Пистолетите на Feinwerkbau

A

Anonymous

Гост
Всички спортни пистолети са способни на група 10 –6 мм .Проблема е , ние да достигнем възможностите на пистолета .
Ники съвсем ясно е заявил че това са приблизитените параметри на групата от упора :exclaim:
Скоро ще пристигне и моята плякалка за 10 м и след реанимацията и ще започна тренировки
Кофтито е че е левачка пък аз десняк .
От друга страна погледнато пък имам ново око , нова ръка ,и една чекия нямат ;)
Голям кеф ще е в класирането да има един след мен ;)




Май няма да е зле да помислим за нова тема за 10 метровите олимпйски пистолети ???
 

njatanasow

Редовен Потребител
Някой да е разглобявал Feinwerkbau 80.Или поне да е виждал как става :).Нещо схемата не ми помага много ;)
Ще съм благодарен за конкретна информация :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Вече не ми трябва схема за разглобяване. :) Разглобих го на съставните му части (само цевта не свалих)Никак не е трудно за разлика от събирането :D.При мен проблема излезе счупена една от двети силови пружини.Няма да питам дали някай има защото се съмнявам да е така.
Смятам да поръчвам от Германия,ако някой друг се нуждае от нещо за подобен пистолет или пушка да се обади ;)
Няма да чакам много защото "бързам" :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Да сабудя малко темата :)
Днес видях мишени за 6 метра.Ето ви пробата :D голям кеф,защо не вземем да стреляме на толкова метри,трудно се греши (шегувам се) Но истината е че се вижда много добре ,особенно за слабо гледащи сато мен :D
На всякъде съм пуснал по 5 чашки,но с опъната ръка ;) Диаметъра на черния кръг е 35 мм.
 

Attachments

  • IMG_0619.JPG
    IMG_0619.JPG
    470.8 KB · Прегледи: 399

vanko

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Днес видях мишени за 6 метра.Ето ви пробата :D голям кеф,защо не вземем да стреляме на толкова метри,трудно се греши (шегувам се)

Еее де да се стреляше на 6м,но дори и на толкова,да направиш една дупка с една ръка,пак е много трудно :yes:
Браво Ники :bravo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Да съживим темата!
От снощи в Бургаската група има нова придобивка FWB - 102 :) /не е мой ,макар да ми се искаше да е :D/
Признавам си ,че досега не бях стрелял със толкова удобен и с постоянна стрелба пистолет ;)
А си представям каво представляват ПЦПтата. :)
Ето го и него :)
 

Attachments

  • IMG_0708.JPG
    IMG_0708.JPG
    509.4 KB · Прегледи: 372
  • IMG_0707.JPG
    IMG_0707.JPG
    520.6 KB · Прегледи: 346
  • IMG_0709.JPG
    IMG_0709.JPG
    598 KB · Прегледи: 311

dinkata

Редовен Потребител
Да я вдигнем малко тая тема :) От днес и аз влезнах в семейството на Федербааал :) :yahoo: Стрелях с ЖСБ мач диаболо, след това с Геко, и накрая ми трябваха само три чашки с РВС за да разбера, че определено това е чашката за него :)
Голямо занимание за зимата е :) :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
dinkata написа:
Да я вдигнем малко тая тема :) От днес и аз влезнах в семейството на Федербааал :) :yahoo: Стрелях с ЖСБ мач диаболо, след това с Геко, и накрая ми трябваха само три чашки с РВС за да разбера, че определено това е чашката за него :)
Голямо занимание за зимата е :) :cheers:
Честито и добре дошъл ;) :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Динко, дай някоя снимка на "уреда за уцелване".
Нова придобивка ли е?
 

dinkata

Редовен Потребител
lynx написа:
Динко, дай някоя снимка на "уреда за уцелване".
Нова придобивка ли е?

Нова е за мен :) Иначе не е чисто нова, но съм доволен :) Ще кача снимки след целия тунинг процес :) :cheers:
 

bgbul

Редовен Потребител
6tangata написа:
Аз много добре си чета.Говоря, че тези изстрели от ръка са почти непостижими за този пистолет на 10 метра с една ръка макар и с опора, освен ако мишената не е избирана от множество други (за стрелба без опора никой не говори там е ясно всичко).Във форума има доста хора с спортни пистолети предполагам.Нека някой ...........
Стрелбата с една ръка макар и с опора с такива постижения е направо научна фантастика за мен.Но да видим ако някой чете темата дали ще постигне такива резултати с една ръка на дистанция 10 метра дори и с компресионен пистолет а не с пружинен като 80-ката макар и със система за откат.
От къде си?
Има ли Пловдивчани с такива оръжия?
Защо имате съмнения относно едно подобно оръжие?
Дали пистолетът прави такава група от положение "прав" си е функция на стрелеца.
Един добър стрелец, когато стреля макар да излезе извън девятката го усеща и може да го определи преди да е видял попадението през "тръбата".
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес постреляхме,като всеки път по различното беше ,че и фанитата врязаха в употреба (80 и 102)
Накрая замерихме и скоростите.И преди съм го правил но днес бяха по различни.Специално заради 6tangata ще ги поместя,а и ми се иска да ми каже колко изстрела има в мишената (понеже все не вярва,имам свидетели ;) )
Пред пистолетите се виждат чашките с които сме стреляли (най евтините)
FWB 80 150-151 м/с
FWB 102 155-156 м/с
 

Attachments

  • IMG_1048.JPG
    IMG_1048.JPG
    172.6 KB · Прегледи: 217
  • IMG_1052.JPG
    IMG_1052.JPG
    409.1 KB · Прегледи: 187

bgbul

Редовен Потребител
Хубава група. 6 изстрела според мен.
Това какво е на снимката?
 

Attachments

  • IMG_1048.JPG
    IMG_1048.JPG
    88.9 KB · Прегледи: 141

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Николай до колкото си спомням предния път се оказа че си стрелял с подпряна китка или нещо от сорта ? Как е стреляна тая мишена, уточни го за да не стават пак спорове ;)
 

6tangata

Редовен Потребител
Ами не знам, аз и без това пиша рядко във форума (мисля, че има какво да споделя) защото има доста капацитети, а кой съм аз да ги оборвам. Ама НИТО СЕ ЗНАЕ РАЗСТОЯНИЕТО, НИТО СЕ ЗНАЕ ГОЛЕМИНАТА НА МИШЕНАТА (САМО АКО СЕ СЪДИ ПО ЧАШКАТА), НИТО СЕ ЗНАЕ КАК Е СТРЕЛЯНО. А тия 150 м/с без доработки и усилена пружина не знам как стават, явно твоя пистолет е специална серия с по-висока начална скорост от тази, която производителя пише или ''хроното'' ти е за смяна на батерии.

P.S Изобщо нямаше да пиша в темата (да си вярва кой на каквото иска) ама понеже си ме споменал та да върна жеста.
 

bgbul

Редовен Потребител
6tangata написа:
Ами не знам, аз и без това пиша рядко във форума (мисля, че има какво да споделя) защото има доста капацитети, а кой съм аз да ги оборвам. Ама НИТО СЕ ЗНАЕ РАЗСТОЯНИЕТО, НИТО СЕ ЗНАЕ ГОЛЕМИНАТА НА МИШЕНАТА (САМО АКО СЕ СЪДИ ПО ЧАШКАТА), НИТО СЕ ЗНАЕ КАК Е СТРЕЛЯНО. А тия 150 м/с без доработки и усилена пружина не знам как стават, явно твоя пистолет е специална серия с по-висока начална скорост от тази, която производителя пише или ''хроното'' ти е за смяна на батерии.

P.S Изобщо нямаше да пиша в темата (да си вярва кой на каквото иска) ама понеже си ме споменал та да върна жеста.
А бе колега, защо се сърдиш. Всяка тема се пуска заради истината и удоволствието да си чешем крастата.
От къде си? Не се пали, ами разбери най-после, че хората с такава краста не са злобливи .
И вместо да споделиш и твоя опит ти се обиждаш. Недей!
 

njatanasow

Редовен Потребител
soundmax написа:
Николай до колкото си спомням предния път се оказа че си стрелял с подпряна китка или нещо от сорта ? Как е стреляна тая мишена, уточни го за да не стават пак спорове ;)
Любо ,пак е с подпряна ръка, ;)Де да можех да правя такива групи от 5 изстрела на 10 метра с права ръка. :)
6танга,
Споменах те ,защото ти на нищо не вярваш освен на себе си.
Пистолета ми е с двойна пружина (голяма и в нея по тънка) ,оригинално е така.Нищо не съм тунинговал,вече го бях писал това.
Мишената е едно към едно с тези които се използват за състезание,само че съм ги направил черното да е по малко,за да виждам попаденията и от 10 метра от където и стреляме.
Хроното ми е напълно с изправна батерия,можеш да попиташ и rachko който беше свидетел и мерихме скорости на неговата пушка.
Общо взето е това,една препоръка,повече стреляй от колкото да купуваш и продаваш.Така ще разбереш и какво могат оръжията ;) :cheers:
 

6tangata

Редовен Потребител
със 0,45 146 м/с
със 0,51 141 м/с
Всички тези чашки са JSB.
Мачовите чашки летят с по ниска скорост в зависимост от грамажа,сравнени с тези с кръгла глава. (около 7,8 метра)

Ами явно пистолета ти се усилва с течение на времето. В началото си писал 146 а сега стават 151, добре е към края на годината да го измерим и да очакваме 160 м/с. А щом си казал да стрелям повече отколкото да купувам-продавам ще те послушам ''ю ар д мен". Най ми е странно как слагаш снимка на мишена без дистанция и човека от предишния пост "състезател" вика БРАВО колко изстрела са, а не пита 1,2, 5 или 10 или 20 метра е мишената. С една дума това ми се вижда странно, не се сърдя нито пък завиждам, защото не виждам за какво.
P.S Никой освен теб не знае 151 м/с с каква сачма са. Тези ГЕКО са 0,45 грама и са ''мачови'' (така си мисля аз) като оригинално на кутията не пише (поне не на моите). Та излиза, че ''мачовите'' чашки летят с по-висока скорост от облите обратно на твърдението от началото. Оцапахме темата и се извинявам, обещавам ако не ми споменават ''ника'' да не пиша нищо и всеки да си мечтае и вярва на каквото си иска.
 
Нагоре