Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

aandreev

Потребител
Хора, когато си напомпате пушката, случвало ли ви се е да я оставите напомпана на 200 атмосфери и след 1 седмица да установите, че налягането е спаднало на 100 ?
Токова изтичане нормално ли е, или да търся проблема в пушката?!
 

Emp

Редовен Потребител
aandreev написа:
Хора, когато си напомпате пушката, случвало ли ви се е да я оставите напомпана на 200 атмосфери и след 1 седмица да установите, че налягането е спаднало на 100 ?
Токова изтичане нормално ли е, или да търся проблема в пушката?!
Колега взимаш един буркан с вода и почваш да търсиш по цилиндъра , ако е от клапана на куик фила , караш цилиндъра на стругар да го хване на струга и да го развие , почистваш клапана, и пак на струга завиваш , че и завиването е трудно .
 

methaa

Редовен Потребител
Чак от струг няма нужда. Клапана се развива на ръка, най-много с ответка.
Почистваш детайла от втората снимка (посочения със стрелка) както и неговото легло. Проблема най-вероятно е от там. http://forum.airguns.bg/index.php?topic=39.msg153779;topicseen#msg153779
Преди да започнеш каквото и да е било, изпускаш напълно налягането в цилиндъра.
 

Emp

Редовен Потребител
methaa написа:
Чак от струг няма нужда. Клапана се развива на ръка, най-много с ответка.
Почистваш детайла от втората снимка (посочения със стрелка) както и неговото легло. Проблема най-вероятно е от там. http://forum.airguns.bg/index.php?topic=39.msg153779;topicseen#msg153779
Преди да започнеш каквото и да е било, изпускаш напълно налягането в цилиндъра.
Не само от струг има нужда , ами и от по корава шпилка , аз на моите два цилиндъра като им развивах горните клапани ,голям зор видях за пръв път , после вече може и с по здрава отверка и натискане във земята . Първо опитай да продухаш клапана с помпата с махнат боен клапан , щото не е задължително да намериш мръсотии и пак да си изпуска , то е малко относителна работа. :cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Така е. В момента само гадаем и предполагаме.
Това е бившата ми пушка, за това и двата клапана се развиват на ръка с известно усилие. Иначе ако е за първи път, трябва стругар да я отвори :D
 

aandreev

Потребител
methaa написа:
Така е. В момента само гадаем и предполагаме.
Това е бившата ми пушка, за това и двата клапана се развиват на ръка с известно усилие. Иначе ако е за първи път, трябва стругар да я отвори :D
Почистих от към мястото за зареждане и всичко е ОК.
Благодаря на всички...
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги ,полиамидното седло на клапана ми тотално се прецака :wall: тук в темата има снимки на клапани направени със полиамид или каквото е там на иглата , и е писано че става лесно , но как става :( така и не става ясно . Едва ли съм единствения със този проблем , няма и да съм последния , моля ако някой си е направил клапана по този начин , нека да сподели , какво е нужно и как се прави , и как е направено при другите пушки , защото аз освен асен друго псп не съм виждал на живо .
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Номер 3 на първата снимка... Според мен такъв тип клапан ти трябва.
 

Attachments

  • 01.jpg
    01.jpg
    14.9 KB · Прегледи: 105
  • 02.jpg
    02.jpg
    36.7 KB · Прегледи: 106

Emp

Редовен Потребител
kid написа:
Номер 3 на първата снимка... Според мен такъв тип клапан ти трябва.
Това не може да бъде изработено от всеки , иска си човек който разбира , аз съм опитвал да направя нещо подобно на няколко пъти, но не се получи :(.Във форума има много кадърни колеги майстори, които могат да направят почти всичко , и те си правят да са живи и здрави . Дето има една приказка " много свестен и точен човек , никога няма да ти стори зло , но няма и да ти помогне " :) Аз го знам решението , нов цилиндър ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Emp написа:
kid написа:
Номер 3 на първата снимка... Според мен такъв тип клапан ти трябва.
Това не може да бъде изработено от всеки , иска си човек който разбира , аз съм опитвал да направя нещо подобно на няколко пъти, но не се получи :(.Във форума има много кадърни колеги майстори, които могат да направят почти всичко , и те си правят да са живи и здрави . Дето има една приказка " много свестен и точен човек , никога няма да ти стори зло , но няма и да ти помогне " :) Аз го знам решението , нов цилиндър ;)
Не се излагай да си купуваш цял цилиндър,прати го на Павката /Доминос/ човека ще ти го барне по хубо и от оригинала! ;)
Щях аз да ти го направя но още съм много зелен от към тия стругове,но един ден ще се науча. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Продават се и само клапани/резервни/, не е нужно цял резервоар :eek: ;)
 

lynx

Редовен Потребител
В Сотис имаше до скоро, звънни и провери.
За Заримекс нямам представа дали продават отделно клапани.
 

sts1969

Редовен Потребител
Някой от колегите тук хващал ли се е да прави такива полиамидни легла за иглата на БК, или да е давал поръчка някъде? Със сигурност ще има доста желаещи участващи с по няколко бройки в евентуална поръчка. :hi:
 

Emp

Редовен Потребител
sts1969 написа:
Някой от колегите тук хващал ли се е да прави такива полиамидни легла за иглата на БК, или да е давал поръчка някъде? Със сигурност ще има доста желаещи участващи с по няколко бройки в евентуална поръчка. :hi:
Колега , и този вариант съм пробвал , наскоро бях писал на лични на колега от форума който изработвал такива полиамидни легла , въпросния колега въобще не ме отрази , поне да ми беше отговорил нещо :(. Сега ще проверя за резервен клапан във СОТИС , и ако нямат, ще видя какво да правя. :cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
aandreev написа:
Ето това ми отговориха от Сотис на имейла - " Бихте ли оставили телефон за обратна връзка, подмяната на клапана е
малко комплицирана операция" :) Демек не е толкова просто (комплициран, б.р.-усложнен, заплетен , забъркан) ;)------ Така колеги , проблема ми се реши , от Сотис се обадиха и имат клапан , утре ще е при мен , струва 29 лева , то притеснението им било да внимавам при подмяната , да не стане беля , да го пренавия нещо и да повредя цилиндъра , със две думи , да не стане сакатлък , хората от Сотис са много коректни . ^-^
 

lynx

Редовен Потребител
;) :quiet:
Всеки стругар ще поиска повече от 29 лева за изработката на тоя клапан с карантиите му.
Взимайте докато има, че май само Сотис продават клапана като отделен елемент.
В останалите магазини направо те ръсят за цял резервоар.
 

sts1969

Редовен Потребител
Все още се чудя защо заради едно копче е нужно да сменяме целият балтон, толкова ли няма един свестен стругар да завърти няколко полиамидни пръстенчета? :wall: Преди време Кирчо (methaa) беше закъсал по подобен начин за пружини на ударника...и момчето пусна питане има ли други желаещи за да се вдигне бройката за поръчка...и се получи добра поръчка. Ако някой знае навит стругар...аз веднага бих участвал с няколко бройки, според мен не са малко колегите с Хатсан АТ 44 :cheers:
 
Нагоре