Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

ivofox

Редовен Потребител
Направих една резба и завих болтче 3 мм.,да държи втулката.Поиграхме си с редуктора с разменянето на местата на пластините дава различно налягане.Оригинално работи на 70-бара налягане.Пускам снимка ,колко бара е при различното редене на шайбите.
 

Attachments

  • 20150513_224234.jpg
    20150513_224234.jpg
    89.5 KB · Прегледи: 54
  • 20150515_073326.jpg
    20150515_073326.jpg
    114.2 KB · Прегледи: 61

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
3-тия и последния вариант са ненадеждни, дори да получаваш подходящото налягане.
 

ivofox

Редовен Потребител
3-тия вариянт ми е оригинално направен редуктора.
 

lynx

Редовен Потребител
Съмнявам се, че така е било в заводски вид. Когато в пакета съчетаеш единични и двойки, единичките се приплескват от натиска и служат като шайби.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Паната го е показал в клипа си ->2:53мин
 

Attachments

  • AR20FT.png
    AR20FT.png
    300.8 KB · Прегледи: 20

lynx

Редовен Потребител
Така като го гледам от клипа с тая подредба, само единичните работят а останалите са подложка за да се нагоди дебелината на пакета.
 

ivofox

Редовен Потребител
Така ли са подредени пружинките на редуктора доколкото се вижда на снимката или греша?Моя явно е пипан или объркан.
)))()()()()(
При мен седят така обърнати обратно,ето така най отгоре започва с обърната шайба - )()()()()((( -Трите шайби са ми най отдолу към О-пръстена на буталото.
Или така е най -добрия вариянт според 3-те наредби на пружините? ()()()()()() и трите вариянта показват 70 бара.
 
Последна промяна:

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Така ли са подредени пружинките на редуктора доколкото се вижда на снимката или греша?Моя явно е пипан или объркан.
)))()()()()(

На снимката която си качил малко по-горе...
3-тия вариянт ми е оригинално направен редуктора.
Е едно и също...
 

Attachments

  • 1212.png
    1212.png
    193.9 KB · Прегледи: 29

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Посоката на пакета няма значение! Аз поне не мисля, че винаги "оригиналното" е оптимизирано по-добре от някой, който е патил. С други думи, "не питай старило, питай патило!". В този случай първите три пружини са само за подложка и определят необходимата дължина на пакета. На практика ти работят само пружините от 4-та на дясно. От опит е известно, че колкото е "по-дълъг" - толкова по-прецизно работи редуктора (при условие, че пружините са изправни).
 

ivofox

Редовен Потребител
Посоката на пакета няма значение! Аз поне не мисля, че винаги "оригиналното" е оптимизирано по-добре от някой, който е патил. С други думи, "не питай старило, питай патило!". В този случай първите три пружини са само за подложка и определят необходимата дължина на пакета. На практика ти работят само пружините от 4-та на дясно. От опит е известно, че колкото е "по-дълъг" - толкова по-прецизно работи редуктора (при условие, че пружините са изправни).
Благодаря.Според теб така ли да ги наредя пружините това ли е най добрия начин? ()()()()() ????Или ако има по добър предложи ми да го поправя.Тъкмо ми е разглобена пушката на части :)
 

Dominus

Редовен Потребител
http://en.wikipedia.org/wiki/Belleville_washer
http://www.leespring.com/int_learn_belleville_wash.asp
Във вторият линк ще видиш правилните подредби и комбинации.

В общи линии паралелно се редят за да се увеличи силата на притискане.
Сериино се редят за да се увеличи хода.
Между тези две може да се комбинират примерно )()()(, ))(())(())((, )))((()))((())).
Нищо от този сорт не трябва да се прави )())())(()((
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Аха ,благодаря ви Доминус ,Божо и на Жоро от Асеновград.Той ми ги беше наредил правилно,но аз се заблодих ,че оригинално беше друго,но сега ги наредих вече така и го тествах с стенда работи пак на 70 бара. ()()()()()() вече ми изглежда така и е на 70 бара.
Остава само да си намеря бойната пружина,но не знам от къде.
 

dilom08

Редовен Потребител
еййййййййй увря ту главата.........
при положение че в втория ред и в третия дават 70 бара аз бих ги подредил както са във втория, понеже работят всичките.
 

andi

Редовен Потребител
когато има единични и двойни или тройни , работят само единичните и се претоварват

пп колкото повече шайби () си разпределят "работата" , толкова по-добре за редуктора .
 

dilom08

Редовен Потребител
Този редуктор е малко скопен от към настройки, понеже не може да се играе с разстоянието.........Като почнеш да го събираш и като навиеш резбата до край разстоянието е константно. ако искаш да настройваш с разстоянието, то трябва да слагаш дистанционни шайби между детайлите. Когато увеличаваш разстоянието - вдигаш налягането и обратно. само дето обратно не може...............
 

ivofox

Редовен Потребител
На този клип редукторите са като на хамерлито,единия редуктор по малкия го дават за 7 и за 16 джаула.Само в пружините и в нареждането на пластините ли се крие загадката от 7 да стане в 16 джаула или има и нещо друго?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Даже и в този клип човека пише, казва и показва какво още променя, за да се промени мощността.
Камера, пружини, ударник. Имаш привилегията и възможността "да ти налеят" знания всеизвестни Колеги от Асеновград - възползвай се на живо, води си "записки" ;) или видео дневници ако трябва!:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
View attachment 53639 Днес ми направиха на втулката канал.И сложих О-пръстен 3мм.вътрешен размер.на 2мм.дебелина.А аз направих една резба странично и с болт фиксирах втулката.....

Ванка, на коя втулка, на щока ли ? Какъв болт ? Къде ? Дай повече снимки.
 

ivofox

Редовен Потребител
ДА на втулката там където минава иглата на редуктора 3мм вътрешен размер на О-пръстена.Избих втулката.на струг направихме канал.Оригинално има О-пръстен но е износен и духаше.но е с нестандартен размер.Набих втулката сложех леко с усигорител на вюрт лепило и от другия край направих резба и завих болт 3мм.
 

Dominus

Редовен Потребител
Редуктора сам по себе си няма никакво отношение към енергията. Неговата задача е да подържа определено, зададено налягане при променливо, по-високо входно. Това че една пушка се държи по различен начин с различен обен на задредукторната камера е друг въпрос. В подобни клипове се пдлъгват хората, че едва ли не има редуктори за 7, 16J или за ФАК.
 
Нагоре