Пистолетите на Feinwerkbau

njatanasow

Редовен Потребител
....Оцапахме темата и се извинявам, обещавам ако не ми споменават ''ника'' да не пиша нищо и всеки да си мечтае и вярва на каквото си иска.
Така си е колега,само дето отдавна не "мечтая",защото когато станат реалност мечтите,вече са платени ;)
Винаги съм писал това което съм изпробвал,падам си "практик",а не "теоретик"
А Рашко ако не го е срам да пише,може да вземе становище защото беше свидетел.Преди него имаше и друг свидетел,(собственика на 102)но не го споменавам,защото рядко пише тук. :cheers:
 

rashko

Редовен Потребител
njatanasow написа:
....Оцапахме темата и се извинявам, обещавам ако не ми споменават ''ника'' да не пиша нищо и всеки да си мечтае и вярва на каквото си иска.
Така си е колега,само дето отдавна не "мечтая",защото когато станат реалност мечтите,вече са платени ;)
Винаги съм писал това което съм изпробвал,падам си "практик",а не "теоретик"
А Рашко ако не го е срам да пише,може да вземе становище защото беше свидетел.Преди него имаше и друг свидетел,(собственика на 102)но не го споменавам,защото рядко пише тук. :cheers:

Потвърждавам,че скоростите които е написал njatanasow са наистина такива,дори се учудих от малкия коридор който му дава пистолета 0,5 м/с.
 

andi

Редовен Потребител
njatanasow написа:
....Оцапахме темата и се извинявам, обещавам ако не ми споменават ''ника'' да не пиша нищо и всеки да си мечтае и вярва на каквото си иска.
Така си е колега,само дето отдавна не "мечтая",защото когато станат реалност мечтите,вече са платени ;)
Винаги съм писал това което съм изпробвал,падам си "практик",а не "теоретик"
А Рашко ако не го е срам да пише,може да вземе становище защото беше свидетел.Преди него имаше и друг свидетел,(собственика на 102)но не го споменавам,защото рядко пише тук. :cheers:

Николай , спокойно , не е за първи път да чуваме; " е те такова животно нема "
То никой не вярваше , че на 50м режем карти и късаме корди . И че ВП на 100м стреля стабилно в субмоа групи .
Ама ние нали си се кефим , какво се връзваш дали някой ни вярва .
 

Fire Horse

Потребител
rashko написа:
Потвърждавам,че скоростите които е написал njatanasow са наистина такива,дори се учудих от малкия коридор който му дава пистолета 0,5 м/с.
Всяко Фани в изправност от моделите 65, 80, 90 и т.н. стреля в такъв коридор.
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?p=171564#p171564
 

bgbul

Редовен Потребител
6tangata написа:
..............Най ми е странно как слагаш снимка на мишена без дистанция и човека от предишния пост "състезател" вика БРАВО колко изстрела са, а не пита 1,2, 5 или 10 или 20 метра е мишената. С една дума това ми се вижда странно, не се сърдя нито пък завиждам, защото ....
Колега, аз съм нормално интелигентен и приемам и другите за такива и повече. Това предполага много неща, но едното е следното:
Когато става въпрос за нещо стандартно, многократно правено и от много хора да не задаваме тъпи въпроси.
Когато се стреля с пистолет Фаинфербау това значи на дистанция 10 м по мишени за тази дистанция.
Приемайки, че и колегата отсреща е интелигентен и професионалист - това значи, АКО дистанцията е различна или мишената е различна той ще го спомене, без да чака тъп въпрос.
Щом не го е споменал защо аз да задавам тъпи въпроси.
Както в твоя случай - ДВА пъти те питам "от къде си?" и няма отговор.
Не ме интересува от къде си, а АКО си от Пловдив да дойдеш и да пробваш този пистолет.
Колегиално и просто, но за интелигентни и за колеги.
Ти от кои си?
И за твое напрежение - този пистолет стреля на 25 метра на открито с група в девятката (зависи от стрелеца) или от упор.
Не меря скорости, не подбирам чашки, а си правя кефа.
Защо не го правиш и ти?
 

6tangata

Редовен Потребител
Ами аз ще задам един тъп въпрос, който всички подминавате КАК СЕ КАЧВА НАЧАЛНАТА СКОРОСТ НА САЧМИ С ЕДИН И СЪЩ ГРАМАЖ И ПО ДУМИ НА СТРЕЛЕЦА СКОРОСТТА ТРЯБВА ДА ПАДА С МАЧОВИ ЧАШКИ?????? И приемаме, че форума е за "четци" на мисли и всеки дори и нов човек трябва да се сети, че се стреля само на 10 метра, защото тук са само професионалисти.
P.S bgbul защо като те питах за състоянието на някой части на твоя ти не ми ли отговори като отговор на дете- Ами важното е, че стреля добре. БЛАГОДАРЯ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИЯ ОТГОВОР!
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: Пистолетите на Feinwerkbau

Аз мерих един мод.100 с чашки 0.547 и стреляше със 150 м/сек.
0.51 ги стреляше със 156-7
Хронографирах с хрони, а моето по принцип си показва с 1-2 м/сек по-малко. Колкото до форумните легенди: нагледал съм се отдавна за да се впечатлявам. Същата работа е с продажбата на ВО. Някой се бори с асан 44 в продължение на година и изведнъж се появява за продан, като на стрелбата му могат да завидят всички мастити пушки.
Всеки има глава на раменете за да си направи изводите. Не е задължително да се спори за всичко.
 

6tangata

Редовен Потребител
Ми не знам.........сигурно аз нещо бъркам ако....пушката ми Феинверкбау 601 с почти чисто нови уплътнения и не различима от нова стреля с 0,45 грама сачма с 169.8, 169,9, 169,7 и като сметна това са около 6,5 Джаула. С този пистолет модел 100 излиза, че прави 6,28 Джаула. Направо съм изумен и спирам да пиша явно моите оръжия са дефектни щом пистолета стреля колкото пушката :wall: :wall:
 

Dominus

Редовен Потребител
А ти мислиш ли че аз не съм го смятал, проверявал или ме мислиш за неграмотен?
Пък знам ли? Може и да съм.
 

didarai

Редовен Потребител
6tangata написа:
Ми не знам.........сигурно аз нещо бъркам ако....пушката ми Феинверкбау 601 с почти чисто нови уплътнения и не различима от нова стреля с 0,45 грама сачма с 169.8, 169,9, 169,7 и като сметна това са около 6,5 Джаула. С този пистолет модел 100 излиза, че прави 6,28 Джаула. ...
Ако БЦ им групи не се различава много и като сложиш ефекта къса-дълга цев , не звучи толкова невероятно.
 

Йордан

Потребител
Големи спорове голямо чудо я утивайте да стреляте със стрелби споровете ще се изяснът :cheers:
 

Fire Horse

Потребител
6tangata написа:
Ми не знам.........сигурно аз нещо бъркам ако....пушката ми Феинверкбау 601 с почти чисто нови уплътнения и не различима от нова стреля с 0,45 грама сачма с 169.8, 169,9, 169,7 и като сметна това са около 6,5 Джаула. С този пистолет модел 100 излиза, че прави 6,28 Джаула. Направо съм изумен и спирам да пиша явно моите оръжия са дефектни щом пистолета стреля колкото пушката :wall: :wall:
Това е моя пистолет и наистина стреля с толкова, колкото казва Доминус.
А Фани 601, ако всичко и е в изправност, е около 7,5 джаула.
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1392582151181.jpg
    uploadfromtaptalk1392582151181.jpg
    78.2 KB · Прегледи: 125

lynx

Редовен Потребител
6tangata, ако си закараш Фанито на нула метра надморска височина /на морето/ ще качи 2-3 джаула нагоре и всичките изстрели ще са десятки, само от време на време някоя девятка, колкото да оцапа мишената ;)
Това е тайната, тъй да знаеш! ;) :cheers:
 

bgbul

Редовен Потребител
6tangata написа:
Ами аз...........
P.S bgbul защо като те питах за състоянието на някой части на твоя ти не ми ли отговори като отговор на дете- Ами важното е, че стреля добре. БЛАГОДАРЯ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИЯ ОТГОВОР!
Не не ти отговорих като на дете. Не си прав, но да си жив и здрав.
Кой какво е писал може да се види, но не е важно.
Отговорил съм ти, казал съм моето виждане и усещане за оръжието и това е.
Аз съм стрелял професионално много години - над 10 и любителски още повече.
За моето оръжие се грижи оръжейник специалист, а не самоук аматьор. На него има пълно доверие за всяка част или повреда. За това и не се притеснявам.
Аз усещам оръжието дали е наред по резултатите в мишената.
До преди да вляза в този форум дори не знаех с каква скорост и с каква сила са моите оръжия. И сега не знам, но гледам на колегите и ги приемам за моите.
Въпреки това отново не смятам това за важно и няма да си купя хронограф, нито ще замервам скорости.
Радвам се, че една поизостанала тема се раздвижи и все пак общуваме някак си.
Поздрави !
 

lynx

Редовен Потребител
Ех, така и не видяхме мишените на професионалиста и да направим съпоставка с мишените на аматьорите :pardon:
bgbul, пловдивчаните се събират често на Халето, там е закрито и няма вятър.
Защо не скочиш тия дни да им направиш едно показно с една солидна поредица от десятки, да видят те каккво може Старата школа?
Е, може и някоя девятка чат-пат да направиш но ще ти е простено, нали вече не си във върхова форма.
 

6tangata

Редовен Потребител
Ами и на мен ми е интересно какво може старото "Фани" пистолет в ръцете на истински професионалист, защото не познаван съвременен спортист с тази антика. Ако от 10 изстрела 10 са 10- ки мисля отново да си купя такъв пистолет и да си продам ИЖ-а 46 М. Днес един приятел ми замери ИЖ 46 и се оказа 200 м/с с 0,5 грама сачма без доработки ама замина за Сибир и не остави телефон. Стреля с пистолета и на 50 метра имаше 10 изстрела в една стотинка ама снимките са на фотоапарата ама той остана е него.
 

bgbul

Редовен Потребител
lynx написа:
Ех, така и не видяхме мишените на професионалиста и да направим съпоставка с мишените на аматьорите :pardon:
bgbul, пловдивчаните се събират често на Халето, там е закрито и няма вятър.
Защо не скочиш тия дни да им направиш едно показно с една солидна поредица от десятки, да видят те какво може Старата школа?
Е, може и някоя девятка чат-пат да направиш но ще ти е простено, нали вече не си във върхова форма.
Ей тия младежи. Дай им интрига.Ами ходя няколко пъти, но да не развалям темата.
Кога ще се събирате. Идвам с удоволствие.
Аз ви давам Фанито, вие ми давате пушка.
После снимаме и се радваме. Не ми и трябва закрито щото е тъмно.
Понеже трудно се събира група - дай да се уговорим дори и да сме само двамата. Казвай кога?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Яааа,тя темата не само живнала,ами станала и "шлагер" Браво доволен съм.Като се има и предвид,че ще има над стрелване между колегите bgbul и lynx предлагам да се разрешат и залози ;)
Между другото тук край морето стреляме на 89 метра надморска височина (брега ни е висок :) )

:eek:fftopic2: май ще има работа и за модераторите :cheers:
 

batnan

Редовен Потребител
6tangata написа:
Стреля с пистолета и на 50 метра имаше 10 изстрела в една стотинка ама снимките са на фотоапарата ама той остана е него.

Всички съчми в една дупка ;)
 

Attachments

  • 46.jpg
    46.jpg
    17.6 KB · Прегледи: 114

lynx

Редовен Потребител
Не съм чувал за надстрелване и залози. Когаааааа?
Просто исках да видя мишена от профи стрелец, направена пред свидетели-колегите от Пловдивската група.
Тук в тоя форум всеки трети бил тренирал като ученик спортна стрелба, друг преподавал на стрелците, а трети бил снайперист-отличник в казармата и т.н.
Само слушаме легенди за профи стрелците и олимпийските им постижения, а потвърдени мишени не се появяват.
Защо така, не знам? :pardon:
 
Нагоре