Пистолетите на Feinwerkbau

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от njatanasow, 4 Октомври 2011.

1. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    350
    от:
    София
    Привет,

Някой иска ли да се раздели с пистолета си? Не безвъзмездно разбира се.

Поздрави

2. bleu81

Публикации:
    350
    от:
    София
    Някой да има наличен конусен уплътнител за FWB80?
    Интересно ми е също дали някой в София се занимава с поддръжка на този модел.
    Закупих един, който е в задоволително общо състояние, но ми се иска да стане по добре.

търси се също така кутия за съхранението му.

Поздрави на всички!

3. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,134
    от:
    Варна
    GUNCASE MEGALINE 50*30*8.5 този е подходящ, има го в много магазини.

4. bleu81

Публикации:
    350
    от:
    София
    издебнах колегите и :D пуснах няколко чашки по едно кенче в офиса :D . Никога не ми е било по-забавно да стрелям с въздушен пистолет.
    FWB lp80 е просто чудесен!

Изразявам специални благодарности към njatanasow , че ме вдъхнови да си потърся такъв!!!

Мишени няма да показвам понеже 10M iSSF ми е толкова чужда, че ако направя 100 точки с първата кутийка ще е цяло чудо.

Приемам всякакви ценни съвети как да "тунинговам" моето ново съкровище. За начало мисля да го подслоня в една кутия, каквато xpresident ми е препоръчал.

Хубав ден на всички

andro ruskov харесва това.
  5. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,629
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Ето ги "дядото" и "сина".Вярно е ,че дядото редовно тупаше сина но това е друга бира.102ката просто е уникален. Да ме извиняват колегите с FWB 80 (имам го) но не може да става сравнение между тях.Почти PCP и пружинка!
    IMG_1047.JPG

Gadnqra and rashko like this.
  6. andrey.y

andrey.y Потребител

Публикации:
    37
    от:
    София
    Последна промяна: 19 Април 2018
  7. peko

peko Редовен Потребител

sts1969 харесва това.
  8. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,414
    от:
    София

Попитай колегата Jethro.

9. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,629
    от:
    Бургас тел 0897871938
  10. bleu81

Публикации:
    350
    от:
    София
    Привет,

Поръчах си комплект пружина, уплътнители и сегмент за "дядото" от тук:

https://foest.eu/index.php?main_page=product_info&products_id=40

Да видим дали и за колко ще ги доставят :)

Опитах и другия сайт : http://www.waffencenter-gotha.de но не можах да се оправя с езика, а и доколкото можах да разбера се плаща само с банков превод, което ще оскъпи излишно крайната цена.
    Малко ме е яд, че не станаха нещата с тоя сайт, понеже исках да си поръчам и няколко неща за хайнела, но той може да чака.

Има ли някаква тънкост при смяната на сегмента ? Някаква специфика по разработването и смазването при сглобяване? Нужно ли е хонинговане на цилиндъра ? Изобщо има ли някакви тънкости или просто да заменя новите части и да си стрелям :)

Поздрави

11. bleu81

Публикации:
    350
    от:
    София
    Частите пристигнаха!

IMG_20180523_111852.jpg

пружина, уплътнители и сегмент. Доставени за седмица от https://foest.eu/index.php?main_page=product_info&products_id=40.
    Всичко излезе малко под 150 лева.

Като гледам дължината на пружината има доста "прелоуд" и трябва да се внимава при разглобяването. Нещо друго за което да се внимава?

Поздрави

12. bleu81

Публикации:
    350
    от:
    София
    Днес изгледах едно клипче за fwb65 и разглобиха пистолета. Нужни са няколко размера плоски отвертки, шестограм 3мм с глава за работа под ъгъл или такъв с много късо рамо и шило за зегерките. Е.. на мен ми потрябва и магнит да намеря сачмичката която е детент за корекция на мерника по хоризонтал в килима, но ако човек знае за нея няма да трябва после да я търси.

Това което видях в пистолета е достойно за възхищение. Могат да се правят асоциации само с часовников механизъм и то не кварц а висок клас швейцарски хронограф.

Когато разглобих цилиндъра открих не една а две пружини за разлика от кита който купих в който е само една .

Пружината която ми дойде от Германия е само една с около два см по дълга от тази която беше в пистолета. Двете оригинални пружини са малка голяма и влизат една в друга. Освен това са навити в различна посока. някъде четох в интернет, че двете пружини са заменени с една по дълга.

Е.. аз сложих новата по-дълга пружина, но запазих и централната. Не знам дали постъпих правилно, но пистолета сега е осезаемо по силен. Понеже нямам хронограф не мога да кажа колко, но спрямо дъскомера ефекта е осезателн.

Естествено смених буфера и сегмента на буталото, конусния уплътнители и буфера в предната част на цилиндъра.

Преди да сглобя напълно промих всичко със спрей за карбуратор. Изсуших с въздух под налягане и смазах обилно с тънко машинно масло. полираните части на спусъка намазах тънко с молибденова грес, а цилиндъра и сегмента със силиконова грес.

Сглобиха по обратен ред направих два изстрела за проба..

Не мога да коментирам точността на този пистолет, понеже нямам уменията да го направя, но изработката му е възхитителна.

Поздрави и лека нощ

Прикачени Файлове:

Venco харесва това.
  13. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,635
    Това е дойче фина механика. Много важни са и направляващите по които се движи желязарията. С други думи противооткатната система. Там имаше някакви елементи дето също се сменят. Отзад е една втулка, но отпред вече не помня.

14. bleu81

Публикации:
    350
    от:
    София

Направляващите съм ги проверил. Отпред са две, отзад една. Нямат абсолютно никакви луфтове.

15. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    162
    Потърсих,но никъде не намерих данни за годината на производство на този LP 80.Номерът е 247961.
    Някой колега може ли да ме насочи?Благодаря!

16. bgbul

bgbul Потребител

Публикации:
    154
    от:
    Пловдив
    Я каква тема се е заформила. Браво бе, колеги!
    Какви спомени събуждате само с тези пистолети FB 65, FB 80 и FB 102.
    С FB 65 през далечната 1984 г станах републикански в Стара загора. Къде ме върнахте. Сега заради уважението си поддържам един FB 80.
    Това оръжие, този пистолет е вечен. ВЕЧЕН!!!
    Всичко е толкова добре направено, че просто няма подобрение. Изключително рядко е да видите такъв повреден пистолет.
    За неговата точност твърдя, че няма равен в правилните ръце. На практика няма разходи за поддръжка, освен за съчмите.
    Браво за подобна покупка. Ще ви остане дори за внуците. Само смазвайте редовно и нищо друго. И стреляйте де.
    За майстори - в София на полицейското стрелбище, (Гео Милев 65) има оръжейници и резервни части за много видове спортни оръжия.
    Най-правилни съвети и помощ може да получите там. И да видите най-добрите стрелци на стрелбището естествено.
    На някоя бъдеща сбирка ще се разтъжим с една стрелба. Браво! Поздрави!

Последна промяна: 5 Юли 2018
    Licho харесва това.
  17. Bay Mitko

Bay Mitko Потребител

Публикации:
    105
    от:
    Варна
    Единичната пружина я дават като втора версия, което ще рече по-добра? Ама дали? Схемата с две пружини една в друга с противоположни по посока навивки я има във въздушна пушка Диана 75 и е с цел противооткатен ефект. При Фанито, протвоткатния ефект се осъществява от релсов механизъм, както при пушката, така и при пистолета! Ще ми е много интересно какъв резултат ще обади колегата bleu81 при съчетанието на единична пружина с добавка от двойната?
    Предстои ми реновиране на FWB 65 и търся преки впечатления!

bgbul харесва това.
  18. 6tangata

6tangata Потребител

Публикации:
    177
    от:
    София
    http://6tangata.snimka.bg/details/haenel.460385.38776951
    Ето и новият "стар" дядо Фани 80....да не се заричам ама този няма да продам никога :) Пистолета имаше счупен вертикалния винт след мерника, беше без ръкохватка и имаше за смяна уплътнение на цевта, и онази пръчица под него (не ми се търси как се казва). Пружината и сегмента не са сменяни. За моя пълна изненада с чашките от снимката дава почти 150 м/с. 149,7, 149,5 и т.н (оборвам си твърденията по-рано в темата). Чашките са с минимално широки поли с видимо с по-малък диаметър от да кажем RWS HOBBY 0,45 g. Групата от снимката е на 9 м с две ръце, без да се замислям много :) Не знам, но с ИЖ 46 М трудно правех подобна група. Цевта на Фанито е просто перфектна и явно заради проблемите е стоя доста в чекмеджето, и макар с цената на пистолета, и ремонта да отидох на близо 450 лв., това е най кефещия ме пистолет с пружина, а може би и изобщо от ретро пистолетите.

19. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,134
    от:
    Варна
    Стрелял съм за групи последователно с двата пистолета и при мен се представят еднакво. FWB 80 стои някак по-добре в ръката (позиция с една ръка). ИЖ-46М тежи малко напред заради големия цилиндър, но регулировката на спусъка му е ненадмината.

20. 6tangata

6tangata Потребител

Публикации:
    177
    от:
    София
    ИЖ -ака е супер щом съм в преговори за нов....и за него същалявам ;) ..казаното е малко изхвърляне де ;) Да ИЖ е някаси по-труден за стреляне или по-скоро някакси както казваш заради теглото напред малко по-трудно се балансира а всяко трепване на 9-10 метра се отразява яко.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена