Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

lubo

Редовен Потребител
vpabatta написа:
lubo написа:
С тебе гледаме в една посока ;) ;) ;)

Все си мисля.. ако можеше едно пиезо кристалче да се монтира в цевта тоя метан колко ли ще се разшири.... ;)

п/п не приемайте последното на сериозно :cheers:
Едни 200-300джаула отгоре ;) ;) ;)
 

lubo

Редовен Потребител
Ако имаше чалъм да се възпламени метана ,доцент Наско и професор нар.артист Робо досега щяха да са го направили ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
Не мислете, че с метана стават чудеса. има си плюсове и минуси. след много тестове на пушката на въздух и на метан при еднакви и при различни настройки се виждат и плюсовете и минусите, но темата не е за това а за хатсан.
 

lubo

Редовен Потребител
Забелязах един съществен минус,при бърза стрелба -през 3до5сек. скороста пада,АКО изчакваш15-20сек. м/у изстрелите няма никакъв проблем!!!
 

dilom08

Редовен Потребител
най-големия минус е че за да ти заредят бутилката обикаляш 2-3 метан станции и се разправяш и мислиш какви ли не дяволии за склониш да ти заредят.
максимума е 220. като изстине става 200. След 10 зареждания на пушката става 180 бара и пак тръгваш по метанстанциите, защото не можеш да си донапомпиш с помпата, пушката ти е с редуктор и си искаш 200 бара или платото ти почва от 200 и тн.
Евтино е, но за да ти заредят плащаш 10торно и ти излиза все едно че си пълниш на въздух.
Вдига скорост- вярно е, но при тази скорост която вдига рязко пада броя на изстрелите.
Когато свалиш скоростта до тази с която стреляш на въздух броя на исзтрелите се покачва с 4-5-6 и това е. аз на въздух имам 44 изстрела с 265 с 1,175. на метан изстрелите са 50 с 265 с 1.175.
За толкова разправии имам 6 изстрела повече. И то само при първите 2 зареждания. после налягането в бутилката пада и съответно броя на изстрелите също.
Да не говорим, че и леко понамирисва :'(
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
ilian написа:
... ще продам БТ-то на половин цена с всичките помпи ,оптики и т.н. глупости и простотии които вървят ръка за ръка с те я играчки :yes:

Пу за мене ... ;)

Илиянски, не си продавай пак пневматиката. Пак ще те досърби после. По добре си стои окачена на стената и като ти се достреля с нея - хайде на поляната. :cheers:
 

ilian

Потребител
CaMyPau написа:
ilian написа:
... ще продам БТ-то на половин цена с всичките помпи ,оптики и т.н. глупости и простотии които вървят ръка за ръка с те я играчки :yes:

Пу за мене ... ;)

Илиянски, не си продавай пак пневматиката. Пак ще те досърби после. По добре си стои окачена на стената и като ти се достреля с нея - хайде на поляната. :cheers:
Живот и здраве като ми се достреля ще излезна с нещо което ще ми върши работа,а пък тебе ще те викна да ми дойдеш на гости и да пробваш новата придобивка,пък тогава друга песен ще запееш ;)
 

lubo

Редовен Потребител

staif

Редовен Потребител
ilian написа:
CaMyPau написа:
ilian написа:
... ще продам БТ-то на половин цена с всичките помпи ,оптики и т.н. глупости и простотии които вървят ръка за ръка с те я играчки :yes:

Пу за мене ... ;)

Илиянски, не си продавай пак пневматиката. Пак ще те досърби после. По добре си стои окачена на стената и като ти се достреля с нея - хайде на поляната. :cheers:
Живот и здраве като ми се достреля ще излезна с нещо което ще ми върши работа,а пък тебе ще те викна да ми дойдеш на гости и да пробваш новата придобивка,пък тогава друга песен ще запееш ;)

На 100м + с ловджийското чифте си е жива химера ;) :cheers:,,Там си на 40 най много-50 + :)
 

lubo

Редовен Потребител
staif написа:
ilian написа:
CaMyPau написа:
ilian написа:
... ще продам БТ-то на половин цена с всичките помпи ,оптики и т.н. глупости и простотии които вървят ръка за ръка с те я играчки :yes:

Пу за мене ... ;)

Илиянски, не си продавай пак пневматиката. Пак ще те досърби после. По добре си стои окачена на стената и като ти се достреля с нея - хайде на поляната. :cheers:
Живот и здраве като ми се достреля ще излезна с нещо което ще ми върши работа,а пък тебе ще те викна да ми дойдеш на гости и да пробваш новата придобивка,пък тогава друга песен ще запееш ;)

На 100м + с ловджийското чифте си е жива химера ;) :cheers:,,Там си на 40 най много-50 + :)
Ако си следствен до делото в съда ти изземват любимата тика,бенелито-хулиган,непретенциозната ижовка :'( :'( :'( но закона не бара :биг боретата,дейстейта и другите глезотийки ;) ;) ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
всеки ползва пушката си за различни неща и за това това което е добро за едни е недостатъчно за други. Аз също мога да стрелям с 320, но стрелям с 265 защото имам достатъчно изстрели за едно състезание и прилична скорост да поваля бирена кутия на 60-70м и тн. и нямам за цел да трепя разни твари по полето. Затова всеки да си настройва пушката за това за което я ползва и сам да решава кое е от полза за него и кое не е.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Мисля че въздухарките по ред причини са по-добре от чифтетата.Имам възможност да стана ловджия ,но не ме кефи.Може би стрелбата с карабината ще ме кефи и та доста , но няма да мога да стрелям с нея почти никъде.А с въздушните си пердаша яко и колокото ми е кеф.
За неделя мислим да ускорим бт-то на макс и да го пробваме с големите проектили.С пробите и доработките по пушката ще се изясни как е най добре да се стреля.

С пушката стрелям по тухли 4-ки на 40-50 м и се кефя как ги троши парче по парче.
Също от работата падат по 20-30 шишета на седмица и в неделя ,ако не ги забравя и разказваме играта.
Е това за мене е кефа.Важното за мене е да имам як изстрел пък 24л. метан са багажника ,а метан станцията на 2км.На лов и на състезания не ходя да търся макс брой изстрели 30-са ми достатъчно.
 

tzocho

Потребител
Момчета, отклонявате се от темата ... и забравяте, че няма панацея във каквото и да било. ;)
От две години имам възможността да стрелям на различн дистанции с различни калибри огнестрелни оръжия и извода, който съм си направил, е че тръпката от поразяването на целта е право-пропорционална на разстоянието до нея. :)
Режима за стрелбата с нарезно огнестрелно оръжие е толкова формализиран (...и с право), че всичките съпътсващи бумаги и протоколи ме отказаха още в зародиш си извадя такова ... дори това за пистолета ми не съм си го подновявал и по-добре...
Отделно от това не ми се видя много хуманно да свалиш животно, което пада преди да реагира на шума от изстрела, който достига до него. Друг е въпроса, че ако нямаш видим хоризонт на траекторията на изстрела белите са непредвидими и това е една от причините много мои познати с разрешителни за бодборен лов да се откажат от него.
Та мисълта ми беше да не се отклоняваме от темата ... ;)
 
Нагоре