Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

BAD TORO

Модератор
ФТКС
bernhard написа:
Панчо, другият вариант е да "скочиш" на един изцяло нов редуктор от Германия. Дано не прокълна другите Хамерлита, включително е моето собствено, но май само ти имаш подобни проблеми с редуктора.
Може и калпава бройка да е.
Алекс, възможно е пружината зад бойния клапан да се е "уморила". Тогава ще трябва да се поставят 1-2 шайби.

Любо,
вземи се в ръце и почвай да си амортизираш редуктора.
Редуктора си е консуматив.
Щеш нещеш си има лимит. 8000-10000 изстрела. Може да изкара и 20000 като на Божо 1-вия. Аз съм имал по на 15000 и повече, но дойде ли време за нещо сериозно гледам да е на не повече от 3000-5000 изстрела. За целта ти трябват 2 редуктора,а при вас 4 ;) докато си стреляш с единия(едните) другия да си го оправиш, настроиш на стедчето и т.н.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз вече съм с две шепи редуктори(не че ги исках), ами то така се получи и всичките разцъкват като швейцарски часовници ;)
Дилемата беше, кой ще да е най-добрия и достоен да се монтира на пушката ;) ;)
Сега нека някой от редукторите да потече, хвърлям през оградата и следващия.... ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
lynx написа:
Аз вече съм с две шепи редуктори(не че ги исках), ами то така се получи и всичките разцъкват като швейцарски часовници ;)
Дилемата беше, кой ще да е най-добрия и достоен да се монтира на пушката ;) ;)
Сега нека някой от редукторите да потече, хвърлям през оградата и следващия.... ;)

Ми то и аз за валтера имам само 7.......
 

lynx

Редовен Потребител
Ако(не дай Боже), се окаже че редукторите на Хамерлито са проблемни, може да се направи групова поръчка при стругар да извърти една серия с резервни за всички желаещи.
Така всички ще спят по-спокойно, като имат в торбата по 1-2 резервни.
Тези пушки станаха доста разпространени.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Моето Хамерли още при павката стреля с 238-239 м/с с Експрес 0,51. Точно колкото на Алексис. Някой има ли подобен проблем ? Това за уморената пружина на ударника не го вярвам толкова. На Панчо пушката е на повече изстрели отколкото на Павката и май няма подобно нещо. Другото което установих като свалих кожуха е, че нямам добро уплътняване на частта цев-трансфер порт, дотиквач. Просто не държи вакуум, а би трябвало. Предполагам спада в скоростта е точно от там. Ще отворя да видя дали не духа в цевната кутия покрай щока. На Валтера имам уплътнение там, но доколкото разбрах Хамерлито там не е уплътнено. Всяко мнение ще ми е полезно ! Благодаря предварително !

go_panch написа:
Hammerli не е ли произведено от Umarex?

http://www.carl-walther.de/cw.php?lang=en&content=products&brand=haemmerli&filter=4

Интересен е надписа на алуминиевия цилиндър на Валтера ми. Там има същия надпис както цевите на Асаните - L&W
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
И моята пружина омаля. Подлагах шайби и реших проблема. Оги сложи тефлонова лента на бойния клапан там където се завива в цевната кутия.
 

Attachments

  • Изображение0004.jpg
    Изображение0004.jpg
    70.1 KB · Прегледи: 100

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Сложих ги в ударника пред пружината. Там няма на къде да мърда.

П.П. Всъщност шайбата е една.

Самоцитирам се

valens1968 написа:
При прострелката на състезанието в Търново тази събота открих, че имам проблеми със скоростта :(. На 50м. попаденията пропадаха със 1 - 1,5 см. На близките дистанции отиваха нагоре ???. Коригирах по усет по време на състезанието. Днес сложих хроното и се оказах прав 233м/с с JSB 0,547. Подложих шайба 0,5мм на пружината на ударника и всичко си дойде на мястото ^-^ 242м/с с JSB 0,547. Явно пружината леко е "омаляла" за 2,5 години.
 

павле

Потребител
Няма уплътнение между иглата на б.к и цевната кутия само от там има загуби но са минимални може да се пренебрегнат така си е заводски .
 

mamawaits

Потребител
шаиба да успее да влезне в ударника не можах да намеря оба4е купих гаики на 2 разли4ни дебелини... не знам колко по тежък е станал ударника но мисля 4е гаиката няма да има влияние към масата... , когато ще спре да вали ще имаме резултати... хора благодаря :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Алекс, премери колко е диаметъра на пружината и ще ти дам шайби следващия път като се видим :cheers: Гайката ще е много дебела и тежка. Скоростта ще се вдигне много и ако я свалиш от болта на трансфер порта(да го навиеш) ще си в голям преразход на въздух.
 

mamawaits

Потребител
Валю благодаря ти за интерес, но на късмет намерих шаиби днес в практикер.Ве4е пушката работи както искам от 242 до 245м/с. Страшното е 4е когато е с козуха хронито ми дава 5 метра по малко .... нема да ме лудне тази пуска утре излизам да направия тумблера по практика ... :rambo:
 

lynx

Редовен Потребител
От кой модел е хронографа? Комбро, Хрони, Хроникс от Митака или друго?
Това обсъждахме и с Митака, той препоръчва на неговите хронографи да има 5см. разстояние от цевта до тръбата.
През мен минаха всички видове хронографи и всеки си има особености за да работи правилно.
 

mamawaits

Потребител
lynx написа:
От кой модел е хронографа? Комбро, Хрони, Хроникс от Митака или друго?
Това обсъждахме и с Митака, той препоръчва на неговите хронографи да има 5см. разстояние от цевта до тръбата.
През мен минаха всички видове хронографи и всеки си има особености за да работи правилно.

shooting chrony f1
 

lynx

Редовен Потребител
За рогат хронограф е странно да показва такива разлики с кужуха и без него ???
При тези хронографи е важно само да не стреляш под ъгъл и светлината да е нормална.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Такаа ... След дълго чудене от къде ми идва спада в скоростта на Хамера, открих че нямам добро уплътняване между иглата на БК и цевната кутия през която тя минава. Тоест "духа в кутията" Питах другарчета по оръжие и всички ми казваха че там няма уплътняване. Като разгледах по обстойно пушката се оказа че има месингова втулка в цевната кутия която е набита, и иглата минава през нея. При удар на ударника обаче моята втулка мърда назад и запушва отчасти проходния отвор и оттам идва и по-ниската ми скорост. Снощи най-накрая намерих време да избия втулката. Ударих на камък обаче защото се оказа че не е обикновена втулка а детайл с о-пръстен някак си вкаран вътре. Казвам някак си защото при избиването втулката при мен се е деформирала отпред и не мога да разбера дали е с капаче или как точно е вкаран о-пръстена там. Ако някой има идея да сподели. Детайла е с номер 15 в схемата, която публикувам към поста. :cheers:
 

Attachments

  • Haemmerli_AR20_ET-Liste_2793008.pdf
    143.1 KB · Прегледи: 70
  • AR20.jpg
    AR20.jpg
    76.6 KB · Прегледи: 153

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Оги, моята пушка също няма водеща втулка на това място.Ако в хамъра там има втулка и то с О пръстен вътре си мисля, че е някаква недомислица. Реално през хлабината на стеблото спрямо цевната кутия не преминава почти никакъв въздух поради факта, че той търси пътя на най-малко съпротивление, а това място, за което става дума поради малката хлабина между стеблото и отвора има изключително голямо съпротивление на преминаване на въздух през него. Наличието на О пръстен пък би затруднило движението на клапана допулнително. Освен това преминаващия въздух през тази междина по време на изстрела действа като въздушна възглавница между клапана и втулката ( ако е без О пръстен) и съпротивлението на триене е нищожно. От друга страна загубите на вездух през тая хлабина при всички изстрели са относително еднакви заради еднаквото следредукторно налягане. Така че ако при демонтажа си деформирал втулката, заменяй я с нова, но трябва да е качествено направена (съосни и гладки повърхнини със съответните хлабини) и съответно качествено монтирана. Действай приятелю смело и стига човъркахте тия пушки. От човъркане не ви остава време да стреляте май.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дидо, с 14 джаула при вятър ела ти стреляй.. Направо действа демотивиращо...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
Дидо, с 14 джаула при вятър ела ти стреляй.. Направо действа демотивиращо...
Е ти па сега питай ни с Пламен с Фанитата ако можем да искараме 14 J каква радост ще е ;) Направо продавам ПЦП-то без да се замислям ако Фанито е 14 J ;)
Бъзика на страна дано скоро се оправи проблема :cheers:
 
Нагоре