КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Loki

Потребител
Като стана въпрос за алуминии, да попитам и аз нещичко, че съм малко бос по темата; не знам от каква алу сплав се правят цевните кутии и блокове на пцп, и дали въпросната ще издържи на 200 градуса за около 15мин, без да се наруши качеството на сплавта и размера на габаритите- седна дума да се пре..бе ??? А за Д16т, доколкото знам това "т" означава, че е термоотвърнат- т.е. закален :exclaim: ??? Трябва ми алу с такива качества за един детайл- не за пушката (а пък и за нея), който по спецификация трябва да е от 6061т6 или 7075, 7005 по западен стандарт, та намират ли се такива в БГ или техни заместители; никъде не намерих сравнителна таблица, само с руския ГОСТ стандарт ли се работи у нас :pardon: ...и да е на блокчета...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз до сега не ми се е случвало да купя дурал със сертификат.
Какво ти кажат, такова е.
На юнашко доверие.
 
A

Anonymous

Гост
аз днес ходих до русенската фирма
имат полиамид
от фи 10 до фи 200 през 10 мм
при цена 14,40 лв/кг ако се вземе цял прът (1 м)
или 16,00 лв/кг ако се реже
изпращане с куриерска фирма до София
около 17 лв (за 1 м фи 50)
имат и тефлон 34 лв/кг а при парче - 42,50 лв/кг
произвеждат и текстолит,стъклотекстолит, гетинакс, плексиглас керамичен плат и още други

дайте цените на софийския офис, моля
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва ми фирмичка откъдето мога да закупя Д16Т тръбичка за ново резервоарче. :sos:
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
добре де дайте линкове,телефони,нещо си нещо от къде може се поръча,пък и на титан съм доволен ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Няма кой да ти даде телефон на фирма в Плевен. И като поръчаш едно парче тръба 50 см(ако намериш изобщо желания размер, защото е екзотика), никой няма да ти обърне внимание.
 
A

Anonymous

Гост
понеже никои не даде софииските цени
аз отидох и си ги взех!

Микромакс трейд ООД

полиамид
24,91 лв/кг (бял)
25,80 лв/кг (чер)

PVC
45 лв/кг

според продавачката са на немска фирма и били по качествени от русенските (16.60 лв/кг)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
В Русе не се произвежда полиамид.
Микро Макс е Русенска фирма, независимо от това, че има офиси във Варна София и тн.
В Русе е централния и офис.
 

HellBoY

Потребител
Alucard написа:
Добре де хорица,доста от вас са си направили сами резервоари какви видове тръби сте ползвали,ако може марката на "матряла" :sorry:

Аз не съм правил и не знам от къде може да се намери Д16Т тръба, но може би трябва да се търсят фирми които работят с инсталации (тръби) на високо налягане . . . идва ми на ум "ЕРАТО". Това моето е само предположение . . . ???
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не мисля, че Ерато изобщо работят с дурал.
Тази сплав не е от евтините, а и не се работи лесно(имам предвид тръбопроводи), не се огъва.
А Ерато се занимават предимно с отопление.
 
A

Anonymous

Гост
ами аз до колкото лично говорих с русенската фирма която е до печатницата
офис имат само в русе така казаха и че си го произвеждат сами и то в русе като доставят за цялата страна само мисля че името и беше друго Електра мисля на предните страници публикувах инфото

http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?p=23409#p23409
 

Loki

Потребител
Колеги, откъде да си взема хубав микрометър, тип шублер ???
кой е за предпочитане- електронен или обикновен, със циферблат и стрелка ???
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Говориш за различни инструменти.
Микрометър е едно, а шублер...съвсем друго.
Последно трябва да решиш какво ти е необходимо. Микрометър или шублер.
В случая обаче е все тая.
Там откъдето може да си купиш микрометър, може да си купиш и шублер.
Ще ти предложа позната в този форум фирма. Микро макс трейд.
 

HellBoY

Потребител
До колкото разбирам от написаното ти търсиш шублер ??? Дали електронен или с циферблат въпрос на личен избор.
Ако предположим че правиш междинни замервания на разширението на СО2 бутилки 88гр. при тестови налягания , то най-точни измервания ще получиш с микрометър ;)
 

Loki

Потребител
Аз мн добре знам какво е шублер и микрометер, защото имам идвете- китайски :-X;
написал съм го така, защото в повечето магазини дигиталните и индикаторните шублери ги водят микрометри :exclaim: (напр. в Киров); искам да си взема нещо на което мога да се доверя :yes:
Мерси за отзивите :cheers:

пп от СО2 88г бутилчиците се отказах :-\
 
A

Anonymous

Гост
Колега Локи, бутилчиците, които ползваш с резба ли са на гърлото? Защо си се отказал, не могат да се обработват на струг??? Ползваш ли пушка или пистолет с CO2?? Поздрави :cheers:
 

Loki

Потребител
hak написа:
Колега Локи, бутилчиците, които ползваш с резба ли са на гърлото? Защо си се отказал, не могат да се обработват на струг??? Ползваш ли пушка или пистолет с CO2?? Поздрави :cheers:
Не стрелям с СО2, мислех да ползвам 88гр стандартна, за резервоар на 200 бара, но няма да рискувам- те са си за 150 бар СО2, разгледах една валтерска отблизо- има два странични шева :-\... явно е друга технологията, затова са и евтини.
Братушка писа по- подробно в темата за бутилките :cheers:
 

adro

Потребител
колеги, някой има ли идея от каде да намеря ал плоча 15мм,колкото са две осмици
предварително благодаря за помоща ,само това остана да направя по новия си булпап и съм на зор :sos:
 

Иван Димов

Потребител
adro написа:
колеги, някой има ли идея от каде да намеря ал плоча 15мм,колкото са две осмици
предварително благодаря за помоща ,само това остана да направя по новия си булпап и съм на зор :sos:

Иди в склад където продават AL на пръти ,и накарай да ти одрежат шайби от такова" ФИ " ,каквото ти покрива размера на осмиците.
 
Нагоре