КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

A

Anonymous

Гост
добре! Това че е в чували означава че оловото което получаваш от 40кг сигурно е не повече от 20кг предполагам ако само изтърбушват аку-тата
или греша? в претопен вид ли е? искам да избегна този процес и да се сдобия с чисто олово на умна цена :cheers:
 

Termina4

Потребител
аз исках 40 кг и ми дадоха 40 :) все пак има кантари :) беше си на решетки (изваден от акумулатори) и намачкан на топки в няколко чувалчета
По принцип в такива пунктове може да има всякакво олово (дори и от тежести за риболов) Сигурен съм че може да си подбираш какво ти трябва и какво не В моя случай топих оловото в голямо чугунено канче(20кг вместимост) и си папках всякакви размери олово :)
Съвета ми е да провериш някой пункт там Ромите продават всичко и ще намериш олово на добра цена Успех
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
На вторични суровини оловото го топят и го отливат на балванки.
Като го предават самите те в такъв вид печелят повече.
Така е тук в Русе, но не съм купувал за да кажа цена.
По принцип никога не предавам акумулатори на вторични суровини.
Изваждам плочите и в удобен случай си го отливам на слитъци.
Като ми потрябва , си имам.
Опитай да се снабдиш със стари баланси от авто-сервизите, които предлагат услугата баланс на гуми.
Ако ти трябват за леене на проектили, съм чел в американски сайт, че са един от най-подходящите източници за целта.
 
A

Anonymous

Гост
В Стара Загора в предприятие Космос /Космос ООД май беше/ има много добър шлайфист. Той ми изглади цилиндъда на БАМа . Свърши работата перфектно срещу 15 лв. Ако някой може да се пазари може и да смали цената. Разшири диаметъра само с 0.18 мм и всичките неравности са изгладени. Ако някой се интересува мога да нарисувам карта на мястото.
 

rashko

Редовен Потребител
Ангел Стоилов в ж-к Дружба гр.София Там са го скрили ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
029731770 работят до 17-00 ч. с мудни темпове ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Колеги знае ли някой коя марка алуминий е най добра за студена обработка, а те са както следва: Д16Т. АМГ6. Д1Т. В95.
Данните са взети от: http://persei.org/artcolor7.html
Благодаря ви!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Определено Д16Т се работи идеално. В тази сплав има достатъчно количество мед. Лека и здрава.
За другите не зная. Може и те да се работят добре, но сега не ми се рови да търся.
 

rashko

Редовен Потребител
Всичките са добри ако замазва се оработва със спирт ВД-40 или някякво тънко масло.
Отделно на това ножа за обработка може да се полира за да не замазва,ако не е спициален.
Тези видове където си ги изброил се различават и по блясък след обработка зависи какво ти трябва.
 
A

Anonymous

Гост
аз понеже отскоро се снабдих с стругче/фреза
тук е мястото да кажа че
някой ако има желание да си направи нещо
ще помагам а и принципа ще е кой
каквото му се дава
за софия
0888 703 498
 
A

Anonymous

Гост
Ами хайде да се пробваме да направим една осмица и адаптер за заглушител за Диското
Какво ще кажеш?
 

Attachments

  • Silencer adaptor.pdf
    135.2 KB · Прегледи: 238
A

Anonymous

Гост
Sir Petkov написа:
Ами хайде да се пробваме да направим една осмица и адаптер за заглушител за Диското
Какво ще кажеш?
с удоволствие ще помогна
в момента обаче не съм в софия където са ми машинките
почивам си в русе
вероятно до началото на септември или малко до по късно
предполагам алуминии ще е материала
ширината на осмицата не можах да видя на чертежа но предполагам 8 или 10 мм
в момента не мога да ти кажа цена, но като видя цени на материала и доразгледам
чертежа ще ти кажа какво ме устройва
 
A

Anonymous

Гост
Много често като стане въпрос за дуралуминий става дума за Д16Т. Говорих с познат матричар по този повод. Оказа се че този алуминий наистина е с много добри якостни характеристикин, но единствено когато е кален. Има един проблем. Почти винаги Д16Т се продава незакален. Така е и в склада в Пловдив, от който този човек зарежда алуминиеви блокчета. Така че ако ще купувате дуралуминий и попаднете на незакален Д16Т моя съвет е да вземете друг вид, но кален, дуралуминий.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ralfi, ние тук не сме матричари и не работим с балванки.
Материала на пръти до Ф60 е закален и не се(маже)при обработка.
Така стои и въпроса с тръбите.
Така , че стига с това калене . То има значение само за обработката и изключително при огъването, което нас не ни касае.
Температурата на закаляване на дурала е много критична, 500-505 С а при 600 градуса по целзий, (или там където стоманата започва едва да се вижда с червен цвят) вече се топи.
После в продължение на около два часа може да се огъва но след 12 часа започва да се втвърдява, тоест да се самозакалява.
Колкото по-бавно изстива , толкова по-корав става и по лесно се обработва чрез рязане, тоест струговане, фрезоване и т н.
 
A

Anonymous

Гост
Аз говорих за дуралуминий Д16Т на листове, който се режи после на блокчета. За пръчките не зная нищо, в тази фирма се използват само блокове. Все пак имайте едно наум когато купувате точно Д16Т.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
От къде в софия мога да си купя полиамид на пръчки за заглушител на хатцана?
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайф&#1

scandalo написа:
От къде в софия мога да си купя полиамид на пръчки за заглушител на хатцана?

Това е в адреси телефони и всичко за офиса в София

Микромакс Трейд ООД
Адрес: София, ул. "Богдан" 3
тел.: 02 / 9460234;
e-mail: sofia@micromaxtrade.com
SKYPE: micromax.trade.ood.sofia - магазин в София.
лице за контакти - Иван Георгиев (GSM: 0886 930800)
Работно време на магазина:
Понеделник - Петък: 08:30 - 12:00, 12:30 - 17:00; Почивни дни: Събота и Неделя

Мисля че го бях пращал пак на някого и беше намерил това което търсеше. Този магазин ще ти е много полезен и нужен от тук нататък хубаво е да го намериш и посетиш.
Там има много неща за пневматиката и всичко О-пръстени за пушките ни.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря ти много знам къде се намира магазина още утре ще го посетя!
 
Нагоре