Feinwerkbau 300s и universal

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от Anonymous, 9 Декември 2008.

1. Ivory

Ivory Потребител

Публикации:
    165
    от:
    Трявна
    Харесва ми, изглежда добре направена.

Licho харесва това.
  2. Api

Api Новодошъл

Публикации:
    7
    Здравейте,

Искам да вдигна мощността на едната пушка, за да стане 11/12 джаула или по мои сметки 200 метра в секунда каква пружина да си взема и от къде моля за помощ.

Или да си взема 16 джаула от официалният сайт и да почна да я режа.

Някои, който е правил такава модификация да каже моля ако има от къде да се вземе готова да не си играя да я режа.

3. 6tangata

6tangata Потребител

Публикации:
    177
    от:
    София
    http://www.waffencenter-gotha.de
    Привет. Някой да има желание и потребности от части от сайта, и да знае как да поръча ? ;) Хич ме няма с поръчките по интернет, а бих взел някой части.

4. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    348
    от:
    София

Само с по-силна пружина няма да стане.

Това може да ти е полезно:

https://shooting-the-breeze.com/threads/feinwerkbau-300-15-9-joule-power-tune.30930/

Идеята е да се махне тресчотъчната система за задръжка на цилиндъра, което ще позволи изработване на цилиндър и бутало с по голям диаметър, съответно по-голям работен обем.

5. pellet

pellet Редовен Потребител

Публикации:
    159
    от:
    Варна
    Т.е. да стане една друга пушка, на която пише Файнвербау :)
    Колеги, наслаждавайте се на тази легенда. Тя е такава, каквато е, на 8 дж.

6. bleu81

Публикации:
    348
    от:
    София
    Човека пита, аз а аз му давам идея как може да стане. Дали да тръгне в тая посока или не сам си решава :)

Поздрави

7. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,234
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Не е друга просто е засилена и пак и се кефим ама на по-големи дистанции ;)

Gadnqra and lynx like this.
  8. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,268
    от:
    Старата София
    Лошо няма, аз също харесвам добре преработени пушки.
    Въпросът е, че направата на нов цилиндър и бутало е "задача с повишена трудност".
    Определено не е за всеки бай стругар, има си специфични изисквания за закалка и куп други неща.

9. Api

Api Новодошъл

Публикации:
    7
    Здравейте и благодаря за отговорите!

Това че няма да стане само с по силна пружина ми го каза и Бате Ники, но тогава да ви попитам защо в
    (gotha.de) продават 16 джаула пружинка с 240 метра в секунда макс.

Последна промяна: 30 Май 2018
  10. bleu81

Публикации:
    348
    от:
    София
    Привет,
    да се похваля и аз, след няколко-месечно търсене и аз съм в клуба :) От снимката едва ли се вижда но екземпляра който намерих е в чудесно състояние - точно какъвто търсех. Малко полиране, малко смазване и ще стане почти като "нова".

Поздрави

IMG_20180716_131416.jpg

sir John, Licho, SvilenP and 10 others like this.
  11. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,629
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Честити!:cheers:

12. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    162
    Гледам,че отдавна не е писано в темата за това т.нар"бижу".Знам,че доста колеги не биха се отказали от такъв подарък на Дядо Мраз/Коледа.Ако някой твърдо реши да си вземе, да знае,че все още се намират по пловдивските стрелкови клубове(към армейско дружество"Тракия")Наистина,цената им се вдигна доста,но не е непосилна.Последно,през лятото вървеше около 380-400(за по-запазените бройки),надявам се да не се е променила.Успех!

13. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,234
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Ако се дадат координати ще е най-добре. Предполагам става въпрос за стрелбището до стадион Ботев на бул. Източен, но ако има и други стрелбища, поясни къде са :cheers:
    Иначе за тия пушки освен хубави неща няма какво толкова да се пише то и за това в темата не се пише много.

Само да попитам, някой смята ли да поръчва някакви части от някъде? Аз ще се включа, че имам да поправям един FWB 80 на приятел и ми трябват части :cheers:

14. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    162
    Имам предвид клубовете към армейско дружество "Тракия".Стрелбището до стадион"Ботев"е част от тях.Има още 3-4 училищни стрелкови клуба,(между тях и в Спортното училище) и всички те са под шапката на арм.дружество "Тракия."Покупките стават оттам,с издаване на съответния документ и с разрешение на ръководството на дружеството.

soundmax and Kifa like this.
  15. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    162
    Има ли сред притежателите на ФВБ 300 колега от София на име Павел ВелиЧков?Ако има,моля да ми се обади на лични.

Нека бъда по-конкретен:
    В пратката с частите,които получих от Германия има и чужд пакет,на който е указано въпросното име и адрес в София.Липсва обаче телефон номер.Знам с какво нетърпение колегите чакат частите,затова реших най-напред да уведомя чрез форума.Ако до ден -два колегата не откликне,ще му се обадя на адреса.
    Чудно ми е как точните и педантични немци са допуснали това.

Последна промяна от модератор: 20 Януари 2019
  16. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    762
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Опитай дя го намериш във фейсбус.

17. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    162
    Радвам се,че колегите от София си получиха частите!Желая им бърза поправка и добро настроение с Файнверкбау 300S!

18. bleu81

Публикации:
    348
    от:
    София
    Да раздвижа малко тая замряла тема.

Тая събота се наложи да пропусна Нови Искър за да свърша малко работа в орешак та реших да взема две пружинки за стрелба в почивките.
    IMG_20190629_142716.jpg
    Пушките нямат нужда от представяне.
    Фани 300 и хайнел312

Фани300 я имам от почти година но не бях стрелял с нея (освен 20чашки на диоптрик в коридора) понеже дойде с не-работеща противоотката система и исках да я стегна на 100% преди да и се насладя. Този ремонт обаче се проточи заради другите 10тина пушки които имам и накрая реших да пострелям с откат.
    Сложих и за пробата едно нико с халфмилдот и я прострелях на ~25м.
    Измеждо жсб р-ес, експрес и екзакт цевта си хареса експрес. Групите с екзакт не са лоши но пропадането беше значително по-голямо от 0.51 и реших да ги отпиша. С експрес 0.51г пушката стреля с малко над 180m т.е 8дж.

Сложих отначало 3 фт мишени на 14, 25 и ~38м тъй като реших че няма да падат на 50м.
    IMG_20190629_190252.jpg

Фани 300 бих казал има чудесен приклад за фт. Поне на мен ми пасна добре в фт-поза плоската ложа и мишенките паднаха до една с корекция милдот по чеъргън. Свалих 10-тина пъти "далечната" мишена и чак ми стана безинтересно.
    Сложих гамовска катерица на ~49м и пуснах една чашка с корекция 3.5 дота и щит. Вторият изстрел дадох корекция в дясно и мишената падна.
    Продължих да свалям катерицата с успеваемост 8-9/10 около 20 пъти.

Извода е ясен. Фани 300 е невероятна пушка не само за 10м но става и за фт при безветрие. Въпреки "мижавите" си 8 джаула успява да свали далечните мишени и ако и се сложи "мереща" оптика може да изненада всички скептици с възможностите си...

Накратко за хайнела, че все пак темата е за Фани.
    След Фани хайнела дава грубо усещане. Пробата на 14м с диоптрик показа добри резултати с експрес и екзакт. На 25м с диоптрика свалях катерицата и качвах висулките на самозареждащата мишена.
    Навих докрай диоптрика по вертикал и оцелих 3 от 4 пъти кенче на 50м като се целех в горния му край.

Седмица по рано се оглеждах за фак пружинка в 5.5 за колекцията...
    След този уикенд гледам за "ново" Фани в перфектно състояние. Знам ,че моето може да се оправи но 2 Фани винаги е по добре от 1 :-D

Едно Фани300 джуниър..!?

Последна промяна: 1 Юли 2019
    xpresident and Kifa like this.
  19. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    743
    от:
    София
    Сега к'во изкаш,не може социална държава и безупречна продукция... :D
    ddrwappenwdrgjpg100__v-TeaserNormal (1).jpg

Последна промяна: 3 Юли 2019
    kid and soundmax like this.
  20. andro ruskov

andro ruskov Потребител

Публикации:
    28
    от:
    Габрово
    Здравейте, преди няколко месеца вземах Фани 300 в доста лошо състояние. Счупен преден водач на противооткатната по канала на зегерката, счупена зъбна рейка, ръжда по корпуса и цевта напръскана с боя. Всички тези проблеми вече са отстранени. Диоптрика в момента се стяга с " крилчата" гайка. Някой може ли да ми даде размерите на оригиналната да направя тъкава.

Termina4 харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена