Пистолетите на Feinwerkbau

bleu81

Редовен Потребител
примерно тук:


хубаво е да се сменят и другите два буфера. за съжаление разглобяването не е лесно.

части за този пистолет има на доста места. най добре комплект 2 буфера уплътнител цев, пружина + сегмент и ще знаеш че пистолета поне за 10 години ще е в кондиция.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте и за много години!
Отскоро и аз съм в "сектата" с огромни благодарности към Ники (сс23).
Невероятно усещане създава стрелбата с този пистолет и, както каза предишния собственик - "Приготви се за голям преразход на чашки":)
Гледам мишената на колегата Raymon - същата като моята първа мишена - горе към 2,00 ч. Понеже съм абсолютно начинаещ в този тип стрелба си мислих, че вероятно трябва някаква прострелка да направя, като при пушка. Доста рових из нета как действат настройките, докато накрая разбрах, че корекцията за снижаване на попаденията е по посока "Н", а не в противоположна посока, както правих аз и чашките започнаха да излизат извън лист А4 на 10м. Върнах първоначалните настройки и хванах пистолета с две ръце, подпрях се и попаденията си дойдоха на място. В крайна сметка, както обикновено се оказва, грешката е в "задспусковото устройство". Бягането на групата (5-6 см :-[) горе и дясно е резултат от лоша работа със спусъка. Та така. Сега се упражнявам, за да мога поне малко да се приближа до възможностите на 80-ката. Като постигна някакъв по-смислен резултат, ще се похваля и с мишнека. А може и в надстрелването да участвам :).
Всъщност, извън цялото ми словоблудство, се включвам в темата с питане. Откъде мога да намеря куфарче или друга дрешка за пистолета, че така в кашона не върви нито да го разнасям, нито да го съхранявам?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Откъде мога да намеря куфарче или друга дрешка за пистолета, че така в кашона не върви нито да го разнасям, нито да го съхранявам?
Пацо,чукни в гугал куфар за пистолет и излизат много,виж си избери размер и материал и си поръчай.
 

Licho

Редовен Потребител
Преди 30-40 години бяха много популярни т.нар."дипломатически"куфарчета от изкуствена кожа,черни на цвят,обикновено с двойна закопчалка и със светъл алуминиев обков.Бяха доста практични,използваха ги често студенти,гимназисти,разни чиновници и др.Гледам, че все още се продават по форумите и цените им варират от 25 лв до 60 лв и нагоре.
Аз ползвам такъв за моя ФВБ 80,но обикновено допълнително го увивам в мек плат.Ако ти се налага по-далечно пренасяне, по желание,куфарчето може да се уплътни и със стиропор.
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Здравейте и за много години!
Отскоро и аз съм в "сектата" с огромни благодарности към Ники (сс23).
Невероятно усещане създава стрелбата с този пистолет и, както каза предишния собственик - "Приготви се за голям преразход на чашки":)
Гледам мишената на колегата Raymon - същата като моята първа мишена - горе към 2,00 ч. Понеже съм абсолютно начинаещ в този тип стрелба си мислих, че вероятно трябва някаква прострелка да направя, като при пушка. Доста рових из нета как действат настройките, докато накрая разбрах, че корекцията за снижаване на попаденията е по посока "Н", а не в противоположна посока, както правих аз и чашките започнаха да излизат извън лист А4 на 10м. Върнах първоначалните настройки и хванах пистолета с две ръце, подпрях се и попаденията си дойдоха на място. В крайна сметка, както обикновено се оказва, грешката е в "задспусковото устройство". Бягането на групата (5-6 см :-[) горе и дясно е резултат от лоша работа със спусъка. Та така. Сега се упражнявам, за да мога поне малко да се приближа до възможностите на 80-ката. Като постигна някакъв по-смислен резултат, ще се похваля и с мишнека. А може и в надстрелването да участвам :).
Всъщност, извън цялото ми словоблудство, се включвам в темата с питане. Откъде мога да намеря куфарче или друга дрешка за пистолета, че така в кашона не върви нито да го разнасям, нито да го съхранявам?
Добре дошъл в "сектата". С времето ще установиш, че е голяма краста това. А и изборът на марка е добър.
Така се почва. С 65 или 80, през 100-102-103 до Р44 и Р8Х.
Бързо ръководство за регулираме мерните прибори на LP80
Щях да прикача и един manual за модела, но е голям файла.
 

andrey.y

Потребител
Понеже съм абсолютно начинаещ в този тип стрелба си мислих, че вероятно трябва някаква прострелка да направя, като при пушка.
Аз бих казал, че първо трябва да се научиш да спускаш и плавно да дърпаш спусъка. Трабва да постигнеш група. Мойте пистолети хич не са центрирани но какво от това като попъденията са по цялата черна точка!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Наистина има варианти за куфари. За сега съм се спрял на този - https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/1457_2425/products_id/13151
Добре дошъл в "сектата". С времето ще установиш, че е голяма краста това. А и изборът на марка е добър.
Така се почва. С 65 или 80, през 100-102-103 до Р44 и Р8Х.
Бързо ръководство за регулираме мерните прибори на LP80
Щях да прикача и един manual за модела, но е голям файла.
Това инфо ми липсваше преди две седмици...Благодаря, колега.
За manual-а - защо не пробваш да го качиш в трансфера (wetransfer.com) и да постнеш линк за изтегляне тук. Ще е валиден само известно време, но все пак ще бъде много полезен.
А ето какво намерих още за коментираната по-горе грешка в стрелбата - case_5.jpg
Взето е от тук - https://we.tl/t-zWXmlxFVqj
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Наистина има варианти за куфари. За сега съм се спрял на този - https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/1457_2425/products_id/13151
Пацо,защо ще си усложняваш нещата,за поръчка отвън...за нещо дето се намират и тук.
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител

Бай Колю

Редовен Потребител
За manual-а - защо не пробваш да го качиш в трансфера (wetransfer.com) и да постнеш линк за изтегляне тук. Ще е валиден само известно време, но все пак ще бъде много полезен.
Ето manual за 65 и 80.
Тук има и за други модели:
 

bgbul

Редовен Потребител
В стрелеца е разликата.
Иначе просто подобряване на външния вид, малко пипване на мерните прибори и ръкохватката. Има изменение на спусъковия механизъм, но едва ли се забелязва от "нормалните" стрелци.
 
Нагоре