КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

HellBoY

Потребител
Първо провери във вторични суровини , щом е само за 2 осмици може и нищо да не ти вземат . Аз съм намирал :)
 
A

Anonymous

Гост
днес ходих до металснаб и познайте - не режат дуралуминий
ако искам да си купя 3 метра фи 32 - тяхната... :rambo: :eek: :wall:
това при все че ходих преди това и говорих за парче, и при все че съм работил там преди
смотана фирма както съм казвал, и немци да я управляват - няма се оправи

слушам с две уши ако някой има идея къде се продава на дребно дурал
 

luis vu

Потребител
Papi написа:
Тръби Д16Т диаметър 34 стена 2.5 и 32 стена 3.
Ако има желаещи.
не са ли малко тънки за резервоар ??. аз ги правя от 30 х4 или40х5.сега купих тръба 34х5 и мисля направо така да я слагам .
 

lynx

Редовен Потребител
Колеги, някой в София носил ли е някъде на стругаро-фрезист да му изработват паралаксни колела, тумблери и прочие екстри?
Ако някой знае къде е най-подходящото място, нека да го сподели ;)
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,ако някой намери Д16Т 34х5 или 30х4 да вземе 50 см в горница ще съм много благодарен.Ще платя каквото трябва ако трябва и в горница там.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,

Ще си правя надулник при стругар. Трябва ли първо да купя дуралуминия, или стругарите имат?

Ако се наложи предварително да си купувам материала, кух цилиндър ли да искам, или ако взема плътен ще може да се направи отвор на струга?

Някой може ли да ми препоръча стругар в София?

Благодаря
 

lynx

Редовен Потребител
Първо говори със стругаря, той да каже дали има подходящ материал за изработката.
Ако каже че няма, тогава евентуално ти ще му търсиш.
А и стругаря ще ти каже според чертежа какво да търсиш за закупуване, тръба или Фи.
 
A

Anonymous

Гост
Говорих със стругаря. Според него не било възможно да се направи този надулник, защото нямало как да издълбае цилиндъра на 150мм така че стената която опира в дулото да е плоска. Трябвало да ползва бургия, при което при дулото ще се получи конус, и вътрешните стени на надулника няма да са толкова гладки. И според него и друг стругар нямало да може да го направи. Не разбирам от тези неща, но на мен това ми се струват глупости. Вярно ли е или да си търся друг стругар?
 

Termina4

Потребител
На мен така ми говорят стругарите когато искат да ме разкарат любезно :wall: :lol:
Търси смело ^-^
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайф

Здравеите колеги, каква е разликата между дуралуминиевите сплави със тези абривиатури Д1Т и Д16 и Д16Т и Д16М. А и дали дуралова тръба 32х5 Д16Т е с подходяща дебелина за да издържи на 300бара работно налягане? ??? ???

П.С. утре отивам да пазаря и тръбата от Ангел Стойлов 96, така че ще съм благодарен за всеки отговор!!!
 

lynx

Редовен Потребител
kikodt , моето лично мнение е че ще издържи, НО за да дишаш спокойно че няма да стане беля, след като си изработиш резервоара го носиш на водна проба да ти го тестват за необходимото за теб налягане.
Теста винаги е на 50% по високо налягане от работното.
Примерно ако се нуждаеш от 300 бара работно, ще ти направят тест на 450.
Аз никога не бих рискувал да си направя голям резервоар и да го монтирам без тест, защото вероятноста да стане БУМ :bomb: е доста сериозна.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайф&#1

lynx написа:
kikodt , моето лично мнение е че ще издържи, НО за да дишаш спокойно че няма да стане беля, след като си изработиш резервоара го носиш на водна проба да ти го тестват за необходимото за теб налягане.
Теста винаги е на 50% по високо налягане от работното.
Примерно ако се нуждаеш от 300 бара работно, ще ти направят тест на 450.
Аз никога не бих рискувал да си направя голям резервоар и да го монтирам без тест, защото вероятноста да стане БУМ :bomb: е доста сериозна.
мерси много колега!!!!!! :rose:
Колкото до пробата задължително ще се прави проба аз не съ и помислял да е без такава, но пак благодаря че си обърнал особенно внимание на сигурността!!!!!
Ама незнам каде правярт такива проби в София, ще съм благодарен за кординати на доказани фирми!!!!!
П.С. Ако някой знае къде в софия да намеря дуралова тръба 40х5;40х6;42х5;42х6;44х5;44х6;44х7 Д16Т ще ми е от полза!!!! благодаря предварително
 

lynx

Редовен Потребител
Едното място , което знам със сигурност, че правят в София е на Сточна гара.
Като тръгнеш по отбивката за кв.Хаджи Димитър се минава под едно мостче, караш направо и преди първия десен завой отсреща ще питаш къде правят тестове на бутилки, там някъде е фирмата.
Цените били за бутилка до 12 литра - 15 лв без ДДС.
Над 12 литра - 25 лв без ДДС.
Има и още едно място в ж.к.Дружба , но е по-сложно да ти го опиша къде е.
Успех ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Фирмата се казва "Техногазкооп",това е бившият въглероден двор.
ул. "Владайска река " №12
тел. 02/936 64 49
02/936 67 63
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайф

Мерси много колеги !!!! :rose:
Района ми е познат ще го намеря лесно!!!!
Още веднъж благодаря за координатите!!!! :) :) :) :yes:

Да се похваля здобих се с 1400мм 32х5 Д16Т, сега остава тате да ми направи "тапите"!!! ^-^ :yahoo: :D :D
И 1000мм 26х2,5 Д1Т за кожух на цевта!!!
Купих ги от тук:фирма ангел стоилов .дружба ,срещу дару кар .http://www.astoilov96.com

П.С. Какво всъшност представлява материала КОПРОЛОН ?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Каква е разликата м/в аж бронз и обикновен бронз...Има ли разлика някаква?
 
Нагоре