Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

astra

Редовен Потребител
Я да питам миналите по тоя път. Като уведомите в КОС, че сте продали ВО, получавате ли някакъв документ за това?
Входяш номер на уведомлението, ако си го подал през деловодство, както си му е редът в такива случаи. Друго не ти трябва, ако щат и да не ти отговарят.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Я да питам миналите по тоя път. Като уведомите в КОС, че сте продали ВО, получавате ли някакъв документ за това?
Колега не издават документ, но трябва да пазиш договора с които си продал оръжието.На мен ми се обадиха по телефона да ме питат на кои съм продал ПЦП. Оказа се че новия собственик не го е регистрирал. Казах им че е 16J и навярно затова не го е регистрирал.Какво се е случило после не знам.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Дианката вече е с нов собственик. Когато я уведомявах, косаджията ми каза, че тая пушка не мога да я продавам и си остава вечно моя. По тая причина направих уведомление за продажба, договор за покупко продажба и уведомление за придобиване(пушката отва при сина). Идеята беше, че ако се запънат нещо, да ги подам в деловодството, да си вземем входящите номера и от там нататък да правят каквото си искат. Ние сме изпълнили това което се изисква от нас по закон. Излезе друг служител:
- То май имаше нещо с тия пушки. Изчакайте да питам началника.
Върна се след малко, взе документите и каза :
- Когато е готово уведомлението ще се обадим да си го вземеш.
Питах за мен като продавач дали ще ми издадат някакъв документ. Отговора беше - не.
 

t.marev

Редовен Потребител
Няма да ти се обадят.....Мини след месец да си го вземеш. Синът ти де....
Да му е честита Дианката!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Те на сина ще звънят(двамата едновременно подавахме документите), не на мен.
Две пушки съм уведоведомявал и двата пъти ми се обадиха. И то 2-3 дена след подаване на документите. Живея в малко градче и явно РПУ-то не е натоварено и нещата се случват бързо.
 

astra

Редовен Потребител
- То май имаше нещо с тия пушки. Изчакайте да питам началника.
Ако бях на твое място... след 1 месец синът ти ще ти я продаде обратно, а ти ще я купиш и отново ще им врътнете същата схема с документите - уведомление за продажба и уведомление за придобиване. В обратната посока. Да има да се чешат под фуражките "какво имаше с тези пушки", овчарите с униформи :)
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Въпреки, че вчера ми казаха, че на мен нищо няма да ми дават, днес са звъннали от КОС на сина, че уведомленията (моето и неговото) са готови. Утре като ги вземе ще видим какво представлява моето.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Въпреки, че вчера ми казаха, че на мен нищо няма да ми дават, днес са звъннали от КОС на сина, че уведомленията (моето и неговото) са готови. Утре като ги вземе ще видим какво представлява моето.
Косаджиите си измислят неписаните правила, както им дойде на акъла!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Дадоха ми уведомление за Дейстейта, ама аз такова си имам от както съм го купил.Тая година сменях личната карта поради изтичане срока на валидност. На вчерашното уведомление са записани данните на старата вече невалидна карта. Но пък факт неоспорим е че действат не бързо, а направо експресно.
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Дадоха ми уведомление за Дейстейта, ама аз такова си имам от както съм го купил.Тая година сменях личната карта поради изтичане срока на валидност. На вчерашното уведомление са записани данните на старата вече невалидна карта. Но пък факт неоспорим е че действат не бързо, а направо експресно.
Дори и да нямаш "хартийката" на уведомлението,не е страшно.Важното е да си уведомил!!! ;)
 

mobilen

Редовен Потребител
Относно вчерашната дискусия, за продажба на ВО втора употреба, между частни лица: Колегата, който подаде информацията, днес е разговарял с полицаи и са разнищили случая. Оказва се, че наистина няма такава забрана и си важат старите правила, с някои допълнения. Явно некомпетентността и глупостта, на някои служители, работещи в КОС е огромна и можеби се обяснява със състоянието на цялата държава.
Тази история продължава..
Днес от КОС Троян са казали ,че няма да регистрират пушка втора ръка.Някой да знае нещо по въпроса?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Няма нищо за знаене. Поредния изживяващ се като незнам си какъв косаждия. Подайте си документите в деловодството на РПУ-то, вземете си входящия номер и си свркайте. Какво иска и дали иска косаджията, вас не ви засяга и касае.
 

mobilen

Редовен Потребител
Така е направил човека и следобед са му звъннали ,че няма да стане..
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Казали ли са му защо няма да стане или просто ей така!? Ако няма някакви пропуски в документите, то той си е изпълнил задължението по закон и нищо повече не го интересува.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Така е направил човека и следобед са му звъннали ,че няма да стане..
Кажи на човека да отиде до тази въпросната служба КОС и да иска да му напишат отказа на хартия в официален вид с подпис и печат и от там при адвокат! Те го обърнаха хептен на бащиния въпросните косаджии.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Кажи на човека да отиде до тази въпросната служба КОС и да иска да му напишат отказа на хартия в официален вид с подпис и печат и от там при адвокат!
И защо да го прави (да си трови нервите)? Уведомил ги е чи си е купил пушка и има входящ номер за това. Това, че косаджията отказва да си върши работата не е негов проблем.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре