Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

A

Anonymous

Гост
привет колеги
искам да попитам при затягане и разхлабване на болчето на удърника за промяна на скоростта има ли някакво крайно положение и да спре да се върти.Питам защото вчера пробвах по тежки съчми и исках да вдигна малко скороста,но не усетих някаква промяна дори и малката
 

ilian

Потребител
Като си развивал(на АТ-то се развива за да вдигне скоростта)да не се е въртял целия ударник ???
Трябва да свалиш желазарията от приклада и да си държиш контра на ударника(то се вижда къде)
 
A

Anonymous

Гост
ясно сега отивам работа и утре като почивам ще я разглобя и ще видя какво ще стане.Пък и ако остане време може да отида до Ямбол да видя за БТ-то
 

klmn

Потребител
valientin4o_mihailov написа:
привет колеги
искам да попитам при затягане и разхлабване на болчето на удърника за промяна на скоростта има ли някакво крайно положение и да спре да се върти.Питам защото вчера пробвах по тежки съчми и исках да вдигна малко скороста,но не усетих някаква промяна дори и малката
Разгледай това -
http://www.topguns.ru/razgon-hatsan-at44-turki-ruliat/
 

anibis

Редовен Потребител
valientin4o_mihailov написа:
привет колеги
искам да попитам при затягане и разхлабване на болчето на удърника за промяна на скоростта има ли някакво крайно положение и да спре да се върти.Питам защото вчера пробвах по тежки съчми и исках да вдигна малко скороста,но не усетих някаква промяна дори и малката
Ето от каде можеш да намаляваш и да увеличаваш скоростта. :cheers: http://www.youtube.com/watch?v=p7xanGlfl0M&feature=related
 

ilian

Потребител
boceto84 написа:
http://www.youtube.com/watch?v=yAzTU_Jb ... creen&NR=1
Нещо интересно,има и първа част.Само не можах да разбера това накрая с тапата на тръбата,която облича цевта какво беше.Как я фиксира и тоя дългия шомпол каква роля изигра
Шомпола го ползва да центрира тапата(понеже дупката в нея не е в центъра),наглася я да има сходимост с цевта и оставя фиксатора за резба да стегне.
 

praetorian

Редовен Потребител
Не мога да намеря първта част..Тоя булпап маса як е станал.Само не мога да разбера, откъде намират подобни релси за оптиката ала едгън...
 

boceto84

Потребител
Лайсната е от тия дето се слагат завършващи ламината до вратите.Тази е "П" образна точно 22мм широка,като височината на "стените" е 3мм.Точно тези размери позволяват много добро захващане на монтажите.Как я намерих точно такава незнам,но ако ми се наложи(а то ще е скоро)незнам от къде ще търся пак.
 

Pixma

Потребител
praetorian написа:
Не мога да намеря първта част..Тоя булпап маса як е станал.Само не мога да разбера, откъде намират подобни релси за оптиката ала едгън...

Колеги някъде из форума беше постната схема на подобна релса за изработка на фреза; предполагам няма да е проблем за фрезист да се справи :cheers:
 

boceto84

Потребител
За добър фрезист няма се е проблем,но ще излезе много скъпо като цена за материал и труд.На мен да ми разпробият двата отвора на 8-та(за цевта и резервоара)ми взеха 40лв.За дурала дадох 20лв и за доставката на Еконта още 6лв.
П.П.Има една приказка "целта оправдава средствата" ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
Е то по - добре тогава една готова релса като за тези на талон/кондор, струва около 60 лева.Няма осмици, няма нищо, а оптиката не мърда и грам.Булпапа на Янко е така. :)
 

bateelmo

Потребител
От къде го чу това. Аз знам че се олекотяват като се надупкват ама да се утежняват не съм . Освен за повишаване на мощността ако пружината на ударника не може повече да се натяга. Това обаче вдига разхода и влияе зле на платото.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не се утежнява - олекотява се за по-малък преразход. Предния ми Асан стреляше с 45 джаула и правеше 30 добри изстрела с олекотен и вентилиран ударник. Писано е назад в темата - чети и ще разбереш....
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
anibis написа:
Здравейте колеги,искам да ви попитам. Защо се утежнява ударника на АТ44? :cheers:

За да се .... мамата на пушката :eek:

П.П.
Съжалявам не се стърпях. :pardon:
Ако решите затрийте поста
Упс... Изпревариха ме.
 
Нагоре