Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

andi

Редовен Потребител
може още малко да се отвори ЗР камера . Дали може да се сложи направо като моя редуктор - за 1250 - 28дж , той е със 7см3 камера ? И да се намали налягането до 80-90 бара ?
 

Dominus

Редовен Потребител
Оги, ето ти един пример, как при липса на подходяща пружина си направих от друга такава, каквато ми трябва. Нанизана върху дорник и шлайфана отвън. Получава профил като полусфера. Съответно клапана ми е малък и не се нуждае от хамалене. Не казвам прави така, но давам пример как, ако искаш да направиш нещо намираш начин.
a8d5afeaadbc2f82e74d58649c16ad87.jpg
 

ivofox

Редовен Потребител
Днес най после си сглобих пушката нагласих редуктора на 85 бара.Пластинките ги наредих ето така ))(())(())(( -85 бара.Даде 248м/с намалих го с болта под цевта на 240м/с .Пружината се зарежда по леко и омекна и спусъка след доработките.Направих го и с голям свободен ход и с болта се регулира.
 

Attachments

  • 20150516_232322.jpg
    20150516_232322.jpg
    967.2 KB · Прегледи: 73

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Изглежда прекрасно сега на тази пушка и трябват много чашки.
Поздравления за желанието, с което я правиш сигурен съм, че пушката ще ти се отблагодари на състезанията.
 

ivofox

Редовен Потребител
Изглежда прекрасно сега на тази пушка и трябват много чашки.
Поздравления за желанието, с което я правиш сигурен съм, че пушката ще ти се отблагодари на състезанията.
Благодаря ти.Днес и направих нов редуктор с по голям обем(но май трябваше още малко да престържа с още 1мм от стените).Направих го с 20мм по дълъг.И извади 246 м/с (без да натягам и пипам пружината)Преди ми даваше 229 м/с на 70 бара.Направих и една група от 8 чашки.ОТ 25метра
Там където съм оградил с червено е преди доработките.Имаше някак20150527_201313.jpg 20150527_165249.jpg 20150527_165249.jpg ви пропадания.от 8 до 15мм.
 

ivofox

Редовен Потребител
Днес успях най накрая да го направя редуктора.Днес престъргах още малко зад редукторната камера разширих настрани и скоците спряха закова на 240 м/с.Когато камерата е права има скоци, дори на оригиналния редуктор е разширих на страни и скоците спряха.Сега вече скоростта ми се дигна на 255м/с и при умора на пружината само развивам болта под цевта.Пострелях по мишена и резултатите са отлични за мен.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ето я схемата да я има качена.
 

Attachments

  • Haemmerli_AR20_ET-Liste_2793008.pdf
    143.1 KB · Прегледи: 57

totomoto

Потребител
Искам да попитам възможно ли е на
Hammerli CR20s да се сложи резервоар? Извинявам се ако някъде в темата вече е обсъдено!!!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Писах в другата тема. Не си заслужава инвестицията. По-добре си купи готова пушка..
 
  • Харесвам
Reactions: kid

ivofox

Редовен Потребител
Разглобих втория редуктор.Оригинално шайбите са наредени така. ))(())(())((
 

ivofox

Редовен Потребител
Сложих втория редуктор който го регулирах на 110 бара но нещо не ми хареса и го върнах в заводската настройка,която е 120 бара.Направих едно клипче как се държи в различните налягания от 230 бара до 100.Започва ми с 237м/с след това около 200бара скоростта става 238-239м/с.
 
Нагоре