КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Дискусия в 'Работилница' започната от DANNY, 14 Октомври 2008.

1. DANNY

DANNY Редовен Потребител

Публикации:
    3,819
    от:
    SOFIA

2. st_beer

st_beer Редовен Потребител

Публикации:
    2,934
    от:
    Ямбол
    Re: СТРУГАРИ И МАТЕРИАЛИ ЗА.....

@akraba1
    Тук в този форум е пусната тази тема http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=6 само че е кръстена по друг начин.Общо взето нека направят каквото решат модераторите да обединяват твоята с моята или обратно. Вече не знам ако искат и така си ги оставят две отделни понеже са си отделни и различни.

3. angelmr

angelmr Потребител

Публикации:
    2,378
    от:
    Пловдив
    Re: СТРУГАРИ И МАТЕРИАЛИ ЗА.....

Мисля че ще е най-добре тази тема да остане само за стругари. Може да не е най-ценната информация но все си мисля че ще е полезно да има данни за всеки град кои стругари стават и кои не.

4. Anonymous

Anonymous Гост

Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бр

Виждал съм в интернет модератор направен от дуралуминиев фенер MAGLITE - http://www.maglite.com/product_pack.asp?psc=3CCELL Тапата на фенера е с пробита дупка и от там излита проектила. А главата на фенера е отвита и там се завива изработен детайл с вътрешна и външна резба, вътрешната резба се завива на цевта. Имам идея да си направя такъв модератор за въздушната пушка от фенер копие на MAGLITE - взех го за 12 лева. Дайте идея как да намеря стругар дето да не ме гледа като дрът чекист, а да ми направи детайл, който да връзва цевта с тръбата на въпросния фенер.

5. Anonymous

Anonymous Гост

Някой да има идея от къде мога да намеря седло за български струг "Хоби"?
    И какви пари е това чудо?... :(

6. scandalo

scandalo Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,637
    от:
    София
    Искам да попитам някой от колегите знае ли къде в софия......в кой завот цех притежават CNC machine за рязане(до колкото знам това са машини с процесори) от където идва супер голямата точност при рязане.Не намерих друга по подходяща тема от тази.

7. scandalo

Публикации:
    1,637
    от:
    София
    Най добре да кажа за какво ми трябва за да ми се даде и точен отговор :).Значи скоро ще имам GRTIII-trriger може ли от него да се използва като матрица и да се направят няколко екземпляра?Метала е алуминий.Точността е .....NC machine, one for each size hole per trigger and then each hole is reamed with a precision reamer to an exact diameter within five 10,000th of an inch.

8. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    5,015
    от:
    Русе
    Ами това си е точност до две стотни и половина.
    Сигурен съм, че някой някъде има възможност да го изработи.
    Дали обаче ще си струва усилията и дали целта ще оправдае средствата?
    За да наберат програмата за един нищо и никакъв маншет, дето има три размера на кръст , вземат 20тина лева.
    Колко ли биха искали за GRTIII-trriger'а ?
    Но може да опиташ.
    Рязане и Гравиране на детайли на CNC Фреза .от: MDF, ПДЧ, мед, алуминий, месинг, пластмаси,PVC, плексиглас и др.
    Фирма ДИСТЕМ
    град Варна С.Димитров тел: 0889907037

9. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    5,015
    от:
    Русе
    Тук може да се види в общи линии работа на една такава фреза.
    Ех , не е от най-модерните.
    Аз като отида есента в Пловдив на панаира, само покрай струговете и фрезите стоя цял ден.
    Не мога да се отлепя от тях , а какви машини показват хората!!!
    Ум да ти зайде.
    Пусната , работи си и край нея нокой няма.
    http://www.youtube.com/watch?v=PKVtCo1pU-Q&NR=1

Програмата за детайла се изработва по този начин, но тук размерите не са въведени, а първо трябва и всички те да се свалят.
    http://www.youtube.com/watch?v=4pWmhXEbmIU&NR=1

10. scandalo

Публикации:
    1,637
    от:
    София
    Програмката за моделиране на детайла е елементарна.......в смисъл такъв аз работя на подобна програма SolidWorks принципно мога да си напрвя модела на детайла,но големият въпрос е как да си сваля точните размери :)))).Но все пак ще се обадя и ще се поинтересувам

11. scandalo

Публикации:
    1,637
    от:
    София
    Ако има в ТУ супер със сигурност ще мога да се вредя да ми ги направят там,а и ще мина гратис най вероятно.Ще попитам и аз тея дни когато имам инжинеропроектиране.Но провери и т ако не ти е проблем.

12. scandalo

Публикации:
    1,637
    от:
    София
    Благодаря ви колеги за всички отговори и бързи реакции.Нека получа спусъка ще попитам в университета си и после може да го потърся този адрес където си ми дал или да отидем заедно когато ти е удобно на теб.

13. Anonymous

Anonymous Гост

scandalo и аз понаучих солид само да ти кажа че за спусъците има една машина за прототипиране работи с АБС. може да ти принтира детайлите за да видиш физически модела. А ако имаш връзки в техническия за СНС машина искам 1 приклад да си направя ако може ще си платя разбира се. пишете

14. Anonymous

Anonymous Гост

Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бр

Пловдив,Габрово
    0878858536 Боби Йорданов - имат всякакви чудеса за металообработка , включително и водно рязане до 80 мм мисля беше.
    Говорил съм с човека , думите са му : "Може , но си запазвам правото да откажа на някой."

15. adro

adro Потребител

Публикации:
    80
    от:
    варна
    колеги някой знае ли ктде във Варна мога да намеря спирална пружина , с външно ф 8 мм дължина 70 мм и диаметър на телта 1.5 мм
    отговарям си сам ,ако на някой му се наложи фирма Микромакс ул Цариброд 41 приемат поръчки за всякакви пружини

16. Anonymous

Anonymous Гост

Е баш за всякакви ???

17. Anonymous

Anonymous Гост

Откъде да намерим чисто олово в големи количества трябват ми да кажем 20кг. ???

18. Termina4

Termina4 Потребител

Публикации:
    879
    от:
    Сопот
    продават на вторични суровини (от там съм копувал преди време около 40 кг
    предимно е от акумулатори

19. Anonymous

Anonymous Гост

в какъв вид ти го дават? и колко струва помниш ли?

20. Termina4

Termina4 Потребител

Публикации:
    879
    от:
    Сопот
    зависи от самия пункт какво имат Моя тогава беше от акумулатори в някакви чувалчета за цената непомня точно но ми се върти в главата около 3 лв за кило но немога да кажа 100% че мина доста време от тогава

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена