Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Mario31

Потребител
С по-мека пружина най-вероятно ще се зарежда по-лесно,но пък ще падне скоростта предполагам,логично е.А иначе разгледах проходните отвовори ими се струват ок,бургия 5мм минава с лек луфт.
 

apapazov

Редовен Потребител
По принцип да, но не е задължително. Примерно със сегашните сечения на отворите, налягане и пружина с натяг 5кг максимално може да стреля с 300м/с. Но ти си ръгнал пружина с натяг 20кг. Кво печелиш - трудно зареждане и голям преразход на въздух. Ако щеш сложи и най яката пружина те дупките и налягането толкова могат да пуснат. Затова ти казвам да пробваш с по слаба пружина. Не казвам че е това проблема на зареждане, но е хубаво да опиташ.
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Тя иглата повече няма да отвори, но времето за което стои отворена може да се увеличи, ако ударника е по-тежък (използваш инерционните сили за да забавиш затварянето) и/или пружината на клапана е по-слаба/мека. Това е свързано с преразход, разбира се. Другото, което Гадняра беше правил, е да челоса клапанното тяло, за да "излиза" повече стежена на клапана и така увеличава хода на клапана, тоест също стои по-дълго време отворен. По принцип там има месо, което може да се отнеме и 2мм. няма да окажат влияние на здравината, а и там няма високо налягане постоянно, а само при изстрел.
Пускам ти чертеж на БК и обяснение ,защо не можеш да отнемеш 2 мм от челото на тялото.
71 Тумб. Боен клапан.jpg
А Ники със сигурност го знае това и прави вариант, с нова по-дълга игла, или слага втори О пръстен по назад на старата игла (клапан )
 

Gadnqra

Редовен Потребител
По-дългата игла не се отразява добре на платото - загубва се, или се премества в по-високите налягания. Ако е много дълга, отнема и от инерцията на ударника и повишава преразхода. Обикновено избягвам да е много дълга - реално работният ход на клапана, когато е под налягане, е около 1 - 2 мм и е отворен за няколко милисекунди. Челото на клапанното тяло, спокойно може да се намали с 1 - 2 мм. Макар, че точни размери няма, защото от завода не спазват такива. При хатсаните ползвам заводския клапан, като понякога се налага да намалявам дължината на иглата, защото са я оставили много дълга. Друг път е с точната дължина. Не ги знам в завода на око ли мерят и какви ги вършат, но съм виждал всякакви небивалици и тъпизми.
 
Последна промяна:

surbino

Потребител
Здравейте приятели възможно ли АТ-44 5.5 еднозарядния модел да стреля със слуг понеже ми казаха,че е възможно да има шок и как може да разбера евентуално?Благодаря!
 

Hidden

Редовен Потребител
Купуваш слъгове и стреляш по мишена. Ако групата е по-лоша от тази с чашки - ясна е работата.
Ако питаш за шока - вкарваш една чашка през задния отвор на цевта и буташ равномерно с дървена пръчка или нещо подобно, което не е метално. Ако има шок ще почне да върви трудно след средата.
 

surbino

Потребител
Купуваш слъгове и стреляш по мишена. Ако групата е по-лоша от тази с чашки - ясна е работата.
Ако питаш за шока - вкарваш една чашка през задния отвор на цевта и буташ равномерно. Ако има шок ще почне да върви трудно след средата.
Явно за да вкарам чашка и да я бутам ще трябва да сваля цевта?
 

Hidden

Редовен Потребител
Да, най-удобно е. Ако не ти се сваля може и с въженце с парцал - вкарваш парцалчето отзад и теглиш през предния отвор все едно чистиш цевта. Обикновено се усеща, ако има шок, защото пак върви по-трудно.
 

the_stranger_boy

Потребител
Здравейте стрелци :) ! От мн години имам един хатсан ат-44 правих си го на булпап ,с който рядко стрелям ,но се случва все пак някога.Работата е там,че го имам от 10 години ,а го взех от колега от форума ,и на практика не знам колко стара е бутилката.Максимум на 180 бара я помпя ,поради обясними причини ,а и винаги ме е ядосвал факта ,че е само 180 куб.см бутилката.Намислил съм да взема една бутилка от алиекспрес (на Alsafe намерих бутилки по 420 куб.см) с разни карбонови оплетки и един Z регулатор ,с променливо налягане .Имам идея как да станат нещата ,като пушката пак ще я върна във вид с класически приклад .Въпроса ми е някой има ли подобен регулатор ,ползвал ли е ,да знам дали ще върши работа тоя регулатор .Единия вариант е клапана на регулатора да го махна,цялото тяло ,и ще пригодя хатсанския боен клапан ,като престържа част от външната резба подходяща за Z регулатора.Другия вариант ,който е по малко вероятен е да пригодя БК на Z регулатора ,към пушката ,но едва ли .За бутилката също може мнения ,ако някой е ползвал.Благодаря
 

Attachments

  • Screenshot_20231117_095318_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20231117_095318_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    54.1 KB · Прегледи: 25
  • Screenshot_20231117_101217_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20231117_101217_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    103.6 KB · Прегледи: 26

venciru

Редовен Потребител
Здравей колега,
Моят Z-клапан е:
Премахнах целият негов клапан, нарязах резба и завих фабричния хатсански клапан (на Сортие-то). Налягането си се регулира и го държи доста точно. Поставих и карбонова бутилка от Алито.
Да чукна на дърво досега нямам проблеми.
 

the_stranger_boy

Потребител
Благодаря много !! Именно това мисля да направя и аз ,понеже забелязах на снимките ,че пружинката на Z клапана изглежда много "кекава" и пак ще трябва да си играя докато напасна пружина на ударника ,и т нат .По лесно стария клапан да пригодя.По важното е ,да сменя бутилката,хем с по-голяма ,хем да не се чудя дали старата няма да ми се взриви някой път в ръцете .Ще трябва да се откажа от компактния размер на булпапа ,но няма др начин
 

Attachments

  • 20170718_184203-1_edit_8873848273123.jpg
    20170718_184203-1_edit_8873848273123.jpg
    438.2 KB · Прегледи: 55

De_Marco

Редовен Потребител
Благодаря много !! Именно това мисля да направя и аз ,понеже забелязах на снимките ,че пружинката на Z клапана изглежда много "кекава" и пак ще трябва да си играя докато напасна пружина на ударника ,и т нат .По лесно стария клапан да пригодя.По важното е ,да сменя бутилката,хем с по-голяма ,хем да не се чудя дали старата няма да ми се взриви някой път в ръцете .Ще трябва да се откажа от компактния размер на булпапа ,но няма др начин
Ако ти стане излишен старият цилиндър, имам интерес към него, за да надградя едно АТ-Р2.
 

the_stranger_boy

Потребител
Ако ти стане излишен старият цилиндър, имам интерес към него, за да надградя едно АТ-Р2.

Ако ти стане излишен старият цилиндър, имам интерес към него, за да надградя едно АТ-Р2.
Няма проблеми ,щом задействам нещата и почна промянара , ще пиша тук ,няма да забравя !
 

surbino

Потребител
Какъв е проблема отпред назад да се пробва. Ако върви равномерно - няма шок. Ако върви трудно и после охлаби - има шок.
Тъкмо го пробвах колега, тръгна трудно точно 1.5 см и после падна чашката.После я пуснак от вътре на вънка стигна до шока и спря като светнах в цевта точно 1-1.5 см до изхода на цевта.Има шок колкото е резбата за заглушителя.Има ли смисъл да пробвам да стрелям със слугове? Благодаря!
 

surbino

Потребител
Моля за съвет ако някой е имал опит с АТ-44 5.5 еднозарядния модел и стрелба със слугове? Благодаря!
 

lynx

Редовен Потребител
Колега, само на по-новите модели пушки слагат цеви подходящи за слъгове, туиста на цевта е различен. АТ-44 е едно от първите ПЦП, вероятността да стреля добре с тях не е голяма. А и за стрелба с такива проектили се изисква доста сериозна мощност, с която АТ-44 за съжаление не разполага. Някои колеги ги изцеждаха навремето да пукат чашки 1,17 грама с 300 м/сек. , но ставаше измъчена работа. Трудно се зарежда, гърми като черешово топче и заради малкия резервоар броя на изстрелите не беше приемлив. Поздрави и успех.
 

surbino

Потребител
Колега, само на по-новите модели пушки слагат цеви подходящи за слъгове, туиста на цевта е различен. АТ-44 е едно от първите ПЦП, вероятността да стреля добре с тях не е голяма. А и за стрелба с такива проектили се изисква доста сериозна мощност, с която АТ-44 за съжаление не разполага. Някои колеги ги изцеждаха навремето да пукат чашки 1,17 грама с 300 м/сек. , но ставаше измъчена работа. Трудно се зарежда, гърми като черешово топче и заради малкия резервоар броя на изстрелите не беше приемлив. Поздрави и успех.
Благодаря, много за изчерпателния отговор.Какво ще ми препоръчаш в кал. 6.35 да стреля със слугове и да е мощно?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Благодаря, много за изчерпателния отговор.Какво ще ми препоръчаш в кал. 6.35 да стреля със слугове и да е мощно?
Vulcan 3 - Long, FX King, FX Maverick Sniper, Impact m3, FX Panthera, FX Dynamic Express, Hatsan Factor Sniper - L, Hatsan Hercules Bully - Long, Bigmax - X.
 
Последна промяна:

surbino

Потребител
Vulcan 3 - Long, FX King, FX Maverick Sniper, Impact m3, FX Panthera, FX Dynamic Express, Hatsan Factor Sniper - L, Hatsan Hercules Bully - Long, Bigmax - X.
Благодаря,много за препоръката.Относно финансовия бюджет се спирам евентуално на два модела:Hatsan Hercules Bully - Long и Bigmax - X но коя е по добрата в случая.Благодаря!
 
Нагоре