Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

Dominus

Редовен Потребител
Дидо е прав, че този о-пръстен не ти е нужен. Втулката е задължителна, тъй като това е единственото място което води клапана. Малко тъпо е измислено, все едно че тялото е на две части една от които е в кутията. А как се прави канал в толкова малък отвор и аз нямам представа. Часовникарска история. Ако държиш на о-пръстена си направи втулката от две части които се затварят.
 

TeXHo

Потребител
Задействал съм нещата, да ми доставят комплект консумативи за Хамерлито:

- Бойна пружина,
- Втулката на щока на БК,
- О-пръстен на дотиквача.

Скоро ще знам, дали ще могат да ми доставят и карантиите на редукторите.

Заявих 4 комплекта, надявам се, че ако не могат да ми ги доставят, поне ще ме уведомят.
Процедурата се движи от фирма Прицел, към които за целта ме насочиха от Умарекс.
Доставката се чака към края на Октомври 2013. Ако има зорлии, мога да питам за експресна доставка, но там ще трябва да извадим пари. Засега цената за горепосоченото е 0.00лв, очудващо но факт. Явно все още има коректни търговци.
 

TeXHo

Потребител
Поради интерес към резервните части за AR20, който иска такива да се свърже с фирма Прицел на pricel@abv.bg. Отношението е превъзходно и вярвам, че хората ще свършат работа.
Ако някой предпочита да си получи частите от мен, да ми пише.

Организирайте се по-скоро, понеже до няколко дни заявката ще бъде пусната.
 

TeXHo

Потребител
Засега само за мен и за Оги ще поръчам части. Явно останалите ще се оправяте сами.

Нещо важно - ако имате разтегляне на групите по височина - виновен е кожуха, който повдига цевта, когато подпрете пушката на него. Дори при мен го имаше този проблем, въпреки че кожуха ми е орязан. Проблема се решава с хамстер, който се държи близо до спусъка.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Вчера със Самурая разглабяхме Хамерлитата.
Той за да сменя на неговото пружината на ударника за да вдига скорост (неуспешен опит, менкахме си редукторите и установихме че е от тях проблема-явно ще се прави стенд за настройка), а аз за да видя какво има вътре в моето ;)
Преди прегледа моята пушката стреляше с 248-249м.с. което беше ~17J.
Стрелях с тези настройки предните дни и определено не бях доволен от резултата на мишената.
Трясъкът на пушката беше осезаемо силен и имаше преразход. При разглобяването
извадихме една миниатюрна шайба, която беше сложена вътре в ударника - буквално на мен ми приличаше на слюда.
Скоростта веднага отиде на 236-237м.с., а звукът от изстрела стана кратък и отсечен.
Днес ми остана време за стрелба. Първото нещо което направих бе да замеря скоростта 233-235м.с което ще рече 15J.
Малко е ниска но реших засега да не пипам, а да пострелям :rambo:
Стрелях на 40 и на 50метра. На 50метра си правих експерименти с различни чашки и мишената стана на ГЕВГИР ;)
Но на 40 смятам експеримента за успешен :cheers:
 

Attachments

  • hammerli ar 20.JPG
    hammerli ar 20.JPG
    223.2 KB · Прегледи: 120

Dominus

Редовен Потребител
Без стенд с тази пушка настройката е малко ТОТО2 :)
Той поне ще е елемнтарен
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
TeXHo написа:
Засега само за мен и за Оги ще поръчам части. Явно останалите ще се оправяте сами.

Нещо важно - ако имате разтегляне на групите по височина - виновен е кожуха, който повдига цевта, когато подпрете пушката на него. Дори при мен го имаше този проблем, въпреки че кожуха ми е орязан. Проблема се решава с хамстер, който се държи близо до спусъка.

Забелязах този ефект и при мен. Цевта ми е без О-пръстен и звъни вътре в кожуха. И в зависимост от захвата изстрелите се местят :wall:
Намислил съм радикално изрязване... нещо като това.
 

Attachments

  • 15666_Hammerli AR20 FT.jpg
    15666_Hammerli AR20 FT.jpg
    172.4 KB · Прегледи: 126

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Даже и радикалното обрязване няма да е достатъчно.
Цевната кутия и тя е локумена. Решава се с хамстер който да разпределя натиска винаги около
болта пред спусковата скоба. На Алекс се наложи да правим нещо такова дни преди световното почти на коляно, но резултата си заслужаваше.
 

lynx

Редовен Потребител
Слави, доста грозно ще е туй турско обрязване :'(
Ще мине ли номера като се изреже само цялата горната част?
ar20floating2.jpg


Ха-ха! ;) Я, на Хамерлито колко добре му стояло, като се махне бялата анодация :bravo::hi:
AR20_Polished_1.jpg
 

TeXHo

Потребител
Аз съм доволен от моето рязане и смятам, че е оптимално. Цевната кутия не е най-коравата, но далеч не е локумена. Просто един хамстер, захванат точно под двата болта, които държат кожуха за цевната кутия решава проблема. Пробвано и доказано.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Изрязване като на Паната ще свърши работа. Само да се разшири малко отвора (пръстенчето което остава отпред) през който минава цевта.
 

TeXHo

Потребител
valens1968 написа:
Изрязване като на Паната ще свърши работа. Само да се разшири малко отвора (пръстенчето което остава отпред) през който минава цевта.

Не е възможно, понеже цевта опира в долната част на кожуха...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
1мм. в диаметър би трябвало да може. Все е нещо. Въпросът е цевта в никакъв случай да не опира в кожуха.
 

TeXHo

Потребител
valens1968 написа:
1мм. в диаметър би трябвало да може. Все е нещо. Въпросът е цевта в никакъв случай да не опира в кожуха.

Би трябвало да може, ама това вече зависи от майстора и машината.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Дойде момента да се похваля със завършека на преобразяването на моят Хамчо "Сребърната стрела".
Първо да благодаря на колегите които се включиха със съвети и....
Благодаря на Рачо за визията по обрязването!
Благодаря на Паната за чертежа на стрипера!
Благодаря и на Илиан за финиша!
 

Attachments

  • P2220298.JPG
    P2220298.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 149
  • P2220297.JPG
    P2220297.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 134
  • P2220296.JPG
    P2220296.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 115
  • P2220295.JPG
    P2220295.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 100
  • P2220294.JPG
    P2220294.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 102
  • P2220293.JPG
    P2220293.JPG
    811.3 KB · Прегледи: 89
  • P2220292.JPG
    P2220292.JPG
    1.4 MB · Прегледи: 108

lynx

Редовен Потребител
Eстра е станал и сюнета и новата визия на Стрелата :bravo:
Кой е майстора на ламинирането на резервоара?
Имам 2 броя за обличане, че ме дразнят с черния си цвят, а не искам да ги разглобявам и нося за анодиране, че са в гаранция :pardon:
Някой беше споменал за това фолио, че след време се свивало, вярно ли е?
 
Нагоре