Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пак не мога да проумея къде си сложил въпросния болт. Вътре в цевната кутия ? Дай една снимка.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако това болтче притиска втулката за да не се мести тя напред-назад, на нея има ли фаска в която да ляга самото болтче? Самото болтче уплътнено ли е за да не духа и оттам допълнително ?
 

ivofox

Редовен Потребител
Болтчето упира челно в втулката ако го удариш с чук леко подава пробвах го :) НО иначе не може да мръдне изобщо.Втулката сам е намазал с лепило и не духа днес го пробвах с твоя вариянт с брашното :)Няма от никъде теч на въздух.Аз имам само проблем с пружина ,намеря ли ще заспи отвсякъде.
 

andi

Редовен Потребител
В евроболт няма ли ?
За китаеца ме свързаха с един чичо дето прави по поръчка .
 

ivofox

Редовен Потребител
Нямат в евроболта,правената пружина корава ли ти е направиха?къде е този който ги прави.
 

ivofox

Редовен Потребител
Днес ходих да купя О-пръстени от магазин Хубата.Има всякакви модели и са им масло устойчиви.Пращат и по куриер но за над 5лв.Пускам и снимка на магазина.
О-пръстените за Хамерлито са:
1-Цев 8,4мм х 1,6мм (днес обърках размерите и купих 8 х 1,5 не бях премерил добре цевта и дотиквача,другия път ще ги взема с мен на място да харесам имат всякакви модели...Пример имат 2мм 2,2мм 2,5мм....като диаметър .
2-Дотиквач 2,7мм х 1мм
3-Редуктор 8мм х 2мм и 5мм х 2мм (след разглобяването сложих и други О-пръстени,защото беше залепено с лепило) 14мм х 1,5мм и 13мм х 1,5мм.
 

Attachments

  • 20150518_165123.jpg
    20150518_165123.jpg
    176.2 KB · Прегледи: 28
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Днес си купих и О-пръстени за цевта и за дотиквача паснаха идеално .
Цевта е 8мм х 1,8мм ,а дотиквача е 2,5мм х 1,2мм.
Вече смених всичките О-пръстени.Оплътни се доста по добре .
 

andi

Редовен Потребител
Нямат в евроболта,правената пружина корава ли ти е направиха?къде е този който ги прави.
В Евроболт са много хубави(холандски са ) , но няма всички размери .
Има едни още по-хубави Хенлих , ама 1 пружина е 15-20лв .
Правените сега ги тествам .
 

ivofox

Редовен Потребител
На хейнлих им писах ,за 4бр. Искат 32лв.смятам да поръчам от там.уверяват ме че са качествени.2 седмици се чакало за изработката.
 

andi

Редовен Потребител
на мен ми казаха за 10 бр цената става по 8лв .
какъв размер са твоите ?
 

ivofox

Редовен Потребител
6,7 външен размер,витка до витка 4мм.дебелина на тела 1,2мм, 14 витки ,52 или 55 мм дължина но ми е омекнала и за дължината не съм сигорен
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Пристигна ми новата бойна пружина,благодарение на Паната - Техно.За което искрено му благодаря.Дължината и е 52мм.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пак я премери за всеки случай.. 52 мм. дължина на 1,2 дебелина на телта, 14 навивики.. Като я сложиш сподели дали всичко е наред вече.

П.п. Сега премерих старата която свалих. Свила се е на 49 мм дължина..
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Оригиналните пружини май не карат много, бързо се сплескват.
Някой от колегите се оплакваше, че му паднала скороста и с натяг на пружината не се оправило.
Сложил е шайби за подложка и се възвърнала скороста.
Като гледам по снимки, доста рехава тая пружина.
Дано с новата се оправят нещата и да не се налага да си ходиш винаги с шестограмите в джоба..
 

Dominus

Редовен Потребител
Пружини с дела тел и малък диаметър си отиват бързо. Защо ползвате такива?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Павка, това е оригиналната пружина. Виж конструктива на пушката и кажи как да сложа по голям диаметър? По-дълга и по-мека няма де да се събере....
 

Dominus

Редовен Потребител
Оги, картинки и да гледам не мога да ти кажа нищо. Това което исках да кажа е, че винаги ще страда от пружини, ако са такива. В редки случаи може да се ползва такава пружина, но тук такова качество няма да намериш. И най-важното: какъвто клапана, такава и пружината. Имам бегла представа за конструкцията, но нищо повече. Не съм се занимавал един вид.
 

andi

Редовен Потребител
Не съм предполагал , че за 16ка се слага такава зверска пружина . Явно от нея е тегавото зареждане .
 

ivofox

Редовен Потребител
Сложих е оригиналната пружина,но направих доста промени.Редуктора го престъргах камерата да дигна обема (долу имаше един ръб свалих го стана 4 кубика обема),май още иска да стигне до 6.качи с 12м/с.Пушката е направена с малък обем на редуктора и от там зверската пружина.Нали редуктора е един и същ за 7 и за 16 джауловите пушки.И от там и идва бедата.Свалих иглата на бойния клапан и е престъргах с 1,2мм (беше 3,2 сега е 2мм стърчи ).Сега пружинката е свободна не е натегната.Зареждането поолекна.
Дигнах редуктора да работи на 85 бара. Скоростта стана 245м/с и е свалих с болта под цевта на 240м/с.Така пружинката няма да омалява бързо,слагат ли се шайби и скъсяваме живота.На старата и сложих една гайка за експеримент и омекна за кратко време.Оригиналната пружина е 10 нютона ,ако се сложи с повече навивки или по мека пружина ,пружината става примерно на 6 нютона което е недостатъчно да отвори бойния клапън.Тази фирма обяснява доста добре за пружините и тяхната работа и дълголетие.https://www.hennlich.bg/produkti/pr.../pruzhini-na-natisk-ot-pruzhinna-stomana.html
Ако не ми хареса как се държи ще правя друг редуктор същия с по голям обем и камера ,за да може да се слагат по меки пружинки и да олекне спусъка и отката.Това ми е идеята.Сменил съм всичките О-пръстени,боядисах и цевта,и алуминивия кожух,намазах и пластмасовите работи с едно специално олио.Стана чисто нова:) Спусъка го направих да има свободен ход преди истрел ,Изпилих и полирах един детайл ,че оригинално само с настройките на болтовете не ставаше.20150517_113745.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре