Feinwerkbau 300s и universal

njatanasow

Редовен Потребител
Това е линка!Преди години се свързахме с тях и се пробвахме да "измолим" по силна пружина (за 16 дж.) но не стана.Обясниха ни, че е пробвано и резултатите са лоши!Мойто мнение е,че оригиналните (два броя нови) са по добри!В момента съм с Маккарии и е 9 дж.Само два дни след поставянето на нова (Маккари) се свива с 2 см и остава така.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Към Наско, на този сайт пише, че пружината е една и замества двете оригинални. Пише да не пращаш емайли за искане за по-мощни пружини.
Което идва да покаже, че тази пружина няма да достави повече от 8.0 Джаула.
Истински резервни части за Фани 300 има в бла-бла-бла-гота.де ... не го помня точно, там има оригинални пружини, демпфер, конус, сегмент и куп още неща, кеф ти като кит, кеф ти поотделно.
И аз като теб се сдобих с поредната Фани 300 и беше в лошо състояние.

Счупена едната пружина, разбит до неузнаваемост демпфер, ужасен приклад, но ... на добра цена.
Отне ми само 3 дни да я докарам до вида на снимките по-долу.
Започнах със здраво почистване, защото по желязото нямаше само охлюви :)
Последва полиране на щифтовете на противооткатната система.
Почистване на буталната група (не се наложи да обръщам сегмента - добре си беше).
Нов демпфер и конус ... правя си ги на струга.
Пружината е древна Макари, крива и омекнала и едва даваше 7 Дж. Поиграх си и с нея, разпънах я малко, изправих я много и докарах 8.5 Джаула.
Накрая смазване където с каквото трябва и тестове.

След което се заех с приклада ...
Изшкурих така дълбоко, че да не слагам никъде кит - да е без подбити места.
Грипа беше сериозно предизвикателство ... викнах неволята и тя дойде мигновено :)
А именно .... обгорих грипа с SMD rework station (гореща духалка).
Последно - 3 ръце лак по приклада и 2 ръце черна боя по грипа. Не сложих гумиращ черен спрей, защото този, който имам пада сравнително лесно.
Желязото беше добре да се оксидира, но реших въпроса с почистване, фино шкурене и качествена черна мат боя.
Ето и снимките, малко са, но дават представа :)

Стреля елегантно и зашеметяващо точно и най-важното (поне за мен) ... с всички модели чашки е точна та точна и почти не мести групата(която е точка на 10м от маса) заради смяната на модел/тип чашка !
 

Attachments

  • 20180429_154930.jpg
    20180429_154930.jpg
    153 KB · Прегледи: 167
  • 20180429_154954.jpg
    20180429_154954.jpg
    165.9 KB · Прегледи: 158

Bay Mitko

Редовен Потребител
Jethro, Здравей!
Гледам си завил голям "буркан" на фанито, както и аз на двете си "германки" - Фанито и Диана 75. Аншуца си остана с диоптриката, защото шахтата за зареждане е по-къса и са "покрива" от оптичния мерник, но си ги прави дупка в дупка, естествено. Аз слагам оптики защото на моите години съм вече "недоскиф", но на 10 м. диоптриката нямя грешка? А, да провокиран от теб се сдобих и с един Шуц 250, верно няма лабаво в тази пушка, голям кеф, абе пружината си е пружина, класика!
 
Последна промяна:

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Jethro, Здравей!
Гледам си завил голям "буркан" на фанито, както и аз на двете си "германки" - Фанито и Диана 75. Аншуца си остана с диоптриката, защото шахтата за зареждане е по-къса и са "покрива" от оптичния мерник, но си ги прави дука в дупка, естествено. Аз слагам оптики защото на моите години съм вече "недоскиф", но на 10 м. диоптриката нямя грешка? А, да провокиран от теб се сдобих и с един Шуц 250, верно няма лабаво в тази пушка, голям кеф, абе пружината си е пружина, класика!

Хаха.А аз провокиран от теб с Шуц 380,за което трябва да черпя:cheers:
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
На моя шуц 250 съм турнал оптика, но е странно монтирана поради късата шина 11мм.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Дени, спусъка на ИЖ-а. Само напомням. Подарил съм ти я , ама като дойда на гости да пусна 2 3 чашки:cheers::cheers:
 

Api

Новодошъл
Дени това, което си написал и аз го разбрах, но само толкова ето тук (waffencenter-gotha.de) намерих всичко, но има само стандартната пружина 7,5 Joule и 16 Joule аз искам 11 Joule или 12 / 13 Joule.

Или да взема 16 Joule и да я режа?
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Наско,
Ако ще се реже пружината ... по-добре да се турне Гамо пружина и да се търси мощността от 11 Дж. чрез постепенно скъсяване.
Така пестиш и време и пари. Гамовската пружина е добра и качествена (за разлика от Норика примерно).
Проверих размерите - гамовската пружина трябва да стане без проблем.
За рязането и особено за обкрайчването ти трябва малко опит и малко оборудване.
п.п. остана ми време вчера и направих още конуси и демпфери, та когато си свободен идвай и за 2-3 часа предполагам ще нагласим Фанчето :)

Ицо,
Не обещавам, че тия дни ще барна спусъка на Иж-ето. Но един ден ще го направя - в това няма съмнение :)
 

Api

Новодошъл
Добре щом казваш, че така ще е по добре съм съгласен, но не знам коя точно пружина да поръчам дай лик?
 

Api

Новодошъл
Здравейте на всички сдобих се с още една, така че ми станаха две смятам на едната да и сложа 11 дж. пружина и опика, за да стрелям над 50 метра, а другата ще си я оставя така както си е в оригинален вид да си стрелям до 10/15 метра!
 

Attachments

  • IMG_20180503_144313.jpg
    IMG_20180503_144313.jpg
    632.1 KB · Прегледи: 103

Licho

Редовен Потребител
Чстито,колега,
Сега,ако имаш други пружинни,вече няма и да се сетиш за тях Виждам ,че собствениците на Фани-та прогресивно се увеличаваме.Това е добре.Предстои ти обаче доста работа по тях.
Имаш съобщение на лични.
 

Api

Новодошъл
Чстито,колега,
Сега,ако имаш други пружинни,вече няма и да се сетиш за тях Виждам ,че собствениците на Фани-та прогресивно се увеличаваме.Това е добре.Предстои ти обаче доста работа по тях.
Имаш съобщение на лични.

Благодаря,

Бивш състезател съм и имам безброй изстрели с такава пушка и от доста години искам такава 300s и изведнъж се сдобих с две, което ме прави безкрайно щастлив да имам доста работа по тях, за да ги реставрирам така както искам аз.
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,

Темата е за модела 300 но за да не отварям нова ще питам тук.

Някой знае ли нещо за модела Спорт?

Ето линк:

https://www.feinwerkbau.de/en/Sporting-Weapons/Air-Rifles/NEW-Model-Sport
feinwerkbau-sport.jpg

Лека нощ
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Качвам линк на който може да се видят вътрешностите на Спорт.
Едно хубаво ревю в 8 части.

https://www.pyramydair.com/blog/2014/11/feinwerkbau-sport-air-rifle-part-8/

в 7 и 8 я разглобяват и сглобяват и може да се добие представа за качеството на изработката.

Явно има поле за подобряване, като за начало водача на пружината.

Поздрави
 

bleu81

Редовен Потребител
С оглед на намалелия обем кореспонденция в темата може да се заключи, че интереса ви към Feinwerkbau 300 е затихнал. като толкова са ви омръзнали тия древни пружиники, що не ми продадете една та да не ви е яд, че не стреляте повече с нея?!

Колкото да ми се иска да си я реставриран сам двете деца ми заемат цялото свободно време, та търся обслужена пушка с перфектна механика. Приклада може да е със забележки.

Поздрави
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Здравей,
Не бързай със заключенията ;), Фанито е култова пушка и който я е докоснал, се е влюбил завинаги. Звукът при задвижване на зареждащия лост е опияняващ, като механизъм на швейцарски часовник, стрелбата, ееех, там каво да кажа, скука, скука! Трудно някой би се разделил с това бижу! Едва ли можеш да я обслужиш сам, дори да имаш много свободно време, не е за всеки, но веднъж облужена има потенциал за над 1 000 000 изстрела! - това са над 2 000 кутии проектили!
Най- сигурния начин да се сдобиеш- Егън! По принцип от там идват читави и обсужени/личен опит/:cheers:
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Скоро имаше една в егън. Наблюдавах търга. Приключи малко над 500 евро, но беше като чисто нова
 
Нагоре