Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

A

Anonymous

Гост
lynx написа:
Опасенията ти са напразни, всеки един резервоар на Асан се "надува" пробно преди да се изпрати на пазара, по-назад в темата имаше снимки как го правят в завода.
Най-добре е да изпробваш лично пушките, които си набелязал и сам ще избереш по-подходящата за твоите цели.
Излез с групата от твоя град 2-3 пъти да постреляте и ще получиш отговор на много от въпросите които те интересуват.

Благодаря за съвета :) не можах да отркрип за пробното надуване, но всъщност не се и съмнявам, че биха пуснали резервоар без да са го тествали.. това което не разбрах е дали съществува опастно при алуминиевите цилиндри да се пръснат да кажем ако изпуснеш пушката случайно... не казвам че съм с 2 леви ръце, но знае ли човек ;)

praetorian написа:
Да, така ще да е най- добре, но няма да е лошо да напише и от кой град е. :cheers:

От Пазарджик съм :cheers:

klmn написа:
То не ти трябва оптика за близки разстояния,ама над 50 м ако целиш малки мишенки не става,при АТ имаш около 25 изстрела в плато,тоест еднаква скорост,около 280 м/с с 1,17г чашка,говоря за фабричен ,в 5,5.
Е,това за моето АТ,настройките могат да се променят,ако питаш за мощ на 50 м дупчи соц тенджера (не от тенеке) :)

Е аз честно казано и на 50 метра до сега не съм стрелял по мишена по малка от тенджера ;) но всъщност не ми допада оптиката, защото трудно гледам през нея... много вероятно причината да е самата оптика, а аз нищо не разбирам от оптики :pardon:
Иначе от това което съм прочел в този форум за АТ и БТ останах с впечатлението, че сякаш първата е мааалко по-точна а втората мааалко по-мощна и че първата има нужда от малко повече интервенции за да работи добре :)
 

miteto77bv

Потребител
коя въздушна пушка е по добра според вас Хатсан BT 65-SB 5.5 или 6.35 помогнете ми да направя правилния избор има и един модел АТ44-10 long вижда ми се добра но е 5.5 просто не мога да реша тази последната и дават 220 б налягане
 

staif

Редовен Потребител
ilian написа:
Снощи останах приятно изненадан от асана,при -20 гр. си стреляше просто перфектно :yes:.
При такава студ ръкавиците ми залепваха за оптиката и цевта :eek:,пушката стоя заредена близо 2 часа но си гръмна като топ(в което много се съмнявах ???).Та с две думи супер пушка :bravo:
Пушката е екстра ама аз съм :crazy: :crazy: :crazy: да стоя в тая студ на вън ;)

Не си само ти така :crazy:.и мен ме хвана офтиката та се качих на ладата пообиколих малко да се поразходя -закъсах ,поринах малко сняг -измъкнах се ..Междувременно изтъркалях" три барабана на БТ-то с едно зареждане-останах и аз доволен от възможностите му,начесах си крастата и се прибрах ^-^
 

praetorian

Редовен Потребител
vpabatta написа:
lynx написа:
Опасенията ти са напразни, всеки един резервоар на Асан се "надува" пробно преди да се изпрати на пазара, по-назад в темата имаше снимки как го правят в завода.
Най-добре е да изпробваш лично пушките, които си набелязал и сам ще избереш по-подходящата за твоите цели.
Излез с групата от твоя град 2-3 пъти да постреляте и ще получиш отговор на много от въпросите които те интересуват.

Благодаря за съвета :) не можах да отркрип за пробното надуване, но всъщност не се и съмнявам, че биха пуснали резервоар без да са го тествали.. това което не разбрах е дали съществува опастно при алуминиевите цилиндри да се пръснат да кажем ако изпуснеш пушката случайно... не казвам че съм с 2 леви ръце, но знае ли човек ;)

praetorian написа:
Да, така ще да е най- добре, но няма да е лошо да напише и от кой град е. :cheers:

От Пазарджик съм :cheers:

klmn написа:
То не ти трябва оптика за близки разстояния,ама над 50 м ако целиш малки мишенки не става,при АТ имаш около 25 изстрела в плато,тоест еднаква скорост,около 280 м/с с 1,17г чашка,говоря за фабричен ,в 5,5.
Е,това за моето АТ,настройките могат да се променят,ако питаш за мощ на 50 м дупчи соц тенджера (не от тенеке) :)

Е аз честно казано и на 50 метра до сега не съм стрелял по мишена по малка от тенджера ;) но всъщност не ми допада оптиката, защото трудно гледам през нея... много вероятно причината да е самата оптика, а аз нищо не разбирам от оптики :pardon:
Иначе от това което съм прочел в този форум за АТ и БТ останах с впечатлението, че сякаш първата е мааалко по-точна а втората мааалко по-мощна и че първата има нужда от малко повече интервенции за да работи добре :)

Правилно си се ориентирал за хатсаните - АТ е малко по- точно, БТ малко по- силно.Оптиката ти явно не става много -много, затова не ти е удобна.Аз лично с АТ-то с бързомерец целя мишена с размерите на капачка от детско пюренце всеки път на около 45 метра, но подпрян естествено.Даже веднъж си организирахме стрелба по подвижни мишенки - единия мяташе бутилки във въздуха, другия ги целеше (доста се позабавлявахме ;)).
Относно безопасността:Аз съм изтървал цилиндър от около метър на цимента - не можа да гръмне, но винаги имай едно наум.Не осатвяй пушката без надзор, както и на върло слънце.Особено важи ако ходиш за риба, тогава е най- вероятно да я забравиш подпряна и да слънчаса...
Та накратко:АТ става мн яка пушка и мн точна, но с повечко доработки.БТ си е силна и без доработки пак си става.
Намери си оптика с увеличение 4-16х40 или х 50 и с милдот и си шест.Можеш да се забавляваш ^-^
 
A

Anonymous

Гост
praetorian написа:
Правилно си се ориентирал за хатсаните - АТ е малко по- точно, БТ малко по- силно.Оптиката ти явно не става много -много, затова не ти е удобна.Аз лично с АТ-то с бързомерец целя мишена с размерите на капачка от детско пюренце всеки път на около 45 метра, но подпрян естествено.Даже веднъж си организирахме стрелба по подвижни мишенки - единия мяташе бутилки във въздуха, другия ги целеше (доста се позабавлявахме ;)).
Относно безопасността:Аз съм изтървал цилиндър от около метър на цимента - не можа да гръмне, но винаги имай едно наум.Не осатвяй пушката без надзор, както и на върло слънце.Особено важи ако ходиш за риба, тогава е най- вероятно да я забравиш подпряна и да слънчаса...
Та накратко:АТ става мн яка пушка и мн точна, но с повечко доработки.БТ си е силна и без доработки пак си става.
Намери си оптика с увеличение 4-16х40 или х 50 и с милдот и си шест.Можеш да се забавляваш ^-^

Хахаха да! Моята оптика беше абсолютно дърво това е сигурно, но си спомням, че други хора стреляха добре с нея докато на мен ми беше много неудобна, не съм сигурен дали проблема не е с очите ми донякъде, защото имам същия и когато се опитвам да гледам през бинокли... просто ми е невъзможно да видя пълен кръг а вместо това са някакви полумесеци и колкото и да се опитвах да си позиционирам окото спрямо окуляра не можех да виждам ясно и тва е... но все пак като си купувам оптика следващия път мога да я пробвам и на място в магазина ;) Иначе бързомерците са голяма мания според мен особено за многозарядна пушка ;)

И така, като гледам май везните накланят към АТ с новия спусък само трябва да видя дали ще я намеря някъде в Пловдив на добра цена ;)

А и още едно питане - понеже знам, че няма да ми се занимва да пълня бутилки и да ги разнасям със себе си, помпите Хатсан вършат ли работа, ако нещо да гледам направо за комплект някъде?
 

barbaron

Редовен Потребител
Я да питам и аз, защо казвате, че АТ е по-точна пушка от БТ и каква е разликата (логиката)???
 

anibis

Редовен Потребител
vpabatta написа:
praetorian написа:
Правилно си се ориентирал за хатсаните - АТ е малко по- точно, БТ малко по- силно.Оптиката ти явно не става много -много, затова не ти е удобна.Аз лично с АТ-то с бързомерец целя мишена с размерите на капачка от детско пюренце всеки път на около 45 метра, но подпрян естествено.Даже веднъж си организирахме стрелба по подвижни мишенки - единия мяташе бутилки във въздуха, другия ги целеше (доста се позабавлявахме ;)).
Относно безопасността:Аз съм изтървал цилиндър от около метър на цимента - не можа да гръмне, но винаги имай едно наум.Не осатвяй пушката без надзор, както и на върло слънце.Особено важи ако ходиш за риба, тогава е най- вероятно да я забравиш подпряна и да слънчаса...
Та накратко:АТ става мн яка пушка и мн точна, но с повечко доработки.БТ си е силна и без доработки пак си става.
Намери си оптика с увеличение 4-16х40 или х 50 и с милдот и си шест.Можеш да се забавляваш ^-^

Хахаха да! Моята оптика беше абсолютно дърво това е сигурно, но си спомням, че други хора стреляха добре с нея докато на мен ми беше много неудобна, не съм сигурен дали проблема не е с очите ми донякъде, защото имам същия и когато се опитвам да гледам през бинокли... просто ми е невъзможно да видя пълен кръг а вместо това са някакви полумесеци и колкото и да се опитвах да си позиционирам окото спрямо окуляра не можех да виждам ясно и тва е... но все пак като си купувам оптика следващия път мога да я пробвам и на място в магазина ;) Иначе бързомерците са голяма мания според мен особено за многозарядна пушка ;)

И така, като гледам май везните накланят към АТ с новия спусък само трябва да видя дали ще я намеря някъде в Пловдив на добра цена ;)

А и още едно питане - понеже знам, че няма да ми се занимва да пълня бутилки и да ги разнасям със себе си, помпите Хатсан вършат ли работа, ако нещо да гледам направо за комплект някъде?
Колега не се излагай купи си една бутилка и ще си ТОК,с тая помпа малеее ще съжаляваш :wall:
 
A

Anonymous

Гост
barbaron написа:
Я да питам и аз, защо казвате, че АТ е по-точна пушка от БТ и каква е разликата (логиката)???

Ами аз казвам единствено, че прочитайки последни 50-60 страници тук съм останал с такова впечатление :) А иначе можеш да прегладаш доста по темата БТ написано от ilian, който изглежа е супер доволен от фактора POWER :rambo: :rambo: :rambo:

anibis написа:
Колега не се излагай купи си една бутилка и ще си ТОК,с тая помпа малеее ще съжаляваш :wall:

Мен ме притеснява да не съжалявам. ако си взема бутилка, че постоянно ще е празна :D а ако е въпроса в помпането - аз съм си хамалин, мога да си помпя цял ден хахахах... виж ако вече говорим в надежността на помпите, това е друг въпрос..
 

barbaron

Редовен Потребител
vpabatta написа:
Ами аз казвам единствено, че прочитайки последни 50-60 страници тук съм останал с такова впечатление :) А иначе можеш да прегладаш доста по темата БТ написано от ilian, който изглежа е супер доволен от фактора POWER

Казваш, че си чел ама аз питам "Какво те кара да мислиш АТ за по-точно от БТ???"

...и те подкрепят:
praetorian написа:
Правилно си се ориентирал за хатсаните - АТ е малко по- точно,.......
ама аз искам да знам каква е логиката едната да е по - точна от другата (може и така да е...аз не знам)
 

ilian

Потребител
barbaron написа:
vpabatta написа:
Ами аз казвам единствено, че прочитайки последни 50-60 страници тук съм останал с такова впечатление :) А иначе можеш да прегладаш доста по темата БТ написано от ilian, който изглежа е супер доволен от фактора POWER

Казваш, че си чел ама аз питам "Какво те кара да мислиш АТ за по-точно от БТ???"

...и те подкрепят:
praetorian написа:
Правилно си се ориентирал за хатсаните - АТ е малко по- точно,.......
ама аз искам да знам каква е логиката едната да е по - точна от другата (може и така да е...аз не знам)
В момента БТ-то ми е настроено на пълна мощност,но след лека промяна на мястото на осмицата пушката ги стреля като точност без разлика със старото ми АТ :yes:(само дето е мноооооого по силна :pardon:)
За стрелба по мишени ползвам жсб 1.17,стрелям ги с около 330-340мс(за 15 изстрела) и летят като с топлинно насочване(когато няма вятър :pardon:)до 100м(на повече не съм ги пробвал,имам други дето летят екстра и до 250м ;))
 
A

Anonymous

Гост
ilian написа:
barbaron написа:
vpabatta написа:
Ами аз казвам единствено, че прочитайки последни 50-60 страници тук съм останал с такова впечатление :) А иначе можеш да прегладаш доста по темата БТ написано от ilian, който изглежа е супер доволен от фактора POWER

Казваш, че си чел ама аз питам "Какво те кара да мислиш АТ за по-точно от БТ???"

...и те подкрепят:
praetorian написа:
Правилно си се ориентирал за хатсаните - АТ е малко по- точно,.......
ама аз искам да знам каква е логиката едната да е по - точна от другата (може и така да е...аз не знам)
В момента БТ-то ми е настроено на пълна мощност,но след лека промяна на мястото на осмицата пушката ги стреля като точност без разлика със старото ми АТ :yes:(само дето е мноооооого по силна :pardon:)
За стрелба по мишени ползвам жсб 1.17,стрелям ги с около 330-340мс(за 15 изстрела) и летят като с топлинно насочване(когато няма вятър :pardon:)до 100м(на повече не съм ги пробвал,имам други дето летят екстра и до 250м ;))

Е заради такива коментари преди 4 години се бъкнах двойно по-дълбоко, като си взимах кола ;)

Това за промяната на мястото на осмицата сега го разбирам, до сега си мислех че АТ може би е по-точно заради по-ниската скорост и за това, че е доста по-познат тук и в общи линии правилните настройки и подобрения са известни на хората, които се занимават с това от години :) , ноооо така като те слушам..... май ще трябва да попитам ако някой знае дали някъде от Пловдив мога да си взема този път BT на добра цена хахаха ;)
 

apapazov

Редовен Потребител
Точно днес бях до магазина на бул България да си търся зораки ултра в 5.5 но за съжаление имаше само късия вариянт но видях че имат хасани бт 65. Видях 2 окачени на стената един 720 лв и един 770 мисля че разликата беше в зареждането . И двата бяха болт екшън но единия беше от страни а другия отзад като на бам.За калибри не знам трябва да питаш кво имат .Дано си ме разбрал че писането не ми е силната страна
 
A

Anonymous

Гост
apapazov написа:
Точно днес бях до магазина на бул България да си търся зораки ултра в 5.5 но за съжаление имаше само късия вариянт но видях че имат хасани бт 65. Видях 2 окачени на стената един 720 лв и един 770 мисля че разликата беше в зареждането . И двата бяха болт екшън но единия беше от страни а другия отзад като на бам.За калибри не знам трябва да питаш кво имат .Дано си ме разбрал че писането не ми е силната страна

Мерси :) мисля, че по-вероятно разликата да е била в цвета на приклада, защотот сега ги гледах в Армс БГ и двата болта са на една цена, но с черния приклад са 720, а "шарените" са на 770 :cheers:
 

ilian

Потребител
Ето къде съм преместил осмицата,която не е освободена.Отрязах малко и приклада,че стърчеше и понеже е от някаква по-мека пластмаса се кривеше на където си иска.Сега пушката я разнасям като първомайски плакат насам-натам ;),нося си я на ремъка и въобще нямам проблеми с прострелката,докато преди като я носех на ремък се изместваше,просто приклада се усукваше и с осмицата дърпаше и цевта :wall:
По този начин може и да не е хубава на външен вид(макар,че аз си я харесвам така повече)но си върши работата перфектно :p
 

Attachments

  • Picture 319.jpg
    Picture 319.jpg
    117 KB · Прегледи: 385
  • Picture 318.jpg
    Picture 318.jpg
    157.3 KB · Прегледи: 284
A

Anonymous

Гост
Е то с прикладите вече си е въпрос на вкус, аз ако съм честен хатсаните изобщо нямаше и да се сетя да ги погледна докато не ми попадна снимка на АТ44 ;) не че нещо обаче осбено ръкохватката с канала за показалеца ме изкефи на макс... даже ми се иска комшиите да бяха направили няква междинка БТ с приклад на АТ ;) А иначе този приклад кух ли е отвътре ? в смисъл както си го изрязал дупка ли стои или си е пътно и евентуално ако не се реже а само се премести осмицата, пак ли ще се мандахерца? :cheers:
 

ilian

Потребител
Няма дупка от пред(там съм си сложил даже антабката за ремъка),а приклада на АТ-то ми е страшно неудобен на мен когато на пушката е монтирана оптика(идва ми много нисък)
 
A

Anonymous

Гост
Случайно попаднах на едно ревю и от там на сайта на пирамид където доколкото разбирам се продават хатсан под марката хамърли... просто от любопитсво - мислите ли, че последните 2 модела са производство на комшиите???

http://www.pyramydair.com/m/Hammerli-Al ... 913/page_2
 

bateelmo

Потребител
Колега ти така и не спомена по какво ще стреляш с тази пушка. Ако е за хартия не ти трябва 6,35 , но ако искаш по голяма мощност от 40 джаула тогава да. Колкото до алуминиевия резервоар бих казал че при тези размери и дебелина на стените са презапасени с огромен запас. Резервоари за 300 бара работно от д16 т са по тънкостенни от хасанските.Колкото до дългия вариант на атто мисля че ще е много небалансирана пушка и ще ти трябва чатал като при мускетите.И за бтто съм чувал че тежи напред , ама поне носи по вече въздух и пак маи му е по добър баланса. Колкото до помпа или бутилка ако пълниш на 100 км по добре помпа. Хасанските излязоха сполучливи и за парите си много хора ги предпочитат пред далеч по маркови. Иначе наи добре е помпа и бутълка , ама това вероятно по късно.Казах си мнението по въпроса като собственик на ат 44 10, дано сум бил полезен.
 
Нагоре