Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

big_dragon

Редовен Потребител
Виж Станимир тука какво е нарисувал и написал, ако нещо не ти е ясно, пак питай...

st_beer написа:
klegein написа:
Празният ход го докарах кажи речи,обаче все още е много твърд(спусъка де).
Здравей колега и добре дошъл раздел хасани. Това на картинката по принцип представлява твоя спусък.



Ако решиш някога да полираш чарковете вътре съм отбелязал с червено къде се полира.
От болче 1 на схемата се регулира колко да е хода на спусъка
От болче 2 се регулира колко да е празния ход на спусъка
От болче 3 се регулира твърдостта на спусъка
Сега обаче да ти решим проблема с твърдостта.
Понеже комшиите са сложили една корава пружинка под болче 3 и от там идват проблемите с твърдия спусък.
Има два варианта които бих ти предложил да направиш.
1. Развиваш болче 3 изваждаш пружинката и търсиш такава по мека и я подменяш.
2. Развиваш болче 3 изваждаш пружинката и подрязваш от нея 2-3 витки заравняваш и подрязания край на шкурка и я връщаш на мястото и и регулираш твърдостта на спусъка по свое усмотрение и желание.
Аз постъпих по вариант 2 и трябва ти кажа че спусъка става приказен. Желая ти успех в начинанието. :cheers: :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Според мен спусъка си му е точно куатро изобщо не е от старите. Все пак е добре да пусне снимка да го погледнем. Ако е от старите там пък има 3 модела които съм срещал. Ако все пак е от новите проблем му е ясен трябва си направи една времена осичка за да сглоби детайла който закача ударника.После когато до сложи на мястото спусъка с поставянето на оригиналната ос тази времената излиза. Аз моята я направих от пирон или електрод забравих вече точно от какво ама едно от двете.Ето една снимка за къде да спретне оста ако все пак спусъка е от модела куатро.времената ос не трябва да стърчи от корпуса.

 
A

Anonymous

Гост
Колеги, да се похваля, че от днес официално и аз вече имам подпис :rambo:
Чакам групата да се събере и да оцени новата придобивка :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря :cheers: от Пазарджик съм и поне докато не се оправя с КОС мисля да не напускам града ВЪОРЪЖЕН :D иначе работя в София, така че по-нататък може да я разходя и до към вас :yes:
 

anibis

Редовен Потребител
kid написа:
И стои по този начин...
Благодаря на всички колеги, сглобих тоя спусък. ;) Тръгвам при стругаря че с негова помощ да развъртим тоя клапан че съм направил тая бронзова тапа. Ще пиша какви настройки и плато ще имам, след всички корекции. :cheers: До сега търсех тази пружинка на БК. Не намерих с такъв размер 1.0-1.2 мм на тела взех една пробна но не знам дали ще стане с размер 0.8мм тела.Заради това дадох поръчка на Микромакс и ще ми направят такава пружинка за БК с размер 1.5мм на тела. :pardon:
 

lubo

Редовен Потребител
На вниманието на любителите на МНОГО джаули +++,в неделя прежалихме ВТ-то на ОГИ-ПЗ и го напълнихме с метан,от 305м/с с баракуда на въздух скочи на 335м/с със метан :yahoo:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Натегнете ударника още и го пробвайте със Старозагорските проектили.. Мисля че ще ви хареса. Може да стигнете 90 джаула... :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Малииййй
Е това ще ми е следващият "проект".
Супер е! Хатсан джуджак :yahoo:

спазарих му днес и оптика... следващият месец ако не ми мине котка път го почвам
 
A

Anonymous

Гост
lubo написа:
С тебе гледаме в една посока ;) ;) ;)

Все си мисля.. ако можеше едно пиезо кристалче да се монтира в цевта тоя метан колко ли ще се разшири.... ;)

п/п не приемайте последното на сериозно :cheers:
 
Нагоре