Feinwerkbau 300s и universal

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Този задтилък не ми изглежда да е оригиналния ?!?!?
И много прилича на тези, дето си ги правя :)
 

kossiii94

Новодошъл
Здравейте.. незнам дали е редно да отварям нова тема, извинете ме ако не е.. търся една дреболийка за една малко "поостаряла" въздухарка Feinwerkbau 300s но пък съм си много доволен от нея.. та по същество.. една "гумичка" намираща се точно зад съчмата при затворена пушка. външно цилиндрична, вътрешно конусувидна. надявам се да ме насочите от къде да я закупя или заместител някакъв. Благодаря
 

Licho

Редовен Потребител
Здравей,колега,
Добре дошъл в отбора на "Файнверкбау"!Радвам се ,че и ти си собственик на такова "бижу"!
И знай,че "Фани"300S никога не остарява!
По повод това,което търсиш-обърни се към колегата Jethro(Дени) от София-той ги изработва.Има и други майстори на ФВБ във форума-Н.Атанасов,Добри от София,Soundmax... -нека ме извинят тези,които пропускам...
Запасни части може да поръчаш и от Германия,но това е свързано с доста загуба на време и средства.
 
Последна промяна:

kossiii94

Новодошъл
Здравей,колега,
Добре дошъл в отбора на "Файнверкбау"!Радвам се ,че и ти си собственик на такова "бижу"!
И знай,че "Фани"300S никога не остарява!
По повод това,което търсиш-обърни се към колегата Jethro(Дени) от София-той ги изработва.Има и други майстори във форума-Н.Атанасов,Добри от София,Soundmax... -нека ме извинят тези,които пропускам...
Запасни части може да поръчаш и от Германия,но това е свързано с доста загуба на време и средства.

Благодаря...
 

Licho

Редовен Потребител
Във форума има тема ,посветена на тази пушка.Там ще можеш да прочетеш доста интересни неща за нея,а така също да се свържеш с някои от въпросните колеги.
 

lynx

Редовен Потребител
У нас трудно се намират оригинални части, колегите си ги изписват отвън на височки цени.
Ако Дани(Jethro) може и поиска да ти изработи уплътнението ще е най-добре.
Вероятно за това конусче говориш?
https://www.ebay.co.uk/itm/Feinwerk...707167?hash=item23d550f1df:g:ci4AAOSwHlxenAwQ
В този сайт има части на по-нормални цени:
http://www.airgunspares.com/store/category/64/527/FWB/
А в специализираната тема ще намериш линкове на немските магазини.
 

kossiii94

Новодошъл
Немските магазини ги знам, но там цената ми понакътрва.. благодаря за насоките..
 

Licho

Редовен Потребител
Колеги,нещо не успявам да отворя каталога със запчастите и цените във Вафенцентер Гота.Налага се да подменя една от частите на пушката.Искам да поръчам,но не става.Доскоро това не бе проблем,но сега явно са направили някакви промени.Моля за съдействие!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,нещо не успявам да отворя каталога със запчастите и цените във Вафенцентер Гота.Налага се да подменя една от частите на пушката.Искам да поръчам,но не става.Доскоро това не бе проблем,но сега явно са направили някакви промени.Моля за съдействие!
Коя част, туко виж някой я има излишна. Пиши да видим дали не може да ти се помогне :cheers:
 

Licho

Редовен Потребител
Вината си е моя-бях оставил за момент пушката недобре подпряна на опорната торбичка,килна се и се изхлузи и заедно с нея падна на плочите.Уж разстоянието не бе голямо,но от тежестта на пушката пострада сенникът-там където се поставят пластинките(мушките)-той е от някаква сплав(май е чугун),трошлив е.Аз не ползвам механични (стрелям с оптика),но ,все пак, сега ме дразни липсата на мерник отпред.Появи се и още една малка драскотина върху приклада.
Иначе пушката си стреля все така прецизно,както и преди-цевта си е здрава,няма разклащане,всичко друго,слава Богу, е наред.Това ще ми е за урок....
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
Току що получих изработения на принтер сенник.
Ами че той изглежда по-красив от оригиналния!Сега,дори и да не намеря въпросната част,не е беда.
Огромна благодарност на Дени(Jethro),който отново се притече на помощ!Да е жив и здрав!
 
Последна промяна:

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Само да уточня, че пратих на Licho цяла мушка (надява се на цевта и се стяга с 2 стопорни болтчета М4), не на 2 части както е оригинала, а монолитен блок от ABS, разбира се, има си в горната тръба(сенник) и гевречето с кръстчето :)
Така чудесийката си става за стрелба с диоптик, защото спазих точно всички размери на оригиналната мушка.
п.п. 2 модела са - едната е с външен диаметър 22м, а другата - 24мм ... нямам представа защо, но имам и от двата варианта пушки, та се наложи да се обаждам на Licho допълнително за уточняване на модела ...
 

bleu81

Редовен Потребител
Пиша тук на сродните души в този форум, като се надявам феновете на хасан и пружинкомразците да отминават тази тема.. за да не се наложи да обеснявам защо и как съм предпочел архаична пружинка пред багажник турски пушки с обща мощност няколко кило-джаула...
Свикнали сме за пружинните пушки на Файнверкбау да се говори като за антики от едно отминало "аналогово" време. Време на техноктатски перфекционизъм. Най-добрите години на "пружинките" когато класиките на които и до днес се възхищаваме са били създадени.
Помня как преди години, когато влязох в този форум и прихванах въздухарка болест една пушка се загнезди в мислите ми. Мина време. Колекцията ми набъбна но мисълта за тази пушка не избледняваше докато най накрая дойде момента да ви я покажа.
Свикнали сме да казваме "новото ми Фани" на пушки на по 40-50 години.
Този път обаче новото си е ново :)
IMG_20210121_200818.jpg
Макар и нова Фани Спорт е една модерна класика. Модела е спрян от производство през април 2019 и е последната пружина пушка излязла от фабриката в Оберндорф...

п. п.
Фани спорт не е Фани 300 и никога няма да бъде. Спорт няма техническото съвършенство на 300 но е най-красивата пружинна пушка, която някога съм виждал.
Питате се как стреля? в 7.5дж предпочитам стрелбата на хв30, дядо и Фани-джуниър и на "новата" ми 50-годишна деана 27. всички те са създадени като 7.5дж пружинки и стрелят чудесно с тая мощност.
Фани спорт е създадена като 18дж пружинка и чак като разкарам анемичната "F" пружина ще мога да я тествам в пълната и прелест.
Като за начало перфектната цев изглежда обещаващо.
 

6tangata

Редовен Потребител
Така малко стрелба с FWB 300 SU, която продавах в темата доскоро за 470 лв. Пушката е клубна, но се е запазила точно заради счупената, зъбчата част с кликовете при зареждане. Нямаше диоптрик и ме дразнеше, като даже не я бях пробвал как стреля. Измислих средно решение между диоптрик и оптика, а именно малката оптика от снимките, със скала немски кръст. Монтажите са алуминиеви на "ВАЯ". След прострелване на оптиката изстрелите в центъра са 5, като дистанцията е 9 метра, чашки JSB 0.475. Като за финал с тази оптика пушката става идеална за развлекателна стрелба.IMG_20210128_081355.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210128_081225.jpg
    IMG_20210128_081225.jpg
    183.2 KB · Прегледи: 123
  • IMG_20210128_081251.jpg
    IMG_20210128_081251.jpg
    197.7 KB · Прегледи: 126

xpresident

Редовен Потребител
Малко инфо за оптиката може ли? Пилад 3.5х20 ли е? Как глед на 10м и корекцията по вертикала достатъчна ли е?
 

6tangata

Редовен Потребител
Задния монтаж е малко с по-висока стойка фабрично. Оптиката е почти 0 по хоризонтала и вертикала за прострелката на 10 метра. Деленията и са 10.....5.....0.....5.....10, без кликове, с мазно и леко трудно завъртане. За мен оптиката си гледа достатъчно добре за тази дистанция. На открито не съм я ползвал.
Почти не ползвам оптики. На последък си взех и някоя, и друга. Трудно ми е да направя сравнение с много оптики, защото не съм ползвал толкова.
 

fishermaniac

Потребител
Някой притежател на този модел може ли да сподели коя сила кара пушката да се плъзга назад по време на изстрел,т нар противооткатна система,пружина ли има,която се натяга при зареждане или друго
 
Нагоре