PCP на МЕТАН - споделяне на опит, проблеми, решения...

Niki

Редовен Потребител
Нямам такъв инструмент наличен,значи стреля почти дупка в дупка и след десетина изстрела ...айде на майната си.Ситуацията е следната,карам,пушката е вътре в колата,спирам ,свалям джама ,изстрел.Дали при рязка смяна на температурата не се влошава точността???
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да от смяната на температурата е. Метана се влияе много от температурите и на студено пада много скоростта. Не се притеснявай на пушката и няма нищо.
 

Niki

Редовен Потребител
Мисля,че метана не за минусови температури.Днес пак се мъчих яко.Прострелка,няколко добри изстрела и надясно,върти наляво,няколко добри и аидеее отидоха наляво.Потроших сумати олово за нищо,Добре ,че се стъмни.
 

apapazov

Редовен Потребител
Не мисля че е от метана местенето на групите. Да скороста пада при студено време -при мен от + 35 С до около 0+5 разликата е - 15-20м/с. Но не би трябвало да ти върти групата . Просто пли по ниска скорост ще ти я свали надоло ,но би трябвало да е събрана и да няма разлика
Аз стрелям на метан и лятото и зимата първите 10 истрела са да кажем в десятката а след това ми мести групата леко горе и в дясно с около 5мм /това на закрито на 22м/
Единственото с което си то обяснявам е че пушката в по високи налягания стреля с по малко преразход а примерно след 10-12 истрела преразхода ми се увеличава и това някакси влияе на местенето на групата.
Иначе всички истрели са в плато от 10-12 м/с

ПС Нека някой по отворен да каже че и мен ме дразни. Даже мислех за слагам редуктор заради това местене на групите но ме спря дупченето на резервоара
 

andi

Редовен Потребител
Без хронограф е хвърляне на боб !!!
Митака прави перфектни за 50-60лв
Иначе "рекорда" ми ( 200 мишени за два дена) е при минус 15 градуса .Не можеше да се докосне нищо желязно с голи ръце.
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Аз хронограф имам .
Просто и зимата и лятото независимо дали скороста е 270 или 250 платото ми е 45-50 истрела от 150 до 100 бара в 10 м коридор и винаги първите 10 истрела са да кажем център а останалите 35-40 5 мм нагоре и в дясно. Но да кажем последните 10 истрела които са почти идентични като скорост с първите 10 не ми ги връща пак в центъра за кажа че дори минимален прираст на скорост ще ми измести групата.
Пушката е Армс 400 5.5 ако има значение
 

Niki

Редовен Потребител
Колега Апазов,казваш за дистанция на 22м на закрито.Аз говоря на дистанция 40м център прострелка на открито ,местенето е с около 2-3см.Не знам дали е добре или зле ,ама мен ме побърква.Ами ,че аз нищо не мога да уцеля на 50-60м???
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Най-лесно е да изпуснеш "пръднята", сипи пак въздух и виж как се държи пушлето. Ако е ОК на въздух, си правиш изводите. Ако е същото като с метана - :wall: и пак на въртележката.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Днес си говорихме с Анди и както казва е към метър в сек. на градус разликата. Мислих над това че и при мен е така.
Моята скорост също падна с 20-25м.с. от лятото насам. Не е толкова когато стрелям от колата и я "топля" до парното, но излезе ли навън разликата става драстична. На 75м дава към 20см надолу :D

Местенето настрани (мое мнение) е малко вероятно да е толкова зависимо от падането на скоростта. При мен поне разликите са по вертикалата, но при стрелба от колата дори се забелязва вдигане поради по-малкото съпротивление на въздуха поради ниските температури. Вече като се изстуди сериозно цилиндъра, нещата се променят.
 

lynx

Редовен Потребител
Тато, купуваш един лепящ се реотан за заден джам на кола(от тия станиолените) и го намотваш около резервоара.
Като пукаш на отворен джам от колата, реотана вечно ще е включен в запалката/12в./ и си готов :D
Може и с батерия от 12 волта в джоба за "автономно захранване" :p
 

andi

Редовен Потребител
Писал съм го вече , не говоря наизуст или щото някой нещо ми е казал . Правил съм екстремни тестове - моя Валтер на метан с 1,03гр и точно Армс 410 ФАК на въздух с 1,17 . Хроно в къщи на +22 градуса, и след това хроно навън(след темпериране ) при - 12 . По спомен - Валтера от 310 на 288 , Армса от 270 на 252 , което процентно е почти еднакво . А при прострелката Армса беше пропаднал повече ???
 

Niki

Редовен Потребител
Рачо ,видно е и че с хроно и без хроно работата на метан не става при тия силни отрицателни температури.Ама щом си решил да правиш подарък няма да те върна,я!Другият месец тъкмо имам малко рожден ден!!Я кажете къде мога да напраскам бутилката с въздух,че тия дни за благодат за нашата дисциплина,май приключвам с метана до пролетта!
 

lynx

Редовен Потребител
.....Я кажете къде мога да напраскам бутилката с въздух,че тия дни за благодат за нашата дисциплина,май приключвам с метана до пролетта!

В момента май само в Сотис ще ти свършат работа, но няма да е зле да им звъннеш да потвърдят, че са там и работят днес.
http://www.sotisbg.com/contacts
Не знам с каква бутилка си, ако е по-нова/до 10 год./ може и зад Билла-та на бул. България да ти я напълнят.
 

sts1969

Редовен Потребител
Днес си говорихме с Анди и както казва е към метър в сек. на градус разликата. Мислих над това че и при мен е така.
Моята скорост също падна с 20-25м.с. от лятото насам. Не е толкова когато стрелям от колата и я "топля" до парното, но излезе ли навън разликата става драстична. На 75м дава към 20см надолу :D

Местенето настрани (мое мнение) е малко вероятно да е толкова зависимо от падането на скоростта. При мен поне разликите са по вертикалата, но при стрелба от колата дори се забелязва вдигане поради по-малкото съпротивление на въздуха поради ниските температури. Вече като се изстуди сериозно цилиндъра, нещата се променят.
Студеният въздух е с по-голяма концентрация от топлия, тоест с по-голямо съпротивление. :cheers:
http://www.bglovec.com/news/read/141
 

apapazov

Редовен Потребител
Според мен дори и при тези ниски температури на въздух ще имаш по ниски скорости от колкото на метан
 

lynx

Редовен Потребител
Скороста ще е ниска но няма да варира толкова фрапантно, както при метана.
Не мога да повярвам, че пушка на въздух ще направи спад от 18м/сек. но всичко е възможно, всяка пушка е индивидуална.
При моите пушки експериментите със замразяването показаха различни резултати в рамките на нормалното, от стайна до дворна/-10*С/ температура, спад между 3 и 5 м/сек. Пробите са правени 2 зими и резултатите бяха сходни.
Просто зимата натягам леко пружините да кача скороста с няколко метра нагоре и всички настойки си идват на нулата.
 

apapazov

Редовен Потребител
Не исках да кажа че на въздух ще има същия спад . Наистина които иска постоянство е по добре на въздух- по лесно ще коригира и отклоненията няма да са толкова големи колкото на метан. Но ако гони джаули и в най кучишкия студ на метан ще са винаги повече
 

Niki

Редовен Потребител
От деня впечатленията са-смених метана с въздух.Забелязах,че въздуха се държи по добре,нямам такива разсейки като метана,предварително натегнах малко пружината на удърника.Признавам ,че тия ми впечатления не са много прецизни,нямам хроно,стрелбата не е от упора,но все пак.............Обаче яко измръзнах и сега чускам греяна ракия,утре отново продължавам...
 

methaa

Редовен Потребител
На моя бившия хасан му беше много студено зимата. От 18 градуса вкъщи на 0 навън, скоростта падаше от 280 на 265(3) на въздух. Обаче на сегашния рейджър от 25 градуса на 10 скоростта падна с 4 метра - от 300 на 296 на метан.
Най вероятно всичко е до пушкалото
 
Нагоре