КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Стоян77

Потребител

Attachments

  • Screenshot_20230901_145227.jpg
    Screenshot_20230901_145227.jpg
    160.8 KB · Прегледи: 27
  • Screenshot_20230901_145239.jpg
    Screenshot_20230901_145239.jpg
    104.6 KB · Прегледи: 27

wakafaka

Редовен Потребител
Здравейте търся безшевна тръба от алуминий за направата на шрауд.
Размерите за тръбата на шрауда са дължина над 600мм вътрешен Ф31мм или евентуално 30мм с дебелина на стената 1мм(при резба със стъпка 0.5мм) или стена 1.5мм(при резба със стъпка 1мм). Намерих човек който продава метчици и плашки M30x1 ако изобщо са нужни.

Също така търся и стругар който да хване корпуса на струг между 2 конуса и да навие 20-тина мм ситна резба в която да се навие шрауда и съответно и на шрауда от 2-те страни трябва да има резба като трябва да има съосие между елементите.

Ако някой може да помогне да пише.
 

Стоян77

Потребител
Здравейте търся безшевна тръба от алуминий за направата на шрауд.
Размерите за тръбата на шрауда са дължина над 600мм вътрешен Ф31мм или евентуално 30мм с дебелина на стената 1мм(при резба със стъпка 0.5мм) или стена 1.5мм(при резба със стъпка 1мм). Намерих човек който продава метчици и плашки M30x1 ако изобщо са нужни.

Също така търся и стругар който да хване корпуса на струг между 2 конуса и да навие 20-тина мм ситна резба в която да се навие шрауда и съответно и на шрауда от 2-те страни трябва да има резба като трябва да има съосие между елементите.

Ако някой може да помогне да пише.
Аз си купувах тръба от "Ангел Стоилов" Пловдив. Пиши им дали имат подходящо парче щото ако няма купуваш 3 метра. За размерите които даваш, мисля, че оставяш много тънка стена под резбата. Моята е 26х3(почти 3) и пасва резба 23х1.5, като остава достатъчно дебела стена. Резбите каквито и да направиш ги прави на стругар.С плашка и метчик ще ги подведеш накриво. Ако не намериш пиши да ти пратя едно парче от моята.23х 1.5 пасва за вътрешна. 25х1 е външната.
 
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Защо не си поръчаш карбонова тръба от Алито и с такава да го направиш?
Аз карбонова и от тук мога да поръчам.Проблема е че шрауда ще се държи само и единствено на резбата в корпуса и трябва да мога да разчитам на резбата.А на женска резба на карбонов детайл особенно на тънка тръба която при всеки изстрел ще се надува нещо не ми вдъхва доверие а и ако трябва да се правят няколко опита ще ми излезе доста скъпо(1 тръба е около 100 лева).Reximex Throne е с алуминиев шрауд(ф27 ако не се лъжа) с дебелина 1мм и държи добре резбата(мисля че е 0,75) така че мен 1.5мм трябва да са ми достатъчни.

Иначе и аз искам всичко да ми е направено на струг но просто на струга на който мога да работя няма как да стане.Така че си търся стругар който да направи тези работи.Ако не намеря ще се пробвам на моя струг с метчици и плашки и ще се опитвам докато го направя.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Аз карбонова и от тук мога да поръчам.Проблема е че шрауда ще се държи само и единствено на резбата в корпуса и трябва да мога да разчитам на резбата.А на женска резба на карбонов детайл особенно на тънка тръба която при всеки изстрел ще се надува нещо не ми вдъхва доверие а и ако трябва да се правят няколко опита ще ми излезе доста скъпо(1 тръба е около 100 лева).Reximex Throne е с алуминиев шрауд(ф27 ако не се лъжа) с дебелина 1мм и държи добре резбата(мисля че е 0,75) така че мен 1.5мм трябва да са ми достатъчни.

Иначе и аз искам всичко да ми е направено на струг но просто на струга на който мога да работя няма как да стане.Така че си търся стругар който да направи тези работи.Ако не намеря ще се пробвам на моя струг с метчици и плашки и ще се опитвам докато го направя.
Мини на 1.10 през Банево. Да го изговорим този твой проект със шрауда, може да съдействам евентуално ;)
 
Нагоре