Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

traun

Потребител
Момчета,здравейте!Молба имам една!Ако има някой с преки впечатления от галатиана,заглушения в 25 кал.-одобрява ли го или има негативи да ми помогне със съвет че ми харесва бре!Пък днес го и подържах и .......... харесва ми!
БЛАГОДАРЯ!
 

Б.Богданов

Потребител
traun написа:
Момчета,здравейте!Молба имам една!Ако има някой с преки впечатления от галатиана,заглушения в 25 кал.-одобрява ли го или има негативи да ми помогне със съвет че ми харесва бре!Пък днес го и подържах и .......... харесва ми!
БЛАГОДАРЯ!
И аз като теб, само го по държах - точно 6,35 милиметровата версия. Като цяло не е лош. Струва ми се добре балансирана пушка, пък и отзивите за галатиана не са лоши. От малкото впечатления, които имам за оръжието, не ми допадна само вградения заглушител.
 

sts1969

Редовен Потребител
traun написа:
Момчета,здравейте!Молба имам една!Ако има някой с преки впечатления от галатиана,заглушения в 25 кал.-одобрява ли го или има негативи да ми помогне със съвет че ми харесва бре!Пък днес го и подържах и .......... харесва ми!
БЛАГОДАРЯ!
Няма много Галатияни във форума, все още е новичко моделче и няма как да получиш повече мнения. Щом ти харесва, лапвай го...няма какво да му се чудиш. Все пак ти ще стреляш с нея и е важното на теб да ти радва окото. Всеки си има различен вкус, на мен например не ми допада визията на Галатиян и Суматра, някакси по-ми прилича на ловджийска пушка. Като се има в предвид че е Хатсан, си е въпрос на късмет да случиш на хубава бройка, така че избирай внимателно. Ако имаш запознат с материята приятел, вземи го за оглед, светнете с малко фенерче в цевта, огледайте я добре. Хубавото на Хатсан е че дори да има кусури, обикновенно са лесно поправими. Важното е да си търпелив и да имаш желание, щом ще си собственик на Хатсан, трябва да имаш огромно търпение ;) ;) ;) Късмет при избора! :cheers:
 

apapazov

Редовен Потребител
Галатиян не съм виждал никога и не мога да ти кажа нищо за него. Но лично мое мнение е че от фирмата Хатсан единствено си заслужава АТ 44(като цена качество). Другите им модели се приближават до цени на много по класни пушки - АА , Валтер ,Комета и много други. Пак казвам мое мнение. Имал съм АТ за 400лв и според мен толкова струваше-нито лев повече!
 

Kossis

Потребител
apapazov написа:
Галатиян не съм виждал никога и не мога да ти кажа нищо за него. Но лично мое мнение е че от фирмата Хатсан единствено си заслужава АТ 44(като цена качество). Другите им модели се приближават до цени на много по класни пушки - АА , Валтер ,Комета и много други. Пак казвам мое мнение. Имал съм АТ за 400лв и според мен толкова струваше-нито лев повече!

Абсолютно съм съгласен с мнението ти колега ! Другите модели са доста скъпи, при нарастване на мощността се увеличава значително и теглото им. За качеството на изработка е наистина голям късмет да се уцели добре изработена и сглобена пушка. Общо взаето Аз се уверих сам- свършили им опръстените- не е проблем- давай с силикон и тефлон !
Аз моята АТ44 я взех около 470 лева и наистина ми се струват много парите за качеството което получих.

Та може и лесно да се отстраняват дефектите, но понякога се налага да се бие с чука доста продължително за да се отстранят въпросните Турски недоправени решения.
 

traun

Потребител
Благодаря на всички!!!Еми то освен да се оглеждам за нещо тук в "продава" ама то за 1000 кво толкоз да е по-по.......И да си кажа още от сега-не съм готов още утре да купувам!Просто тоз Галатиан , да се повторя , хареса ми като визия и усещане.Първата ми пушка беше АТ 44 еднозарядна.Продадох я на колега от службата и още съжалявам.В кал. 22 ако щете ми вярвайте ама от кашона и само стрелби аз и после колегата.Нищо не сме и пипали и е много точна.Аз обаче се хвърлих на Суматра в 25 иии голям кеффф.НЕ СТРЕЛЯМ ПО ЖИВОТНИ!!!Ама пусто тва в ляво го взех и ми трябваха кинти та я продадох на колега от форума.Доволен е.Та така........И са бръмбърите в тиквата пак се разбръмчават та се разходих по магазините да разгледам и тоз Галатианец ми допадна.Та ако случайно,някой,мъничко поне е пуцал с това нещо да сподели.
п.п.Харесвам и булпап,ама пак калибъра да е 25.Двадесет и петия бръмбар ми бръмчи яко... ;)
Благодаря!!!
п.п.п.вчера и арбалети загледах ??? ???
 

Б.Богданов

Потребител
traun написа:
* * *
п.п.Харесвам и булпап,ама пак калибъра да е 25.Двадесет и петия бръмбар ми бръмчи яко... ;)
Благодаря!!!
п.п.п.вчера и арбалети загледах ??? ???
Колега, и аз съм фен на .25 - яко бръмчи, а .303 /7.62 мм./ е още по-добре. Според мен, по-големите калибри не са за въздухарки поради разхода на въздух.
Аз имам два Хатсана 6,35 мм, които минават за ловни, но аз ги ползвам само за стрелба по мишени на големи дистанции. При скорост около 310 м/с според хроното на Митака стрелбата става много забавна.
Слагам една схема, където ясно вижда способността на проектила да проникне според калибъра.
DouglasFir2x4a.jpg


Схемата е взета от този сайт съдържащ някои интересни статии.
http://www.topairgun.com/faq
 

Kossis

Потребител
traun за Галатината лично аз само съм я разглеждал в магазина. Впечатленията са ми че е доста по тежка от АТ44-дават я 3.9 кг. Барабана е 14 заряден, Изработката е на пръв поглед е добра, но външно. Както отбелязахте - прилича на ловна пушка. Имаш повече джаули поради по големият резервоар от АТ44. Зареждащият лост е масивен и вдъхва доверие, разположен е странично, което според мене е по удобен вариант при презареждане от задният вариант при БТ65.
Пушката има доста екстри за реглаж и отделения за резервен пълнител. И в зависимост от окомплектоването си -с кутия и други аксесоари цената става все по хубава. Това на пръв поглед.
Мисля че тази която гледах беше с цев на прехвалената фирма Lothar Walther. Но във Форума пък се оплакват точно от тези цеви. Очевидно в Хатсана не се влагат най качествените цеви на гореспоменатата реномирана фирма.

За да разбереш дали е твоята пушка, отиди пак и я разгледай, поискай от продавача да постреляте 10 изстрела наблизо, виж дали ти приляга като тегло, принцип на зареждане и тнт. Ако си готов да дадеш толкова пари за Въздухарка значи е твоята пушка.
По мое мнение, като изключиме теглото и, пушката не е лоша. А за качеството при тия Хатсани е на късмет.

Колегата преди мене е споменал за по големият калибър и проникващото действие. Както и за по големият разход на въздух. Пълно щастие няма.
Аз лично предпочитам 5.5 мм поради баланса-проникване/разход на енергия и тнт. В средата винаги е най балансирано.
 

lynx

Редовен Потребител
Човек се учи докато е жив.
Днес научих 2 нови неща:
-Първото е, че колкото е по-голям калибъра, толкова е по-голям разхода на въздух.
-Второто, колкото е по-голям резервоара, толкова повече са джаулите.
^-^ ;) :crazy: :cheers:
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Вземи прочети малко,по големите джаули не идват от по големия резервоар, а от теглото и скоростта на проектила.
 

Kossis

Потребител
;) Според мене колега lynx специално ти незмам дали нещо някога научаваш, но пък още от самото начало разбрах за тебе че се имаш за велик. Но аз не разбрах до този момент защо това е така. Поне до тук, не съм срещнал твой коментар които да ме е впечатлил !?
Естествено че за да се вдигнат джаулите е необходимо да има по голяма порция въздух, която се доставя чрез БК-то, което е изработено с по масивни пружини, спусъка е по мощен, цевта е по дълга и тнт. Но аз си мисля ще ти това го знаеш, а доколкото разбирам от изказването ти майче излиза че него знаеш ?

Разхода на въздух няма да го коментирам, той е много относителна величина- променлива при всички калибри.
Колегата горе е дал достатъчно добър пример и схема за него.

===========
sevdaka80 написа:
Вземи прочети малко,по големите джаули не идват от по големия резервоар, а от теглото и скоростта на проектила.
Дали само проектила колега дава джаули ? ;) Да трябва да се чете, четете тогава де.
 

ToHKa

Редовен Потребител
traun, разгледай темата,цената на колегата е повече от страхотна!
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=8

От половин година стрелям с Галатиан в .22 калибър.
Най общо :
Пушката е за лов (за страните в които е позволено).
Стреля като топ(мощна,шумна)
Балансирана но много тежка (с оптиката 5.100 кг.).
Приклада е дълаг и леко неудобен,защото трябва да си наведеш вратът към оптиката.
Ако не мислиш да пипаш нищо по нея,забрави всякакви чашки под 1.6 ,летят като мухи.Най-добре стреля с JSB Jumbo Monster 1.61(4).
Качеството на някои части е смешно,но на други доста добро,всичко е до късмет да попаднеш на хубава брройка.Желанията на колегите са различни,затова всеки си настроива скороста,бъзика,тунингова и тнт. ,но цевта ти не е ли стока ,всичко друго е напразно.
 

Attachments

  • IMAG0695~01~01.jpg
    IMAG0695~01~01.jpg
    254.2 KB · Прегледи: 73

Kossis

Потребител
Тонка, я кажи с тоя топ какво най голямо може да се ловува ? Интересно ми е. Колко джаула е твоята Галатина ?
 

ToHKa

Редовен Потребител
Няма да говорим за ловуване,но 53 J ,изпращат тежкото 1.61 JSB с 280 мс,поразяваш си цели над 120-150 метра ,ако умееш да изчисляваш парабули и пресмяташ загубата на скорост. А с 1.61 чашка се сещаш че скороста пада по бавно.
 

Dominus

Редовен Потребител
Kossis написа:
Естествено че за да се вдигнат джаулите е необходимо да има по голяма порция въздух, която се доставя чрез БК-то, което е изработено с по масивни пружини, спусъка е по мощен, цевта е по дълга и тнт. Но аз си мисля ще ти това го знаеш, а доколкото разбирам от изказването ти майче излиза че него знаеш ?

Разхода на въздух няма да го коментирам, той е много относителна величина- променлива при всички калибри.
Колегата горе е дал достатъчно добър пример и схема за него.
Изобщо не си прав в твърдението си, че за голяма енергия, всичко като клапан, спусък и т.н. трябва да е голямо. Връзката между енергията и кал. е пряка и се основава на площа върху която въздух с определено налягане въздейства и създава силата нужна за засилване на проектила. при по-големия калибър КПД-то е по-високо.

Както и да е. Не мисля да влизам в спорове.
Предпочитам да чета, което се оказва доста забавно.
 

Б.Богданов

Потребител
ToHKa написа:
traun, разгледай темата,цената на колегата е повече от страхотна!
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=8

От половин година стрелям с Галатиан в .22 калибър.
Най общо :
Пушката е за лов (за страните в които е позволено).
Стреля като топ(мощна,шумна)
Балансирана но много тежка (с оптиката 5.100 кг.).
Приклада е дълаг и леко неудобен,защото трябва да си наведеш вратът към оптиката.
Ако не мислиш да пипаш нищо по нея,забрави всякакви чашки под 1.6 ,летят като мухи.Най-добре стреля с JSB Jumbo Monster 1.61(4).
Качеството на някои части е смешно,но на други доста добро,всичко е до късмет да попаднеш на хубава брройка. Желанията на колегите са различни,затова всеки си настроива скороста,бъзика,тунингова и тнт. ,но цевта ти не е ли стока ,всичко друго е напразно.
+1
От пренебрежително малкия ми опит с Hatsan Galatian 3 ме направи впечатление, че пушката е добре балансирана. Тази, която аз разглеждах беше без оптика и не ми се стори тежка в сравнение с останалите модели на Хатсан.
Аз бих избрал Hatsan Galatian.
. . . .
Моля за извинение за Оффтопика, но прочетох впечатляващ за мен постиг.
lynx написа:
Човек се учи докато е жив.
Днес научих 2 нови неща:
-Първото е, че колкото е по-голям калибъра, толкова е по-голям разхода на въздух.
-Второто, колкото е по-голям резервоара, толкова повече са джаулите.
^-^ ;) :crazy: :cheers:

Ще си позволя да цитиран описание на Big Bore 909 9 mm публикувано на адрес: http://www.hatsan.bg/product/481/vazdushna-pushka-big-bore-909-9-mm.html

Big Bore 909 9 mm. е една от най-мощните въздушни пушки на света. С атрактивен външен вид в ловен стил и много добра изработка, двоен резервоар. Въздушна пушка Big Bore 909 9 мм. прави 16 мощни изстрела с едно зареждане на резервоара.

Аз с Хатсан В65 SB-W 6.35 mm правя около 30 "мощни" изстрела от 200 до 100 бара.
Цитирам същия сайт - адрес:http://www.hatsan.bg/product/12/vazdushna-pushka-hatsan-bt65-rb-w-6-35-mm.html

Въздушна пушка Hatsan BT65 RB-W 6.35 мм.

Калибър: 6.35 мм
Начална скорост: 330 м/сек.
Енергия: 71 Джаула/52 ft.lbs
Чашки в барабана - 9
Цялостна дължина: 1080 мм
Дължина на цевта: 580 мм
Тегло: 4300 гр.
Източник на енергия: бутилка сгъстен въздух
Пълнене - 200 Bar
Капацитет на цилиндъра – 255cc
Изстрели с едно зареждане на бутилката - 65
Струва ми се, че има връзка между разхода на въздух и калибъра при по-големите такива... говоря за 6,35 мм и нагоре. Разбира се, допускам възможността да греша.
Не желая да пълня настоящата темата с оффтопик, затова моля колегата @lynx да ми посочи тема или източници коментиращи връзката - разхода на въздух/ калибър.
 

Kossis

Потребител
Колега Dominus, всеки проектил в статично положение има само потенциална енергия и КПД-то му в това състояние е равно на 0.
За да реализираме каквато и да е било кинетична енергия от всеки един калибър, бил той и по голям е необходимо да го изкараме от статичното му положение. За целта при по тежките (големи) калибри е необходимо да приложим повече енергия естествено и тогава логично получаваме и повече КПД. Но вдигаме неминуемо и разхода на енергия.
Та няма какво да спориме, тя физиката е една.

Всеки коментира че при по мощните и големи калибри разхода е по голям, а сега излиза че не било така.

Това разбрах и Аз след като разглобих БК-то и поразпитах колеги които са наясно с принципите на ПЦП. Та за мене съм си изяснил от къде какво идва и защо. Какви пружини и къде да се слагат.
 

anibis

Редовен Потребител
Колега,с едни и същи настройки и в един и същи калибър,колкото ти е по тежък проектила толкова разхода ти е по-малък!
Клапана по бързо затваря,колкото е по лека чашката по бързо излиза от цевта,респективно клапана оставя по дълго време отворен. :cheers:
 

klmn

Потребител
Офтопик,не знам за ква проникваща сила иде реч,ама вчера супер се изнервих на една врана ли е,гарга ли с размер на кокошка която само ми прелита над кучето и го клъвна даже,а вчера взе да ми прелита и около главата,това в градинката при нас,
Та се нервирах,взех си едно пищаче,имам Гамо П-23,дето е 3-4 джанки на СО2,кучето за примамка по у дърветата да не ме видят кукавите пенсии и гадта как ми грачеше от 7-8 м на едно дърво отнесе чашка гамо 4,5,половинграмова,прелетя двайсетина метра и падна отвесно с паталата нагоре и не мръдна повече,
Не си се гордея с постъпката,ама нямам намерение някаква птица с клюн колкото запалка да ми извади окото на кучето ,или пък моето,
Та пиша го за пробивноста ,облизо и малкия калибър е мощен- а,имах ат44,пробиваше стара соц тенджера от 50 м в 5,5,съжалявам,че трябваше да го продам.
 
Нагоре