Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ламината е дело на Вальо.
Ако ще идваш на откриването в Леденик... говори с него.
Ще спестиш от кУр иер.
:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Екстра е станал Славчо ! Остава и една снимка отдолу да сложиш с група на 50 метра за да видим как бачка стрипера, макар че като е по чертеж на Паната работата е ясна.. Аз пък оправих моя Хем, защото и след монтажа на новия кит джаулите си бяха 14. Оказа се че изпуска от съчмата дето е отдолу под трансфер порта. Залях с капчица и работата заспа. Сега е около 15 джаула и половина което е екстра. Оказа се, че имаше и друг ефект. Сега с Екзакт Експеса вече не стреля толкова добре колкото преди, а пък с 0,547 групите са супер. Явно всяка чашка си иска своята скорост. Вчера имах 30-40 мин. свободни сутринта и реших да пусна няколко групи без никаква подготовка. Сложих 100 чашки във бокса взех мишената и пушката и право в гората до нас. Направих точно 20 изстрела. 4 групи по 5 изстрела. Никаква прострелка преди това. Нито чашка. Вятъра беше в отпуск и това явно помогна. Не можах само да разбера защо на 15 метра групата ми беше 1-2 мм вдясно. На 8 м. и на 50м си беше на център. както и да е . Ще трябва да се купува оптика че с тоя ЗОС ще сложа очила скоро...
 

Attachments

  • DSC_0156.jpg
    DSC_0156.jpg
    79.8 KB · Прегледи: 144
  • DSC_0157.jpg
    DSC_0157.jpg
    75 KB · Прегледи: 122

TeXHo

Потребител
Браво Оги

Аз от кога разправям, че тази пушка е способна да кове попаденията не по-лошо от коя да е друга... Просто иска малко повече концентрация от стрелеца.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

lynx

Редовен Потребител
Доста добре пипнато, няма много общо с "от кашона" като обща визия.
Само един лек резервоар иска и ще стане цайс.ham-tuning.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Доста добре пипнато, няма много общо с "от кашона" като обща визия.
Само един лек резервоар иска и ще стане цайс.View attachment 50327
Рачо, това е най-малкия алуминиев резервоар на фирмата. Аз имам такъв. 150 сс.
 

ivofox

Редовен Потребител
Някой знае ли размерите на пружината на удърника като дължина и дебелина на тела,вътрешен размер?Искам да си поръчам една пружина но не ми се разглобява пушката .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пазя си някъде старата... Ако я изровя ще я премеря и ще пиша. Не знам дали вече могат да се поръчат китове от БГ.
 

ivofox

Редовен Потребител
има един магазин в Пловдив за пружини ,купих за еваникса преди и кара си добре и не омалява.виж ако може и е замери да отида до магазина?Благодаря предварително
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Иво, пушката се разглобява много лесно.
Свали приклада и мисля бяха две болтчета на цевната кутия...
Тази манипулация я правих веднъж когато купих пушката, защото стреляше с 250м.с.
Вальо беше сложил дебела шайба около половин милиметър :D.
Свалих я и скоростта падна на 230. Изрязах шайба от капачка "омния" и скоростта заспа на 240.
 

ivofox

Редовен Потребител
Днес Кид и Дилом ми барнаха пушката и стана невероятна:)За което им благодаря.Спусака стана идеален,скороста заспа,редуктора също го пипнаха майсторски и се сложиха О-пръстини и там разни други доработки.Резултата мерен с рогат хронограф 239-240м/с с 0,547г.
Диаметъра на пружината на удърника е за тези които не и знаят параметрите е.Външен диаметър 6,7мм,дължина 52мм,вътрешен диаметър 4,2,дебелина на тела 1,1мм.



035274852.jpg


035274853.jpg


035274850.jpg


035274855.jpg


035274856.jpg


035274857.jpg


035274854.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Бравуст... Сега майсторите да кажат какво са му баяли на спусъка че да побая и на моя...
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Както на всеки друг спусък...
Полиране на контактните повърхности до "огледало".
 

ivofox

Редовен Потребител
Цевта ми оригинално няма дулна фаска трябва ли да се направи?И от зад на цевта към дотиква4а пак няма фаска?
 

lynx

Редовен Потребител
Ако пушката стреля точно, не е нужно да правиш нищо.
"Когато върви играта не се правят смени в отбора"(народна мъдрост). :)
 

ivofox

Редовен Потребител
Цевта ми оригинално няма дулна фаска трябва ли да се направи?И от зад на цевта към дотиква4а пак няма фаска?

Имало си фаски но са малки ,и сам се подвел.Сложих и на редуктора към цевната кутия тефлонова лента да уплътни резбата и вече не изпуска и въздух от никъде.И смених един О-пръстен на редуктора ,че ми течеше.Вече пушката работи с 239м/с и 238 м/с .Преди доработките беше от 236м/с до 241м/с.
 

ivofox

Редовен Потребител
20150513_224224.jpg Днес ми направиха на втулката канал.И сложих О-пръстен 3мм.вътрешен размер.на 2мм.дебелина.А аз направих една резба странично и с болт фиксирах втулката.НА БК.сложих О-пръстен да не духа от резбата на цевната кутия.Остана да сменя пружината на удърника,някой знае ли от къде да си поръчам читава пружина.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Микромакс,тъкмо днеска ми се обадиха че ми са готови пружините.
Ако беше се обадил по-рано щях да ти пусна,поръчка,за една пружина заедно да направят и с моите.
 
Нагоре