КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

ininia

Потребител
ФТКС
Колеги,знае ли някой къде в София може да заточат ножове на абрихт?
Имам един малък абрихт и от 2-3 години не мога да го ползувам,защото ножовете му са напърно изхабени,а не мога :'( да намеря работилница където да ги наточат.Помогнете!
 

DANNY

Редовен Потребител
ininia написа:
Колеги,знае ли някой къде в София може да заточат ножове на абрихт?
Имам един малък абрихт и от 2-3 години не мога да го ползувам,защото ножовете му са напърно изхабени,а не мога :'( да намеря работилница където да ги наточат.Помогнете!

Ами бай Иване трябва да се пита чичо Гугал ;)


http://www.tochilar.com/2010-03-25-01-18-10
 
A

Anonymous

Гост
Така , да споделя. Днес си взех новият заглушител и поради моя грешка, не можеше да се навие на цевта(външният диаметър бе по-голям с 1,6 мм). Минавах през магазина на армс.бг (ако не се лъжа, Намира се До хотел Принцес в София срещу автогарата) за съчми и забелязах че имат струг. Човека погледна замери и за 20 минути след сумати му играчки (тъй като се стараеше да отнеме колкото се може по малко от стената на заглушителят), работата стана. Адски съм доволен, Докара го точно на размер като след като се навие между заглушителя и резервоара остава около десета (без да драска и наранява резервоара). Полира го и както се казва "заспа". Удоволствието ми струваше 5 лева което ме изненада приятно. Накратко доволен съм и то доста. Хората са адски приятни и коректни.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайф&#1

dp1962gb написа:
Търси в слкладовете за метали. Например АНГЕЛ СТОИЛОВ -96 АД Пловдив. Намери фирмата в нета, на сайта си имат екселски файл с наличности, намираш материала, например Д16Т (дурал), пускаш факс или мейл със заявка, връщат проформа с цена, потвърждаваш, посочваш начин на доставка и плащане и ти го пращат.

Реших че този пост заслучава да бъде спасен.
Това е сайта на фирмата: http://astoilov96.com/
Знаех че има склад, в който продават дуралуминий на блокове в Пловдив, но до сега все ми убягваше името.
Който търси алуминиево блокче за цевна кутия или дулен спирач, това е мястото.
 

Loki

Потребител
Пускам част от мое съобщение до колега, може да е полезно на всички ;)

http://www.astoilov96.com/
цъкни на файлове- справка за наличните материали, ще ти излезе една таблица (мн голяма!) с наличните материали. На нас ни вършат работа алуминии Д16Т, Д1Т, 2017, 6082. Режат парчета, може да си поръчаш, или да отидеш до Пловдив- там им е основния склад.
Може и от тука да поръчаш, и те режат:
http://stevabg.com/
Цъкаш на алуминиеви сплави и пак ти излиза таблица..
 
A

Anonymous

Гост
Ако някой бе запитал за матеряли щеше да я получи тази информация отдавна.Нали от там зареждаме и ние дурал за изработката на редукторите.За стругарски услуги може и на Перил.Поне пловдивската група редовно го тормозим.
 
A

Anonymous

Гост
Така, малко инфо за София. Имах драма с свързването на бутилка с маркуч винтила на бутилката е 3/4 маркуча 1/8. След 3 дневни обикаляния по разни магазини за хидравлика и пневматика попаднах в ПАПЕ(на ботевградско са излизат в гугъла). Собственика ми рязясни популярно че не съм първият с пушка цъфнал там но не можа да измисли как да ми свърши работа и ме препрати към някакъв стругар на около километър от там. Стругарят се оказа на около 60 години с хале пълно с техника и 3 ма работника вътре. Преброих 5 струга 3 фрези 2 механични ножовки тръбогибка и още някакви машини които ми бяха неизвестни. За около 2 часа се сдобих с заветната муфа цената и излезе 30 лева. С дядото се поразговорихме обясних му за какво ми трябва таз патаклама и го подразпитах дали е сугласен да направи някои по-сложни детайли от дурал(визирам капака на цевната кутия на Суматра и лоста за зареждане), човека отговори че след като имам детайлите няма проблем. Така че другата седмица ще му занеса някой детайл да видим какво ще излезе. Принципно съм доволен човека работи бързо и детайла бе готов точно когато каза, мен цената ме устройва, не знам дали е скъпо или не. Ако някой му трябва телефонът е 0887360712. А се намира тук: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=42.7 ... z=19

След другият детайл ще пиша впечатления.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги понеже не можа да намера дурал с подходящи размери за нов резервоар,искам да попитам ако се захвана от неръждавейка да правя друг,каква точно трябва да е.
Или ако на някой му се намира дуралка 32х3,32х4,30х3 40 см :) пък ще почерпим ;>
 

lynx

Редовен Потребител
Не го прави от неръждавейка, не е подходящо.
Не знам колко дълъг ще го правиш, но по-лесно ще ти е да удължиш някой резервоар който имаш или си купи от Хасан че е евтин и с него прави самоделки.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
На ижа искам да го подменям,ако взема от асан сигурно ще трябва клапани да преправям и хиляди глупости,за това толкова давам зор за тая пуста тръбица.Дължина 40см.Не знам дали ако взема плътно ф ще е удачно да се разпробие.
 

lynx

Редовен Потребител
Точно с вътрешния диаметър и обработка ще имаш проблеми.
Колкото по-дълъг ще е резервоара, толкова е по-сложно да се направи.
Там се търси висока точност и идеална гладкост.
А ако има шупла или друг дефект.... :bomb:
Отвън е лесно, всеки стругар ще го направи.
Затова ти препоръчвам да вземеш готов резервоар и да наставяш по него, по-лесно ще ти е.
 
A

Anonymous

Гост
Някой работил ли е с тези две стомани?

X5CrNi18-10 (AISI 304)
X5CrNiMo17-12-2 (AISI 316)

Коя ще се работи по-добре /по-лесно/?
Втората има молибден и доколкото разбрах се обработва по-трудно ???

Не знам въпроса дали е за тук или за темата за материалите, но пък там метали няма
 

Attachments

  • AISI316.pdf
    99.7 KB · Прегледи: 170
  • AISI304.pdf
    83.6 KB · Прегледи: 1,093

mdinkov

Редовен Потребител
и двете стомани са почти единтични и на практика ще са почти еднакви за обработка ,ако говорим за механична обработка не за термична .
 

big_dragon

Редовен Потребител
xman написа:
Някой работил ли е с тези две стомани?

X5CrNi18-10 (AISI 304)
X5CrNiMo17-12-2 (AISI 316)

Коя ще се работи по-добре /по-лесно/?
Втората има молибден и доколкото разбрах се обработва по-трудно ???

Не знам въпроса дали е за тук или за темата за материалите, но пък там метали няма
И двете стомани са аустенитни, гадни за обработка с металорежещи машини.
Първата, 18% хром и 10% никел (Цептер се хвалят че техните съдове са от такава стомана) е най масовата топлоустойчива стомана за работни температури над 480[sup]0[/sup]С, при мен я има с тонове. Втората е от същия клас, но молибдена запазва механичната якост до още по-високи температури.
При ниски температури тези стомани нямат висока якост и поради тази причина не са подходящи за нашите цели. Единственото им добро качество е изключително високата им корозионна устойчивост и детайлите изработени от тях и полирани до огледало седят като никелирани дълго време.
 
A

Anonymous

Гост
Наскоро открих в Русе мартензитна стомана X20Cr13 (AISI 420) www.trafilix.com/en_pdf/AISI420.pdf
Изключително твърда. Тази и 304 според мен се обработват много добре. Не знам какво имаш предвид като казваш, че е гадна за обработка?
От 420 направих невероятен БК а от 304 стрипър. Последния готов на 80% го видя @shooter
 

big_dragon

Редовен Потребител
xman написа:
Наскоро открих в Русе мартензитна стомана X20Cr13 (AISI 420) www.trafilix.com/en_pdf/AISI420.pdf
Изключително твърда. Тази и 304 според мен се обработват много добре. Не знам какво имаш предвид като казваш, че е гадна за обработка?
От 420 направих невероятен БК а от 304 стрипър. Последния готов на 80% го видя @shooter

Действително това е стоманата за нашите цели, а не аустенитните от предният ти пост.
Кофтито при обработката на аустенита е че стружката е изключително жилава и не се чупи, задръства машините и натоварва режещия инструмент.
 
Нагоре