Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Emp

Редовен Потребител
ilian написа:
staif написа:
dberov написа:
Да, като вчера, проба - грешка и багажника пълен ;)

да,бутилки, патерици' .. ;)
Бях се замислил за нова ВП ама с тези ваши мнения ме отказахте ;)
Колеги това е реалността , ако си мисли някой че , хоп и готово , много се лъже ,аз моята пушка имам дни когато съм я разглобявал по 3-4 пъти да пробвам нещо , докато ми хареса . :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
ilian написа:
Бях се замислил за нова ВП ама с тези ваши мнения ме отказахте ;)

То пък баш ти ще се уплашиш от човъркане... ;) ;)
На теб и най-перфектната пушка да ти дадат, пак ще я разглобиш да видиш защо стреля добре .. :D
 

ilian

Потребител
CaMyPau написа:
ilian написа:
Бях се замислил за нова ВП ама с тези ваши мнения ме отказахте ;)

То пък баш ти ще се уплашиш от човъркане... ;) ;)
На теб и най-перфектната пушка да ти дадат, пак ще я разглобиш да видиш защо стреля добре .. :D
АТ-то го парчадисвах по пет пъти на ден ;),а човека който го купи от мен вече няколко години си стреля без да е пипал нищо,явно повредата е била в моя телевизор :crazy:
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги ,защо на ударника на ат 44 има дупка отпред (не тази за законтрянето ) , и на болта вътре резбите са едри , да не би да е с цел да минава въздуха и да не пречи на работата му . Дупките които ги има на тръбата на ударника изглежда не са достатъчни да се изхвърли въздуха, аз навивах на болта какво ли не,за да не се самонавива , но това явно е грешка , защото виждам промяна в работата на пушката . На мен ли така ми се струва , или това оказва влияние ???
 

sts1969

Редовен Потребител
Къде точно имаш дупка? моят е в оригиналният си вид и има само една отпред , тази за законтрянето.
 

Emp

Редовен Потребител
sts1969 написа:
Къде точно имаш дупка? моят е в оригиналният си вид и има само една отпред , тази за законтрянето.
Моят ударник като духна през него , въздуха излиза отпред :rolleyes:, и това е направено с някаква цел , в дупката за законтрянето има дупка навътре към болта , и с тези едри резби на болта си циркулира. На моята така е направено .:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Сега те разбрах, и моят има (имаше) такава свръзка. Запушил съм голямата дупка с резбата с парче пластмаса защото аз съм махнал регулиращият болт и съм извел регулирането отзад в тапата.
 

Kossis

Потребител
sts1969, я кажи има ли някакъв проблем с отвора в удърника ? То е ясно че за да се навие болт там трябва да има първо отвор. Резбата не е Цолова и е ясно че не е плътна.
Въпроса е дали има проблем за порцията въздух при изстрела ?

==========

Като говориме за цолови резби имам въпрос към всички, дали са се сблъсквали с моят проблем.

Значи аз пушката я взех-да я имам, не че ще стрелям много. Като ходя на вилата и тогава да си пуцам.
Да съм я помпал 3 пъти до тук. Е да де ама оня ден гледам почна да изпуска от някъде.
Пълначката беше заподозряна.
Пристъпих към разглобяване на цилиндъра.
Колегата sts1969 ми беше дал съвет как се развъртат тия елементи. Взех ремък и на менгемето стегнах. С една шпилка -дорник набутах в отвора за пълнене и се напънах, обаче Йок Туркиш !

Взех чука и бой по шпилката. Кажи речи цялото развиване го развъртях с чука. Тия Турци намацали с някакъв осигурител -разказаха ми играта. После почистих клапана- оказа се от по новият модел- вътре в отворчето на манометъра изкарах стружка-мустак.
Гумичката на конусчето не беше много мръсна, но тапата на пружинката се беше развила леко-тая с трите отвора.
После взех да навивам обратно- пак навиването ставаше с дорника след третият оборот.
Сипах ВД и масло, чистих с кореселин тия резби, прокарвах я 3 пъти до пълно затягане, и не и не пак се върти трудно и на менгемето с дорника. Накрая изчистих тия зривни масла и капнах тефлон- пак прокарах до края и скърца при затягането ???
Огледах резбите- няма стружки няма деформация, обаче върви само со зор. Явно цилиндъра е с монго тесна резба ???
Както и да е затегнах всички простотии и с малко тефлонец на пръстаси-затегнах тоя пълнач на менгвемето с дорника.

БК-то се разви лесно и го поогледах-видях че наистина ситното уплътнение на иглата става от запалка !

Мърлявата работа на Турците доведе до ранната ревизия на тоя Цилиндър.
Тия ми бяха намотали или тефлонова лента или някакъв силикон вместо уплътнение на БК-то ?! А и това на пълнача-най-външното беше нещо като жълт сопол ?
Добре че разполагах с една кутия пълна с такива уплътнения. 26 х 2.5 мм заспа и на двете места.

Заключението ми е-Пак мърлява работа от страна на Турците !

Абе на Хатсан дали поне бойните им пушки са направени като за хора ?

Та питам, какъв и е проблема на тая резба на Пълнача и друг сблъсквал ли се е с такова чудо ???
Развих с бой и завих с усилие и дорник на менгемето ???


Поне след смяната на опръстените и почистване на сртужките в Пълнача, БК-то и незнам какво си още сега налягането трайно се задържа на 205 атм, както го напомпах.
След толкова бой ми е интересно че и пълнача и цилиндъра нямат драскотини и щети. Явно съм подходил правилно.

Ми които има менгеме на вилата и в Апартамента си и други подходящи инструменти или добър познат майстор може спокойно да си купи на Хатсан ВП и тнт ! ;) Хатсан 125, АТ44-10 все еднакво качество и почерк на изработка !

Също да питам- понеже имах много от тези старите запалки, но ги изхвърлих естествено преди време и сега имам само една която разтроших за да проверя дали стават гумичките от нея-тя си беше поцепена, та от други запалки стават ли тия уплътнения или само то тези най старите с колелцето ?
 

praetorian

Редовен Потребител
Не, уплътнение от запалка не става.Къса се бързо баш когато не трябва.Купи си истински о- пръстени.Струват някакви мижави стотинки и проблема е решен.Между другото, точно това уплътнение трябва да е здраво, понеже при дефект веднага се влошава точността.
 

Kossis

Потребител
Значи не става. Ок !

Моето е здраво, просто питам.

В тая кутия дето я имам, има ситни ама толкова ситни няма.

От газаджиите ли от къде да добарам толкова ситни опръстени ???
 

Kossis

Потребител
А при скъсване на о-пръстена на иглата, освен загуба на точността други симптоми дали се наблюдават ?
 

praetorian

Редовен Потребител
Точността става ужасяваща.Освен това се чува едно характерно"припръцкване ;) " при изстрел.
 

Emp

Редовен Потребител
Kossis написа:
А при скъсване на о-пръстена на иглата, освен загуба на точността други симптоми дали се наблюдават ?
Преразхода скача , по принцип човек като си купи пушката симптоми няма , но като вземем много много да човъркаме и да разбираме , се появяват симптомите ;)
 

Kossis

Потребител
Абе, аз това го разбрах от климатиците. Престарах се при чистене и накрая смених моторче на турбинат заради един шум.

Така че ич не ми се разбира, ама Турците са капути. Въобще нямаше да барам Цилиндъра, ако не беше взел да изпуска.
Поне се затвърди мнението ми че недоизкосуряват важните детайли тия Пуйки-Тъкитата !
:cheers:
 
Нагоре