Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Б.Богданов

Потребител
shstanchev написа:
Я пробвай да му навиеш тефлонова лента на резбата.
:cheers:
От високи температури /когато пушката е в колата/ няма ли да се залепи и после да не мога да го отвия?
Проблемът не звучи сериозно, но може да има лоши последици, ако не е завит до края... поне така мисля
 

Kossis

Потребител
Значи по мои наблюдения- опръстените на БК-то и двата опръстена на осмиците действат като "контри" тоест ако са се поизносили, не обхващат плътно цилиндъра и не го контрират радиално.
При мене при демонтиране и монтиране на цилиндъра -доста мазно и трудно се нанизва и изнизва от тях, а и при самото развиване се усеща съпротивлението им.

Също борда (ръба) на БК то-месинга трябва да ляга плътно без да има луфтове между него и муфата към трансфер-порта.

Самата резба може също да е по широка- диаметъра визирам или износена. При мене на пълнача пък имам обратният проблем- "тясна" резба и на развиване и на завиване.

=========
Тефлона издържа до към 400 градуса колега. Тиганите с какво са покрити за да не залепват при готвене ?

А дали е удачно да намотаваш по БК-то немога да кажа.
 

sts1969

Редовен Потребител
Б.Богданов написа:
shstanchev написа:
Я пробвай да му навиеш тефлонова лента на резбата.
:cheers:
От високи температури /когато пушката е в колата/ няма ли да се залепи и после да не мога да го отвия?
Проблемът не звучи сериозно, но може да има лоши последици, ако не е завит до края... поне така мисля
Тефлонова лента или както още я наричат тефлонов конец има в предвид колегата, няма никаква опасност да залепне от температурата...може би малко по-трудно ще се развива цилиндъра при нужда. :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Наистина не е сериозно да се навива тефлонова лента, че да се затегне резервоара.Туй да е е е чешма ;) .
Виж да не го развиваш при помпенето му.Смени о- пръстена (външния ) на бойния клапан;Ако и така не става, пробвай с отвор ф 2 да фиксираш клапана към пушката.Тогава няма да му дойда на ума да се размърда.
 

fishermaniac

Потребител
След дълбокомислените изказвания да попитам някой успявал ли е да докара платото при ат 44 да му започва от 190 бара и скорост 275м/сек. с 1.17
 

praetorian

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
След дълбокомислените изказвания да попитам някой успявал ли е да докара платото при ат 44 да му започва от 190 бара и скорост 275м/сек. с 1.17

Аз ;) , но по- добре не питай как :crazy: :crazy:
ПП знам,че Илиан и той беше успял.Иска мнооого опити и грешки.Тъй че, по- добре ръгни един редуктор и свиркай...Ще спестиш кила олово, кубици въздух, пари и нерви.
 

sts1969

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
След дълбокомислените изказвания да попитам някой успявал ли е да докара платото при ат 44 да му започва от 190 бара и скорост 275м/сек. с 1.17
Да ти кажа, според мен палто от 190атм. и скорост над 270м/с с тежките чашки може да се постигне само на метан, ако бъркам някой от по-запознатите ще ме поправи със сигурност :pardon:
 

ToHKa

Редовен Потребител
Б.Богданов написа:
Въздушният цилиндър на пушката ми се саморазвива при стрелба. Винаги преди да започна да стрелям го затягам с ръка. След деветия изстрел, цилиндърът се е развил леко и ми се налага отново да го стягам.
Такова чудо чували ли сте и има ли решение?

Имам същия проблем но не съм го решил, на БТ-то ми на 20-тина изстрела се развърта, на 30-тия ми пада гайчици на иглата ,вътре при ударника :(
Още не съм се занимавам да измислям противоотрова,но за развъртането мисля ,че идеята на Преторияна ще свърши работа.

Благодаря за материяла все пак колега.
 

Emp

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
След дълбокомислените изказвания да попитам някой успявал ли е да докара платото при ат 44 да му започва от 190 бара и скорост 275м/сек. с 1.17
Колега само не знам какво ще улучиш със тия 275м/с , от по стари колеги като колегата @st_beer а в последствие и от личен опит знам че ат 44 стреля най точно в диапазона 250-260 м/с . Моята съм си я нагласил на 200 бара ми почва със 250 м/с стига до 260 м/с и се връща пак на 250 м/с до 100 бара 45 изстрела като 36-37 са във гореспоменатият коридор. Що се отнася до силата , на 100 метра чупи бутилки , на мен това ми е напълно достатъчно .
 

Emp

Редовен Потребител
anibis написа:
Колега само не знам какво ще улучиш със тия 275м/с ,
Това не го разбрах. :rolleyes:
Значи,по двоите думи пушка нагласена над 260м/с нищо няма да уцелва. :lol:
Може и малко над 260 колега , тя че ще улучва ще улучва , но колко често , говорим за едни дребни мишенки , като капачки от безалкохолно например , моята пушка е ат 44 и е така при нея , не знам за твоята . Това не са неща които не са проверени , мен колегата @st_beer никога не ме е подвел ,и лично съм се убедил че е така , а аз стрелям доста . Вие ако искате я направете огнестрелна тази пушка , но танк няма да стане , пушката си има граница , и това са около 40 джаула .
 

anibis

Редовен Потребител
Щом така казваш,ще се съглася с теб ;) пушка над 40дж вече не е за капачки. :lol:
 

dilom08

Редовен Потребител
Колега ЕМП,в голяма грешка си. Но щом толкова упорито твърдиш че е така, така да е.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Emp, тогава не влизай в раздела Sumatra, че ще ти прилошее от скорости и еквивалентни на тях резултати :)

Няма такива закони , явно говориш за собствени наблюдения над твоята пушка , но определено доста над 40 дж. пушката си е точилка ;)
 

Emp

Редовен Потребител
ToHKa написа:
Emp, тогава не влизай в раздела Sumatra, че ще ти прилошее от скорости и еквивалентни на тях резултати :)
Колеги изказвам лично мое мнение , от личният ми опит , няма да се караме я , всеки си знае какво може неговата пушка. Тонка суматра не съм виждал досега на живо , но това е друга бира :).
 

ToHKa

Редовен Потребител
Emp написа:
ToHKa написа:
Emp, тогава не влизай в раздела Sumatra, че ще ти прилошее от скорости и еквивалентни на тях резултати :)
Колеги изказвам лично мое мнение , от личният ми опит , няма да се караме я , всеки си знае какво може неговата пушка. Тонка суматра не съм виждал досега на живо , но това е друга бира :).

Никакви намерения за размирици !!! :)

Да, просто те корегирахме, понеже много от нас минаха по пътя и знаем какви способности има пушката, тук имам както настроени на 16-19 дж, така и на над 70 дж. които жънат успехи , въпрос на желание - възможности - нерви - качествена цев ,но ако не е ,цевта влиза пак към възможностите (кинтии) :)

Лекаааа
 

dberov

Редовен Потребител
Когато минах на ПЦП и нямах грам понятие що е то компеционна пневматика бях толкова надъхан и любознателен че заринах форума с въпроси, чак ме намразиха бая колеги :pardon:, но по добре питайте момчета докато ви се избистрят мозъците вместо да се излагате като днес. Толкова не логични и глупави разсъждения събрани на една страница не съм чел..... но пък се посмях от сърце. :lol:

п.п.
Без лоши чувства към никой! :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Няма лошо да си разсъждавате на глас :D, но когато някой непознат и незапознат реши да почерпи опит от извора ще се натрови.
Какъв е проблема на айшето да му почва платото от 190-200, че и 210? И защо да не стреля точно?
Тя затова е и толкова страници тая тема. Може съвсем спокойно да се преименува, като предаването на Вучков - размисли и страсти:D
 
Нагоре