Feinwerkbau 300s и universal

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Откатът на всяка пружинна пушка се дължи на принципа на работа, а именно ... буталото тръгва здраво напред, а пушката по-малко назад. По-малко, защото е по-тежка от буталото - обмен на импулси (от физиката ) :).
При фани300 тръгва само желязото, но не и приклада. Така няма откат към стрелеца, който държи дървенията.
 

fishermaniac

Потребител
На видеата ясно се вижда как рамата се плъзга при изстрел назад 1 см,нещо я кара да го прави и по този начин цилиндъра се движи назад,буталото напред и се постига ефекта.....все още не е ясен отговора
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
На видеата ясно се вижда как рамата се плъзга при изстрел назад 1 см,нещо я кара да го прави и по този начин цилиндъра се движи назад,буталото напред и се постига ефекта.....все още не е ясен отговора
Jethro ти е написал отговора, първо си обясни или прочети как се получава отката в едно оръжие и може да ти се изясни ;) трети закон на Нютон от физиката.
 
Последна промяна:

fishermaniac

Потребител
Отката при пружинните въздухарки няма нищо общо с огнестрелните или пцп-тата,при първоначалното освобождаване на буталото има лек откат назад,след като буталото удари предната стена на цилиндъра има силен откат напред.......мисля,че немците са сметнали кинетичната енергия на буталото и са измислили система,която измества цялата железария назад с малко по-голяма кинетична енергия ,защото има видимо плъзгане назад на рамата,така да я наречем.Ако беше огнестрелно или пцп да кажем ,че газовете местят железарията назад,но тук.... 5 мин и 40 сек
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ти къде прочете, че пиша за огнестрелно ? До колкото знам това е форум за въздушно оръжие, а темата за пружинна пушка. И като тръгне буталото въобще не е лек отката тук си в грешка. Пусках и клипове в една тема за дампа моноблок на бавен каданс, какво се случва в пружинна пушка. Няма как да те убеди човек в каквото и да било като гледам, вече си си го навил на пръста, че никой не знае!
 

njatanasow

Редовен Потребител
На видеата ясно се вижда как рамата се плъзга при изстрел назад 1 см,нещо я кара да го прави и по този начин цилиндъра се движи назад,буталото напред и се постига ефекта.....все още не е ясен отговора

Колега ако имаш FWB 300 свали му приклада и ще ти стане ясно....и отката не е 1см,а някъде 5-6 мм.
 

fishermaniac

Потребител
Нямам,иначе нямаше да питам.Нещо като това на снимките от линка ли е принципът,всичко се движи върху плъзгачи...евентуално се заключва по някакъв начин до момента на изстрела
http://www.eddiecolwell.tzo.com/rws-54.htm
 

njatanasow

Редовен Потребител
Отпред има две шпилки отзад една.Няма пружини няма нищо друго.Ако пушката е наклонена на пред се връща сама.Иначе след Изстрел може да се бутне на пред и без да я зареждаш.
Ако ти се идва до Бургас имам разглобено Фани и ще го видиш всичко нагледно!;):cheers:
 

Абориген

Новодошъл
Извинете ,че се намесвам, вярно ли е че системата не работи правилно при големи ъгли на възвишение ?
Имам предвид ,че не бива да се стреля от друго положение освен хоризонтално/както е при състезание /,иначе ще се претовари.
 

fishermaniac

Потребител
Противооткатния механизъм по идеята както е в файнверкбау 300 беше повторен на друга пружинка и ефекта е умопомрачителен.Снимах и видео как стреля след подобрението,но не мога да кача файла,всичко без приклада се движи назад след изстрел и комфорта от стрелбата е неповторим...обаче ако се стреля под ъгъл е проблемно,особенно надолу,не сработва както трябва противооткатната идея,може би след 15-20 градуса на око
 

Licho

Редовен Потребител
Здравей,колега,
На 23 и 24 стр назад има интересни коментари по темата за противооткатното устройство.Дано да са ти от полза!
 

fishermaniac

Потребител
Благодаря,някой правил ли е опит намаля ли скоростта заради откатния механизъм в сравнение ако се стреля с блокират механизъм
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Не влияе изобщо !
Помисли сам ... 3 килограма желязо се мърда назад на около 5-6мм, каква скорост би извадил от скоростта на чашката която е 0.5 грама и стартира с нулева скорост.
Освен това, желязото вече се е мръднало назад преди чашката да излети и ако това не е ясно защо, мога да обясня, но е по-добре да се запознаеш с процеса на сгъстяване, момента на изстрелване ... е.т.ц.
Относно обратния откат при удар на буталото в дъното на цилиндъра, си прав само за Хатсан ! :)
Добре направените пушки са оразмерени така, че буталото почти спира в края - да кажем на 95-98 процента от хода си. Спира заради сгъстения въздух, все още недостатъчен да избута чашката. След като тръгне чашката доста по-бавно завършва хода си, подавайки още въздух в цевта зад чашката. Така този откат не е толкова силен!
Има доста писано по въпроса, дори става дума за леко връщане на буталото назад в описания момент.
При Хатсаните няма нищо оразмерено - зверска пружина и трещи на провал и троши оптики именно заради това!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Благодаря,някой правил ли е опит намаля ли скоростта заради откатния механизъм в сравнение ако се стреля с блокират механизъм
Аз съм правил опит.Скороста не намаля но точността на на изстрелите не е така добра!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм правил опит.Скороста не намаля но точността на на изстрелите не е така добра!
И все пак не се наблюдават фрапантни отклонения, просто малко се разширява групата според моя опит и тестове. Даже с наклон на долу около 5-10 градуса при който цев-цевна кутия се връщат сами напред пак имах групи от рода на една хубава дупка на 25-30 метра ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
И все пак не се наблюдават фрапантни отклонения, просто малко се разширява групата според моя опит и тестове. Даже с наклон на долу около 5-10 градуса при който цев-цевна кутия се връщат сами напред пак имах групи от рода на една хубава дупка на 25-30 метра ;)
Така е ,просто си личи разликата!
 

fishermaniac

Потребител
ето как се движат частите ,8 мм е хода,пробвах и при задно положение стрелба,но се получава голям откат и сътресение на всичко.Реално тази противоткатна система може да се пресъздаде на всички пружинки
 

fishermaniac

Потребител
Впредвид феноменалната точност възниква въпроса цевта на fwb300 s има ли шок?!
 
Нагоре