Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ilian

Потребител
Пак се почва старата песен на нов глас ;),тестовата пушка беше дългия асан а не бт65.
Просто няма начин тая пушка да не е добра,за това за което е предназначена(за кеф :rambo: :rambo: :rambo:)
 

st_beer

Редовен Потребител
@lynx
Всички много добре знаем че хатсан от магазина без да е пипнат не може да се очакват добри отзиви. Аз също мога да взема за проба и тестване ама това за мен е безсмислена мисия. Добрите резултати идват след баене и други шамански ритуали които ако си взел пушката само да я покажеш и за тест няма как да се направят. Много съм далече от тая мисъл да влезе някой в магазина да си я купи и да очаква от нея чудеса да прави.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ilian написа:
Пак се почва старата песен на нов глас ;),тестовата пушка беше дългия асан а не бт65.
Просто няма начин тая пушка да не е добра,за това за което е предназначена(за кеф :rambo: :rambo: :rambo:)

Илиански, вземай я и и направи един тунинг, та да видим едно свясно ревю! То се видяло че без ВП няма да останеш, ами мятай се през глава и се връщай пак при нас.
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
st_beer написа:
@lynx
Всички много добре знаем че хатсан от магазина без да е пипнат не може да се очакват добри отзиви. .....
То е ясно, че ще трябва да се пипне тук/там за да започне да стреля както трябва.
Мен този модел най ме трогна с алуминиевия резервоар, не са много марките които правят такива резервоари.
Дано някой скоро да я купи пушката, че да имаме впечатления от първа ръка.
Ще е интересно, като се има предвид че пушката е създадена да бъде мощна и тунингите ще са обещаващи.
 

tzocho

Потребител
За мощна пушка си трябва голям резервоар, най-малкото - алуминиев! За качеството да не говорим! Ако ставаше така лесно останалите марки отдавна да го бяха направили, ... лично не бих рискувал с подобен! :bomb:
Основанието за подобно заключение - Хатсан не са фирма със собствено ноу-хау, досега само са копирали FX. ;)
 

Tody

Потребител
Колеги здравейте,имам един въпрос.Каква е разликата между цевите LW ,които слагат на АТ44 - има такива модели и обичайните цеви от Hatsan.Предполагам че разликата е в дълбочината на нарезите,задавам този въпрос,защото никога не съм имал LW.
 

st_beer

Редовен Потребител
Tody написа:
Колеги здравейте,имам един въпрос.Каква е разликата между цевите LW ,които слагат на АТ44 - има такива модели и обичайните цеви от Hatsan.Предполагам че разликата е в дълбочината на нарезите,задавам този въпрос,защото никога не съм имал LW.
Разликата е в боя на каналите. Иначе Лотар-Валтер (LW) е име .

Ето една статия за цевите:
http://ivodoc.wordpress.com/2009/05/07/ ... %B2%D0%B8/
 

dilom08

Редовен Потребител
Опитай да охлабиш тази на БК. сега като гледам платото ти почва над 200. отпуснеш ли я малко може да се докара платото да почва от 200 до към 120 и ще ги държи тези 275 м/с. Другото което може да пробваш е да намериш пружина за ударника- по къса и по твърда(много трудна задача). Така че в разтегнато състояние да не натиска иглата на БК- тогава клапана затваря много много бързи и няма преразход. Ще спечелиш поне 10 изстрела.
 

delpx

Потребител
Колеги имаше един пост с една снимка на която беше нарисувано на Пеинт къде трябва да се препили спусъка за да се олекоти. Цял ден се ровя във темата но не мога да я открия. Може ли да ми помогнете с обяснение къде трябва да полирам и изпиля за да го олекотя.
 

praetorian

Редовен Потребител
Прав си, в момента търся такава пружина...Ще пробвам да охлабя малко ударника, белким не пада толкова бързо скоростта, защото до 150 бара си стои равна, това са 2 барабана, после почва да пада осезаемо.На 100 бара вече стрелям с 245 м/с :( :mad:.Като че ли отговора се крие в по- коравата пружина без натег, но сега ще пробвам само с охлабването.

П.С.
Колега, не те съветвам много да пилиш спусъка....ПО- добре изкорми задната пружинка.Тя и без това не се знае много, защо е сложена там.Без нея спусъка става страхотен.Може ако искаш да полираш най- задната част на ударника, но само полирай,че инак.... :bomb:
 
A

Anonymous

Гост
В това налягане /200-150/ трябва да ги прави 27-28 бр., да не казвам 30-32, че си е зор. Не че не е постижимо, но е много игра.

Колко е външния диаметър на пружината на това комшийско произведение?
 

praetorian

Редовен Потребител
xman написа:
В това налягане /200-150/ трябва да ги прави 27-28 бр., да не казвам 30-32, че си е зор. Не че не е постижимо, но е много игра.

Колко е външния диаметър на пружината на това комшийско произведение?

Да, ама с каква скорост?Все си мисля, че с 275 с ЖСБ 1.17 няма да може... ???
 
A

Anonymous

Гост
Може брат, може, ама комшито като копирал го правил едно към едно. Това нящо не е трудно за развързване, ама няма по-голям кеф от това да го направиш сам. Вярвай ми.
Ще ги прави не с 275, ами с 285.
 

dilom08

Редовен Потребител
Спусъка става най добре, когато се направи една скоба за която да се закачи пружинката на зъба който държи ударника. Така както е направен оригинално трябва да преодолееш усилието на онази късата пружинка която е за опън. тя е закачена за алуминиевия детайл. Съжалявам, че нямам снимка в момента но ще се опитам да обясня.
Онзи детайл се реже и се слага по дълга и по мека пружина на опън която да дърпа зъба който държи спусъка надоло. Другия й край се закача на направена предварително скобичка за тази цел. спусъка става идеален.
Ще помоля който има такъв спусък да пусне снимка за да се добие представа.
 

klmn

Потребител
praetorian написа:
xman написа:
В това налягане /200-150/ трябва да ги прави 27-28 бр., да не казвам 30-32, че си е зор. Не че не е постижимо, но е много игра.

Колко е външния диаметър на пружината на това комшийско произведение?

Да, ама с каква скорост?Все си мисля, че с 275 с ЖСБ 1.17 няма да може... ???
Абе как става това с наляганията?,
моя асан почва да вдига около 272 с жсб към 170-80 бара,пак 20-тина стабилни,а от 200 тръгва с 237 м/с,не отваря явно,а пружинката е оригиналната мека на БК-то.
Аз бях сложил по-твърда ,ама го удуших нещо и си върнах фабричната.
 

ilian

Потребител
xman написа:
Може брат, може, ама комшито като копирал го правил едно към едно. Това нящо не е трудно за развързване, ама няма по-голям кеф от това да го направиш сам. Вярвай ми.
Ще ги прави не с 275, ами с 285.
Максимум 20 изстрела и то при топло време,просто резервоара е малък :pardon:.
В най-скоро време ще разкостя новия бт65 до го видя от близо що за птица е ;) ;) ;)
Ина въпроса защо пак асан ще отговоря :
просто е голям кеф да си нагласиш пушката да стреля както на теб ти е кеф :yes:,а асана е идеален за тази цел :rambo: :rambo: :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Как ще е малък? 180 или 185 по спомен. С такъв резервоар от 200-150 бара, 28бр. трябва да ги направи със 275-280/1,175 ЖС
 
A

Anonymous

Гост
Максимално налягане - 200 bar. Брой изстрели с едно зареждане на резервоара - 70. мощност - 61 джаула.
Някой се е ос...л с цифрите :eek:
 

praetorian

Редовен Потребител
xman написа:
Може брат, може, ама комшито като копирал го правил едно към едно. Това нящо не е трудно за развързване, ама няма по-голям кеф от това да го направиш сам. Вярвай ми.
Ще ги прави не с 275, ами с 285.
Не го вярвам и туйто.Искам да го видя за 50 бара как ще направиш 30 изстрела с 285 с 1.17 с хатсана :cheers:
Даже и за редуктор ми е мааалко съмнително ???
 
Нагоре