Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ilian Да те помоля да спреш да разкодкодякваш форума с ловджийските ти страсти (малко му трябва ;) ) ;) Едва ли вече има човек който да не знае, че вече си ловец - явно е голяма гордост за теб, лошо няма, защото няма нищо по хубаво човек да върши и постигне това което му харесва, ама няма смисъл да се самоизтъкваш с подобни постове от рода какво не мога да утрепа - не всички стрелят с такава цел. А ти като искаш да стреляш по такива цели каквито си описал има и такива въздухарки много добре го знаеш и защо не си взе такива ами първо си сбъркал калибъра ( това и при огнестрелното се среща като грешка) после си объркал и модела пушка май - ама мисля, че и сам можеш да си отговориш и разбереш какво съм имал предвид ;) надявам се да не се обидиш от този ми пост, но малко досадно стана да се повтаряш за някои работи :pardon:

ПП: Много съм съгласен с tzocho :cheers:
 

hunter1250

Потребител
ас сам на 24 години и стрелям с ловна пушка от 11 годишен максимума на поразяване на жертвата по моите наблудения е мах 45-50 м даже е случаиност на такива дистанции а относно чакалите и лизиците с суматрата 6.35 до 60-70м нямам проблеми под плешката с 51 греина
 

staif

Редовен Потребител
Аз ловец мога да стана само да рекна ама не искам..Прадядо ми е бил ,дядо ми е бил и баща ми беше-ама аз -неща!!Дивеч вече няма поне по наще ширини..Ловците(много мои познати) поголовно се отказват..навремето дяо ми е излизал само с кучетата (без пушка и се е прибирал с заек а сега минавам 100-200 километра по черно" почти ежедневно през лятото(понеже такава ми е работата) без да видя дивеч ако не броим дребни и пернати....и хищници най-вече :no: :eek:fftopic2:
така че -предпочитам си въздухарката :cheers:
 

TeXHo

Потребител
Господа "ловците", много сте объркали форума за тази дискусия. Тъпо ми е че трябва аз да ви го напиша, ама модераторите май ги няма.
 
A

Anonymous

Гост
Колега Илиане спри се, там където отиваш http://www.nalov.com/forum/ ние сме се върнали :sos:
Това е форум за пневматика , не насаждай болни огнестрелни амбиции !
 

anibis

Редовен Потребител
anibis написа:
kid написа:
И стои по този начин...
Благодаря на всички колеги, сглобих тоя спусък. ;) Тръгвам при стругаря че с негова помощ да развъртим тоя клапан че съм направил тая бронзова тапа. Ще пиша какви настройки и плато ще имам, след всички корекции. :cheers: До сега търсех тази пружинка на БК. Не намерих с такъв размер 1.0-1.2 мм на тела взех една пробна но не знам дали ще стане с размер 0.8мм тела.Заради това дадох поръчка на Микромакс и ще ми направят такава пружинка за БК с размер 1.5мм на тела. :pardon:
Колеги ще ми кажете ли дали съм взел правилната пружина за БК 0.8мм. Дал съм поръчка в Микромакс за друга пружина с размер 1.5мм.Коя пружина да сложа в клапана? Благодаря!
 

anibis

Редовен Потребител
anibis написа:
dilom08 написа:
6х1х30 щом ще слагаш бронзова тапа.
Благодаря колега, ще коригирам поръчката си от Микромакс 6х1х30 :yes:
Колеги искам да попитам,полирали се иглата и клапана? За Кондор,Талон е препоръчително но за АТ44 не знам. :pardon:
 

praetorian

Редовен Потребител
Тя иглата си е достатъчно лъскава, друго не знам, кое може да се полира по клапана и как...
 

anibis

Редовен Потребител
anibis написа:
anibis написа:
dilom08 написа:
6х1х30 щом ще слагаш бронзова тапа.
Благодаря колега, ще коригирам поръчката си от Микромакс 6х1х30 :yes:
Колеги искам да попитам,полирали се иглата и клапана? За Кондор,Талон е препоръчително но за АТ44 не знам. :pardon:
Направих си тапа по чертежа но там е показана с 9 видки http://talks.guns.ru/forums/icons/forum_pictures/003622/3622936.tif на снимката е с 6 видки кое е правилно http://media.snimka.bg/0626/007506779-big.jpg
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
anibis написа:
anibis написа:
anibis написа:
dilom08 написа:
6х1х30 щом ще слагаш бронзова тапа.
Благодаря колега, ще коригирам поръчката си от Микромакс 6х1х30 :yes:
Колеги искам да попитам,полирали се иглата и клапана? За Кондор,Талон е препоръчително но за АТ44 не знам. :pardon:
Направих си тапа по чертежа но там е показана с 9 видки http://talks.guns.ru/forums/icons/forum_pictures/003622/3622936.tif на снимката е с 6 видки кое е правилно http://media.snimka.bg/0626/007506779-big.jpg

Не мисля че има значение 9 или 6 витки на резбата.
 

anibis

Редовен Потребител
Благодарско Румене. ;) В цилиндъра е някакъв ужас има нещо ката смазка. Снимката е на колега, а моя цилиндър има същата гнус. :mad: Колеги тая смазка/гнус/ как и с какво се маха? http://media.snimka.bg/2516/011287108-big.jpg ПП Подарявам две бронзови тапи,за БК АТ44-10 снимки малко по късно. Тапите са с по 9 витки, едната е с четири дупки за въздуха с размер 2.5мм а другата тапа е с шест дупки с размер 1.1мм.
 

ilko_dim

Потребител
Тапите са с по 9 витки, едната е с четири дупки за въздуха с размер 2.5мм а другата тапа е с шест дупки с размер 1.1мм.


Ами имаш разлики в двете тапи - едната беше с водач за иглата , а другата имаше само един централен отвор . За самата резба е без значение - там ще има значение само дължината на пружинката.
А ,колега , при положение , че имаш една от най-желаните пушки - Теобен , какво те кара да се вкарваш в приключение с Хатсана? Питам , понеже вече над година съм в този филм - това си иска достатъчно време и труд . Защо ти е да търсиш всичко от начало , като имаш възможност само да се наслаждаваш . При Хатсаните има още доста работи , а най-вече ти трябва да откриеш какво иска да се прави - и няма унифицирано лекарство. Та - стреляй си с Теобена , и си свиркай . :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
ilko_dim написа:
Тапите са с по 9 витки, едната е с четири дупки за въздуха с размер 2.5мм а другата тапа е с шест дупки с размер 1.1мм.


Ами имаш разлики в двете тапи - едната беше с водач за иглата , а другата имаше само един централен отвор . За самата резба е без значение - там ще има значение само дължината на пружинката.
А ,колега , при положение , че имаш една от най-желаните пушки - Теобен , какво те кара да се вкарваш в приключение с Хатсана? Питам , понеже вече над година съм в този филм - това си иска достатъчно време и труд . Защо ти е да търсиш всичко от начало , като имаш възможност само да се наслаждаваш . При Хатсаните има още доста работи , а най-вече ти трябва да откриеш какво иска да се прави - и няма унифицирано лекарство. Та - стреляй си с Теобена , и си свиркай . :cheers:
Напълно си прав за Теобена ама нарочно взех тоя Хатсан за да имам малко престава за ПЦПта И сега спокойно си го разглобявам и не ме е страх че нещо може да объркам. Искам да добия престава кое,как, и къде за тая материя ПЦП. :yes:
 

anibis

Редовен Потребител
anibis написа:
ilko_dim написа:
Тапите са с по 9 витки, едната е с четири дупки за въздуха с размер 2.5мм а другата тапа е с шест дупки с размер 1.1мм.


Ами имаш разлики в двете тапи - едната беше с водач за иглата , а другата имаше само един централен отвор . За самата резба е без значение - там ще има значение само дължината на пружинката.
А ,колега , при положение , че имаш една от най-желаните пушки - Теобен , какво те кара да се вкарваш в приключение с Хатсана? Питам , понеже вече над година съм в този филм - това си иска достатъчно време и труд . Защо ти е да търсиш всичко от начало , като имаш възможност само да се наслаждаваш . При Хатсаните има още доста работи , а най-вече ти трябва да откриеш какво иска да се прави - и няма унифицирано лекарство. Та - стреляй си с Теобена , и си свиркай . :cheers:
Напълно си прав за Теобена ама нарочно взех тоя Хатсан за да имам малко престава за ПЦПта И сега спокойно си го разглобявам и не ме е страх че нещо може да объркам. Искам да добия престава кое,как, и къде за тая материя ПЦП. :yes:
Направих снимки на тапите,подарявам който ги иска наЛС. :cheers: http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/1190.jpg Извинявам се за поредния пост
 
A

Anonymous

Гост
Преди малко си дойдох от работа и жената ме посрещна с хубава новина,че днес ми е взела Хроното от куриера.Запретнах ракавите и отидох да видя с каква скорост ми стреля Асанчо и какво да гледам с 1.32гр. Динамик стреля с 309м/с а със съчмите от СТЗ 1.9гр.с 260м/с.Утре само да ми пристигнат ЖСб 1.17гр. почвам с настройките
 

praetorian

Редовен Потребител
Какво ти е хроното бе човек :eek: ???Какви са тея скорости ала суматра?Мене ако питаш, виж това хроно дали показва вярно, че много силно ме съмнява....
 
Нагоре