потребител
Платото е до 140 бара,утре ще видя колко изстрела ще са,че и чашкоуловителя вкъщи вече не прилича на нищо и има опасност за околните предмети.Ако са малко ще намаля теглото на ударника и ще паднат джаулите като би трябвало пак да е в плато.
 

sts1969

Редовен Потребител
От 195 до 140 бара с над 300м/с ... може и 15 изстрела да няма, особенно ако имаш и малък преразход ???
 

Карлсон

Потребител
sts1969 написа:
От 195 до 140 бара с над 300м/с ... може и 15 изстрела да няма, особенно ако имаш и малък преразход ???

Твоята туркиня докато беше при мен, ;) заводска от кутията на макс засилена показа 310м/c с 1.175 и от 190 до 130 бара всичко на всичко 11 изстрела... :rambo: Без да е пипано нищо по нея, ама абсолютно нищо от двунога и легнал на 50 метра ги редеше долу горе в кръг от левче...
 

sts1969

Редовен Потребител
Сека Пламене както съм и "пипнал" всичко по нея, от 170 до 110 атм. прави 30 изстрела с 270м/с. в плато 7-8м/с. ^-^
 

Карлсон

Потребител
Сигурен съм, че работи като скалпел сега Хатсанстейт-а ти, просто исках да кажа, че и от кутията понякога стрелят добре тези пушки... ;) Много мнения има в тази тема, че едва ли не още преди първия изстрел трябва - 1. Това, 2. Онова, 3. Да се изпили и полира..., 43. Да се смени еди си кое... :wall: И по незапознатите колеги почват да чоплят там дето не им е работа, а тя пушката може и без тези инж. дейности да кове пирони... Има даже разни типажи дето се вкарват в приключение - от Хатсан ще я направя Щаер, еми няма как да стане, на Щаер-а само цевта струва колкото целия Хатсан... :pardon: Разберете ме правилно, не искам никого да обидя, ако някога пак ми остане време за стрелби, пак ще си взема нещо скромно да си целя каквото ми е кеф без да му треперя отгоре... :cheers:
 

fishermaniac

Потребител
И аз се чудя за някои неща,които трудно могат да се обяснят,но всеки сам си преценя какво да пише и на какво да вярва.А за хатсана,определено са необходими няколко неща да се оправят поне малко да влезе в пътя.Примерно трябва да се фиксира месинговата втулка в която се завива цилиндъра,защото има луфт и цилиндъра започва да се мандахерца наляво надясно,защото е хванат само от един болт отгоре и един отдолу.,И оттук се прецакват о пръстените на преходната втулка и губи въздух.Друг бъг е ,че дотиквача при еднозарядните като бутне чашката и след това има 0.5 мм ход назад.Или пък за това че струята като удари в цевта през преходната втулка и огъва макар и минимално алуминиевата цевна кутия,от там изпускат о пръстените на втулката и става чудо.И за капак цевта е 14 мм и от тук има вибрации.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Назад в темата съм писъл за мандахерцането на цилиндъра наляво... надясно, нагоре.... надолу. ;)
Свали тръбата в която се намира ударната група. Занеси я на един стругар, да ти "челоса" страната от която се навива цилиндъра и си готов... ;)

Хода на дотиквача, че има ход назад 0,5мм не ти е грижа. Има пушки при които този ход е доста почеве и е направен с чел.
 

sts1969

Редовен Потребител
Точно това си мислех и аз за хода на дотиквача на зад, улеснява (освобождава) пътя на въздуха към полата на чашката според мен.
 

Kossis

Потребител
Въпрос към собствениците на АТ44-10.

В комплекта на ново-закупена пушка имат ли резервни опръстени и за какво са те, ако има ?
 

dberov

Редовен Потребител
Kossis написа:
Въпрос към собствениците на АТ44-10.

В комплекта на ново-закупена пушка имат ли резервни опръстени и за какво са те, ако има ?

Как за какво служат бе колега, за подмяна!!!
 

st_beer

Редовен Потребител
За пушката няма никакви резервни пръстени при закупуване от магазина. В комплекта има (ако го има) в една кутийка като от старите ленти за фотоапарат 1 бр. щуцер за зареждане;1 бр бронзова тапа за изпускане на въздуха от цилиндъра; резервни 2 о-прустена за щуцера и резервно легло за иглата(клапана).
Поне това имаше последно като гледах в кутията на нова хасан в магазина.
 

Kossis

Потребител
Мерси колега, за отговора. :cheers: На мене ми липсавт тези три опръстена, всичко друго го имам. Но при необходимост, ще ги потърся от магазин които взех пушката.
Питам защото, като куих пушката, тя беше на витрината. После си потърсих и вентила за изпускане и щуцера за пълнене. Дадоха ми ги. Пушката я взех с 2 броя пълнители само. В последствие взех и останалото от продавача.
Значи само опръстените ми липсват.

Сега разбрах че се износват опръстените на иглата и тези на щуцера. То е и логично -те се търкат при работният им цикъл постоянно.
Ако ми се наложи да ги сменям ще питам пак продавача.

С какъв размер са опръстените на щуцера да видя дали ги имам в една кутия с резервни такива.
В схемата са под номер 323 и липсват в таблицата. А този на иглата е 1.8х1.

До колкото разбирам тези опръстени не са задължителни в комплекта или греша. Слагат ги в винтова кутиика ?

dberov, Колега защо се правиш на 3 без 15 ? Да не пита нещо човек !
 
Нагоре