Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

staif

Редовен Потребител
Миналата неделя мерихме моя асан бт 65 с хроното на колегата(правен е и е купен от форума доколкото съм наясно)
от 160 бара започна с 298 м/с до 100 бара показа 368м,с. с жсб 1.17..25 изтрела..
Преди около 3 месеца малко след като я купи я мерихме с рогатия хрон. на колегата Димов : по спмени-от 150 бр. до 90 бр. 30 изтрела от 290 до 310 м,с. с гамо прохънтър.. :no: Извода ми е че ако е зацапано хроното може и да не показва точно
 
A

Anonymous

Гост
Хроното е закупено от форума(ново).Пушлето е АТ44 лонг 5.5 на 170бара показа с 1.32гр. 309м/с и аз се замислих много ама това си показа.Утре като ми пристигнат и другите съчми ще почвам с настройване и ще запиша при какви налягания какво става
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Напълно нормално си е . Моят Асан /еднозарядно АТ/ само с натягане на ударника засили старозагорските с 240 м/с. Лонга спокойно може да ги засили с 260. На Илян БТ-то ги стреля с 270 м/с.
 
A

Anonymous

Гост
Да колега моят е еднозарядно АТ и съм натягал удърника и показа със съчми от Стара Загора 1.9гр. 260м/с и с другите които писах по горе 309м/с,но смятам да я сваля на около 270/80м/с и така да оставя за да не се прецака нещо по АТ-то,че все още не мога да се наема да я човъркам
 

anibis

Редовен Потребител
valientin4o_mihailov написа:
Хроното е закупено от форума(ново).Пушлето е АТ44 лонг 5.5 на 170бара показа с 1.32гр. 309м/с и аз се замислих много ама това си показа.Утре като ми пристигнат и другите съчми ще почвам с настройване и ще запиша при какви налягания какво става
Колега напълно възможно е да си вдигнеш скоростта но АТто вътре му се взема акъла. ;) По добре свали малко скоростта ето какви аномалии се получава когато не е чистено хроното http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/0954.jpg http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/0953.jpg
 

dinkata

Редовен Потребител
Проверете си хронотата ! Никога не съм виждал хроно да отчита вярно скорости над 320м/с (и то основно рогато ги мери тези) ! НЕ Е ВЪЗМОЖНО ПРОСТО ! Прекалено голямата струя/порция въздух му пречи да замери коректно :) Не вярвайте на тези скорости !
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С Комброто събота мерихме 3 пушки. На Илиян БТ-то с 1,03 даде 320 м/с и мисля че е коректно, защото няколко изстрела си показваше все така. С 1,96 гр. Даде 260 м/с. Моя Асан направи 300 м/с с 1,03 и 240 м/с с старозагорските. Важното е да стои на сянка по време на меренето и батериите да са ОК.
 

ilko_dim

Потребител
valientin4o_mihailov написа:
Да колега моят е еднозарядно АТ и съм натягал удърника и показа със съчми от Стара Загора 1.9гр. 260м/с и с другите които писах по горе 309м/с,но смятам да я сваля на около 270/80м/с и така да оставя за да не се прецака нещо по АТ-то,че все още не мога да се наема да я човъркам

Колега , и при мен има едно хроно , правено от човек от форума, но за радост имам и второ , пак от форума , от което съм в пъти по-доволен .
А иначе първото показваше някакви скорости около 350 - 450 , и един абсолютен рекорд от 899м/с - ами и Драгунов ударих в земята :lol: :lol: :lol:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Необходимо е поне 3-4 см разстояние до тръбата на хроното. Ако можеш и на 6-8 да го съосиш още по-добре. Иска и редовно почистване.
Просто се влияе от струята и мръсотийките и се зацапва бързо ако е директно на цевта или много близко. Пресен пример е Тихомир - в неделя докато не го нагласи и съоси даваше 480+ м/с, а като го постави "на правилното място" - започна да си работи ок.
Експериментирал съм, на моето на 5 см "спи" и скоростите на различни пушки, включително и Асан хваща от 80 до 345 м/с според мен точно.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
То това не е много по темата за "Асите" ама...
Пробийте тръбата преди датчиците та да ви "излиза преразхода" ;) от там и да не "бърка" електрониката.
Ние нашите директно ги нахлузваме на цевта и си работят съвсем читаво.

П.П.
Не визирам само моята "плякалка" ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги помагайте, когато сглобявах спусъка на пушката ми се разглоби предпазителя. Падна тази пластинка която е за предпазителя една съчма и пружинка е как не ги въртях не мога да ги сложа. :wall: :wall: :wall:
 

st_beer

Редовен Потребител
Снимки на проблема снимки @anibis
Веднага ще ти ги подредим ама така с текст няма как да ти го изясним. Пусни снимките на "проблема" и след 5 мин ще знаеш как да го решиш.
По принцип предпазителя стои в тапата която затваря карантиите. На тапата има дупчица където седи пружината и съчмичката върху нея отгоре им се слага предпазителя и се вкарва всичко заедно като предпазителя се притиска с пръст докато влезе тапата. Другата пластина която задейства спусъка се вкарва странично заедно със спусъка.Не те съветвам да резнеш в горния край да не задейства предпазителя автоматично преди всеки изстрел.
Ето кое се реже и премахва:



тогава предпазителя се задейства на ръка когато ти самия го пожелаеш. Повярвай това едно от най хубавите неща да направи човек.
 
A

Anonymous

Гост
Хатсан АТ44 Лонг 5.5 Хроното е от М_И_Т_А_К_А
ЖСБ мач 1.175
1-312.5/190бара
2-310.5
3-314.4
4-316.4
5-320.5
6-315.4
7-314.4
8-314.4
9-314.4
10-311.5
11-312.5
12-310.5
13-308.6
14-307.6
15-310.5
16-304.8
17-303.9
18-302.1
19-300.3
20-298.5
21-295.8
22-294.9
23-292.3
24-294
25-288.1
26-285.7
27-283.2
28-281
29-277
30-274.7
31-273.2
32-270.2
33-266.6
34-256.4
35-262.4/100бара
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги нямам нерви с тая пушка. Когато ми пристигна пушлето не знам но не можеше да се зарежда до 200бр. Изпускаше през щуцера абе какви ли не Опръстени му слагах и пак не ще да се пълни.Както да е пристигна ми чипак нов щуцер от Заримекс и днес сложих вентилираната тапа с водач за иглата :yes: Но тоя новия щуцер не ще да влезе да си заредя бутилката,колеги можели да има стара и нова партида на тия щуцери че оригиналния си влизаше но пък не ще да зарежда до 200бр. А тоя новичкия изпратен от Заримекс за пушка АТ44 той идва по широк.
 

ilko_dim

Потребител
anibis написа:
Колеги нямам нерви с тая пушка. Когато ми пристигна пушлето не знам но не можеше да се зарежда до 200бр. Изпускаше през щуцера абе какви ли не Опръстени му слагах и пак не ще да се пълни.Както да е пристигна ми чипак нов щуцер от Заримекс и днес сложих вентилираната тапа с водач за иглата :yes: Но тоя новия щуцер не ще да влезе да си заредя бутилката,колеги можели да има стара и нова партида на тия щуцери че оригиналния си влизаше но пък не ще да зарежда до 200бр. А тоя новичкия изпратен от Заримекс за пушка АТ44 той идва по широк.

Ами мисля , че те предупредих , не винаги става това , което искаме . Ти си още в началото на филма - не си троши нервите с тази пушка . А аз съм правил това :

1 Набита втулка на цевта , за изправяне на СМ
2 Присъединителен елемент м/у цев и цевна кутия ( с резби на двете места )
3 Дулна фаска
4 Прочистен и смазан цилиндър.
5 Оставен е един отвор на БК на Ф5мм другите са заляти с течен метал
6 Бронзова тапичка на Б.К. с резба и твърда пружина (Ф1 на тела)
7 Разпробит трансферпорт Ф4,7-Ф4.3
8 Полирана игла
9 Полиран и вентилиран ударник
10 Полиран цилиндър на ударника
11 Полирана вилка
12 Полиран дотиквач
13 Полиран канал за чашките
14 Полиран и смазан спусъков механизъм
15 Възможност за регулиране на силата без разглобяване
16 Модератор – нови тапи , шайби и камери
17 Набузник
18 Освободен (ръчен) предпазител
19 Утежнен и балансиран приклад
20 Адаптор за 10 изстрела
21 Редуктор (Скандало)

Едва след тези интервенции - видях какво може моята пушка , е и не само аз ... ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Ето го тоя детайл предпазителя на спусъка моя е от старите http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/1191.jpg А това е новия щуцер с белите О пръстени, а другия е на пушката разлика има тоя с черните О пръстени е с размер на ключ 10 а от Заримекс е с ключ 13 е и двата не стават.Мазах ги с какво ли не и не влиза а другия с черните О пръстени той изпуска http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/1195.jpg
 
Нагоре